Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Pulpa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob lut 03, 2007 3:51 pm

Już mamy luty jakby co, więc proponuję zmiany nazwy tematu.

Skoro już tu wlazłem to zostawię coś po sobie.
Ja teraz czytam "Klejnot i wachlarz" Kresa i muszę powiedzieć, że to bardzo dobra książka (jakich wiele w katalogu Fabryki Słów), choć czyta się ją trochę długo.

Awatar użytkownika
Supr
Moderator
Moderator

sob lut 03, 2007 7:09 pm

Zgadza się, już luty :) Zwykle zaczynał ten fajny temacik TST, którego był twórcą ;)

Awatar użytkownika
Seif al din
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob lut 03, 2007 7:56 pm

Ano Luty... Jak ten czas leci. Ogólnie teraz czytam sobie Drugi tom Kronik DragonLance "Smoki Zimowej Nocy" Margaret Weis i Tracy Hickman'a potem się wezme za trzeci, a następnie przeczytam sobie "Strony Bólu" Troy'a Denninga, słyszałem, że dobre ;)

Borys

sob lut 03, 2007 8:21 pm

Skończyłem czytać "Prestiż", książkę, na podstawie której Nolan nakręcił swój najnowszy film. Ekranizację uważam za świetną, powieść jest tylko dobra. Czyta się przyjemnie, ale spodziewałem się szatańskiej przewrotności w zakończeniu. Niestety, niczego takiego tam nie znalazłem; co więcej, książka kończy się dość nieoczekiwanie, brakowało mi jeszcze jakiegoś epilogu.

Obecnie czytam "Korzenie romantyzmu" Isaiaha Berlina, niegrubą knigę filozoficzno-historyczno-kulturową, poleconą przez kolegę. Tematyka oczywista. :) Potem chciałbym wreszcie sięgnąć po "Kod Leonarda da Vinci" i wyrobić sobie jakąś opinię na temat tego bestsellera wszech czasów. :)
Ostatnio zmieniony sob lut 03, 2007 9:26 pm przez Borys, łącznie zmieniany 1 raz.

Galenlomiel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

sob lut 03, 2007 8:27 pm

Najpierw się przywitam, bo jestem nowa tutaj, chociaż już od dawna obserwuję tematy na forum :). Obecnie czytam "Sto lat samotności" Marqueza i stwierdzam, że zmieniam zdanie na jego temat. Dość długo się opierałam przed wizytą w Macondo po lekturze "Samotności w czasach zarazy", ale teraz uznaję, że zmarnowałam sporo czasu ;).

Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lut 03, 2007 9:06 pm

Witam, ja również pierwej się przywitam, gdyż w tym temacie jestem nowy... Obecnie czytam ''Opus Diaboli'' Deschnera, ''Książęta Kościoła'' Herrmanna oraz ''Lalkę'' Prusa. A na najbliższą przyszłość planuję ''Sefer jecirah'' oraz ''Kod...'' Browna. I gdzieś tam na horyzonciemigoce ''Historia wypraw krzyżowych''.

Awatar użytkownika
Aet a Chiarr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob lut 03, 2007 9:50 pm

Ja zaś wylądowałem na pograniczu fantastyki, "Czarodziejska góra" Tomasza Manna przegryzana "Zaślubinami Kadmosa i Harmonii" Roberta Calasso, obie warte uwagi choć zbyt daleko nie jestem, na półce czeka zbiorek "Zaćmienie" autorstwa Connie Willis... Wspaniale mieć wszystko pozaliczane i nie martwić się sesją, nieprawdaż? :papieros:

ps: Kymilu, skąd "Sefer..." wyytrzasnąć się da? :shock:

Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lut 03, 2007 9:59 pm

Aet a Chiarr pisze:
ps: Kymilu, skąd "Sefer..." wyytrzasnąć się da?

Allegro. Do niedawna był dostępny jeszcze jeden egzemplarz. Cena umiarkowana - ok. 80 - 100 zł.

Awatar użytkownika
Miroe
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob lut 03, 2007 11:13 pm

"Czarodziejski statek" Robin Hobb, część 1 tomu 1.
Takie rozdrabnianie to jednak lekka przesada :?

Awatar użytkownika
Lucenehtar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz lut 04, 2007 1:43 pm

ja przeczytałem wczoraj 4 tom kronik Cheysuli . autorka Jennifer Roberson.

powiedziałbym że to bardzo ciekawe książki. niby typowa fantastyka ale mają w sobie jakiś czar, jakiś podmuch świeżości.

a teraz postanawiam iż spróbuję przebić się przez Eragona.

Awatar użytkownika
Ranquel
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz lut 04, 2007 3:00 pm

Seif al din pisze:
Ogólnie teraz czytam sobie Drugi tom Kronik DragonLance "Smoki Zimowej Nocy" Margaret Weis i Tracy Hickman'a

Podziel sie swoimi odczuciami jak skonczysz ;) Osobiscie przeczytałem pierwszy tom juz ladnych pare lat temu i kto wie moze reszte tez przeczytam...;]

A zeby było na temat to pare dni temu zaczolem czytac Eragona i jak narazie to bez rewelki, zobaczymy pozniej... Bo teraz czytam "Nie boska komedie" - ciagle liceum, wiec trochem ograniczony przez lektury...

rvd
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

ndz lut 04, 2007 4:29 pm

Robin Cook "Sfinks".

Awatar użytkownika
strateks
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz lut 04, 2007 4:54 pm

Za tydzień mam ferie, więc może czas powrócić do "Lux perpetua".
Przedtem prawdopodobnie zapoznam się dokładnie z twórczością pana Paulo Coelho.

Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn lut 05, 2007 7:48 pm

Ursula K. Le Guin "Czarnoksiężnik z Archipelagu" - piękne. Coś mi się widzi, że nie jest to moje ostatnie spotkanie z Ziemiomorzem.

Zygmunt Kubiak "Historia Greków i Rzymian" - coś pokroju gawędy (jednakowoż ze sporą ilością szczegółów) o dwóch wielkich kulturach.

Jerzy Gąssowski "Mitologia Celtów" - mitologię celtycką kocham, nic dziwnego, że pochłonęłam tę książkę z duużą błogością.

villemo82
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt lut 06, 2007 1:14 pm

Luty zaczęłam od "Aniołów i demonów" D. Browna, teraz czytam "Chłopaków Anansiego" N. Gaimana, a następne w kolejności będą "Legendy" w opracowaniu R. Silverberga (oba tomu, ofkorsik ;) ) :) Może później uda mi się dorwać "Kod..." D. Browna - też chciałabym sobie wyrobić opinię na temat tego bestselleru ;) Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Lutrix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt lut 06, 2007 2:58 pm

Ja właśnie wczoraj skończyłem czytać "Tajną Mapę" Michaela A. Stackpole
i książka ta pochłonęła mnie jak mało która. :shock:
Jest to pierwsza część cyklu Epoka Wielkich Odkryć i niedługo ma być druga część na którą nie mogę się już doczekać, "Kartomancja".

Andrzej Pilipiuk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr lut 07, 2007 10:59 am

"Hannibal:po drugiej stronie maski" kieeepsko. Autor słabo odrobił lekcję jeśli chodzi o realia środkowej europy po wojnie. Widać, że książka pisana z myślą o sfilmowaniu. Spiętrzone nieprawdopodobieństwa. Łopatologiczne wyjanienie wszystkiego też zaszkodziło. W poprzenich częściach była pewna elegancja, magia, tajemnica, powiew fantastyki, tajemniczości. nie zostało z tego praktycznie nic. Najgorsze jest uczłowieczenie i zracjonalizowanie bohatera.

Awatar użytkownika
Ciemek
Użytkownik
Użytkownik

śr lut 07, 2007 1:51 pm

Ja zacząłem "Długa droga do domu" R. Silverberga. Całkiem ciekawe. A co do "Kodu Leosia" to wszyscy z którymi rozmawiałem o tej książce mówią że strasznie nudna i ciężka do przeczytania. Nawet moja szanowna nauczycielka od polskiego, u której tę książkę znalazłem na biurku. Film też nie był zachwycający.

Awatar użytkownika
Einherjer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw lut 08, 2007 7:31 pm

Skończyłem czytać "Baudolino" Umberto Eco. Poszło szybciej niż się spodziewałem, choć to opasły tom. Podobnie jak w "Wahadle Foucaulta" fabuła jest tylko pretekstem, tym razem do kpiny z historii. Baudolino, wiejski chłopak, urodzony kłamca, przybrany syn Fryderyka Barbarossy ma niezwykłą wyobraźnię i talent do zarażania swymi imaginacjami innych. Co z tego wyniknie ? List od księdza Jana, beatyfikacja Karola Wielkiego i ... sami przeczytajcie. "Środek" książki trochę się ciągnie, ale czyta się nieźle. A podręczniki historii nigdy nie będą takie same ;)

Awatar użytkownika
teaver
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw lut 08, 2007 10:43 pm

Einherjer- masz ty zdrowie. Ja nie dałam rady tego zmęczyć...

Ale zmęczyłam Renegata i jakoś mi tak mdło po nim. IMHO nie jest już tak dobry jak Nocarz, bo wyczuwa się to rozwodnienie akcji i "byle do trzeciego tomu"...

Awatar użytkownika
nid
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt lut 09, 2007 8:28 pm

Przeczytałem najpierw "Renegata" a potem "Nocarza", niestety, muszę jednak przyznać że chętnie sięgnę po trzeci tom. Jak na czytadło o wampirach, naprawdę niezłe, i ma w sobie - że użyję fachowego naukowego terminu - "to coś", co sprawia że książkę czyta się dobrze. Skończyłem też Gaimana "Nigdziebądź", bardzo fajnie manipuluje miejskimi mitami w zmieszaniu z fantastyką. Przyjemne czytadło.

Awatar użytkownika
Jagged Hreathrin Fel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz lut 11, 2007 6:29 pm

No to luty...

Jako, że planuję wrócić trochę do Sapkowskiego - a dokładniej doczytać dwa ostatnie tomy trylogii husyckiej - to właśnie sobie powtarzam "Narrenturm". I pomyśleć, że ten człowiek pół życia sprzedawał futra... :)

Co dalej ?? "Zbrodnia i Kara", coby z lekturami być w końcu na czasie, dalej, jak chodzi o fantastykę, "Genom" Łukianienki, potem jeszcze gdzieś tam się wciśnie Coelho z "Alchemikiem"...no i jeszcze coś tam "w międzyczasie" :)

Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn lut 12, 2007 8:36 am

Przeczytane ostatnio:

Neil Gaiman "Koralina"

Anna Brzezńska "Opowieści z Wilżyńskiej Doliny"

Terry Pratchett "Na glinianych nogach"

Aktualnie czytane:

Paweł Jasienica "Polska Piastów"

Jan Grzegorczyk "Trufle. Nowe przypadki księdza Grosera"

Awatar użytkownika
Jednooki
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn lut 12, 2007 9:21 am

Ostatnio przeczytałem 'Chemię śmierci' Simona Becketta - dreszczowiec medyczny - w sam raz dla kogoś, kogo niteresują np. rozkładające się zwłoki, jako, że głównym bohaterem jest specjalista od ustalania czasu zgonu na podstawie stopnia rozkładu, itp. :)
Powieść całkiem wciągająca, aczkolwiek zakończenie mocno wkurzające :x

Awatar użytkownika
Einherjer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt lut 13, 2007 2:01 pm

Skończyłem czytać "Monstrous Regiment" Pratchetta. Całkiem przyjemne, choć bardziej w stylu "Piątego Elefanta". Tylko zakończenie trochę sztampowe.

Teraz czytam "Jeździectwo. Skoki przez przeszkody" Paalmana. Wreszcie udało mi się to dorwać. :)

Awatar użytkownika
Supr
Moderator
Moderator

wt lut 13, 2007 3:02 pm

Jagged Hreathrin Fel pisze:
No to luty...

Jako, że planuję wrócić trochę do Sapkowskiego - a dokładniej doczytać dwa ostatnie tomy trylogii husyckiej - to właśnie sobie powtarzam "Narrenturm". I pomyśleć, że ten człowiek pół życia sprzedawał futra... :)

Słyszałem, że książki owe niestety gorsze są od niezapomnianego Wiedźmina, ale chętnie poznam Twoją opinię, jak je skończysz czytać ;)

Awatar użytkownika
rara_avis
Użytkownik
Użytkownik

śr lut 14, 2007 2:58 am

I pomyśleć, że ten człowiek pół życia sprzedawał futra... Smile

ale rzekomo potrafił je nawet opchnąć w Afryce :)

przy tak ogólnym talencie, moze sapek powienien zająć się fizyka, mielibyśmy pewnie nowego nobliste...

A ja czytam teraz Grę klasy Cortazarra i Extense Jacka Dukaja.
To i to polecam.

Awatar użytkownika
Supr
Moderator
Moderator

śr lut 14, 2007 9:02 am

Skończyłem Letnią Noc Dana Simmonsa ze stycznia. 630 stron; w liceum robiłem takie książki w 4 dni :D Ale naprawdę polecam, choć nie sam koniec był w niej zachwycający.

Teraz się wziałem za Miasteczko Salem Kinga - wiele wypowiedzi forumowych świadczy o tym, że to jego najlepsza książka. Czas się przekonać ;)

Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw lut 15, 2007 7:56 pm

Mając obecnie na niewymagajace myslenia czytadło sięgnąłem ostatnio po parę tytułów z serii miernych fabularnie czytadeł spod znaku FR. Czyta się szybko i nie wymaga intensywnego myślenia.

Jak skończę "Krainy cienia" to się biorę za Mikołaja Kozakiewicza i jego książkę pt. "Z księgi zakazów".

Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw lut 15, 2007 9:38 pm

Niespodziewanie wziąłem się za ''Byłem księdzem I'' i kontynuację tejże książki. Szybko się czyta. Takie czytadło do poduszki. A poźniej 5, 6 czy 10 powrót do książek Tolkiena. Wszystkich dotyczących Śródziemia.