Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
 
Awatar użytkownika
Inkayon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 294
Rejestracja: sob lut 14, 2004 12:51 pm

300

pt paź 06, 2006 12:24 am

http://mftm.blogspot.com/2006/09/300-20 ... scoop.html

Komiks widzieli? Nie? To do Empiku marsz.

Jedna z najstarszych historii w dziejach naszej kultury. Najbardziej heroiczna bitwa wszechczasów. Termopile...

Kolejny mroczny komiks Franka Millera doczekał się ekranizacji...ale nie spodziewajcie się Sin City;) To będzie lepsze.

Pozdrawiam, Inkayon

"Madness? This is SPARTA!!"
 
Kastor Krieg

pt paź 06, 2006 9:09 pm

PYCHA! :shock:
Ja chcę tak kręcony film o wilkołakach, np. Forsakenowy, z walką pokazaną z takim przytupem. Muzyka anachroniczna, a działa genialnie, wyrazisty montaż, komiksowy blichtr, super!

Jak nie lubię komiksów Millera, to filmy na ich bazie wychodzą genialnie. :shock:
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

pt paź 06, 2006 9:43 pm

<stara się opanować niekontrolowany ślinotok>
...
sniff...
PIĘKNE.
 
Awatar użytkownika
Faust
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 695
Rejestracja: czw gru 25, 2003 3:08 pm

pt paź 06, 2006 10:04 pm

Łałałiła.
Rzeczywiscie, zapowiada sie perelka. Ale pozyjemy, zobaczymy ; )
 
Awatar użytkownika
Inkayon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 294
Rejestracja: sob lut 14, 2004 12:51 pm

pt paź 06, 2006 10:15 pm

Tuście mi braty;>

Zdążyłem obskoczyć kilka forów, gdzie rozwodzą się nad filmem. Większość zarzutów jest podobna - że to nierealistyczne, że pod Termopilami obok Spartan walczyli Tespijczycy i spartańscy heloci (pariasi-niewolnicy w wielkim skrócie). Ale spośród tych komentujących nikt chyba nie czytał komiksu, bo tam jak najbardziej było o tysiącu Tespijczyków. Co nie zmienia faktu, że po ich odprawieniu, Leonidas został tylko z trzema setkami najdzielniejszych Spartiatów.

Podobno wybrał tylko kawalerów, zamężnych odsyłając do polis.

Podobno jeden z nich zachorował, a nie mogąc walczyć, popełnił samobójstwo.

Dla Persów ta bitwa, ta wojna, nie były niczym ważnym. Ot, starcie na granicy. Ale dla naszej cywilizacji - to podstawa jej istnienia.

Wracając do filmu - gwiazdorskiej obsady nie ma. Gerard Butler zagrał w drugiej części przygód Lary Croft (tak, Szkota;) i właściwie tylko z tego filmu jest mi znany. Muzykę (przynajmniej do trailera, informacja przeczytana) robi Nine Inch Nails. I wychodzi genialnie;)

Zapowiada się bardzo, bardzo dobrze. I na aktualny dość temat;)))

Pozdrawiam!

Inkayon

"- Nasze strzały zakryją Słońce!
- Więc będziemy walczyć w cieniu."

ps. I taka anegdota jeszcze...Spartan uczono od małego, oszczędności w słowach (stąd słowo "lakoniczny"). Pewnego razu jeden z wrogów polis, wysłał im taką groźbę: "Jeżeli wkroczę do Lakonii, nie pozostawie tam kamienia na kamieniu!". Dostał szybką odpowiedź: "Jeżeli."
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

pt paź 06, 2006 10:18 pm

NiN nie robil muzyki do trailera. Ich muzyka zostala tylko uzyta. Oczywiscie za pozwoleniem, ale nie jest dedykowana do filmu. W filmie bedzie klasyczna muzyka, niestety.

Choc zapowiedzi wrazenie robia ogromne, a kazde ujecie jest przecudowne.
 
Craven

pt paź 06, 2006 11:53 pm

Nooo dawno zwiastun mnie tak nie nakręcił na film jak to.
Troszkę mnie rozczarowało, że klasyka ma przygrywać w filmie bo te spowolnienia i fantazja która pojawia się w niektórych scenach sprawiła, że nastawiłem się na filmik pop-kulturowo antyczny :) Coś jak "Obłędny rycerz" tylko pod termopilami i nie na takim luzie, ale wciąż nie bawiący się w realizm czy prawdy historyczne...

Cóż - zobaczymy.
 
adro
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 873
Rejestracja: czw kwie 22, 2004 10:49 pm

pn paź 16, 2006 11:58 am

No mnie tez ten trailer bardzo przypadł do gustu . Swietna muzyka , swietny klimat . Oj oj cos czuje , ze 300 bedzie mocnym filmem. Mam tylko nadzieje , ze nie bedzie to az tak wierna adaptacja jak w przypadku Sin City , bo wtedy Ci co znaja komiks nie beda mieli czego szukac w kinie . Na Sin City-wlasnie ze wzgledu na te hiperwiernosc filmu z komiksem- nie poszedłem do kina .Nie zrozumcie mnie zle , jestem za w miare wiernymi adaptacjami komiksow na jezyk filmowy , ale bez przesady . Sin City moglo byc zaskakujace , swieze i po prostu swietne wyłacznie dla kogos , kto nie znal komiksu .
BTW Kastor nie lubisz komiksow MIllera , kurna przeciez to chyba jeden z najwiekszych tworcow , jesli chodzi o te dzidzine kultury , ale no coz o gustach sie nie dyskutuje . Ja uwielbiam MIllera i jego komiksy. Moglbym je czytac i czytac .
pozdro
 
Ramel

pn paź 16, 2006 12:32 pm

Jeszcze jeden trailer:
Tutaj
Nie powiem, nakręciłem się :)
 
Kastor Krieg

pn paź 16, 2006 2:39 pm

Ten pierwszy trailer spadł, znajdzie ktoś do niego linka? Mi się nie udało :?
 
Ramel

pn paź 16, 2006 4:51 pm

Kastor Krieg pisze:
Ten pierwszy trailer spadł, znajdzie ktoś do niego linka? Mi się nie udało :?


Tutaj ?
 
Kastor Krieg

pn paź 16, 2006 5:08 pm

E tam, downsample z youtube :?
Mi chodziło o tego hi-resowego drania, co to go Warner zdjął "ale i tak jest hostowany wszędzie" :wink:
 
Ramel

pn paź 16, 2006 5:24 pm

Kastor Krieg pisze:
E tam, downsample z youtube :?
Mi chodziło o tego hi-resowego drania, co to go Warner zdjął "ale i tak jest hostowany wszędzie" :wink:


Chyba im wlasnie o to chodzilo :wink: Ale lepsze to, niz nic.
 
Kastor Krieg

pn paź 16, 2006 6:24 pm

No sorry, ale ten an youtube jest nie tylko pikselowaty, ale też odbarwiony i zniekształcony :?
 
Ramel

pn paź 16, 2006 6:29 pm

Kastor Krieg pisze:
No sorry, ale ten an youtube jest nie tylko pikselowaty, ale też odbarwiony i zniekształcony :?


Na yt jest pare wersji tego trailera. Moze znajdziesz jakas lepsza. A ja dalej szukam jakiejs lepszej.
 
Awatar użytkownika
Rincewind
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 747
Rejestracja: pn mar 29, 2004 8:56 pm

pn paź 16, 2006 6:34 pm

Proponuję zaglądać czasem do naszego serwisu filmowego, gdzie dawaliśmy z tydzień temu link do wersji HD.
 
Kastor Krieg

pn paź 16, 2006 7:27 pm

Rince, tydzień temu nie było mi potrzebne.
Teraz chciałem komuś pokazać, bo widziałem - jak po wątku da się poznać - na samym początku.

A teraz, jak przypuszczam, wasz link prowadzi w nicość. :|
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pn paź 16, 2006 7:31 pm

Oficjalny w HD jest juz AFAIR na stronie filmu. News byl o przecieku na pare dni przed premiera zwiastunu. Zreszta, o oficjalnym zwiastunie tez chyba news byl.
 
Awatar użytkownika
Rincewind
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 747
Rejestracja: pn mar 29, 2004 8:56 pm

pn paź 16, 2006 8:06 pm

http://www.apple.com/trailers tu poszukaj, bo stad bierzemy newsy o trailerach. JEst na 100%
 
Ramel

pn paź 16, 2006 8:21 pm

Rince, ale sa dwie wersje Trailera, ta z Apple`a i druga, imo ciekawsza.
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

pn paź 16, 2006 8:51 pm

Ramel pisze:
imo ciekawsza.


Tak, i dluzsza. :)
 
Awatar użytkownika
Mr Brightside
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 9:37 pm

pn paź 16, 2006 9:26 pm

Prawdę mówiąć trochę przykro mi się zrobiło, jak zobaczyłem, że ślinicie się jak dzieciaki, które właśnie zobaczyły trailer BloodRayne. Zapowiedź "300" wygląda wyjątkowo dołująco i pokazuje, jak fatalnie wygląda dzisiejsze kino.

Wciąż nie mogę uwierzyć, że Wam się to podoba. Elektroniczna muzyka (NiN? przecież to gotycki boysband, a nie zespół) w filmie o starożytnej Grecji? Spowolnienia co drugie ujęcie? I jeszcze te bardzo mroczne i twardzielskie teksty wygłaszane przez Twardego Dowódcę, niezbędengo w każdym hollywoodzkim filmie wojennym. Kiczowate, niby-mroczne kolorki wylewają się z ekranu, komputerowy bardziej od Pac-Mana wilk szczerzy renderowane kły...

Będzie następny "Król Artur", tylko z większą ilością posoki i bez happy endu.

Po prostu jest mi przykro. Ale moje zdanie pewnie się nie liczy.

PS. Sin City bardzo mi się podobało. Mówię to tak na wszelki wypadek.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pn paź 16, 2006 9:36 pm

Mr Brightside pisze:
Elektroniczna muzyka

Ja sie tylko spytam, czy widizales serial "Sharpe" - wojny napoleonskie,a elektryczne gitarki pogrywaly az milo. I w niczym nie przeszkadzaly.

Mr Brightside pisze:
w filmie o starożytnej Grecji

Przepraszam, a co ma byc? Beben i dudy? To jest film robiony w 2006 roku a nie w 333 pne. (data losowa ;)).

Mr Brightside pisze:
jeszcze te bardzo mroczne i twardzielskie teksty wygłaszane przez Twardego Dowódcę, niezbędengo w każdym hollywoodzkim filmie wojennym.

A czego sie spodziewac po 9/11? Amerykanskie Kino Flagi to jest wlasnie to, co w USA chca pokazac widzom - honor ponad wszystko, sluzba krajowi (ofiary w Iraku rosna...), pewne trwale wartosci i tak dalej. To nie moze byc inne kino.

Poza tym, ja mysle, ze patos pod Termopilami byl. Samo to, ze 300 tam zostalo i zginelo jest na maksa patetyczne.

A spowolnienia? Tak sie teraz kreci filmy. Mi sie podoba.
Ostatnio zmieniony pn paź 16, 2006 11:39 pm przez Seji, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

pn paź 16, 2006 11:10 pm

Uwaga, bezczelny spoiler;]


Seji pisze:
300 tam zostalo i zginelo


Skoro jeden zdradził, to zginęło 299. No, chyba że zabili go potem Spartiaci;]
Ostatnio zmieniony śr paź 18, 2006 5:00 pm przez Streider, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pn paź 16, 2006 11:39 pm

Streider pisze:
Skoro jeden zdradził, to zginęło 299. No, chyba że zabili go potem Spartianie;]

Oznaczac spoilery! :P
 
Borys

wt paź 17, 2006 10:18 am

SPOILER :)






AFAIR zdradził jakiś wieśniak z okolicy, a nie któryś ze Spartan.
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

wt paź 17, 2006 10:26 am

Mr Brightside pisze:
NiN? przecież to gotycki boysband


Buhahahaha. Sorry. NiN moze tez jakos specjalnie nie lubie, ale bez przesady.

Zgadzam sie z Sejim, ze teraz tak sie kreci filmy. Postmodernizm, czy jak to tam zwal.

Nie zgadzam sie natomiast, ze filmu z USA sa na maksa patetyczne, bo musza takie byc ze wzgledow na polityke. IMHO nie prawda, co Amerykanom pomoze wizja Spartan w jakims kraju o ktorym nie slyszeli? Pomysla ze to fatastyczna bajka, nie przyjdzie im do glowy, ze calosc oparto na prawdziwej historii.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

wt paź 17, 2006 8:19 pm

starlift pisze:
co Amerykanom pomoze wizja Spartan w jakims kraju o ktorym nie slyszeli?

Nie musza. Gadajace glowy znajda odpowiednie porownanie - np Lot 93.
 
Awatar użytkownika
teaver
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1909
Rejestracja: czw mar 17, 2005 1:07 pm

śr paź 18, 2006 9:10 am

Hmm.. trailer, pomimo kiepskiej jakości faktycznie są smakowite. :D

Szkoda tylko, że i komiks i film opierają się na historii bardzo luźno...
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

śr paź 18, 2006 9:15 am

Slusznie, ze sie luzno opieraja. Historia ma tak malo zweryfikowanych faktow, ze lepiej pofantazjowac. Co stwarza zreszta wieksze mozliwosci. Jest czas na historie i czas na zabawe nia. :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości