Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14
 
Kastor Krieg

wt sty 09, 2007 11:57 pm

Moim zdaniem, ISA się będzie bawić w konwenty, jak ISA ruszy z nWoDem. Już moja w tym głowa, żeby szefostwo tym zainteresować. :wink:

Między innymi prelekcje, ciąg dalszy wychodzenia do ludzi - być może uda się jakaś oficjalna prelekcja o przekładzie na Krakonie, zobaczymy, porozmawiam z szefem w tym tygodniu, będę wiedział co i jak.

Poza tym, <<kupujcie podstawki, kupujcie podstawki>> jeśli pojawią się stosowne fundusze na promocję, <<kupujcie podstawki, kupujcie podstawki>> w powijakoplanach są m.in. cykliczne LARPy nWoD (na wzór skali Poland by Night czy Rage across Poland, tylko może z sensownym HR :wink:), z większymi imprezami LARPowymi na konwentach włącznie, wynajmem sal, et caetera - generalnie na poziomie.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

śr sty 10, 2007 1:14 am

Grzegorz Szulc zainteresowany konwentem - BARDZO chciałbym to zobaczyć. :) Ostatni raz widziałem to w 200, gdy gotował na CQ. :)

Ale szczerze [naprawdę] kibicuję, bo byłoby to z korzyścią dla nas na pewno.

Pozdrówka
 
Awatar użytkownika
Merridius
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 11:02 pm

śr sty 10, 2007 12:50 pm

Panowie wybaczą, że się wcinam w tę lanserską dyskusję, ale ISA bawi się w konwenty, vide warszawskie starwarsowe Coruscony (a to impreza dość niszowa w porównaniu do innych), które wspiera chętnie i przydatnie. Trzeba rozmawiać, przekonywać etc.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

śr sty 10, 2007 12:55 pm

Mowa o konwentach RPG. ISA od ponad roku w zasadzie sponsoruje tylko rzeczy zwiazane z Magiciem i Polcony. To, ze wspiera karcianke/figurki SW (do tego w Wawie) to nic zaskakujacego.

Plus mowa tutaj o pojawianiu sie przedstawicieli ISA na konwentach poswieconych glownie RPG. Ostatni taki raz byl chyba na Falkkonie pare lat temu.
 
Awatar użytkownika
Martva
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:19 am

śr sty 10, 2007 4:04 pm

Dlaczego zawsze mi się wydawało, że Krakon to konwent miłośnków fantastyki, nie RPG?
Zaczynam się czuć na konwentach nieco dziwnie, nie grając w nic.
[wcale się nie czepiam, wcale nie jestem zmanierowana]
 
Awatar użytkownika
Merridius
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 11:02 pm

śr sty 10, 2007 4:43 pm

Seji pisze:
Mowa o konwentach RPG...


Tak czy inaczej, nie jest to kwestia karcianka/RPG, a co najwyżej stopnia otwartości konkretnej imprezy. Trzeba rozmawiać, to przynosi efekty. :wink:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

śr sty 10, 2007 5:26 pm

Merridius pisze:
Trzeba rozmawiać, to przynosi efekty.

Pisalem o tym, co sponsoruje ISA. Rok temu przy okazji Krakonu czy Imladrisu dostalismy informacje: ISA sponsoruje MTG i Polcon, kropka. Co nie zmienia faktu, ze nagabujemy i tak - z efektem wiadomym. ISA aktualnie widac nie ma interesu ekonomicznego we wchodzeniu w konwenty fantastyczno-erpegowe. Ma za to interes w SW, bo moze SW Miniatures reklamowac w scisle okreslonyms rodowisku z jasna grupa docelowa, bez zgadywania, czy sie spodoba fanowi X.

Tak samo ISA na konwentach sie nie pojawia, bo pewnie to za slabe medium reklamowe.

A Krakon to chyba zaraz po Polconie najbardziej otwarty konwent w tym kraju.
 
Diabellus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: pn lut 20, 2006 2:14 pm

śr sty 10, 2007 5:34 pm

Seji, z tym że w tym roku narazie wiadomo że nie będzie figurek. Cisza też od strony M:tG. Więc coś nie tak chyba...
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

śr sty 10, 2007 5:38 pm

Diabellus pisze:
Seji, z tym że w tym roku narazie wiadomo że nie będzie figurek. Cisza też od strony M:tG. Więc coś nie tak chyba...

Ale z czym nie tak? MTG - to jest wciaz negocjowane. Figruki - czytaliscie. Z ISA nie ma to zadnego zwiazku, bo firma, jak nam powiedziano, rpzyjela taka, a nie inna polityke - eventy MTG (eventy i to raczej wieksze) plus Polcon.
Ostatnio zmieniony śr sty 10, 2007 6:03 pm przez Seji, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Ausir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 686
Rejestracja: ndz kwie 25, 2004 9:39 pm

śr sty 10, 2007 5:40 pm

Martva pisze:
Dlaczego zawsze mi się wydawało, że Krakon to konwent miłośnków fantastyki, nie RPG?
Zaczynam się czuć na konwentach nieco dziwnie, nie grając w nic.
[wcale się nie czepiam, wcale nie jestem zmanierowana]


Ja też nie gram w RPG a w tym roku Krakon nawet organizuję, więc nie jesteś sama :).
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

śr sty 10, 2007 7:20 pm

Taki sam, jak Twoj ppoparty obserwacja z 3 konwentow w jednym miescie, z ktorych dwa ostatnio mialy kiepska frekwencje.

Zapomniałeś dodać z ostatnich kilku edycji, plus R-Kon i relacje :)

Seji pisze:
Za malo osob jezdzi na kownenty, zeby tak duzemu wydawnictwu oplacalo sie bawic w tak znikomej wartosci i zasiegu reklame.

Good point, tylko ISA nie istnieje na rynku od roku czy dwóch. A pamiętamy konwenty, gdzie przybywało więcej osób, niż obecnie na Falkon.

Charleene pisze:
Proszę więc mi tu nie generalizować, ok?

A w NS grasz? Jeżeli nie, to nie należysz do Nowego Otwarcia ;)

Martva pisze:
Dlaczego zawsze mi się wydawało, że Krakon to konwent miłośnków fantastyki, nie RPG?

Hmm... ConQuesty>Krakony aż do `02 i `04>ConStar>reszta Krakonów>Imlale

Merridius pisze:
Panowie wybaczą, że się wcinam w tę lanserską dyskusję, ale ISA bawi się w konwenty, vide warszawskie starwarsowe Coruscony (a to impreza dość niszowa w porównaniu do innych), które wspiera chętnie i przydatnie. Trzeba rozmawiać, przekonywać etc.

Słuchaj, podpuszczę Cię ale masz po prostu lepszą pozycję jako uczestnik imprez supportowanych: Czy ISA jako podmiot związany z WotC starała się promować SW d20 RPG na Waszej imprezie? Nie piszę tu o niczym wielkim - ot dostarczenie paru podręczników wraz z MG i zagwarantowanie możliwości poznania systemu (zwłaszcza, że wkrótce nadchodzi 3 edycja powiązana mechanicznie z Miniatures) - było coś, czy nie? Bo jak wiem z rozmów z ludźmi, na konwentach krąży zaledwie paru MG prowadzących ten system.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

śr sty 10, 2007 7:26 pm

Deckard pisze:
A pamiętamy konwenty, gdzie przybywało więcej osób, niż obecnie na Falkon.

BYl juz system, ktory reklamowano glownie na konwentach. Jak skonczyl? :P

Konwent to fajne miejsce na spotkanie fanow, na puszczenie w obieg informacji za pomoca poczty pantoflowej (czytaj: internetu). Ale ISA stac na o wiele lepsze i bardziej efektywne formy reklamy, wiec mnie nie dziwi nieobecnosc na konwentach.
 
Awatar użytkownika
Martva
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:19 am

śr sty 10, 2007 8:25 pm

Ausir pisze:
Ja też nie gram w RPG a w tym roku Krakon nawet organizuję, więc nie jesteś sama :).


Bardzo się cieszę, nawet mi się wydaje że są jakieś nie-RPGowe punkty programu, nie licząc tych które robię sama :P
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

śr sty 10, 2007 8:26 pm

2u3 wiesci: znam juz terminy egzaminow, i na 97,5% sie pojawie :D

Szykowac slowiankskie piesni, a garce miodu pitnego :wink:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

śr sty 10, 2007 8:42 pm

Swarog pisze:
Szykowac slowiankskie piesni, a garce miodu pitnego

Slawa Ci, Swarozycu! Bogi szczesliwe beda, a miod lac sie ebdzie strumieniami.
Takoz nowe piesni cwicz, co nam je Wszebad objawil, a zwlaszcza "Zegnajcie nam slowianskie dziewczyny" ;).
 
Awatar użytkownika
Merridius
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 11:02 pm

śr sty 10, 2007 8:43 pm

Czy ISA jako podmiot związany z WotC starała się promować SW d20 RPG na Waszej imprezie?

Szczegółów nie znam, podręczniki w ramach nagród dostarczone były na pewno, więc i jakaś forma reklamy SW RPG na tej "naszej" imprezie też. Powtórzę, że w moim odczuciu nie jest to kwestia propagowanego produktu, a bardziej tego, co sam konwent ma do zaoferowania. Nasuwa mi się jeszcze jedna myśl, ale zostawię ją chyba dla siebie.

Moderatorów przepraszam za OT. :)
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

śr sty 10, 2007 8:49 pm

Merridius pisze:
a bardziej tego, co sam konwent ma do zaoferowania

Jasna i zwarta grupe docelowa na przyklad?

Merridius pisze:
Nasuwa mi się jeszcze jedna myśl, ale zostawię ją chyba dla siebie.

Alez pisz :).
 
Awatar użytkownika
Merridius
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 11:02 pm

śr sty 10, 2007 9:56 pm

Seji pisze:
Jasna i zwarta grupe docelowa na przyklad?

Albo większa otwartość na ludzi z zewnątrz. Czyli wracamy do początku dyskusji.
:razz:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

śr sty 10, 2007 10:15 pm

Merridius pisze:
Albo większa otwartość na ludzi z zewnątrz.

Tzn. co rozumiesz pod "wieksza otwartoscia" zestawiajac konwent tematyczny SW z impreza ogolnofantastyczna - ktora interesuja sie tez media mainstreamowe (Dziennik Polski, Interia, itd.)? Chodzi Ci o media, uczestnikow, tematyke czy cos innego?
 
Awatar użytkownika
Merridius
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 11:02 pm

śr sty 10, 2007 10:45 pm

Dziwnie sformułowane pytanie. Media, uczestnicy i tematyka to czynniki w sposób oczywisty na siebie wpływające i trudno je tu rozdzielać.

W przypadku młodych konwentów spod znaku CC sprawa wygląda tak, że ich organizatorzy (z Piotrkiem Wasiakiem na czele) dokładają wszelkich starań, by ściągnąć jak najwięcej "niedzielnych konwentowiczów". Z pewnością popularność SW jest tu nie bez znaczenia, ale morał podstawowy brzmi: sporo zależy od polityki orgów.

Mówisz - jasna i zwarta grupa docelowa - lepsza reklama. Można to też odwrócić - sami fani - znają produkty swarsowe doskonale - po im reklama? Nie byłbym taki jednostajny w ocenianiu tego skomplikowanego zjawiska...

(haha, ale sobie ponabijałem postów, a nie powiedziałem przy tym nic nowego :) )
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw sty 11, 2007 12:01 am

Merridius pisze:
Można to też odwrócić - sami fani - znają produkty swarsowe doskonale - po im reklama?

Nie mozna. Jestem fanem, znam SW Miniatures z obrazkow,a le nie gralem. A zagralbym, zeby sprawdzic, czy fajne. Takich jak ja jest pewnie wiecej. Moga zagrac na konwencie, prawda?

Poza tym fan nie musi znac wszystkich produktow, o wiekszosci moze nawet nie miec pojecia. A miejsce, gdzie znajdzie sie kilkuset fanow danego znaku towarowego ;) to idealne miejsce na reklame - lepsze, niz zbiorowosc 1000 fanow fantastyki, o ktorych wiadomo jedynie, ze lubia fantastyke, ale nie wiadomo, co konkretnie. Moze sie wiec trafi, moze nie. A grupa 100 osob poczta pantoflowa (m.in. w ramach tzw. guerilla marketing) rozniesie opinie o pordukcie wsrod osob zainteresowanych.

Lepiej jest trafic z reklama do 10 konkretnych osob, niz liczyc, ze wsrod 100 przypadkowych znajdzie sie 10, ktore beda zainteresowane. Stad IMO ISA wie co robi, wspierajac Coruscon.
 
Awatar użytkownika
urgit
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 10, 2006 10:17 pm

czw sty 11, 2007 7:55 pm

Alooooo.... Kto ma dokładny program Krakonu? Poratujcie...
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

czw sty 11, 2007 8:06 pm

Nikt nie ma. Organizatorzy tez jeszcze nie maja.

W kwestii sesji: zglasza sie sesje na akredytacji, na godzine przed nia sa wystawiane karteczki, gracze je biora, po sesji oddaja MG, MG oddaje je z powrotem na akredytacje i dostaje zwrot czesci pieniedzy.
 
Awatar użytkownika
urgit
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 10, 2006 10:17 pm

czw sty 11, 2007 8:26 pm

No to szkoda... :? Ale dzięki za informację.
 
Awatar użytkownika
Kaspian
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 27, 2002 6:50 pm

czw sty 11, 2007 10:55 pm

Seji pisze:
Mowa o konwentach RPG. ISA od ponad roku w zasadzie sponsoruje tylko rzeczy zwiazane z Magiciem i Polcony.


W tym roku na Krakonie bloku Magica nie ma to i ISY nie ma, proste :/
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw sty 11, 2007 11:14 pm

Kaspian pisze:
W tym roku na Krakonie bloku Magica nie ma to i ISY nie ma, proste :/

AFAIR rok temu ISA nie bylo, a blok byl. Choc glowy nie dam. Ale na pewno nie bylo ISA jako sponsora erpegowego.
 
Awatar użytkownika
Kaspian
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 27, 2002 6:50 pm

czw sty 11, 2007 11:26 pm

rok temu był konkretny blok MTG z 3 naprawdę poważnymi turniejami. Myślę, że były podstawy aby przy okazji wyciągnąć coś od ISY.

Szkoda, że w tym roku jest z tym tak marnie z Magiciem bo naprawdę nastawialem się na Krakon...
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

czw sty 11, 2007 11:31 pm

A tak z zupełnie innej beczki:

larp wolsungowy na Krakonie.
A kto nie wie, co to Wolsung - zapraszam do lektury :).


pozdr0xy i zapraszamy ;)

luc.
 
Kastor Krieg

czw sty 11, 2007 11:32 pm

ISA możliwe że będzie z prelekcją o przekładzie nWoDu - wiadomo będzie w poniedziałek.
 
Awatar użytkownika
Żucho
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 78
Rejestracja: pt maja 13, 2005 6:50 pm

pt sty 12, 2007 5:07 pm

larp wolsungowy na Krakonie.


ISA możliwe że będzie z prelekcją o przekładzie nWoDu


Niezależnie od tego kto będzie i na jaki temat będzie prelegował/co prowadził na Krakonie, ja wpadam.

Wszystko było mocno prawdopodobne, ale nie pewne na 100%, teraz jest. Raz na 2,5 roku wypada się w Krakowie na imprezie pojawić, bo ostatnio byłem na Imladrisie 2004 :) być może w tym roku przywlecze się trochę liczniejsza niż zwykle reprezentacja Lublina. To za to, że tyle znajomych osób od Was na ostatni Falkon nie dotarło... BEWARE! :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości