Zrodzony z fantastyki

 
el_Antifaz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 9:46 pm

Dylematy postaci...

ndz cze 18, 2006 10:18 pm

Jako ze popelniam wlasnie pierwszego posta to przywitam sie, zeby nie bylo ;)

A teraz mam pytanie do znawcow.

Otoz dreczy mnie pewna kwestia zwiazana z wyznawaniem (bo chyba tak to trzeba nazwac) kultu Smierci (a konkretnie mam na mysli Klucze). W moim przekonaniu nieuzasadnione bylyby jakiekolwiek ograniczenia rasowe, poniewaz kazdy Dawca Imion bez wzgledu na rase jest indywidualnoscia, kazdy ma swoje doswiadczenia, wnioski i obserwacje, a ponadto jakas rownowaga pomiedzy tymi czyniacymi wzgledne dobro i zlo musi byc.

W zadnych materialach na temat Kluczy Smierci nie napotkalam informacji dotyczacych kryteriow rasowych w tejze organizacji, totez przyjelam, ze zadnych ograniczen nie ma. Jednak nie posiadam wszystkich materialow, wiec moze o czyms nie wiem, a kiedy zachcialo mi sie postaci t'skranga - Klucza zaczelam miec pewne watpliwosci ;)

I choc jestem zdania, ze w pewnych granicach kazda zasade mozna nagiac do swoich potrzeb, a moja postac ma dobrze umotywowane sciezki, ktorymi kroczy to jednak wciaz jestem ciekawa zdania osob bardziej obeznanych w systemie ED.

A zatem - czy wg systemu t'skrang moze byc Kluczem Smierci?
 
Awatar użytkownika
.::Gilbert
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw lip 29, 2004 12:21 am

śr lip 12, 2006 2:29 am

el_Antifaz pisze:
A zatem - czy wg systemu t'skrang moze byc Kluczem Smierci?


Tak. Organizacja zrzesza najlepszych zabójców wszystkich ras. Właściwie niepisanym warunkiem jest status adepta (najczęściej złodziej, wojownik, zwiadowca, ksenomanta o skrytobójczych zdolnościach conajmniej IV kręgu).

Polecam lekturę "Secret societies of Barsaive", tam poświęcono stowarzyszeniu sporo miejsca.
 
Awatar użytkownika
Marcin1440
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 19, 2006 7:20 pm

sob lip 22, 2006 12:03 pm

Kazda rasa moze byc Kluczem jezeli specjalizuje sie w zamachach Morderstwach itp.
 
Awatar użytkownika
.::Gilbert
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw lip 29, 2004 12:21 am

ndz lip 23, 2006 1:25 am

Marcin1440 pisze:
Kazda rasa moze byc Kluczem jezeli specjalizuje sie w zamachach Morderstwach itp.


A jaka się specjalizuje? :P
 
Awatar użytkownika
Kondeks
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: czw lip 28, 2005 12:08 pm

pn paź 16, 2006 12:26 pm

Na chłopski rozum to specializacja oznacza, że bierze odpowiednie umiejętności i talenty (ew. cechy). Po prostu taki zawód -morderca.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość