Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

pn lut 27, 2006 9:33 pm

Far-Mazon pisze:
Owszem, naturalnie ;-)
Tym niemniej caly czas mam wrazenie ze Jedi w NT uzywaliby Mocy to podniesienia gazety albo gotowania wody na herbate.

Anakin, drogi kolego Far-Mazon, Anakin ;]. I nie do gotowania wody tylko do krojenia czegoś brzoskwiniopodobnego :P [i wyrywania panienek oczywiście]
 
RG

sob gru 23, 2006 8:05 pm

Nie chcę tworzyć nowego topicu. Ale mam pewne pytanie, które naszło mnie podczas oglądania ostatnio SW. Skoro akcja toczy się w innej galaktyce, a Ziemia, nasza planeta nigdy nie była nawet odleglą prowincją republiki, to jak nazywa się rasa grana przez ziemskich ludzi? Bo chyba nie "ludzie".
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

sob gru 23, 2006 9:28 pm

Owszem, są ;). Wszędzie używane jest "human". Konwencja po prostu. Alternatywny wszechświat, a że "ludzie" nie mają żednego semantycznego związku z "Ziemią"...
 
RG

ndz gru 24, 2006 1:25 pm

To może tym UFO które opiekowało się nami jak bylismy jeszcze w buszu i tym, które rysowało te dziwne znaki na pustyniach byli ludzie z republikańskich ekspedycji? :razz:
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz gru 24, 2006 1:32 pm

No nie wiem. Ja znam jedną taką Republikańską ekspedycję, o której Zahn książkę napisał. :> Recenzja 1-go stycznia, polska premiera powieści w kweietniu będzie. A sama ekspedycja tak średnio wyszła, więc za bardzo bym nie liczył... ;)
 
RG

ndz gru 24, 2006 1:36 pm

Ale zawsze można miec nadzieję. :) Ujrzeć na palacem prezydenckim ISD. Ech, rozmarzyłem się.

[WC-2.SB]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości