Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Famir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 10:32 am

Twierdza za 600k - pomysły i propozycje

pn lis 06, 2006 6:15 pm

nie wiedziałem gdzie to dać więc daje na forum ogólne :D
Otóż MG dał mi 600k na budowę wieży dla mego maga (25lv)
niestety nie mam podręcznika budowniczego twierdz więc zwracam się do was z apelem o pomoc i kreatywność

Mianowicie prosze co bardziej miłe i pracowite jednostki osobowe o zbudowanie "teoretycznie" jak najciekawszej wieży dla maga :D

Jednakże musi być spełnione pare wymogów, które muszą być :D

1.Wieża musi znajdować się ponad chmurami (może być usytuowana w górach, latać (podobno to możliwe) albo być tak wysoka by do chmur sięgała :D)

2.Ogromna biblioteka (dosłownie ogromna)

3.Musi być jeden "poziom wieży" na który nie można się dostać w normalny sposób (coś a l'a tajemny pokój dla 9 magów [ci magowie są wplecieni w historie i nic pozatym że będąoni tam przebyć (tylko oni, żdanych mebli ani nic z tych rzczy) nie musicie wiedzieć])

4.Dobrze by było gdyby było jedne pomieszczenie z portalem i mapą Feurunu. Dotykasz mapy w jednym miejscu a portal się "dostraja" by cie przenieść w dane miejsce (to akurat nie jest obowiązkowe)

Licze na szczerą pomoc, kreatywność a także o pośpiech :D

Ps. Jeśli to możliwe to rospiska co ile kosztowało była by mile widziana aczkolwiek nie jest konieczna :D

z góry dzięki dla wszystkich któży pomogą :D
 
Awatar użytkownika
smiechan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 11, 2006 5:40 pm

pn lis 06, 2006 7:44 pm

Na szybko - masz fajny pomysł na wieżę (mało oryginalny ale fajny), lecz funduszy to ci nie starczy na realizacje wszystkiego.
 
Soulnar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 98
Rejestracja: pt paź 21, 2005 2:56 pm

pn lis 06, 2006 8:29 pm

Dokładnie 600k..... hmmmmm połowę tego będzie cię kosztowało stworzenie tego tajemnego pokoju i może się uda wycisnąć jeszcze na portal. Pamiętaj, że zostaje jeszcze sama wierza, umeblowanie, biblioteka itp. itd. Nie masz szans, no chyba że mg zgodzi się na jakiś przekręt. :)
 
Awatar użytkownika
Famir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 10:32 am

pn lis 06, 2006 9:49 pm

to w takim razie jakakolwiek wieża za 600k byle ciekawa była (czyt. inna od innych) :D
 
Awatar użytkownika
Darth Legolas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 133
Rejestracja: śr lis 16, 2005 9:57 pm

pn lis 06, 2006 10:04 pm

Nie mam akurat pod ręką podręcznika, ale mogę ci powiedzieć że masz za mało kasy. Za 600k możesz zbudować zwyczajną wieże (z paroma bajerami np. biblioteka). Tak np. latająca wieża (bez dodatkowych bajerów) kosztuje bodajże 1mln sz. Taki wypas jaki sobie zażyczyłeś kosztowałby tak na oko 600k, ale sp... :D

zbieraj, zbieraj... 25lvl to dość wysoko, problemów nie powinno być...

moi BG na 20 wystawili sobie fajny pałacyk za 1mln, ale bez bajerów (za to z 4m głową Ashardalona (smoka dość dobrgo z przygód Isy) nad wejściem... :)

aaa... jeszcze jedno - nie ma co szukać gotowców, lepiej samemu zaprojektować i dać MG do wyceny :)

PS. Jeśli chodzi o twój portal. Fajny pomysł! :) zwykły portal kosztuje 50k sz... taki bajer jak wymyśliłeś ciężko wycenić... podręczniki go nie przewidują... ja bym dał na miejscu MP jakieś 250-500k... wkońcu daje ci to możliwość podróży w każde miejsce, które normalnie musiałbyś odwiedzić wcześniej...
 
Awatar użytkownika
Famir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 10:32 am

pn lis 06, 2006 10:16 pm

Hm... ciekawe bo ja wiem że podobno za 600k można stworzyć latający domek ale z 4 pokojami (kumpel z teamu taki ma) :D
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

pn lis 06, 2006 11:05 pm

Portal - mapa scienna (bezbłedna teleportacja, aktywacja przez użycie - tu dotknięcie) - koszt około 182 000 + cena mapy.

Poziom wieży zabezpieczony przed dostaniem się:
Zabezpieczenie: Zakaz - potrzeba wynajęcia kapłana, zamknie sie to w 10000. Ten poziom wieży nie ma dostepu w postaci schodów czy drzwi, jest to komnata 3x3 otoczana co pewien czas klatką mocy rzucaną z wnetrza (jeden z magów musi miec odpowiednio wysoki poziom). Lub posiadać przedmiot (klatak mocy 1 dziennie, 13 poziomowy czarujący, trwa 26 godzin) za 36500.

W ramach ogromnej biblioteki, najlepsze by były chyba przenośne dziury, bądz podobne coś do czago można łatwo wejść, i w razei potrzeby zabrać ze sobą.

Zostaje wiec jeszcze dużo na wieżę. Materiał już wybierz sam.

Co do latania proponuję lewitację + ciągłość (wcale niedrogo). MG powinien to raczej zaakceptować (jak nie zawsze można postawić coś na innym planie, gdzie jest dowolna grawitacja :D).
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt lis 07, 2006 7:43 am

Na wszystkie Twoje pytania jest odpowiedź w wyśmiewanym przez wielu Poradniku Budowniczego Twierdz. :D Można go kupić za marne 29 zł.
Znajdzesz tam odpowiedzi na każde z zadanych przez Ciebie pytań.
Mam tą pozycję więc postaram się policzyć dla ciebie koszt Twojej wieży, ja wrócę do domu z pracy. :D
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

wt lis 07, 2006 8:35 am

xiliar pisze:
lewitację + ciągłość (wcale niedrogo)

A potem tylko zwoj rozproszenia magii i patrzymy na fajerwerki :)
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

wt lis 07, 2006 9:45 am

Hezor pisze:
xiliar pisze:
lewitację + ciągłość (wcale niedrogo)

A potem tylko zwoj rozproszenia magii i patrzymy na fajerwerki :)


A no racja racja, choć 25 poziom czarującego w 3,5 jest nimożliwy do rozprosenia zwykłym rozproszeniem (max chyba +10 za poziom czarującego). Ale wieksze rozproszenie to już raczej tak. Zawsze jeszcze zostaje opcja zrobienia z wieży magicznego latającego przedmiotu (ale to nie wime jak sie liczy), wtedy rozproszenie zadziała na k4 rundy.
 
Awatar użytkownika
Aphranteus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 3:18 pm

wt lis 07, 2006 1:09 pm

Tak trochę to 600k na twierdzę jaka opisałeś to trohcę za mało, ale ja starałbym się wybłagać od MG żeby zgodził się na twoje pomysły, mnie osobiście sie podobają. A jeżeli chodzi o usytuaowanie twierdzy, to radzę na martwym bóstwie na planie astralnym fajowe mjejsce, a cielsko lata, więc nie trzeba rzucać lewitacji ;) pozdrawiam wszsytkich!
 
###
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 2:15 pm

wt lis 07, 2006 2:32 pm

Lepiej postawić twierdzę w górach bo stale latająca jest niesamowicie droga.

Sekretne piętro może wcale nie być w wieży, to znaczy np. w połowie schodów z jednego piętra na drugie jest portal, kto nie jest do niego dostrojony, ten przechodzi przez niego na wyższe piętro, jednak jeśli spełniasz odpowiednie warunki i wypowiesz slowo rozkazu zostajesz niezauważalnie przeniesiony do podziemnej komnaty będącej "dodatkowym piętrem".

Koszt budowy samej wieży nie jest wysoki. Masz też 2 możliwości by jeszce go obniżyć:
1. Jako mag możesz rzucać różne czary pomagające w budowie.
2. Możesz wybrać jak najlepszą lokalizację by obniżyć cenę. To zanzcy w pobliżu kamieniołomu, niedaleko miasta itd...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości