Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

[tv] Heroes

wt paź 24, 2006 11:49 pm

Jeżeli taki temat już został założony to usuńcie ten mój albo go przenieście, gdyż ja nie mogłem znaleźć.

Jest to nowy serial, który ruszył 5 tygodni temu w amerykańskiej stacji NBC. Narazie jest 5 odcinków, więc jak ktoś nie oglądał to niech się spieszy, bo będzie w tyle.

Historia opowiada o życiu kilku ludzi, którzy mają przeróżne siły. Potrafią latać, podróżować w czasie, leczyć sie itd. Nikt się nawzajem nie zna, dopiero po krótkim czasie los łączy ich w pary, grupy.

Serial naprawde warty oglądania. Jest to serial z namiastką X-Mena(jezeli chodzi o moce) ale fabuła jest bardzo rozwinieta. W sumie to coś jak Lost,PrisonBreak+X-Men.
 
Awatar użytkownika
Ion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: czw lis 25, 2004 7:40 pm

śr paź 25, 2006 7:31 pm

Hmm, wrażenia po zobaczeniu zwiastunu miałem mooocno średnie. Ani pomysł ani wykonanie nie było dla mnie czymś szczególnym. Pewnie kiedyś zobaczę, jak będzie okazja ale na pewno są inne seriale warte oglądania (oczywiście mówię to po zobaczeniu IMHO słabych zajawek więc mam nadzieje że się myle. Co prawda podobne odczucia miałem po ściągnięciu trailera "Jericho", a serial okazał sie być całkiem całkiem, przynajmniej pierwszy odcinek). Sama koncepcja serialu o którym wiem że to coś a la X-men średnio do mnie trafia, ale jeśli piszesz, że ma w sobie coś z PB... Mógłbyś przybliżyć lekko na czym to podobieństwo polega, bo zaczynam być zainteresowany?
 
Awatar użytkownika
Aniol Jutrzenki
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: wt paź 05, 2004 10:25 am

sob lis 04, 2006 4:55 pm

Ion: w niczym nie przypomina Prison Breake, wogole (i dobrze, bo to glupi serial). "Heroes" jest dobrym serialem, ktory obecnie zostal miaowany "newbe of the year", gromadzac najwieksza liczbe widzow przed ekranami (z tych seriali wprowadzonych w tym roku).
Z Losta mozna powiedziec, ze ma tylko jedno - wielonarodowosc i wieloetnicznosc bohaterow, nic wiecej.

Ogolem, fajnie sie to oglada, ale serial rozwija sie powoli. Na minus moge zaliczyc malo ciekawy pilot serialu, natomiast drugi odcinek byl naprawde bardzo fajny, potem idzie juz z gorki. Fajny pomysl na calosc, zobacze jak sie rozwinie. Japonczyk poki co rzadzi:P
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

sob lis 04, 2006 8:56 pm

Tak Japończyk rządzi :razz:
Póki co obejrzałem pierwszy odcinek i dopiero pod koniec się rozwinął. Niedługo obejrze następny. Mam nadzieje, że będzie coś fajnego.

P.S.
Scena ze spadającą dziewczyną rządzi! :wink:
 
Awatar użytkownika
Aniol Jutrzenki
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: wt paź 05, 2004 10:25 am

ndz lis 05, 2006 11:17 am

Rewan drugi polecam, wlasnie ze wzgledu na japonczyka. Motyw fabularny oparty o niego, w drugim odcinku jest perfekcyjny i bardzo mi sie podobal.
 
Awatar użytkownika
john constantine
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: pn paź 27, 2003 9:53 pm

pn lis 06, 2006 2:09 pm

Aniol Jutrzenki pisze:
Ion: w niczym nie przypomina Prison Breake, wogole (i dobrze, bo to glupi serial). "Heroes" jest dobrym serialem, ktory obecnie zostal miaowany "newbe of the year", gromadzac najwieksza liczbe widzow przed ekranami (z tych seriali wprowadzonych w tym roku).
Z Losta mozna powiedziec, ze ma tylko jedno - wielonarodowosc i wieloetnicznosc bohaterow, nic wiecej.


1) Prison Break nie jest glupim serialem.
2)W Heroes jest masa podobieństw do Losta. Np motyw przeznaczenia, sam fakt ze bohaterowie sa ze sobą związani..Nawet czołówka jest podobna
3)Serial jest rzeczywiscie wciagajacy, A Hiro rzeczywiscie rzadzi ;D
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

śr lis 08, 2006 8:13 pm

Obejrzałem dziś 2 odcinki 3 i 4. I nie moge się doczekać next. Są naprawde dobre.

SPOILER

Bardzo podobał mi się motyw z japończykiem posiadającym miecz. Kurde ale on się zmienił. Wydaje się, że są to 2 różne osoby. Jednak stary Japończyk rządzi.

End SPOILER

Mam nadzieje jutro obejrzeć kolejne 2. A tu pytanie do was. Ile narazie wyszło odcinków? Wiem, że albo 7 albo 8 ale nie wiem dokładnie.
 
Awatar użytkownika
Aniol Jutrzenki
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: wt paź 05, 2004 10:25 am

czw lis 09, 2006 10:49 pm

7 dokladnie, w poniedzialek bedzie nastepny.

Generalnie, jest to dopiero pojawiajacy sie serial i podejrzewam, ze nie jak w przypadku Losta, nie bedzie przerw.
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

pn lis 27, 2006 1:37 pm

Przerwa niestety bedzie poniewaz nakrecili tylko kolo 12 odcinkow a musze nakrecic 22 w sumie. Przerwa bedzie trwala od ... jako za tydzien sie zacznie a skonczy sie cos kolo 22 stycznia (12 odcinek z serii).


a co do samego serialu to dzisiaj jest 10 odcinek a za tydzien 11 ostatni odcinek mini serii.
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

pn lis 27, 2006 2:25 pm

Ja się już następnych nie moge doczekać. Szkoda tylko, że jest ta przerwa... :(
 
Awatar użytkownika
Ultimate Cage
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:12 pm

śr lut 21, 2007 4:20 pm

[1] A gdzie Wy go oglądacie i jak (pytam tylko mieszkających w Polsce)?
[2] Jak się on ma fabularnie do "4400"?
[3] Nie jest przypadkiem taki tandetny jak "Mutant X"?
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

śr lut 21, 2007 5:07 pm

[2] Jest zdecydowanie lepszy, logiczniejszy i lepiej zagrany niż 4400
 
Awatar użytkownika
Ultimate Cage
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:12 pm

czw lut 22, 2007 10:26 am

No a co z [1] i [3], szanowny Joseppe?
 
Awatar użytkownika
Ausir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 686
Rejestracja: ndz kwie 25, 2004 9:39 pm

czw lut 22, 2007 11:40 am

Co do [3] to nie. Co do [1] to już na przełomie kwietnia i maja TVP rozpocznie emisję tego serialu.
 
Anonim_1

czw lut 22, 2007 10:39 pm

Rewan pisze:
Tak Japończyk rządzi

Hiro rządził do czasu pojawienia się Claude'a. Mam nadzieję, że jego wątek zostanie zachowany lub rozwinięty, np. kosztem czasu antenowego Niki/Jessiki.
 
Awatar użytkownika
Ultimate Cage
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:12 pm

pt lut 23, 2007 10:06 am

Ausir pisze:
Co do [3] to nie. Co do [1] to już na przełomie kwietnia i maja TVP rozpocznie emisję tego serialu.
Dziękuję Tobie Ausir, najlepiej serialowo poinformowany kolego, za jakże optymistyczną wiadomość! Nawiasem mówiąc to kocham TVP nie tylko za jej ponowny focus na dobre seriale, ale również za to, że niezmiernie przyjemnie ogląda się podwójne odcinki i to na dodatek w całości (bez reklam czyli). Bo oglądanie LOST na AXN to istna tortura, gdyby nie możliwość nagrywania i omijania reklam. A przy okazji spytam czy nie masz jakiś przecieków na temat ewentualnej emisji ostatniej serii "The PRETENDER"?
 
Awatar użytkownika
Ultimate Cage
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:12 pm

pn lut 26, 2007 9:11 am

OT
Ultimate Cage pisze:
A przy okazji spytam czy nie masz jakiś przecieków na temat ewentualnej emisji ostatniej serii "The PRETENDER"?
Z milczenia wnioskuję, że nie :( Ale w końcu nikt nie może być wszechwiedzący... Nawet Ausir. Jeśli jednak ktokolwiek wie cokolwiek to proszę o info, bo nowego tematu nie ma co otwierać. Chyba że można tę serię skądś ściągnąć - tak jak LOST?

/OT
 
Awatar użytkownika
Sethariel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 226
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:02 pm

pn mar 05, 2007 10:54 pm

Serial bardzo dobry. Choć pierwsze kilka odcinków mnie nie przekonywało, to z każdym kolejnym serial się rozkręca i staje się coraz lepszy. Mam nadzieję, że nie zawiodę się na zakończeniu. Japończyk rządzi... ale jeszcze bardziej rządzi młody Petrelli :evil:

Jedna rzecz mnie w tym serialu bardzo denerwuje. Beznadziejnie głupia czołówka. Mój przyjaciel zawsze w czasie czołówki idzie sobie zrobić herbatę... Ja jakoś tą czołówkę jeszcze wytrzymuję, ale wprawia mnie w zły nastrój.
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

wt mar 06, 2007 12:57 am

Yatta!
Epizod 18 powalił mnie na kolanka. No i tyle mam do powiedzenia ;)


l.
 
Awatar użytkownika
przemeks
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 4:25 pm

pt kwie 20, 2007 4:31 pm

Cześć forumowicze,

zauważyłem, że dyskutujecie tu o serialu Heroes. Mam nadzieję, że nie uznacie to za jakiś sczególny przejaw autopromocji, ale z kolegami założyliśmy stronę o tym serialu i chciałem Wam sypnąć kilkoma faktami ;)

Heroes na TVP pokaże się dopiero 17 maja a nie jak przypuszczano 3 lub 10. Serial będzie emitowany w czwartki ok. 20:00.

Jeżeli szukali byście jakiś informacji dot. w.w serialu to z pewnością znajdziecie ich sporo na stronie:

http://bohaterowie.serialnie.pl/

Życzę miłego oglądania ;)
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

wt maja 08, 2007 6:54 pm

20 i 21 odcinek również miażdżą. Chyba zrobię sobie powtórkę i będę oglądał raz jeszcze na TVP.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

sob maja 12, 2007 12:22 am

SPOILERY





20 odcinek, dziejący się w przyszłości, był znakomity. Fajnie obejrzeć, co się stanie z różnymi postaciami i jak może potoczyć ich życie - a nie ma co ukrywać, nie jest to zbyt optymistyczna wizja. 21 odcinek trochę zwolnił, ale przy tym nakręcił mnie już na 22. Nie mogę się go doczekać, żeby zobaczyć, co się stanie z Peterem.
 
Awatar użytkownika
Sethariel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 226
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:02 pm

sob maja 12, 2007 12:42 am

22 odcinek to juz druga seria o ile sie nie myle? 20 odcinek ciekawy...

SPOILER









Zastanawia mnie wątek wybuchu, niezbyt jasna sprawa. Druga rzecz to blizna na pół twarzy u Petera, skoro ma jeszcze zdolność regeneracji to czemu się pojawiła? co znaczy? Sylar podszywający się po prezydenta to też niezły numer, choć po części można się było tego spodziewać, były pewne wskazówki...

Mnie najbardziej w przyszłych odcinkach interesuje wątek Sylara, bo się naprawdę namieszało i sam już nie wiem co o tym myśleć, zwlaszcza z tą jego nową mocą malowania przyszłości...









KONIEC SPOILERA
 
Anonim_1

sob maja 12, 2007 12:57 am

Sethariel pisze:
Sylar podszywający się po prezydenta to też niezły numer, choć po części można się było tego spodziewać, były pewne wskazówki...

Mnie ciekawi wypowiadane przez niego zdanie
[spoiler]na temat walki "brata z bratem". Coś mi się wydaje, że ojcem obu panów Petrelli, jak i Sylera będzie ta sama osoba. Strzelałbym, że to Lindermann[/spoiler]
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

ndz maja 13, 2007 12:54 am

Jak się robi takie ukrywanie tekstu?

SPOILER


Kurcze, nie zwróciłem uwagi na taki sens braterstwa. Zdawało mi się, że Sylar mówił po prostu o tym, że mają bardzo podobne zdolności (w chwili konfrontacji ten drugi miał już Claire, nie miał co prawda Hiro tak, jak Peter). W ogóle Peter, to z deczka munchkin jest :wink:
 
Anonim_1

ndz maja 13, 2007 10:33 am

Gruszczy pisze:
Jak się robi takie ukrywanie tekstu?

[spoil er] a potem [/ spoiler], oczywiście bez spacji.

Gruszczy pisze:
Kurcze, nie zwróciłem uwagi na taki sens braterstwa.

[spoiler]Są szanse - spore - że mówił to starając się jeszcze podtrzymać wizerunek Nathana, jednak moim zdaniem "wiedział" coś, o czym nie miał pojęcia Peter. Swoją drogą w konfrontacji powinien z wejścia wygrać Peter - zamrozić czas i załatwić Sylera zanim ten cokolwiek zdąży zrobić.[/spoiler]

Gruszczy pisze:
W ogóle Peter, to z deczka munchkin jest

Jeszcze nie. Za kilka odcinków, owszem. :)
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

ndz maja 13, 2007 12:00 pm

No zobaczymy, czy dziala.

[spoiler]
Swoją drogą w konfrontacji powinien z wejścia wygrać Peter - zamrozić czas i załatwić Sylera zanim ten cokolwiek zdąży zrobić.


True, true. Z resztą w domu Mohindera również, gdy zebrał kawałkiem szkła. Kurde, niby munchkin, a w ogole sie nie zna na powergamingu :wink:[/spoiler]
 
Awatar użytkownika
Ultimate Cage
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:12 pm

pt maja 18, 2007 10:33 am

Jak widzę większość internetowych zasysaczy się tu rozpływa nad tym serialem, ale ja szacuję go z punktu widzenia osoby oglądającej go po raz pierwszy. Zatem po dwóch początkowych odcinkach oceniam ten serial krótko. Zbyt nudny, zbyt dosłowny, pełen pseudofilozoficznego bełkotu oraz nieprzyjemnie nachalnych odniesień do komiksów. Póki co prezentuje sobą poziom nie wyższy niż "PSI Factor" lub "Medium". Sprawdzę za tydzień czy kolejne odcinki choć trochę ewoluowały, skoro tak go tu chwalicie, bo jak na razie to wypada mierniutko. A wiele po nim oczekiwałem.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

pt maja 18, 2007 2:23 pm

Pierwsze 4 odcinki to rozgrzewka i nie dzieje się w nich bardzo dużo - też początkowo byłem trochę sceptyczny. Ale od około 4 akcja się naprawdę rozkręca - spróbuj, myślę, że się przekonasz.
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

pt maja 18, 2007 5:53 pm

Dla mnie wręcz odwrotnie niż dla Cage'a, pierwsze 2 odcinki wciągnęły mnie bez reszty. Podoba mi sie cała konstrukcja, lekko naiwna, przypominająca pierwsze X-Men z Silver Age. A i odwołania do komiksów są całkiem sympatyczne, szczególnie te z "fanclubem komiksów Marvela".
Narracja jest trochę naiwna, ale przez to, moim zdaniem, zyskuje klimat komiksu amerykańskiego.
Mam nadzieję, że w następnych odcinkach będzie nieco lepiej, ale dalej trochę naiwnie, stereotypowo, efekciarsko i postmodernistycznie.
No i licze na retcony, musi być dużo retconów :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości