Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
ZlyPorucznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: wt lis 15, 2005 12:45 pm

sob sty 20, 2007 3:21 am

Moim zdaniem obowiazkowym podkladem do space oper jest soundtrack z gry "WH40k Chaos Gate" szczegolnie wstawki choralne.

A jesli chodzi o najlepiej udzwiekowionego RTS-a to nadal nic nie przebija "Total anihillation"- sa tu wolne i bardzo bitewne kawalki.

Swietnym podkladem do RPG sa muzyczki ze starej Amigowej gry "Legacy of Sorasil"
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

czw lut 01, 2007 11:57 am

Wypas strona, dzięki!
A nie zna ktoś może strony z muzyką z Icewind Dale'a? Gdzieś podziałem swojego a sam nie mogę znaleźć, choć pewnie nie można legalnie ściągnąć, to musiałem zapytać.
Pozdro.
 
Awatar użytkownika
Rincewind
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 747
Rejestracja: pn mar 29, 2004 8:56 pm

czw lut 01, 2007 2:27 pm

Przykro mi ale wiekszosć z tych mp3 to perfidne ripy i kopie cd. Za to TRZEBA płacić. Za soundracka Silent Hill musiałem kupić.
 
Awatar użytkownika
Pulpa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: czw sty 18, 2007 8:12 pm

pt lut 02, 2007 1:48 pm

Ja powiem tyle, warto mieć wszystkie soundtrack Jeremy'ego Soul'a. Ten człowiek pisze genialną muzykę. Nie wymienię tutaj gier do których komponował bo za dużo tego żeby spamiętać.
Dla ludzi, którzy lubią ambient i mocne brzmienia polecam soundtrack z Painkillera :)
 
Awatar użytkownika
Fixer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob lut 03, 2007 8:23 pm

czw lut 08, 2007 4:05 pm

Ostatnio mnie urzekł sound track od Medieval Total War II. Świetny do D&D, klimatyczny, ciekawy.
 
Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:26 pm

śr mar 21, 2007 11:45 pm

Dobry podkład pod sesję to - jak już ktoś wspomniał - Baldur's Gate 2.
Final Fantasy VII - tylko niektóre utwory ;)
ICO Melody In The Mist Soundtrack - wspaniała, spokojna, relaksująca muzyczka :)
Ścieżki ze wszystkich 3 części MGS :mrgreen: (choć to może przez sentyment ;) )
Dla lubiących szybsze, podchodzące pod techno kawałki - Parasite Eve Remixes :)
Z trochę mroczniejszych klimatów - Resident Evil 2 i Silent Hill 2 (szczególnie Theme Of Laura i Promise - boskie ^^)
 
Awatar użytkownika
dŻasny
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 21, 2005 6:13 pm

sob mar 24, 2007 7:48 pm

Bardzo podoba mi sie soundtrack z gier Hegemonia oraz Rome:Total War, jednak hitem jest World of Warcraft... Klimat trąbek(orc'ów) i bębnów powala na kolana!
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

ndz mar 25, 2007 5:04 pm

Shogun: Total War. Miszcz świata, zupełnie jak nasz Małysz.
O. Mówiłem to już kiedyś :P

l.
 
Nukereal

pn kwie 02, 2007 10:06 am

Fixer pisze:
Ostatnio mnie urzekł sound track od Medieval Total War II. Świetny do D&D, klimatyczny, ciekawy.


Dokładnie. W sesjach występuje co jakiś czas. A tym bardziej muzyka Jeremy'ego Soula z NWN2. Pasuje jak ulał.
 
Awatar użytkownika
MoD
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 7:58 pm

pn kwie 02, 2007 4:30 pm

Ogólnie muzyka J. Soula jest genialna... Miałem mokro w gaciach jak słuchałem Morrowinda i Obliviona ;)
 
Nukereal

czw lip 05, 2007 10:24 am

Ale sporządzę swoją listę soundtracka idealnego na sesje.

Dungeon Siege- motyw przewodni
Neverwinter Nights 2- większość utworów związanych z "Ruiny Illefarn (z menu głównego :P )"
Morrowind- kilka utworów wyciągnąć i ekstra
Planescape: Torment- wyjaśniać?
Warcraft III- trochę motywów tam jest :D
Guild Wars- może nie zachwycająca ale mi się podoba (przede wszystkim z menu głównego Nightfall)
Baldurs Gate II- patrz Planescape

Aha. Część utworów z różnych gier można znaleźć na Direct Song. Można kupić albo posłuchać kilka kawałków.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pt lip 06, 2007 7:11 pm

Jak ty wyciągnąłeś muzykę z BGII?! Bo to chyba niemożliwe... :x
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

pt lip 06, 2007 7:45 pm

Jak ty wyciągnąłeś muzykę z BGII?! Bo to chyba niemożliwe...


Do jakiegoś czasopisma chyba kiedyś dodali na płytce muzykę z któregoś "Baldura". Możliwe że mam.

Na pewno można ją znaleźć w internecie.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pt lip 06, 2007 8:30 pm

Do gry Baldurs Gate II byl tez dodawany soundtrack. Wiem, bo mam :)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

sob lip 07, 2007 10:24 am

Gdzie? Bo przydałaby mi się ta wiadomość do moda o którym wiesz...
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

sob lip 07, 2007 12:10 pm

W edycji premierowej BG II byly 4 plyty z gra i plyta dodatkowa, na ktorej byly postacie, jakies duperele i muzyka z gry. Kewstia poszukania u mnie w chacie plyty, bo gdzies powinienem ja jeszcze miec. Mozemy pogadac prywatnie o tej muzyce, kontakty na pw podeslalem.
 
Nukereal

wt lip 10, 2007 8:45 am

Był także dodawany do płyty w Gamestarze. Z pierwszej części z 100 <sic!> utworów, oraz zbiór z drugiej.
 
Awatar użytkownika
Id
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 08, 2006 11:14 am

pn lip 23, 2007 8:29 pm

Huraaa!!!

Nareszcie zdobyłem oryginalną wersję Xenogears oraz Hitman: Blond Money. Polecam gamemusic.minisklep.pl, już odkładam kasę na Final Fantasy VII. Advent Children.
 
Awatar użytkownika
Mentor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 148
Rejestracja: śr lis 23, 2005 9:02 pm

sob sie 11, 2007 9:40 am

Osobiście polecam muzyke z gry Quake 2, którą to uważam za chyba najlepszy soundtrack w historii. Dobrze brzmi rówinież ścieżka dzwiękowa z polskiej gry Painkiller, pełna ciężkich gitarowych brzmień, przeplatana ze spokonymi kawałkami. Dobrze słucha się mi również ścieżek dzwiękowych z gier: Deus Ex, Fallout 1 i 2, Hexen 2, czyli coś dla fanów "opanowanej", klimatycznej muzyki.
 
Awatar użytkownika
Sherrargetu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 15, 2007 4:02 pm

śr sie 15, 2007 8:05 pm

Ja osobiście uważam że najznakomitszym sountrackiem z gry jest ten z Heroes 4 (gra słaba - moim zdaniem, 3 część najlepsza :papieros: )
Wspaniałe, klimatyczne utwory - doskonałe do sesji.
 
Awatar użytkownika
Sherrargetu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 15, 2007 4:02 pm

śr sie 15, 2007 8:13 pm

Mentor pisze:
Osobiście polecam muzyke z gry Quake 2, którą to uważam za chyba najlepszy soundtrack w historii.


Ten sountrack też posiadam :papieros: tworzył go zespół Sonic Mayhem (wspaniały industrial rock swoją drogą) polecam Ci sountrack do Q3 tej samej formacji, http://sonicmayhem.com/music.html kawałek "Swallowed" z Q3 jest najlepszy :papieros:
 
Awatar użytkownika
Mentor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 148
Rejestracja: śr lis 23, 2005 9:02 pm

śr sie 15, 2007 8:39 pm

Jeśli jesteśmy przy Quake'ach to pominięcie pierwszej części byłoby dużym błędem. Dlatego w celu jego uniknięcia wspomnę, że muzykę do niego komponował sam Trent Reznor, frontman zespołu Nine Inch Nails. Ten soundrack jednak różni się mocno od znanych z pozostałych części, jest to elektroniczna muzyka, psychodela pozbawiona mocnych brzmień. Często powtarzające sie fragmenty, przytłaczają tochę swoją monotonią, jednak mimo wszystko polecam ją każdemu fanowi mrocznego industrialu.
 
Awatar użytkownika
Denethor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw gru 22, 2005 9:48 pm

pt sie 17, 2007 7:28 pm

Ja dodaję wg. mnie najlepsze OST: to seria Total War, Legacy of Kain i Fallouty. Polecam.
 
Awatar użytkownika
Sim
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: wt lis 16, 2004 5:02 pm

pt sie 17, 2007 10:32 pm

Ostatnio sporo nadrabiałem w grach i trafiłem na genialny soundtrack z gry Jade Empire. Świetne utwory bitewne, utwory plenerowe oraz jeden taki utwór, który w połączeniu z kluczową sceną fabularną wyciskuje łzy ;)
Fajny też jest soundtrack z gry Fable autorstwa Danego Elfmana :)

Pulpa pisze:
Ja powiem tyle, warto mieć wszystkie soundtrack Jeremy'ego Soul'a. Ten człowiek pisze genialną muzykę. Nie wymienię tutaj gier do których komponował bo za dużo tego żeby spamiętać.


Morrowind, Oblivion, Knights of the Old Republic (I, II), Giants: Citizen Kabuto, seria Harry Potter (gry oczywiście bo do filmu robił John Wiliams), Baldurs Gate: Dark Alliance, Icewind Dale, Unreal II. Te sountracki słyszałem i polecam ;)

A poza tym komponował muze do Guild Wars, Dungeon Siege (I, II), Prey i uwielbianego przez wszystkich Total Annihilation ;)
 
nikanor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob sie 04, 2007 11:55 pm

pt sie 17, 2007 11:38 pm

Ładne soundtracki byly wg mnie w morrowindzie i w jego następce, no i w herosach V mi się podobal. Inrtygująca jest takze sciezka do The Longest Journey...
 
Awatar użytkownika
Siwiczek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 6:28 pm

sob sie 18, 2007 1:29 pm

Przedmówca chyba ma ten sam sluch to soundtarcków z gier jesli mozna to tak nazwac :)
Morrowin i Heroes IV i V :) Wyśmienite nie nudzące dla Ucha;)
 
Awatar użytkownika
BarWypych
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 149
Rejestracja: czw lip 12, 2007 12:25 pm

ndz sie 19, 2007 4:35 pm

Najlepsze soundtracki do tej pory z PoP Warrior ... i z Gothica 1,2,3 a w szczególności z Mario no i Tetrisa jak o soundtrackach mowa :wink:
 
zgreg1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 11:46 pm

sob kwie 19, 2008 12:02 am

Odswieze temat - zna ktos soundtracki/muzyke podobna do tej w grze Atlantis I,II ?
 
Awatar użytkownika
Naabby
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: wt sie 05, 2008 1:26 pm

wt sie 12, 2008 3:52 pm

Ja polecam muzykę:
-Neverwinter wszystkie częsci
-Może Heroes of Might and Magic ]|[
-Half-life 2
 
Awatar użytkownika
Czarny
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1648
Rejestracja: ndz cze 22, 2008 2:45 pm

czw sie 14, 2008 1:00 pm

No to ja polecam wszystkie dzieła Jespera Kyda (że wspomnę tylko o serii Hitman i Freedom Fighters).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości