Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

Smoczyca Leth

śr sie 31, 2005 2:50 pm

O shendzie- http://forum.polter.pl/shend-najemnik-g ... tml#287589
Smoczyca Leth

Leth jest smoczycą pieśni o zupełnie unikatowym talencie- jest chyba jedyną znaną w krainach istotą swojego gatunku, która posiada talent używania psioniki- dyscypliny unikatowej nawet wśród ludzi.
Leth wykluła się z jaja w legowisku swojej matki na wyspach Moonshae, tuż po tym, jak została ona skrycie zamordowana przez młodego czarodzieja imieniem Shend (patrz: „Shend najemnik” ). Człowiek ten wynosił potem skarb matki po trochu. Ginąca z głodu Leth dobrze zapamiętała twarz swojego wroga… Kiedy wreszcie odszedł, a Leth zdołała upolować sobie jedzenie, przeszukała całą jaskinię- niestety, czarodziej zabrał cały skarb. Cały, poza słabym artefaktem- Uwięzionym Nishruu. Z początku Leth nie wiedziała, cóż może on robić, ale od początku miała świadomość, że jest to wielki skarb. Mimo to smoczyca była wściekła. Miotała się po całej jaskini, atakowała głazy, odbijała się od ścian… Gdy nagle zauważyła, że właśnie popchnęła kamień samą tylko myślą, odkryła swe psioniczne moce. Od tej pory traktuje je jako swój główny ukryty atut.
Po kilku latach Leth po raz pierwszy przyjęła ludzką postać- w niej wygląda jak długowłosa, piękna blondynka lat mniej więcej 20. Kiedy udało jej się wtopić w ludzkie społeczeństwo, wyruszyła na poszukiwanie swojego wroga… Przeżyła wiele przygód jako zaklinacza/wojowniczka, rozwijając swoje psioniczne zdolności i nigdy nie przyjmując prawdziwej postaci. W końcu odnalazła Shenda. Pokonała go, zaskakując psionicznym atakiem, jednak potem on zaczął przepraszać, korzyć się… Wyglądał tak niewinnie i bezbronnie, a jego skrucha wydawała się szczera. Tak naprawdę Leth została zauroczona. Razem poszli do karczmy, gdzie wyjawiła mu prawdę o Uwięzionym Nishruu, po czym spędzili razem noc. Rano Shenda nie było. Zakochana w nim Leth czekała w karczmie kilka dni, po czym zauroczenie minęło. Leth zrozumiała prawdę. Wpadła wściekłość, i wznowiła swoją podróż- tym razem nie da mu już szansy…
Leth była miła i rozrywkowa, kiedy zemsta nie była jeszcze tak ważna w jej życiu. Lubiła się ostro zabawić, była stałym bywalcem karczm, miała wielu adoratorów... Ostatnio Leth zamknęła się w sobie, a zemsta stała się jej obsesją. Może kiedyś powróci do swojego starego zachowania? Tego niewiadomo, ale w nadzei na bliższy kontakt z piękną kobietą już wielu ludzi wyruszyło znaleść Shenda... Żaden nie wrócił zwycięsko, choć w sumie tylko jeden go odnalazł- zginął szybko.
Leth można wykorzystać jako całkiem osobną istotę, a także razem z Shendem- np. Leth prosi BG o odnalezienie go. Można też wprowadzić dodatkowo utrudniający wariant- po wspólnej nocy Leth zachodzi w ciąże…

Leth- dojrzała Smoczyca pieśni psion 5
Rozmiar (zasięg) Człowiek średni (1.5 m), smok duży (3 m)
Kw: 20k12+60 (smok)+ 5k4+15 (psion)- 250 Pw
Inicjatywa: +4 (smok), +8 (człowiek)
Szybkość: 12 m Latanie 45 metrów (przeciętna)
KP: Smok 32, Człowiek 22 (+4 zr, +4 inercyjna zbroja, +4 nat)
Ataki (Obrażenia): Smok- Ugryzienie+23 (2k6+4) 2 pazur +18 (k8+2) 2 skrzydło +18 (k8+2), uderzenie ogonem +18 (k8+6)
Człowiek: wielki miecz (+5) +31 (2k6+11 +k6 od elektryczności), kusza +28 (k8+1)
Specjalne: Broń oddechowa: stożek naładowanego elektrycznością gazu (12 m, 12k6 obrażeń, ST na refleks 23, raz na k4 rundy), Groza ST 26, OC 23, Ciemność, światło 1/godzinę, spadanie jak piórko, migotanie 2/dzień, teleportacja 1/dzień, Niepodatność na truciznę i elektryczność, prawdziwe widzenie (non stop), RO 5/+1
Rzuty Obronne: Smok Wytrw +15, Ref+12, Wol +12, człowiek: wytr: +18, Ref+24, Wol+ 16
Umiejętności: Blefowanie, dyplomacja, występy +26, Upadanie+20 (smok), 28 (człowiek), Wiedza (tajemna), (psionizm), (Wyspy Moonsshae) (smoki) +30, Koncentracja+28 (smok) +29 (człowiek), Czarostwo, Psionizm+30
Atuty: Poprawiona inicjatywa, Biegłość w broni (wielki miecz), potężny tak, rozszczepienie, wielkie rozszczepienie, inercyjna zbroja, wewnętrzna siła (2 razy)
Atrybuty: (Leth większość życia spędziła w postaci człowieka i ma wyższe atrybuty niż przeciętna): człowiek S 14 (18), ZR 14 (18), Bd 14 (18), Int 20, Rzt 21, Cha 22, smok: S19, Zr 10, Bd 17, Int 20, Rzt 21, Cha 22
Magiczne przedmioty: Rękawice zr +4, Pas bd +4, Opaska S+4, Wielki ostry miecz +5 porażenia, Amulet naturalnego pancerza +4, Lekka kusza +2, 2 kryształowe zasobniki (15 pm), Potężniejsze kryształowe zasobniki (24 rundy dziennie), Płaszcz +4 rzuty obronne, Karawasze skutecznej ochrony +1, skarby wartości 50000 ukryty w kryjówce na wyspie Moonshae
Charakter: CN
Czary zaklinacza: (3 poziom)
0- (6 razy dziennie)Wykrycie magii, Czytanie magii, Leczenie drobnych ran, Kuglarstwo, Wykrycie trucizny
1- (7 razy dziennie)Leczenie drobnych ran, Prawdziwe uderzenie, Magiczny pocisk
Moce psioniczne: 18 punktów mocy. Dyscyplina: Telepatia
0- Oszołomienie, Długa ręka, Palec Ognia, Wykrycie psioniki
1- Zauroczenie osoby, Okaleczenie, Pomniejsza broń metafizyczna
2- Zadawanie bólu, niewidzialność
Style ataku/ obrony: Wszystkie poza biczem ego, Pustym umysłem i Insynuacją Id
Psi kryształ- miał za zadanie pilnować Uwięzionego nishruu. Ciągle to robi, a przez Shenda został wzięty za po prostu dziwną ozdobę artefaktu. Jeżeli tylko Leth znajdzie się w pobliżu, zacznie ją wzywać.

Uwaga: Jeżeli w twoich FR nie ma psioniki, albo pomysł smoka-psiona wydaje ci się zbyt awangardowy, niech Leth zostanie zaklinaczem. Tak naprawdę trzeba będzie zmienić tylko magiczne przedmioty i czary.

Czekam na ocenę i wychwycenie ewentualnych błędów.
Ostatnio zmieniony śr sie 31, 2005 4:29 pm przez rincewind bpm, łącznie zmieniany 4 razy.
 
Awatar użytkownika
Fuberutsu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 12:51 pm

śr sie 31, 2005 2:56 pm

Ładnie zrobiona BN-ka, dobrze współgrająca z Shendem. Smoczyca Pieśni ? Z jakiej to księgi ? Kurczę, nie kojarzę...

P.S. Chyba te bużki " 8) " To miały być osiemnastki. Aha, moja ocena : 5/6
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

śr sie 31, 2005 2:57 pm

Fuberutsu pisze:
P.S. Chyba te bużki " " To miały być osiemnastki.

Tak... Wkurzające...
Fuberutsu pisze:
Smoczyca Pieśni ? Z jakiej to księgi ? Kurczę, nie kojarzę...

Potwory Faerunu.
 
Awatar użytkownika
Anwair DolGuldur
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 328
Rejestracja: czw gru 02, 2004 3:31 pm

śr sie 31, 2005 4:25 pm

Kolejny dobry BN dobrze pasujący do Shenda. Ta postać daje dobry punkt zaczepienia do przygody z Leth i Shendem. Oby tak dalej. Błędów jakoś nie zauważyłem (co w cale nie oznacza, że na pewno ich niema). Dobry pomysł z tym psionem.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

czw wrz 01, 2005 1:15 pm

Troszeczkę zmieniłem (dodałem trochę o osobowości).

Chcecie jeszcze innych nowych BN?
 
Awatar użytkownika
Wojteq
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1934
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 12:00 am

czw wrz 01, 2005 9:35 pm

Rincewind nie pytaj się tylko wrzucaj.
BN są daleko bardziej przydatni niz kolejne nieudane PrC.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

czw wrz 01, 2005 9:42 pm

Wojteq pisze:
Rincewind nie pytaj się tylko wrzucaj.
BN są daleko bardziej przydatni niz kolejne nieudane PrC.

Dotąd nie ma wielkiego odzewu na mojich BN- choć w sumie najdłuższe dyskusje są po nieudanych pracach. Coś się szykuje.

Edit: Dzięki Hezor :razz: za wsparcie :wink:
Ostatnio zmieniony czw wrz 01, 2005 9:53 pm przez rincewind bpm, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

czw wrz 01, 2005 9:50 pm

rincewind bpm pisze:
Dotąd nie ma wielkiego odzewu na mojich BN-

Brawo!
Super!
Jest poprostu perfekcyjnie!

Tak wszyscy uwazaja, ale jakby wszyscy pisali to samo to ylby to spam, prawda? :)

Tacy BN sie zawsze przydadza :)
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

czw wrz 01, 2005 10:14 pm

To dlatego, że obaj BN-i są bardzo dobrze rozpisani i sami nasuwają pomysły na przygody. Leth na przykład można wykorzystać praktycznie z marszu.
Po prostu doskonała robota i wyśmienita pomoc dla MG, gratuluję rincewind bpm i czekam na kolejnych (oby równie dobrych bohaterów).
 
Awatar użytkownika
Wojnar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr cze 08, 2005 12:05 am

czw wrz 01, 2005 10:29 pm

To jest to. Gotowi BNi to kopalnia pomysłów na przygody, a na dodatek łatwo się je tworzy, przyjemnie i przynoszą dużo korzyści. Proponuję nawet dać osobny dział w "Waszej Twóczości" "Gotowi Bni" - takiego Bna może zrobić każdy (ktoś lepiej, ktoś gorzej :) ) a pomysłów jest bez liku.
 
Awatar użytkownika
magiker
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: czw sie 25, 2005 10:23 am

czw wrz 01, 2005 10:45 pm

gratuluje rincewind bpm poprostu swietna robota:) oby tak dalej:)

pozdrawiam:)
 
Awatar użytkownika
Razzed
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 7:11 pm

czw wrz 01, 2005 10:51 pm

rincewind bpm pisze:
18 punktów mocy

rincewind bpm pisze:
Cha 22

Dlaczego tylko 18 punktów mocy? Wg mnie powinno być 26 punktów mocy.
Ale już wiem gdzie jest twoja pomyłka - nie zsumowałeś punktów premiowych z tabeli, wziąłeś tylko te z przecięcia poziomów i atrybutów, a powinieneś zsumować. Mam nadzieję, że wyjaśniłem się jasno :razz: .
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pt wrz 02, 2005 12:49 pm

Mi to wyszło tak: 5 punktów z przecięcia, 10 bazowo i 3 z atutów. W sumie 18.
 
Awatar użytkownika
Arsil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: śr cze 22, 2005 1:57 am

pt wrz 02, 2005 5:29 pm

Naprawdę fajny BN kiedyś go wprowadzę w grze a swoją drogą muszę kiedyś przedstawić tu moich bn tyle, że nie chce mi się pisać dłuższych postów :razz:
 
Awatar użytkownika
Razzed
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 7:11 pm

ndz wrz 04, 2005 10:56 pm

rincewind bpm pisze:
Mi to wyszło tak: 5 punktów z przecięcia, 10 bazowo i 3 z atutów. W sumie 18.

No właśnie, tu jest błąd - powinieneś do punktów z przecięcia dodać wszystkie punkty na lewo od niego. Dlatego wychodzi 26 pkt., a nie 18.
 
Awatar użytkownika
Hero of Dwarfs
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: pt lis 10, 2006 2:39 pm

sob lis 11, 2006 7:11 pm

Wyrąbista postać i chyba ją wplotę w mojej kampanii np. przyłączy się do Aramila albo cooś :spoko:
 
Zarrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 271
Rejestracja: sob mar 26, 2005 11:52 pm

sob lis 11, 2006 10:21 pm

Chyba nie dopiszę się do głosów wyrażających entuzjazm. Abstrahując od przydatności BN-a i poprawności jego mechaniki praca razi infantylnym opisem fabularyzowanym. Chodzi o zdania typu: "kiedy wreszcie odszedł, a Leth zdołała upolować sobie jedzenie, przeszukała całą jaskinię- niestety, czarodziej zabrał cały skarb. Cały, poza słabym artefaktem- Uwięzionym Nishruu. Z początku Leth nie wiedziała, cóż może on robić, ale od początku miała świadomość, że jest to wielki skarb."
Albo: "Miotała się po całej jaskini, atakowała głazy, odbijała się od ścian… Gdy nagle zauważyła, że właśnie popchnęła kamień samą tylko myślą, odkryła swe psioniczne moce. Od tej pory traktuje je jako swój główny ukryty atut. "
Tego typu "kfiatki" powodują, że opis jest po prostu tragicznej jakości. Pod względem stylistyki jest to masakra.

BN Shend był dobry pod każdym względem, ale jego antagonistka to po prostu robota do kitu. Chyba to wynik tego, że rozpisanie statystyk smoka pieśni psiona to kupa roboty i autorowi już się nie chciało pracować nad tekstem pisanym.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

sob lis 11, 2006 10:27 pm

Zarrow pisze:
Pod względem stylistyki jest to masakra.

Pozostaje mi zauważyć, że tekst ma ponad rok, a ja nie jestem dobry w stylistyce. Jasne, nowsze prace są mam nadzieje znacznie lepsze pod tym względem, ale i tak pewnie sporo im brakuje do ideału. W zasadzie ta jest jedną z pierwszych jakie zamieściłem na forum :)

Choć rzeczywiście przytoczone przez ciebie fragmenty są tragicznie napisane :)
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

sob lis 11, 2006 10:36 pm

rincewind bpm pisze:
Psionizm+30

Rozwinięte pytanie: Aby mieć umiejętność na tym poziomie (25 rang), postać musiała użyć 5 punktów umiejętnosci na poziom psiona (wcześniej nie można, gdyż to umiejętność klasowa psioników), a co za tym idzie, w jaki sposób (mając 10 punktów z tych 5 poziomów) podnieść umiejętności takie jak wiedza i koncentracja do 25 rang?
Uwaga: Dla psiona umiejętność czarostwo to cross-class skill, a zatem niemożliwe jest osiągnięcie 25 rang na tym poziomie.

Przypuszczenie: Chyba, że postać użyła wcześniejszych punktów umiejętności płacąc 2:1, ale wtedy raczej nie zgadzałyby się wszystkie skille.
 
Awatar użytkownika
Knoely
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 10:01 pm

ndz lis 12, 2006 11:01 am

Eh, skoro juz wyciagacie takie starenkie tematy, to az zal sie nie dopisac :)

Wiec, rincewindzie, jak juz zauwazyl pewien pan na gorze, opis jest dosc "nieciekawy", ale to zostalo juz wyjasnione.

Po drugie, caly opis "statsowy" smoczycy, jest napisany... nieladnie. Chodzi mi o brak ladnego dzielenia opisu, pogrubien etc.

Ale poza tym, pomysl cacy :-) Tak jak tez juz pisali, do wykorzystania "z marszu" w wiekszosci kampanii.

K~

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości