Zrodzony z fantastyki

 
Hastature
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: śr cze 14, 2006 7:09 pm

[D&D 3.0] "Władca Żelaznej Fortecy" - przygoto

ndz paź 15, 2006 9:29 am

Czas żeby ktoś zrobił porządek w Żelaznej Fortecy Zandikaru. Szukam śmiałków do tej przygody. "Władca Żelaznej Fortecy"-przygoda dla 15-poziomowych postaci. Jeśli chcecie zagrać piszcie.
Władca jest już troche zaawansowany więc jeśli jesteś noobem to spędzimy troche czasu na tłumaczenieu ,ale to nic. Więc zachęcam piszcie kto chce grać. :)
 
Awatar użytkownika
Aker
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: wt kwie 11, 2006 6:14 pm

ndz paź 15, 2006 2:05 pm

chodzi o ten modół d&D?
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

ndz paź 15, 2006 2:53 pm

Właśnie, mógłbyś trochę jaśniej wszystko objaśnic? co i jak z postaciami, czy trzeba znac tę przygodę, czy wystarczy znajomośc świata D&D? Trochę więcej info :D
 
Alek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 342
Rejestracja: czw kwie 15, 2004 4:23 pm

ndz paź 15, 2006 3:04 pm

Właśnie. Ja bym chętnie zagrał, już mam postać o głębokim profilu psychologicznym :). Ale sprecyzuj wymagania.
 
Hastature
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: śr cze 14, 2006 7:09 pm

pn paź 16, 2006 8:13 am

Więc podstawy jak gramy

Ostatnim razem jak prowadziłem tu sesję to gralismy wczasie rzeczywistym. Miało to taki efekt, że było fajnie, ale od razu zrozumieliśmy, że tak nie może być ponieważ nie mieliśmy wspólnego czasu żeby razem wchodzić na forum. Tym razem zastosujemy tradycyjne granie. Ile razy piszemy na dzień to ustalimy jak gracze już będą.
No właśnie co do graczy:

Nefarius pisze:
czy trzeba znac tę przygodę, czy wystarczy znajomośc świata D&D? Trochę więcej info

Czy trzeba znać przygodę? Nie. Czy trzeba znać świat D&D? Raczej tak. Szczególnie zależy mi żeby wiedzieć choć w elementarnym stopniu co to są plany a reszta "pujdzie" gładko.


Aker pisze:
chodzi o ten modół d&D?

Tak. Władca Żelaznej Fortecy to oficjalna opublikowana przygoda do D&D dla 15-poziomowych herosów.
No właśnie postacie. Tworzymy postacie za pomocą kupowania punktów. Macie ich 28. To troche więcej ponieważ wasi bohaterowie już trzy razy zwiększyli atrybuty. Punkty umiejętności, atuty zależą od klasy postaci to wiadomo. Jeśli chodzi o kasę to standardowa liczba monet dla 15-poziomowych postaci z PMP czyli 59000sz do wydania. Kupujecie sobie wszystko co chcecie. Jak nie macie PMP to ja wam pomogę.
Podrasy to kolejna kwestia. Są dostępne, ale przypominam negaTYWNY POZIOM. Podrasy są ograniczone. Prosze mi nie pisac o pół drowach-pół złowieszczych małpach itp.
Jak piszemy? Proste: jak już mamy bohatera to piszemy jego imie nad swoją kwestią. Pod spodem piszemy co robi co czuje jak się zachowuje itd. Proszę również o określanie opisów to znaczy ja piszecie opis swojej czynności, który nie ogranicza się do dwóch linijek textu to prosze o napisanie w nawiasie co robicie np: tWÓJ OPIS(atakuje orka). Nie róbcie tego zawsze chodzi mi tylko o brdzo skomplikowane opisy np. rzucania zaklęć itp.
W pisaniu jeśli tego chcecie możemy zrobić kolejność. Inicjatywa w walce jest zawsze inna i będę ją pisał w swoich kwestiach.
Jeśli nieodpowiedziałem na jakieś wasze pytania to piszcie tu na forum i na moje gg jak chcecie(ale za często mnie na nim nie ma).
PS. Sorry, że musieliście tak długo czekać na odpowiedź.
Ostatnio zmieniony pn paź 16, 2006 8:19 am przez Hastature, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

pn paź 16, 2006 8:18 am

Na forum czy jak?. 15 poziom to wysoko, wtedy sie już wymiata, i jakoś zdaje mi się ze przy tych 59 000 najsilniejszy bedzie zaklinacz. Woj dużo za to chyba nie kupi ;). Ale ok. Ja jak cś sie zgłaszam jak można.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

pn paź 16, 2006 1:22 pm

Masz już jednego gracza! Powiedz tylko czy masz jakieś wskazania, co do postaci (czy będzie Ci potrzebny kapłan, lub np. zaklinacz o to mi chodzi). Co do samych ras to może zbliż swoją myśl, podaj max EEP.
 
Awatar użytkownika
Aker
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: wt kwie 11, 2006 6:14 pm

pn paź 16, 2006 6:21 pm

Oki. Jestem chętny. Jak to jest H&S bardziej (nie miałem tego modułu w ręku) to raczej kapłan albo może woj czy palladyn. A jak nie to raczej łotrzyk. Coś koło tego. No i jaki ma być charakter?
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

pn paź 16, 2006 8:24 pm

Mogą być klasy z forum, czy jest jakieś ograniczenie co do wyboru klas przedmiotów itp. Jak nie to postać zrobie w ok 5 minut :D
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

wt paź 17, 2006 1:18 pm

No i jeszcze jedno pytanie, co z charakterem, czy potrzebujesz dorej postaci? Bo mam pomysł na ucznia Mefistofelesa...
 
Awatar użytkownika
Aeris
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:57 pm

śr paź 18, 2006 10:02 am

Sory Hastature że się wtrącam tak z rozpędu do Twojej sesji ale postacie na 15 lev mają do wydania 200 000 sz na sprzęt a nie 59 000sz (strona 145 PMP, tabelka 5-1 "Mienie postaci zależne od poziomu").
Masz może jeszcze wolne miejsce i mogą być złe charaktery/nietypowe rasy? Mogłabym np. zagrać półczarcicą? :wink: .

Co do inicjatywy to na forum będzie bardzo ciężko. Jeśli ustalisz kolejność to będzie problem gdy gracz X się nie zjawi na forum przez y dni i pozostali będą musieli czekać aż coś napisze. Osobiście uważam że na forach inicjatywa to kiepski pomysł i sama tego w moich sesjach nie stosuję... .

Nie traktuj mojego posta jako wymądrzania się, informuję tylko jak ja to widzę jako MP :razz: .
 
Awatar użytkownika
Velo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 28, 2006 7:07 pm

śr paź 18, 2006 9:39 pm

Ja także chętnie wziąłbym udział w tej sesji.
Ponawiam jednak już wcześniej zadane pytanie: czy wszystkie charatery będą dozwolone?
Mam bowiem pomysł na złego półsmoka-wojownika (jeśli chodzi o ścisłość to wspomniana postać byłaby półsmokiem jedynie od strony mechanicznej - fabularnie rzecz się będzie miała zgoła inaczej...).
Ostatnio zmieniony czw paź 19, 2006 11:00 pm przez Velo, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

czw paź 19, 2006 8:59 pm

Czy ja również mógłbym wziąć udział w sesji, czy to już ''zamknięty dział''. Gdzie będziemy grać? Przez GG, Forum, Stype ( chyba tak to się pisze). Czy dostępne są wszystkie nietypowe rasy wymienione w tabelce w PMP. Można grać, np Hobgoblinem półniebianinem ( z ciekawą historią)? Wybór klas prestiżowych jest ograniczony do tych z PMP, oficjalnych dodatków, klas z forum?
 
Awatar użytkownika
Aker
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: wt kwie 11, 2006 6:14 pm

czw paź 19, 2006 10:32 pm

Sesja jest odwołana czy co, że nie odpisujesz, Hastature? Bo chętnie bym zagrał, ale to się trochę, ten tego, przeciąga jak widzisz...
 
Awatar użytkownika
Aeris
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:57 pm

pt paź 20, 2006 10:04 am

Xellos jeśli będziemy grać to na forum (tak napisał Hastature) używając słów "Ostatnim razem jak prowadziłem tu sesję..." a Tobie chyba chodzi o "Skype" :razz: .

Ogólnie wszyscy czekamy niecierpliwie na pojawienie się MP (ja chcieć graaaaaać, za dużo już sesjowałam teraz graaaać :D ).
 
Hastature
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: śr cze 14, 2006 7:09 pm

sob paź 21, 2006 8:01 am

Wybaczcie wszyscy, ale będę miał skonfiskowany komputer i w najbliższym czasie ni moge prowadzić sorry odezwę się jak juz będe mógł. Naprawde sorry, ale z powodów nie zależnych ode mnie nic z tego narazie.
 
Awatar użytkownika
Velo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 28, 2006 7:07 pm

sob paź 21, 2006 10:11 am

*potępieńcze wrzaski*
No cóż, po prostu trochę sobie poczekamy :P...
 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

sob paź 21, 2006 5:42 pm

Hastature A kiedy będziesz mógł zacząć prowadzić? Czy w międzyczasie mamy ci wysyłać postaci? I czy wiesz, że ekwipunek postaci na 15 poziomie kosztuje 200.000sz? Spojrzałeś na tabelkę na stronie 58’’wartość ekwipunku BN’’, właściwa tabelka znajduje się na stronie 43 ''ekwipunek postaci na poziomie wyższym niż 1'' ( wspomniano o tym w tym temacie, ale nie wiem, czy o tym przeczytałeś)
 
Hastature
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: śr cze 14, 2006 7:09 pm

pn paź 23, 2006 9:04 am

Wiem nie ta tabelka. Tak macie 200.000sz. Możecie wysłać mi karty postaci na mail [email protected]. Nie wiem kiedy poprowadze.
 
Awatar użytkownika
Aeris
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:57 pm

pn paź 23, 2006 8:29 pm

A możeby tak gracze wymienili kim grają (głównie chodzi o klasy) by czasem nie robić zamętu. Czterech wojów i 2 zaklinaczy np. to nic ciekawego :razz: .

Sprawa kart - ma się rozumieć karty w PcProfiler tak?.
 
Awatar użytkownika
Velo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 28, 2006 7:07 pm

pn paź 23, 2006 10:05 pm

Szlifuję sobie półsmoka wojownika-mistrzą oręża.
Kilka elementów mojej postaci będzie jednak wymagało przedyskutowania z MG...
Inna sprawa, że mam ochotę (i koncepcję) na grę złą postacią. Dobrze by było, gdyby wszyscy wypowiedzieli się co do charakterów danej postaci, tak aby później nie było nieporozumień (np. w jednej drużynie pojawi się paladyn i skrytobójca). Niemniej nawet jeśli miałbym grać w dobrej drużynie, to moglibyśmy umówić się co do fabularnego wytłumaczenia tego faktu (choćby działanie pod wpływem geasu).
 
Awatar użytkownika
Aeris
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:57 pm

wt paź 24, 2006 11:21 am

Ja bym sobie zagrała półczarcicą-zaklinaczką-mistycznym wyznawcą o charakterze NZ :razz: . Oczywiście to nie jest ostateczna decyzja i gdyby to nie pasowało MP/innym BG to mogę zmienić ale kartę oczywiście robię... .
 
Awatar użytkownika
Hermes
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pt cze 17, 2005 1:01 pm

wt paź 24, 2006 12:57 pm

Jaka jest szansa się jeszcze dołączyć? :D
 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

wt paź 24, 2006 2:29 pm

Ja będę grał ND niziołkiem łotrzykiem. Co do historii, to ciągle ją szlifuję. Co to za program do tworzenia kart postaci, o którym wspomniano. Czy można robić karty w Wordzie?
 
Awatar użytkownika
Aeris
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:57 pm

wt paź 24, 2006 3:21 pm

Co do "wirtualnej" karty D&D, jak co to kuknij pod:

http://dnd.wrocek.pl/index.php?index=spichlerz

lub

http://dnd.polter.pl/pliki.php.

ściągnij, "zapisz" na kompie i masz! :D . Bardzo ułatwia życie taka karta i bla bla... . Historia nieobowiązkowa ale ponoć będzie nagradzana, może jednak wymyślę? lol .
 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

wt paź 24, 2006 3:44 pm

Mam już kartę, wielkie dzięki, ale jak w tym się pisze? Pozatym, czy ktoś wie, gdzie się podział MP? Ciągle nie wiem, z czego mogę korzystać podczas tworzenia postaci, a mam parę pomysłów na wykorzystanie kilku przedmiotów magicznych nie z PMP.
 
Hastature
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: śr cze 14, 2006 7:09 pm

pt paź 27, 2006 4:36 pm

Dobra długa przerwa za którą przepraszam.
Chciał bym jeszcze uściślić kilka kwestii.
Mamy 5 graczy: Nefarius, Xellos, Aeris, Velo i Akera. Pięciu to dużo i sądze, że z szóstym sobie nie poradzę. Więc sorry Hermes, ale troche się spóźniłeś. Tak mamy już łotrzyka Xellosa. Magiczne przedmioty to kolejna kwestia jeśli używacie jakiś z poza PMP to prosze wyślijcie mi opis przedmiotu ok? To samo tyczy się klas prestiżowych. "Mam Miecz" i Pięść i "Księgę i Krew" ięc jeśli z tamtąd lub jeszcze z "Księgi Planów" czerpiecie info to wystarczy napiszcie mi z której książki dane rzeczy wybraliście.
Xelloss pisze:
czy ktoś wie, gdzie się podział MP?

Tak ja wiem bo napisał. No wielkie sorry, ale troche się pospiesyłem, ale teraz mam czas mam kompa i wszystko gra. Przyłożył bym się też to propozycji Aeris o napisanie jakimi postaciami gracie.
Aeris pisze:
półczarcicą-zaklinaczką-mistycznym wyznawcą

Jasne jak dla mnie bomba tylko prosze wyśli mi info o Wyznawcy. Postacie mogą być złe.

Co dalej z sesją?
No tak mam już jedną kartę postaci. Prosze o nadsyłanie innych od was na mojego maila [email protected]. Zrobię tu na forum osobny dział i tam będziemy grać. Mam jednak do was podstawowe pytanie ile razy dziennie piszemy? Wy o tym zdecydujcie miedzy sobą. Jeśli chodzi o stałą inicjatywę to jak chcecie taką ustalcie kolejność w pisaniu, ale ja był bym z tym żeby w walce inicjatywę rozgrywać w tradycyjny sposób.

To wszystko jak zwykle pytania mile widziane i proszę o przesyłanie kart postaci żeby sesja mogła ruszyć Żelazna Forteca czeka!
 
Awatar użytkownika
Aker
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: wt kwie 11, 2006 6:14 pm

pt paź 27, 2006 6:18 pm

Dobra. Do końca tygodnia wyślę postać. Może wojownik, kapłan lub bard. Nie wiem jeszcze. Ale raczej woj...
 
Awatar użytkownika
Velo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 28, 2006 7:07 pm

sob paź 28, 2006 12:15 am

Jak już mówiłem półsmok-półczłowiek wojownik-mistrz oręża. Kartę postaram się wysłać jutro (a właściwie patrząc na godzinę to już dzisiaj...).
 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

ndz paź 29, 2006 4:33 pm

A może na tym temacie zagramy? Nie trzeba będzie szukać między innymi, bo ten znajdziemy, bez wracania do głównej strony będziemy mogli znaleźć nasze teraźniejsze posty. Przy okazji, w jakim świecie gramy?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości