Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 39
 
Awatar użytkownika
oskarek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: śr sie 16, 2006 10:02 pm

czw paź 19, 2006 9:17 pm

Dzieki . A czy jesli mam juz chaos warrior regiment to teraz lepiej kupic championa czy np maruderow zeby powiekszyc armie ?? :help: :help:
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

czw paź 19, 2006 10:06 pm

Myślę, że czempiona na przykład takiego http://uk.games-workshop.com/hordesofch ... llery/14/- jest universalny, a w razie potrzeby przypisania go konkretnemu bustwu, to można go pomalowac na odpowiedni kolor.

A potem więcej warriorów, na marudy przyjdzie jeszce czas.
 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

czw paź 19, 2006 10:36 pm

Słyszałem czart że bardzo lubisz "zielonych". Właśnie mam pytanie, dotyczące tego jak można pokonać 40 włócznikami nocnych goblinkow i 20 łucznikami nocnych goblinkow i 10 pajakami lesnych goblinow powedzmy np 12 krasnoludow wojownikow, 10 gromowladnych i 8 gornikow?? Chodzi mi o taktykę :razz:
 
Awatar użytkownika
oskarek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: śr sie 16, 2006 10:02 pm

czw paź 19, 2006 10:54 pm

Mam jeszcze pytanie jakimi farbami pomalowac champion of chaos undivited ??? bo nigdzie nie moge znalesc :help:
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

czw paź 19, 2006 10:58 pm

maxik pisze:
Słyszałem czart że bardzo lubisz "zielonych".

Tak, ale podobaja mi się tez Imperialiści i wampy.


maxik pisze:
Właśnie mam pytanie, dotyczące tego jak można pokonać 40 włócznikami nocnych goblinkow i 20 łucznikami nocnych goblinkow i 10 pajakami lesnych goblinow powedzmy np 12 krasnoludow wojownikow, 10 gromowladnych i 8 gornikow?? Chodzi mi o taktykę

A to równe siły ? Nieważne, prponuje to rozegrać w ten sposób :
- goboskami ostzralec gromowałdnych, może ktoś zgnie
- włucznikami zaatakowac krasnale od przodu, pająkami od boku - z bonusami za szeregi i wbite rany powinieneś wygrać i doprowadzić brodaczy do break testa ( tyle, że mają 9 LD i raczej go zdadzą ).
- problem może byc z minersami bo ci zwykle wychodzą ( wykopują się) z krawędzi stołu, staraj się więc trzymać jednostki przynajmiej 6 cali od brzegu, by nie mogli ich dopaść po pojawieniu się na stole.
 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

czw paź 19, 2006 11:01 pm

Dzięki. Z grubsza miałem podobną taktykę :razz: W każdym razie będe miał problem z gornikami... Oni są dobrzy...
No cóż może uda mi się wygrać z kuzynem :razz:
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

czw paź 19, 2006 11:18 pm

maxik pisze:
Mam jeszcze pytanie jakimi farbami pomalowac champion of chaos undivited ??? bo nigdzie nie moge znalesc

To raz - http://uk.games-workshop.com/hordesofch ... started/4/
To dwa - http://uk.games-workshop.com/spacemarin ... painter/1/ ( wiem, że to W40K, ale marin ma podobną budowę jak chaos warrior, no i można wypróbować kombinacje kolorów ).


maxik pisze:
No cóż może uda mi się wygrać z kuzynem

Powodzenia w WAAAAGH !!!! Szkoda, że nie masz fanatyków, nawet jeden urozmaicił by tą bitwę.
 
Awatar użytkownika
oskarek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: śr sie 16, 2006 10:02 pm

pt paź 20, 2006 12:05 am

Acha no to dzieki bardzo mi pomogłeś. Niedługo jade kupic Champion of Chaos Undivited : :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

sob paź 21, 2006 2:13 pm

Mam pytanie, co do "bitwy o przełęcz czaszki".
Ktoś może policzył ile punktów dokładnie kosztuje armia goblinów z przełęczy?
Ostatnio grałem swoim Imperium przeciw znajomemu (minimalnie przegrałem :( ), który kierował tymi właśnie goblinami. Nie posiadaliśmy księgi armii, więc wyceniliśmy je na 700 punktów, za tyle wystawiłem swoje Imperium, nie wiem czy to nie było za mało (lub za dużo).
Z góry dzięki.
 
Awatar użytkownika
oskarek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: śr sie 16, 2006 10:02 pm

ndz paź 22, 2006 1:38 pm

Witam . Właśnie czytał o jednej z magii którą mogę używać Chordą Haosu czyli o magii cienia . Mam pytanie odnośnie żucania czaru , czyli np. czar Pit of Shades wychodzi na 11+ . Co to znaczy 11+ domyslam sie ze to ilosc ktora trzeba wyzucic koscmi tylko nie wiem iloma koscmi trzeba zucac . :help: Mam jeszcze pytanie odnosnie magicznych sztandarow . Czy je się osobno kupuje ?? :D Nie wiem nic o Bitwie o przełencz Czaszki .
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

ndz paź 22, 2006 5:07 pm

oskarek pisze:
Co to znaczy 11+ domyslam sie ze to ilosc ktora trzeba wyzucic koscmi tylko nie wiem iloma koscmi trzeba zucac

Czarodziej I poziomu rzuca jedną kostką (więc jego szanse na rzucenie tego czaru wynoszą 0), czarodziej drugiego poziomu rzuca dwiema kostkami i tak dalej. Jak się słusznie domyśliłeś trzeba rzucić 11 lub więcej aby czar się udał.
oskarek pisze:
Mam jeszcze pytanie odnosnie magicznych sztandarow . Czy je się osobno kupuje ??

Tak, ale za punkty a nie za pieniądze ;)
 
Awatar użytkownika
oskarek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: śr sie 16, 2006 10:02 pm

ndz paź 22, 2006 5:21 pm

A jak czarodziej moze przejsc na kolejny poziom ?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

ndz paź 22, 2006 6:41 pm

oskarek pisze:
A jak czarodziej moze przejsc na kolejny poziom ?

To bardzo proste - jak masz maga - lorda to ma on 3 poziom i za x pkt. dokupuje się mu 4. Mag - heros ma 1 poziom i za x pkt. można mu wykupic 2. Jest to opisane w army booku danej nacji.

CE2AR pisze:
Tak, ale za punkty a nie za pieniądze

Tak :razz: . Niektóre są naprawdę fajne - np. sztandar gryfa w imperium ( podwaja bonus za szeregi :D ), takie coś u wampów bodajrze, co daje odziałowi MR 2 ( magic resistance - jak rozpraszamy czar rzuco na odział/herosa mającego to coś, do dostajemy dodatkowe kostki do rzucania - tyle ile wynosi MR. Tyczy się tylko czarów rzuconych na te właśnie modele ! )
 
Ogar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: ndz gru 11, 2005 4:53 pm

ndz paź 22, 2006 6:52 pm

Czarodziej I poziomu rzuca jedną kostką

Hmm, chyba może rzucić 2 kostkami. Bo ile kostek może użyć to jest jego poziom, plus jeden.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

ndz paź 22, 2006 7:08 pm

the czart pisze:
Hmm, chyba może rzucić 2 kostkami. Bo ile kostek może użyć to jest jego poziom, plus jeden.

Nie wiem do końca, ale mi sie wydaje, że chyba mag ma tyle kostek do rzucania ile ma poziomów. Zresztą im większą ilością kostek rzucamy ty większe szanse mamy na miscasta ( ale i inresistable forca też :) )
 
Ogar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: ndz gru 11, 2005 4:53 pm

ndz paź 22, 2006 8:01 pm

ale mi sie wydaje, że chyba mag ma tyle kostek do rzucania ile ma poziomów

Mag generuje tyle kostek ile ma poziomów. Ale może użyć o jedną kostek więcej, niż ma poziomów którą weźmie np z puli podstawowych kostek armi czy z przedmiotów magicznych. I mag pierwszego poziomu może użyć maks 2, drugiego maks 3 i tak dalej.
 
Awatar użytkownika
oskarek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: śr sie 16, 2006 10:02 pm

ndz paź 22, 2006 8:22 pm

A teraz mam pytanie zupełnie z innej beczki . Czy jesli jakis oddział jest atakowany np od boku albo od tyłu to dzieje sie to na jakis specjalnych zasadach czy normalnie ??
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

ndz paź 22, 2006 8:27 pm

Tak - jeśli jest atakowany od boku lub tyłu przez odział o unit strenght co najmiej 5 (US, już mówiłem co to oznacza ) to traci bonusy za szeregi, dodatkowo przeciwnik dostaje automatycznie +1 do wyniku walki, jeśli atak nastąpił od boku ( nalicza się tylko raz, nawet jak atakowane są oba boki odziału ), a +2 jeśli nastapił od tyłu.
 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

ndz paź 22, 2006 10:05 pm

Posiadając już 40 włóczników nocnych goblinów, 20 łuczników nocnych goblinów, 10 jeźdźców pająków, plastikowego szamana nocnych goblinów,plastikowego duze szega nocnych goblinów i plastikowego trolla to co polecacie dalej?? Wszystkie te figurki były w zestawie Battle for a Skull Pass :razz: [/img]
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

ndz paź 22, 2006 10:32 pm

Fanatyków - http://uk.games-workshop.com/orcsandgob ... allery/12/ - bez nich zieloni to nie ta sama armia. Jedna paczka na początek wystarczy :) . Potem może orki i wilki, albo rydwan ?
 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

ndz paź 22, 2006 10:45 pm

Taki miałem zamiar.Czy to prawda że fanatyków dołącza sie do nocnych goblinów?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

ndz paź 22, 2006 11:16 pm

maxik pisze:
Taki miałem zamiar.Czy to prawda że fanatyków dołącza sie do nocnych goblinów?

Mówiąc konkretniej - wykupuje się. Jak w promieniu 8 cali jest jednostka wrog to musimy ich wypuścić ( nowym army booku zielonych coś mieli z nimi zmienić - co ? To nie wiem ). Rzucamy 2k6 na to czy doszli, jak któremuś się udało choćby dotknąć odziału wroga, to jest przestawiany za niego, a cel otrzymuje automatycznie 1k6 ciosów z siłą 5 :) . Jeszce lepiej jest jak w odziale stoi heros z mad cap mushroms - wtedy w pierwszym ataku fanatyk ma 2k6 ciosów :D . Ale prawdziwa labamba zaczyna się po pierwszym ruchu - kolejne wykonujemy metodą kostka kierunkowa + 2k6 na dystans ruch. Jak wpadnie na odział ( obojętnie wrogi, czy nasz ) to automatycznie k6 ciosów z siłą 5 :razz: . Jak z kolej będzie dublet na kostkach, lub wpadnie na drzewo, głaz czy coś w tym stylu to fanol (nie)stety ginie.

W razie potrzeby do fanoli może strzelać armia macierzysta i sojusznicy :shock: . No i by uzyskać pkt. za fanatyka przeciwnik musi bić odział z którego wyszedł :razz: . Jak widać - pełen wypas 8) .
 
Awatar użytkownika
oskarek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: śr sie 16, 2006 10:02 pm

pn paź 23, 2006 4:28 pm

Co mozecie mi powiedziec o Crom the Conqueror . Dobry jest ?? Ma jakies specjalne uzdolnienia ?? :razz:
 
SeV
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 24, 2006 7:57 pm

wt paź 24, 2006 8:06 pm

oskarek pisze:
Dziękuje. Ściągnołem juz rouelbooka z internetu . Macie dla mnie jakies wskazówki jak grać chaosem ?? Co pierwsze powinienem kupić Chaos Warrior Regiment czy Maruders of Chaos Regiment ?? :)

Skad moge sciagnac rulebooka po polsku :razz:
 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

wt paź 24, 2006 8:12 pm

SeV pisze:
oskarek pisze:
Dziękuje. Ściągnołem juz rouelbooka z internetu . Macie dla mnie jakies wskazówki jak grać chaosem ?? Co pierwsze powinienem kupić Chaos Warrior Regiment czy Maruders of Chaos Regiment ?? :)

Skad moge sciagnac rulebooka po polsku :razz:

To forum nie popiera piractwa. Nie radze mówić o tym głośno!!
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

wt paź 24, 2006 8:27 pm

maxik pisze:
To forum nie popiera piractwa. Nie radze mówić o tym głośno!!

Tak, bo zjawią się ONI :razz: i będzie z wami smutek i nostaligia.
 
Awatar użytkownika
oskarek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: śr sie 16, 2006 10:02 pm

wt paź 24, 2006 8:30 pm

Co mozecie mi powiedziec o Crom the Conqueror . Dobry jest ?? Ma jakies specjalne uzdolnienia ?? :help: :help:
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

wt paź 24, 2006 8:36 pm

Powtóżyłeś się :razz: . Co do Croma - jak wszyscy bohaterowie specialni ma soje zalety, ale doby jest tylko w specyficzych warunkach ( przede wszystkim herosi specialni są strasznie drodzy, często 1000+ pkt, no i równie często mają kiepsko wymyślone wyposarzenie magiczne ). Pozatym ten pan pochodzi z podręcznika "storm of chaos" i jest już oficialnie "nieużywalny" ( bitwy toważyskie to inna sprawa).
 
Awatar użytkownika
oskarek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: śr sie 16, 2006 10:02 pm

wt paź 24, 2006 8:46 pm

Acha dzieki . A jak myslisz co lepiej kupic
Armybooka ( do do tej pory mam na kompie ) czy jakąś jednostke ?? :)
 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

wt paź 24, 2006 8:50 pm

To zależy od Ciebie. Mógłbyś poczekać na polską wersję (tak musiałbyś kupić angielską wersję) i kupić jednostkę. Albo odwrotnie. Wtedy wiedziałbyś np. jakie jednostki Cię interesują. Wszystko zależy od Ciebie :razz:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 39

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości