Zrodzony z fantastyki

 
RK
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 177
Rejestracja: czw paź 28, 2004 6:33 pm

sob lis 20, 2004 8:12 pm

Jak najbardziej. Wiele gier wojennych to "szachy z kostką" :) . Niektórzy gry o takim charakterze nie lubią, ale ja uważam to za zaletę gry wojennej jeśli wzoruje się na jednej z najstarszych i najpopularniejszych gier, w których trzeba pomyśleć.
 
Awatar użytkownika
Skrytobójca
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:41 am

śr sty 19, 2005 3:28 pm

Ja jak gram w szachy to wyobrażam soobie, że to jest prawdziwa wojna. Lepiej mi się tak gra. :)
 
Awatar użytkownika
PAPKENS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw lut 17, 2005 11:18 am

pn mar 28, 2005 10:45 am

Nawiazujac do szachow kto mi przy okazji wyjasni, dlaczego czlowiek nie moze wygrac z czyms (mam na mysli komputer) co sam stworzyl. Nawiazuje do tego historycznego pojedynku chyba Rosjanina z komputerem i czlowiek... przegral. Dlaczego??
Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Pzdr.
 
Nielubiepieczarkathor

pn mar 28, 2005 11:23 am

ponieważ komputer analizuje wszystkie możliwe posunięcia przeciwnika i "wymyśla" ruch, który jest w tej sytuacji najlepszy. Nie pamiętam dokładnie liczb, ale zdaje się, że ten komputer analizował kilka milionów (miliardów?) sytuacji na sekundę. Ludzki mózg jest "trochę" wolniejszy.
 
Awatar użytkownika
PAPKENS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw lut 17, 2005 11:18 am

pn mar 28, 2005 11:28 am

No to juz wiem czemu zawsze przegrywam. Na szczescie sie nie poddaje i gram z ludzmi ( z nimi latwiej wygrac :razz: ).

Pzdr.
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

pn mar 28, 2005 4:14 pm

Kolejna sprawa, ze ten komputer byl na biezaco aktualizowany przez grono innych szachistow, takze to wygladalo tak jakby Kasparow gral z 4-5 osobami i do tego ze sztuczna inteligencja superkomputera.
 
Awatar użytkownika
Mr.ciacho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 476
Rejestracja: śr sie 13, 2003 9:13 pm

pn mar 28, 2005 4:49 pm

A Kasporov się sam oburzył że było tam jakieś oszustwo, bo ten komp wykonał posunięcie które było bez sensu z obliczeniowego punktu myślenia i miało aspekt psychologiczny, czego komputer nie jest w stanie wymyśleć.


A same szachy to jedna z moich ulubionych gier która nie ma prawa sięznudzić i przestać być ciekawa.
 
Awatar użytkownika
Shade-89
Moderator
Moderator
Posty: 1901
Rejestracja: ndz lip 27, 2003 7:30 pm

pn mar 28, 2005 6:03 pm

Gdybym jeszcze miał z kim grać.
Na szachy ludzie patrzą się czasem jeszcze dziwniej, niż na magica :razz:
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

pn mar 28, 2005 9:39 pm

Zgadza się. Ja uwielbiam grać w szachy, ale mogę to robić z częstotliwością kilku razy na rok...
 
Awatar użytkownika
Mr.ciacho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 476
Rejestracja: śr sie 13, 2003 9:13 pm

pn mar 28, 2005 11:11 pm

Wychodzi na to że ja mam szcęście, bo nawet na turniejach czasami grywam. Się nawet mogę 4 kategorią pochwalić :D
 
Lord ciemniak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 7:20 pm

sob kwie 09, 2005 4:09 pm

Ja wprost uwielbiam grać w szachy :spoko:
Gram w nie bardzo często. Lubię szachy, ponieważ rozwijają logiczne rozumowanie, i myślenie strategiczne. Myślę, że zasady gry w szachy są dużo łatwiejsze od zasad D&D. :wink: Nowicjuszom polecam książkę Patrick'a Wolfa pt. " Szachy dla żółtodziobów"
 
żuczuś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt gru 29, 2006 10:34 pm

ndz gru 31, 2006 9:36 pm

Niestety szachy wśród młodzieży odchodzą do lamusa. Coraz mniej osób uważa tę grę za coś ważnego. Wolą sobie "popykać" w Cs'a i się chwalić który miał więcej headshotów. Szkoda że ludzie nie wykorzystują swoich mózgów
 
Awatar użytkownika
Saise
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 510
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 11:34 am

ndz gru 31, 2006 10:13 pm

Żuczuś to nie tak. Istnieje cała gama bogatych i wspaniałych gier planszowych które wymagają od graczy absolutnego wysilenia umysłu - i są to 'współczesne' gry planszowe, jak Torres, Puerto Rico, Power Grid... Po prostu szachy nie każdemu się podobają. Wielu uważa je za mało dynamiczne, za zbyt matematyczne, za nudnawe... Sięgają więc po gry które spełniają ich wymagania.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

pn sty 01, 2007 10:29 am

Jak nie macie, gdzie grać, to zasuwajcie na kurnik.pl - można grać online. :)

Pozdrówka
 
żuczuś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt gru 29, 2006 10:34 pm

pn sty 01, 2007 2:24 pm

Jestem ławkowcem/blokersem (jak kto woli to nazywać :)), chodzę do gimnazjum i widzę. Nie mam nic przeciwko przeklinaniu i innym "wybrykom" ale krew mnie zalała jak mój dobry kumpel śmiał się z osób które grają w szachy....to jest smutne
 
homeosapiens
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: czw lis 09, 2006 10:40 pm

pn sty 01, 2007 8:40 pm

Nie mam nic przeciwko przeklinaniu

Ja np mam coś przeciwko przeklinaniu. Nie takiemu przeklinaniu w stanie wzburzenia, lecz takiemu używanemu zamiast przecinka.

Co się zaś tyczy szach to gra na kurniku mnie trochę nudzi. Nie widzisz z kim grasz i traci to ten właśnie psyhologiczny aspekt. no i nie możesz się patrząc mu prosto w oczy uśmiechnąć się po wygranej partii myśląc: Jestem lepszy 8)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

śr wrz 19, 2007 8:31 am

Szachy są dobrą grą dla tych, co mają dużo wolnego czasu na analizowanie różnych wariantów, posunięć, strategii, koncepcji. Ja jestem zbyt niecierpliwy i dlatego nie potrafię zbyt długo skupiać się na przewidywaniu ruchów przeciwnika i obmyślaniu kontrstrategii. Dlatego z reguły przegrywałem, aż przestałem grać.
 
Drow_Mann
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 24, 2007 8:19 am

sob lis 03, 2007 8:58 am

Dla niecierpliwych są tzw. "Czasówki" czyli gry z zegarem. Dla narzekających na matematyczność polecam tzw. Gambit Królewski i grę białymi gdzie najważniejsze są poświęcenia a gra zmienia się w kombinacyjną. Ogólnie zaś, to królowa gier i taką pozostanie.
 
Awatar użytkownika
Faviela
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 962
Rejestracja: pn paź 29, 2007 8:22 am

sob lis 03, 2007 7:29 pm

Kurnik ma jedną wadę, pojawiaja sie ludzie, którzy grają z włączonym u siebie programem szachowym :/

Jednym spostrzeżeniem chcę sie pochwalić, chodzi mi o aspekt, jaki poznałam na własnej skórze, mianowicie podobieństwo w byciu graczką w szachy i w RPG. jedna i druga dziedzina nie cieszy się niestety w mojej płci szczególnym zainteresowaniem, to raz, a dwa, że miałam identyczne przygody zarówno na sesjach jak i na turniejach. Jedni gracze traktują kobietę-gracza jak ufo :shock:, kogoś nie pasującego, inni obchodza sie z każdą graczką jak z jajkiem a jeszcze inny są wręcz wrogo nastawieni i uznają nas jak osoby drugiej kategorii :?
 
Drow_Mann
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 24, 2007 8:19 am

czw lis 08, 2007 12:05 am

Trzeciej. Drugiej są Mistrzowie Gry. 8)
 
Awatar użytkownika
Faviela
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 962
Rejestracja: pn paź 29, 2007 8:22 am

czw lis 08, 2007 10:55 am

Trzeciej. Drugiej są Mistrzowie Gry.


Super, zawsze chciałam to wiedzieć :?


Blehh... Ale jak ktoś chce zagrać na kurniku to zapraszam :D
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

wt lis 13, 2007 2:35 pm

Drow_Mann pisze:
Trzeciej. Drugiej są Mistrzowie Gry.

A piątej osoby rzucające takie żarty.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości