Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Darth Thorus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 10:28 am

Co sie dzieje i gdzie w Greyhawku

pn kwie 18, 2005 5:09 pm

Chciałbym abyscie napisali jakie jest wasze ulubione państwo Greyhawk'a i jaki macie pomysł na przygodę w danym miejscu.
Ostatnio zmieniony wt kwie 19, 2005 1:21 pm przez Darth Thorus, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pn kwie 18, 2005 5:18 pm

Darth Thorus pisze:
Chciałbym abyscie napisali jakie jest wasze ulubione państwo Greyhawk'a

to pytanie o gusty i nie spodoba się moderatorom.
Darth Thorus pisze:
jaki macie pomysł na przygodę w danym miejscu.

nie wiem, nie znam się na greyhowku- ale nie ma tam takiego czegoś jak w opisie FR, że są napisane przykłady przygód? pozatym, na greyhowku rozegrasz prawie każdą, odrobinę zmienioną kampanię- a temat "pomysł na przygody" już chyba był.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pn kwie 18, 2005 5:47 pm

Pytanie o gusta, niestety. Zostawiam jednak (chwilowo), bo dział Greyhawk jest mało rozkręcony - może coś dobrego z tego wyniknie :).
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

pn kwie 18, 2005 7:39 pm

Sprecyzuj tylko o co ci dokładnie chodzi. Czy o to gdzie się mi najlepiej gra - czytaj daje najlepsze możliwości jeżeli chodzi o rozpisanie ciekawej przygody, czy też chodzi ci o państwo, które z jakiejś tam przyczyny spodobało mi się w szczególności.

Co do gry - nie grałem już z pół roku i szczerze mówiąc w Greyhawk'u jeszcze dłużej, więc nie powiem bo nie pamiętam :wink: Co tylko dowodzi, że żadnej porywającej sesji w tym świecie nie grałem.

Co do państw samych w sobie: Pale 0 całkiem zgrabnie zmontowane teokracje, jokoś mi się z monastyrową Karą kojaży a to jest wieeelki +. Dalej na pewno Imperium Iuz'a, które moim skromnym zdaniem zjada bez popity większość forgottenowych "złych". Tak naprawde to nie mam żadnych specjalnych faworytów i każdy jeden kraj w Greyhawk'u ma swoje dobre strony.

PS: Zmień może tytuł tematy na jakiś bardziej zachęcający do kondtruktywnej dyskusji, a nie bezsensownej wiliczanki :wink:
 
Awatar użytkownika
yanush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: wt lut 22, 2005 4:53 pm

pn kwie 18, 2005 7:49 pm

Widzisz kolego dają ci szansę nie zmarnuj tego.


Darth Thorus pisze:
jaki macie pomysł na przygodę w danym miejscu.


Jeśli o to ci chodzi to ja napisałem kiedyś kampanię dziejącą się w Sterich. Zdaje się że nadal ją gdzieś mam. :razz:
Czeka na leprze czasy.

Kraik ten powoli podnosi się ze zgliszczy wojennych, więc klimat otoczenia byłby dosyć ponury, jednak ze światełkiem nadziei na poprawę.

Cała idea kampanii skrótowo może sprowadzać się do tego:

- Gracze zaczynaliby na poziomach 5 - 7, więc żółtodzioby by z nich nie były.
- Jeden z graczy (teoretycznie najleprzy) byłby potomkiem (wnukiem, synem czy czymkolwiek w tym stylu) pewnego Hrabii który zginął podczas wojen o Greyhawk graczowi zgodnie z prawem przypadałby tytuł hrabiego, pozostali gracze byli by resztką hrabiowskiego dworu
- Na ziemiach Hrabiego denata rozpanoszył się jego w roli regenta wrogo nastawiony sąsiad i nie będzie zadowolony z powrotu kogoś mogącego odebrać mu jego nowe włości
- Cały teren jest w opłakanym stanie, kmiotkowie klepią bidę z nędzą, po lasach panoszą się potwory i bandyci itp. cywile z pewnością będą szczęśliwi jeśli przybędzie następca starego hrabiego którego kojażą z bezpieczeństwem i pełnymi brzuchami

...

Można by tak dłuuuuuugo.

Ogólnie jeszcze nie sprawdziłem jej w praktyce, ale jeśli dobrze to przygotować może z tego wyjść całkiem niezłe parę miesięcy zabawy.

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ? ...
 
Awatar użytkownika
Darth Thorus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 10:28 am

wt kwie 19, 2005 1:15 pm

Chodzi mi głównie o ulubione miejsca i przygody jakie przydażyły wam się w tym świecie. Po skończonej kampani FR nie mogłem powiedzić że lubie Faerun ogólnie, tylko wybrane miejsca. A teraz chciałbym posłuchać jakiś waszych fajnych pomysłów które działyby się w Greyhawk'u.
Moimi ulubionymi miejscami jest Nyrond, Imperium Iuza i Północne Królestwo.
Obecnie zacząłem pisać przygodę dziejącą się w tym ostatni.
W państwie wybuch rewolucj przeciwko domu Naelax i królowi. Druzyna wplata sie w konflik miedzy domami szlacheckimi o ojscie do władzy. Powoli odkrywają ze jeden z nich ma kontakty z jakąs sektą(przwodzi jej licz który chce aby jego kandydat doszedł do władzy i by podbić Pale)W dochdzenie drużyny wplątani są także nieznani niebiescy czarodzieje(słudzy Mordenkainena którzy także chca dojsc do prawdy) Zakonczenie wedle postepowania drzyny.
Czekam na wasze pomysły które mozna wplesc w Greyhawk
 
Win Keets
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 21, 2005 5:58 pm

czw lip 21, 2005 8:18 pm

Może podsunę ci pomysł, Thorus. Ja osobiście najbardziej lubię Furyondę. Ale traktujemy ją jak bazę wypadową. Jesteśmy grupą złożoną z różnego rodzaju łowców. Tamtejszy król wysyła nas na różne misje, gdy coś zagraża suwerenności kraju. taki dungeonowy James Bond :D
 
Awatar użytkownika
Anwair DolGuldur
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 328
Rejestracja: czw gru 02, 2004 3:31 pm

czw lip 21, 2005 9:01 pm

Cóz mnie także przypadła do gustu Furyonda. W Greyhawku można zawsze urządzić wielką krucjatę przeciwko Iuzowi, lub rebelię w jakimś kraju (bo wszystkie przeżyły ostatnio jakieś wstrząsy). Pozostaje jeszcze ekspedycja na nieznane południe.
 
Awatar użytkownika
Łowca wyklętych
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 21, 2005 8:27 pm

czw lip 21, 2005 9:51 pm

Racja. Południe to Eldorado dla MP. Oaza możliwości, bo nikt nie wie co tam naprawdę jest. Choć mi osobiście odkrywanie światów nie pasi. Ja wolę pójść do CZ miasta, uciąć CZ władcy łeb moim Mieczem Solarów i wrócić do domeczku 8)
 
Awatar użytkownika
equilibrium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 4:45 am

czw lis 03, 2005 8:38 pm

Moimii ulubionymi królestwami to oczywiście Północ,choć czasami lubię zasmakować troszkę orientu. Obie krainy dają duże pole dla MG, o ile potrafi wykorzystać potencjał drzemiący w tych krainach.

Łowca wyklętych pisze:
Ja wolę pójść do CZ miasta, uciąć CZ władcy łeb moim Mieczem Solarów i wrócić do domeczku


Wątpię. CZ władca nie da się zabić byle pierwszemu lepszemu chłystkowi z mieczem solarów. Takie już życie.
 
Awatar użytkownika
tomir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 5:42 pm

śr gru 21, 2005 2:20 pm

Mi osobiście podobają się Tarczowe Ziemie i Hrabstwo Urnst, a jedyna kampania jaką wymyśliłem była dość banalna:
Orkowie wypędzeni spod Krzemiennych Wzgórz wyruszyli na zachód niszcząc i paląc. W ten sposób zniszczyłem Brottom i wioskę BG, niestety kampania legła w gruzach :cegly: po buncie BG na mnie MP.
 
Awatar użytkownika
DRAGAN CZERWONOSKRZYDŁY
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt cze 17, 2005 7:11 pm

śr gru 21, 2005 4:11 pm

Wizzzard pisze:
Dalej na pewno Imperium Iuz'a, które moim skromnym zdaniem zjada bez popity większość forgottenowych "złych".

Tu się zgadzam z Twoim skromnym zdaniem w 100%. "Złe" z forgotten realms wypadają jak szczeniaki przy dorosłym rotwailerze. Ale co się dziwić przecież to zły bóg (półbóg dla pedantów) rządzi tym państwem a nie słabowity śmiertelnik. Jest to świetna sceneria dla kompani mrocznych podobnych trochę klimatem do filmów o wampirach i potworach.

Południe też jest świetnym polem do popisu MG.
W tamtejszych dzunglach można poprowadzić kompanie w stylu Jurajskiego Parku lub prechistoryczną z jaskiniowcami.

Z wyrazami szacunku DRAGAN CZERWONOSKRZYDŁY
 
Michał Smętek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 22, 2005 4:03 pm

czw gru 22, 2005 5:36 pm

Tak naprawde całe Flatness to nieskończona kopalnia pomysłów dla Mistrza Podziemii. I to w każdym aspekcie. Najłatwiejsze jest tworzenie tradycyjnych przygód w D&D. Po prostu wybierasz region, okolice dopasowujesz do odpowiednij krainy i wymyślasz odpowiednią fabułę. Jeżeli zaśchodzi o polityke to dzięki przewodnikowi geograficznemu "Zyjący Greyhawk" wimy wystarczjąco dużo by rozkręcić odpowiednią fabułe. Trzeba pamiętać, że państwa zostały tylko ogólnie scharakteryzowane. Podział admnistracyjny został tylko bardzo powierzchownie scharakteryzowany co robi pole do popisu dla Mistrza Podziemii. Mi bardzo łatwo udało się wpleść w jedno z państw niewielkie księstwo krasnoludzkie na potrzeby przygody.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

ndz sty 01, 2006 11:39 am

Bardzo ciekawym państwem są Morscy Książęta. Praktycznie, po najeździe, zniknęły tam struktury państwowe. Teraz krajem rządą okupanci i zbiegli niewolnicy. Wspaniałą kampanie można tam urządzić, wystarczy tylko trochę posiedzieć nad mapami, wymyśleć szczegółową sytację krainy, ciekawe przygody dla BG i gotowe!

Mnie się udało.
 
Awatar użytkownika
polmon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 21, 2006 9:44 am

ndz wrz 17, 2006 5:38 pm

No cóż, minął prawie rok od ostatnigo wpisu w tym temacie, ale cośtam napiszę.

Na Flanaess praktycznie wszystkie państwa są zniszczone, wyniszczone bądź dopiero czekające na jakąś porządną wojnę.

W naszej kampanii odgrywałem wojownika, byłego dowódce niewielkiego oddziału z TARCZOWYCH ZIEM. Udał się do Księstwa Dziedzicznego Uleku z misją dyplomatyczną, żeby dostać od tamtejszego władcy troszkę złota na kampanie wojenna w Tarczowych Ziemiach, a przy okazji zarobić trochę złota na ten sam cel jako najemnik. Wtedy akurat władca zostaje otruty a dzielny wojownik wraz z towarzyszami (z których jeden ma identyczne cele, tylko zbiera kase na kampanie w Geoffie) wyrusza aby zdobyć 3 rzadkie składniki do lekarstwa, a przy okazji łupy i wdzięczność władcy.

O kurcze, miało być krótko...
 
Awatar użytkownika
Ivor the Black Serpent
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: czw lut 24, 2005 11:57 am

sob lis 25, 2006 7:09 pm

Dla mnie najciakawszym mjejscem w Flanaess są Bandyckie Królestwa. Formalnie podległe Iuzowi, jednak w praktyce ma on poważne problemy z administrowaniem tych ziem. Kilka z licznych państewek jest zupełnie niepodległa, a w niemal wszędzie jest jakiś opór. Gdyby Iuz stracił tu wladzę, która i tak jest znikoma, i tak panował by tu chaos i bezprawie, gdyż jeszcze przed podbojem tych ziem przez niego było tu mnóstwo złych i chaotycznych władztw, toczących ze sobą ciągłe wojny. inną ciekawostka jest kanion szczeliny.

Pomysły na przygody? Intryga w Rookroost majaca na celu zmianę administracji bez zwracania uwagii Iuza. Współpraca BG z partyzantami z gęstwin lub szczeliny, Pomoc dla Czerwonej Reki w rebelii przeciwko Iuzowi (jeśli gracze są dobrzy moga mieć dylemat - pomóc Zeechowi tylko dlatego,że jest mniejszym złem niż Iuz?) albo Przygoda w robaczej hali, z końcową walka z jej tajemniczymi Lordami.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości