Zrodzony z fantastyki

Jakich tekstów oczekujesz od Subsystemu Monastyr ?

Przygody oparte na intrygach politycznych.
11 (31%)
Przygody oparte na honorze i rozterkach moralnych.
9 (26%)
Teksty z pogranicza horroru.
4 (11%)
Artykuły o naszym prowadzeniu Monastyru. Raporty z naszych sesji
1 (3%)
Teksty przybliżające epokę.
9 (26%)
BNi, charakterystyki i historie
1 (3%)
 
Liczba głosów: 35
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

Czego oczekujesz od Subsystemu Monastyr ?

czw gru 08, 2005 12:37 pm

Jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Jakie teksty chcesz czytać ?

Czy chcesz czytać teksty o nowych interpretacjach konwencji (Indiana Jones w Ragadzie ?) ? A może wolisz artykuły o pomysłach na prowadzenie ? Przygody ? BNi ? Nowe profesje ? Majętności ?

Jaki jest Twój Monastyr? Czy wolisz teksty realistyczne, czy klimaciarskie ? Wolisz intrygi, czy rozterki moralne ? Wolisz prowadzić w Karze, czy grać w Cynazji ?

Redaktorzy subsytemu są w stanie napisać teksty, które spełnią każdą z powyższych próśb.

Chcemy tylko wiedzieć czego od nas oczekujesz, do czego możemy być Ci pomocni.
 
Awatar użytkownika
Maestro
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt kwie 23, 2004 9:40 am

czw gru 08, 2005 1:06 pm

Poproszę przygody, przygody i pomysły na przygody.
Przygody dłuższe, krótsze, pomysły kampanii.
Wśród nich odnajdę (mam nadzieję) ciekawych BN'ów, lokacje, artefakty, pomysły i rozwiązania fabularne.

Tematyka przygód?
Jak najbardziej zróżnicowana :D
Intryga nie wykluca rozterek moralnych, horror do realiów Monastyru też bardzo dobrze pasuje.

Duże wymagania, ale sam pytałeś... :razz:
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

czw gru 08, 2005 3:31 pm

Czekam na twoje przygody Ezi.
Północny Wiatr - playtesty miały być listopad/grudzień, a ty się obijasz.
Akurat prowadzę w Cynazji, więc do Nordii/Bardanii niedaleko. ;)
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

Informacje

czw gru 08, 2005 3:50 pm

Może się obijam, a może podtrzymuję tradycję Mona :-). Wiesz Podstawka miała obsuwę, więc nie mogę być gorszy. :-P .

Pierwsza przygoda będzie gotowa nie wcześniej niż przed Sylwestrem. Na Subsystemie pójdzie w lutym, po mojej sesji egzaminacyjnej. Póki co kończę Gwiazdkowe Virchy. (Mapy, zdjęcia, korekta)
 
Awatar użytkownika
Masssło
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 8:34 pm

czw gru 08, 2005 11:05 pm

Hmmm... Może nie tyle z pogranicza horroru, co po prostu teksty, które wzbudzą we mnie dreszczyk przerażenia lub odkryją jakąś tajemnicę, o której nie miałem pojęcia. Ten typ wydawał mi się najbliższy. Myślę, że świetnie sprawdzałyby się w Monku teksty z zabarwieniem kryminalnym. Jakieś zagadeczki, morderstwa, coś takiego :D
 
Tammo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czw lis 24, 2005 3:26 pm

pt gru 09, 2005 12:40 pm

Wg mnie nie należy zamykać Monastyru. Jedną z jego niewątpliwychzalet jest otwartość właśnie. Chcę poprowadzić graczom stare domiszcze, z zamieszkałą w nim dziwną rodziną, przesiąknięte wpływami deviria - mogę. Chcę poprowadzić graczom bitwę i przebieg wojny - mogę. Chcę poprowadzić graczom jazdę po spinki godną 4 muszkieterów - mogę.

I niechże te możliwości pozostaną.

O co bym prosił? BNów. W Dorii na ten przykład jest wymieniony król. I właściwie tyle. Więcej postaci, które są w świecie, znaczą coś. Parę ciekawych lokacji. Przygody, ich zalążki, i nie wiem czy wspomniałem, ale przygody.

I wszystko na takim poziomie, jak dotychczas... :-)
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

pt gru 09, 2005 2:25 pm

Wszystko :)
Naprawdę.

Najmniej zależy mi na przygodach - i tak zazwyczaj prowadzę własne - ale i te chętnie poczytam. Zarówno z kategorii pierwszej jaki i drugiej. Choć chyba wolałabym jakieś o honorze i moralnych rozterkach.
Nie bardzo też zależy mi na horrorze. Ale nie twierdzę, że nie przeczytam z przyjemnością...
Trzy ostatnie pozycje ankiety, natomiast, są bardzo kuszące...

Wniosek: Nie umiem odpowiedzieć na tak zadane pytanie.
Chciałabym wszystkiego po trochu i wolałabym więcej krótszych tekstów niż mniej dłuższych... Podsumowując: piszcie :)
 
Awatar użytkownika
Sobek_88
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: pn gru 05, 2005 12:24 am

sob gru 10, 2005 2:14 pm

Na pytanie to brakuje dla mnie jednej odpowiedzi w ankiecie!! MONASTYRU!! Tak tego pragnę w kazdej formie.

A tak poważnie to naprawdę wszystkiego po trochu, bo nie chciałbym tylko jednego tematu. Naprawdę zależy mi na chłonięciu MOna w każej formie.

Co do ankiety to dziwi mnie, że aż tyle osób chce przygód. Przecież je można samemu pisać ( ja np. nie lubię nie swoich przygód, bo nei czuję klimatu i nawet najlepszą przygode łatwo zepsuć). A do innych tekstów trzeba mieć trochę talentu :p i umiejętności np. pisarskich. hehe PZDR.
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

ndz gru 11, 2005 12:25 pm

Sobek_88 pisze:
Co do ankiety to dziwi mnie, że aż tyle osób chce przygód. Przecież je można samemu pisać

Czasami jest tak, że nie ma sie pomysłu na ciekawą przygode :razz: lub poprostu nie ma sie czasu na pisanie przygód, a zgłodniali wrażeń z klimatu "płaszcza i szpady", gracze już sie ślinią ... :razz:

Ja uważam, że na forum Monastyru powinno być więcej tematów związanych z urozmaicaniem sesji, z podpowiedziami dla MG jak maksymalnie wkręcić graczy w klimat grozy.No i oczywiście przygody!!(żebym nie musial czekać tak długo na następną sesje choć mój MG:
Sobek_88 pisze:
ja np. nie lubię nie swoich przygód, bo nei czuję klimatu i nawet najlepszą przygode łatwo zepsuć
No cóż niektórzy są takimi Zosiami Samosiami:):):):)pozdr Sebek :razz:
 
Tammo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czw lis 24, 2005 3:26 pm

ndz gru 11, 2005 4:04 pm

Odnośnie przygód, sprecyzuję się.

Myślałem o czymś podobnym do WKU w Legendzie. Zalążki przygód. Drobne informacje, które można wykorzystać jako wątki poboczne, ukazujące drużynie świat. Coś w stylu tych informacji któe w podręczniku okazjonalnie ukazywały się na dloe srony, tam, gdzie w kreacji postaci był Retusz.

To były fajne informacje. Bardzo fajne. Ale było ich za mało.
Ostatnio zmieniony ndz gru 11, 2005 6:51 pm przez Tammo, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

ndz gru 11, 2005 4:09 pm

Ja uważam, że na forum Monastyru powinno być więcej tematów związanych z urozmaicaniem sesji, z podpowiedziami dla MG jak maksymalnie wkręcić graczy w klimat grozy.No i oczywiście przygody!!(żebym nie musial czekać tak długo na następną sesje choć mój MG:


Drodzy Czytelnicy kondycja forum zależy od tylko od Was. W tym temacie prosiłem o zgłąszanie konkretnych zapotrzebowań i żądań.
EDIT
Oczywiście dotyczących tekstów na subsystemie monastyr.polter.pl

Coś w stylu tych informacji któe w podręczniku okazjonalnie ukazywały się na dloe srony, tam, gdzie w kreacji postaci był Retusz.


Polecam Virchy. Nie musisz czytać całego tekstu, choć polecam, bo w części dla MG znajdziesz 27 zahaczek dla postaci i 6 szkiców przygód. [/img]
Ostatnio zmieniony pn gru 12, 2005 7:11 am przez Ezechiel, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Tammo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czw lis 24, 2005 3:26 pm

ndz gru 11, 2005 6:52 pm

@Ezechiel

Dziękuję, sprawdzę je niezawodnie!
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

ndz gru 11, 2005 10:59 pm

No i mam nadzieje że na subsystemie Monastyru bedzie wiecej konkretów bo z tego co zauważyłem każd y tutaj chce sie popisac czyms, przekonać do własnych racji alenie daje żadnych KONKRETÓW!!
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

ndz gru 11, 2005 11:09 pm

beneq pisze:
No i mam nadzieje że na subsystemie Monastyru bedzie wiecej konkretów

Wydaje mi się, że dochodzi tu do drobnego nieporozumienia.

Pytanie nie tyczy się forum, ale subsystemu Monastyr - www.monastyr.polter.pl

Pozdrawiam,
J.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

pn gru 12, 2005 1:36 am

Ezechiel pisze:
Drodzy Czytelnicy kondycja forum zależy od Was. W tym temacie prosiłem o zgłąszanie konkretnych zapotrzebowań i żądań.


Proszę bardzo :)

Chciałabym przeczytać:
- tekst o etykiecie, obyczajach, zachowaniu tamtej epoki
- tekst o rozrywkach (bale, teatr, opera, polowania i nie wiem co jeszcze - o wszystkim)
- tekst o księgach i literaturze (druk contra rękopis, co i gdzie się czyta, co igdzie się pisze?)
- tekst o posiadłościach (rozszerzenie podręcznika głównego, który jest pod tym względem, moim zdaniem, niewystarczający)
- tekst o faunie i florze Dominium (co gdzie rośnie, co gdzie biega? gdzie w Dominium są słonie a gdzie niedźwiedzie?)
- tekst o sztuce (muzyka, malarstwo, architektura, rzeźba i wszystko inne)

wymieniać dalej? :)
 
Tammo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czw lis 24, 2005 3:26 pm

pn gru 12, 2005 2:45 am

Ysabell Moebius pisze: [...]


Ditto. Takowych rzeczy nie wymieniłem explicite. Ale sekunduję poprzedniczce całą mą mocą wyrazu i siłą ekspresji.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

pn gru 12, 2005 5:06 pm

Scenariusz, pomysly na przygody, enpece z zahaczkami do gry, lokacje generujace przygody. Slowem: wszystko, co pozwala robic wiecej ciekawych przygod.
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

Ehmm

śr gru 21, 2005 10:02 am

Zgodnie z zamówieniem poszły do redakcji dwa teksty- listy, opisujące armię nordyjską (Zgadnijcie gdzie? ;-) ) i zawierające rozbudowane szkice dwóch przygód polityczno-szpiegowskich (Zgadnijcie gdzie ? :-P ).

Na dniach napiszę trzeci, który będzie zawierał szkic przygody w konwencji horroru i nieco drobiazgów obyczajowo-informacyjnych.

"Wyprawa" (Zgadnijcie gdzie ;-) ), I część Północnego będzie gotowa najprawdopodobniej w okolicach Sylwestra. Przygoda będzie miała charakter kryminalno-polowo-egzystencjalny. Niech no ja tylko ją w końcu skończę.

Ja osobiście od systemu oczekuję więcej przygód w konwencji horroru - kryminału religijnego. Ta część Mona fascynuje mnie najbardziej (oprócz: Zgadnijcie czego :-P )

Główną nagrodą za poprawną odpowiedź na wszystkie ww. pytania jest
zaproszenie do grona recenzentów PW.

Lista spraw w (Sami wiecie gdzie :-) ):

- tekst o etykiecie, obyczajach, zachowaniu tamtej epoki

Jest


- tekst o rozrywkach (bale, teatr, opera, polowania i nie wiem co jeszcze - o wszystkim)
- tekst o księgach i literaturze (druk contra rękopis, co i gdzie się czyta, co igdzie się pisze?)


To jest dobre. Napiszę w "Listach" o rozrywkach i bajędach bardańskich.

- tekst o posiadłościach (rozszerzenie podręcznika głównego, który jest pod tym względem, moim zdaniem, niewystarczający)


Jest w Listach. Drobny szkic, ale jeśli będzie wola mogę spłodzić cały art o ulepszaniu tartaku do gorzelni.

- tekst o faunie i florze Dominium (co gdzie rośnie, co gdzie biega? gdzie w Dominium są słonie a gdzie niedźwiedzie?)
- tekst o sztuce (muzyka, malarstwo, architektura, rzeźba i wszystko inne)


Odnośnie flory i fauny mogę napisać parę słów. Więcej wzmianek o sztuce (Sami wiecie gdzie) nie planuję. Co najwyżej mogę w jednym z Listów przedstawić sylwetkę jednego z gawędziarzy, jako BN.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

śr gru 21, 2005 2:47 pm

Ezechiel pisze:
(Zgadnijcie gdzie? ;) )

Ekhm... Tylko, że ja nigdy tam nie prowadzę... (Dobrze, trochę oszukuję - jedną przygodę prowadzę, ale też nie do końca "tam") No nie zmuszaj mnie do napisania: "Wszystkiego, byle tylko nie o tym rejonie, co to my wiemy, a Ty rozumiesz" :P
A na poważniej - super, strasznie się cieszę na te teksty :)
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

Ekhm

czw gru 22, 2005 4:09 pm

Spoko Yss, ja też już nie mogę patrzeć na "teren-którego-nazwy-nie-powinno-się-wymawiać". Na serio teksty te, jakkolwiek osadzone "tknnpsw", dadzą się zaadoptować do innych okoliczności. Chyba tekstów o życiu codziennym ludzi w Monie nie ma aż tak na pęczki.

BTW. Łatwiej mi machnąć w wolnej chwili te teksty, niż walczyć z kobylastką przygodą. Czasu nie miałem dużo, a chciałem Wam coś na Święta podarować.
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

Po zwrocie

śr gru 28, 2005 9:25 am

Listy powstały w trakcie ankiety, starałem się zawrzeć w nich odpowiedź na Wasze oczekiwania.

Ciekaw jestem, czy forma "Listów" trafiła w Wasze potrzeby ? Komentujcie, macie szansę wpłynąć na następne teksty. Następny list to będzie kawałek horroru, potem jakiś klasyczny z cyklu "zabili go i uciekł".

Czego w listach brakuje ?
- Rozwinięcia szkiców do dłuższych (kto kogo, kiedy, czym, dlaczego)
- Mechaniki (BNi scyferkowani ?)
- Więcej informacji o danych aspektach
- Spójności (ald Malach vs alm Malach ?)
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

Hej

pn sty 09, 2006 10:50 pm

Listy ciągle szukają formy docelowej. Od luźnych szkiców w pierwszym aż po konkretną wizję w trzecim. Ciekaw jestem bardzo czego oczekujecie po dalszych listach. Jak łatwo się domyślić jeden z następnych listów będzie zawierać "klasyczny" dylemat Monastyrowy, podany w nieco mniej sztampowych dekoracjach.

Docelowo historia naszego drogiego porucznika powinna zamknąć się w siedmiu odsłonach.

Czego brakuje Wam w "Listach" ?
Scenek, Cyferek, BNów, Większej ilości luźniejszych szkiców, opisów krainy ?

Listy z definicji mają być krótkie, tak więc mam ograniczone pole usług. Chciałbym pisać, pod Wasze zapotrzebowanie.

Z góry dziękuję za uwagi.
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

sob lis 18, 2006 4:21 pm

Zarzuce benqowskim pomyślunkiem:

Może warto pomysleć o takim czymś jak Zimowy Dwór tylko dziejącego się w Dominium. To jest tylko propozycja i absolutnie nie zgłaszam się do poprowadzenia projektu(nie miałbym na to czasu ale jak mnie ze szkoły wywalą to bardzo chętnie :D ). Gdyby taki projekt został zbudowany na osobach dobrze znających klimat Dominium to moim zdaniem ma szanse powodzenia. Co do przydatności: gra i prowadzenie na dworach jest dość trudne i każdy MG szuka pomocy przed taką sesją. Takie sesje na forum mogłyby pokazać jak sprawić by rozmowy na dworach były klimatyczne. Wiem to ze swojego doświadczenia z ZD bo to na nim się ukształtowałem jak MG L5K. Pomysł pozostawiam do rozważenia :) .

pozdr beneq :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość