Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
marpan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 12, 2006 3:02 pm

Abilities activated i static

śr gru 06, 2006 7:29 pm

Podczas gry miałem wątpliwość co do działania karty [mtg=Faith\%27s_Fetters]Faith's Fetters[/mtg]. Mianowicie mam problem z klasyfikacją abilities: rozumiem, że dzieli się je na static i activated, tak? Jeśli tak, to rozumiem że static to takie, których działanie trwa przez cały czas gdy karta jest w grze, a activated wymagają aktywacji przez gracz, czyli np. first strike i protekcje jak u [mtg=Paladin_en-Vec]Paladin en-Vec[/mtg] są static, a produkcja tokenów w [mtg=Mobilization]Mobilization[/mtg] to ability activated - tak?

Jeśli do tej pory myślę poprawnie, to jak to jest z abilities typu jak u [mtg=Hollow_Dogs]Hollow Dogs[/mtg] - nie działa non stop, ale z drugiej strony gracz nie może całkiem dowolnie jej aktywować... Proszę o pomoc - jaki jest podział abilities i ew. definicje??
 
Awatar użytkownika
Sharki
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 218
Rejestracja: wt lip 18, 2006 2:39 pm

czw gru 07, 2006 11:14 am

Wszystko się zgadza. :) No prawie wszystko. Oprócz activated, static i mana, są jeszcze triggered abilities. Faith's Fetters działa tylko na activated, które nie są mana abilities.

Triggered abilities to wszystkie te które odpalają się automatycznie w momencie gdy określone zdarzenie nastąpi.

Co do Hollow Dogs to podałeś dziwny przykład. Z jednej strony posiadają one triggered ability (odpalane kiedy coś się dzieje, w tym przypadku w momencie ataku psów) czyli Faith's Fetters go nie dotyczy. Z drugiej jednak, Faith's Fetters uniemożliwia pieskom atakowanie, więc ability nie zostanie nigdy odpalone.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości