Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
 
Awatar użytkownika
El Tejon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 755
Rejestracja: wt lut 15, 2005 1:51 pm

pt lis 03, 2006 7:47 pm

SPOILER



W wyjątkowo wkurzający sposób pozbyli się Mr. Eko, wygląda jak by zupełnie nie mieli pomysłu jak to zrobić. Rzeczywiście była to postać z dużym potencjałem i szkoda, że poszła do piachu.
 
Awatar użytkownika
Aniol Jutrzenki
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: wt paź 05, 2004 10:25 am

sob lis 04, 2006 9:11 am

Wiecie, mam wrażenie, że zrobili to tylko po to aby pokazać - "A spojrzcie, pamiętacie chmurke dymu co to lata? No więc pamiętajcie, ona będzie zabijać i my o niej nie zapomnieliśmy - hahahahaha". To, że zginął Eko, przezyję. To że było to bez dramatyzmu, jakiegokolwiek napięcia czy choćby zaskoczenia (bo mnie to nie zaskoczyło wogóle) tego już nie.

A Eko był jedyną naprawdę interesującą rzeczą, jaką druga seria przyniosła.


I zgadnijcie co teraz? 8 Listopada będzie odcinek (wystąpi w nim Nathan Fillion, z Fireflaya & Serenity :D) po czym ABC robi przerwę. Króciutką, serio. Zaledwie do 13 lutego przyszłego roku.
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

sob lis 04, 2006 8:53 pm

Co?! Jaką znowu przerwe. Niedość, że zabili Eko, który równie dobrze mógł zginąć w bunkrze lub u niedźwiedzi, to jeszcze coś takiego mówisz. Nie no. Lost schodzi na psy.
 
Anonim_1

sob lis 04, 2006 8:56 pm

Rewan pisze:
Lost schodzi na psy.

Nic nowego. Lost siedzi z psami prawie od początku drugiej serii.
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

sob lis 04, 2006 8:58 pm

Ale przynajmniej w bodajże 4 odcinku był fajny moment. Póki co chcę doczekać się następnej serii the 4400.
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

sob lis 04, 2006 10:20 pm

Rewan: o tej przerwie bylo wiadomo od dawna. Po prostu fani w USA denerwowali sie, ze co trzy-cztery odcinki bylo pare tygodni przerwy, podczas ktorych lecialy powtorki, wiec ABC postanowilo puscic trzeci sezon w dwoch blokach.
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

ndz lis 05, 2006 12:50 am

Ale szczerze powiedziawszy - nie jest źle. Do tej pory 3 seria prezentuje się o klasę wyżej niż 2, ten odcinek, na który psioczy Rewan, również nie był zły mimo śmierci jednej z ważniejszych postaci.
SPOJLER
Przypomnijmy sobie np. kasetę z filmem, jaką pewna pani puściła Jackowi. Słowa "Henry'ego" o wierze w Boga czy deklarację Eko.
Przypomnijmy sobie obraz z monitorów w stacji "Perła" i ukazanie nowej postaci. Przyznaję - odcinek nie zafascynował mnie tak, jak chociażby 4 i genialny 3 tej serii, ale nie był zły. Akcja nadal toczy się całkiem wartko, boli tylko to, że znów nie wiemy np. o relacjach Hurley-Desmond-Locke.
No ale na to będzie pewnie pora w ostatnim odcinku pierwszego bloku.
Ach i mogę spekulować, że o ile dwoje nowych postaci rozbitków z wyspy nie były tylko występem gościnnym, to Lost nie zakończy się na 3 serii :shock:

Aniol Jutrzenki -> Ta chmurka z dymu była całkiem ważna, a po tym odcinku nabiera kontekstu w ramach wizji Kate, Locke'a w namiocie potu czy Hurleya. :wink:
 
Awatar użytkownika
Aniol Jutrzenki
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: wt paź 05, 2004 10:25 am

ndz lis 05, 2006 11:16 am

Weaver: owszem, tez zastanawialem sie nad tym zwiazkiem, ale cos mi jednak nie gra niestety. Owszem, Locke i Eko byly postaciami, ktore mialy wizje. Byly tyz jedynymi postaciami, ktore zostaly "przeskanowane" przez chmurke. Ale nic wiecej z tym sie nie wiaze. Jack (widzial swojego ojca), Hurley (swoje rozdwojenie jazni), Charli (aniolki i jezuska), Kate (konik) - jednak oni z chmurka nie mieli kontaktu, nie bylo "skanowania".
Wg. mnie ta teoria sie nie trybi...
 
Awatar użytkownika
El Tejon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 755
Rejestracja: wt lut 15, 2005 1:51 pm

pn lis 06, 2006 12:46 pm

Może i po szóstym odcinku będzie długa przerwa, ale za to później będzie wyświetlane co tydzień.

SPOILER



Co do odpowiedzialności "dymku" za wizję. To przypadki Locke' a i Eko są oczywiste. Jack jako pierwszy zobaczył "zjawę" ( swojego ojca ), mógł zostać przeskanowany na samym początku, kiedy nie był tego świadomy ( pierwsza scena serialu: doktor otwiera oczy w dżungli z dala od miejsca katastrofy ).
Natomiast nie łączyłbym z "dymkiem" snów Charliego ( to wynik jego obsesji ), ani "kumpla" Hurleya ( on po prostu miał nawrót choroby ). Nie wiem tylko jak do tego wszystkiego dopasować konika, którego widzieli Kate i Sawyer.
 
Awatar użytkownika
john constantine
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: pn paź 27, 2003 9:53 pm

pn lis 06, 2006 2:12 pm

Mnie zastanawia jedno. Czy Eko przezylby gdyby się ukozyl przed swoim "bratem".
 
Awatar użytkownika
El Tejon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 755
Rejestracja: wt lut 15, 2005 1:51 pm

pn lis 06, 2006 4:11 pm

john constantine pisze:
Mnie zastanawia jedno. Czy Eko przezylby gdyby się ukozyl przed swoim "bratem".


Nie, bo producentom zależało na zakończeniu wątku tej postaci, a ponoć grający go aktor sprawiał problemy na planie.
 
Jeremiah Covenant
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 5:20 pm

pn lis 06, 2006 9:38 pm

Pana Eko to ja kojarzę z filmu o 50 Cent - tam też sprawiał problemy ;P
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

wt lis 07, 2006 12:16 pm

Szkoda Eko. Fajny był wątek jego postaci. No to ci co przyszli z tyłu samolotu umierają powoli. Eko, Ana Lucia, laska Huga i ta co zgineła w podróży do głównych bohaterów. Spodziewam się, że napewno przeżyje jedna osoba z tyłu samolotu. Mąż Afroamerykanki. A tak to nie wiem czy ktoś jeszcze został.
 
Awatar użytkownika
Aniol Jutrzenki
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: wt paź 05, 2004 10:25 am

czw lis 09, 2006 10:47 pm

No, najnowszy odcinek (i ostatni na dluzszy okres czasu) byl naprawde fajny. Nie, nie bylo tam wiele odkrytego plotu, ale akcja pierwsza klasa...ehh...znow nasze 3 glowne, stare postacie na pierwszym planie, no i Nathan Fillion - Mal, Mal...Shiny:D

Generalnie....akcja na poziomie pierwszoseryjnych odcinkow...NICE:D
 
Jeremiah Covenant
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 5:20 pm

ndz lis 12, 2006 10:59 am

Reczywiście, odcinek niezły, trzyma w napięciu - pozostaje czekać do lutego :/

Tylko żal Jacka - taki ładny trójkąt miłosny był :P
 
Awatar użytkownika
john constantine
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: pn paź 27, 2003 9:53 pm

wt lis 14, 2006 6:49 pm

Tak, zajebisty koniec. W nastepnym odcinku bedą biegali sobie po tej wyspie zupelnie bez sensu, chyba ze sobie łódkę znajda i dopłyną do siebie. Jedyne co mnie ciekawi.... Co się stanie z Jackiem i Benem...
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

czw lis 16, 2006 4:48 pm

Zakładam, że Jack przeżyje :wink: W każdym razie jakaś kara będzie go czekać. Może bedzie miał szlaban na wychodzenie ze szklanej płapki?
 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

ndz sty 14, 2007 3:52 pm

Witam całe towarzycho, który to odcinek już omawiacie? Ja zatrzymałem się na końcu drugiej serii, ale może gdzieś jest emitowana seria 3, albo w internecie jest do ściągnięcia (tak wiem łamię regulamin forum, nie można ściągać z internetu) to mi piszcie na priv, bardzo proszę.
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

ndz sty 14, 2007 4:29 pm

Bel esprit -> Odcinki Lostów są udostępnione legalnie w internecie, więc do not fear :wink: Zatrzymaliśmy się na ostatnim odcinku 3 serii, dokończenie serii gdzieś na wiosnę.
 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

ndz sty 14, 2007 4:43 pm

A może jakiś link?
 
Filio

ndz sty 14, 2007 10:21 pm

E tam, Sawyera i Kate znowu złapią, a Ben nie przeżyje. Dlaczego? Bo wszyscy wiemy, że twórcy Lostów zawsze nas zaskoczą. :wink:
 
Albert
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pt lip 02, 2004 7:33 pm

czw lut 08, 2007 2:58 pm

Dla wszystkich, którzy nie oglądali jeszcze trzeciej serii - od niedzieli AXN będzie emitowało ten serial.

Czytałem wczoraj w jakiejś gazecie wypowiedź Foxa, że mają zamiar zrobić 5 serii, a całość zakończyć filmem.
 
Awatar użytkownika
Ultimate Cage
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:12 pm

czw lut 08, 2007 4:05 pm

Albert pisze:
Dla wszystkich, którzy nie oglądali jeszcze trzeciej serii - od niedzieli AXN będzie emitowało ten serial.
Czytałem wczoraj w jakiejś gazecie wypowiedź Foxa, że mają zamiar zrobić 5 serii, a całość zakończyć filmem.

1] Nie oglądałem jeszcze, bo pobieranie z neta jest zbyt czasochłonne, a czas to u mnie towar deficytowy;
2] Jeśli nie zaniechają tych irytujących reklam&zapowiedzi to oglądanie na AXN też sobie odpuszczę i poczekam na TVP;
3] Gdy się dowiedziałem w środku drugiej serii, że LOST zostanie na siłę rozciągnięty aż do 5 serii, to zaczęłem do niego podchodzić właśnie tak jak w powyższych punktach - czyli bez zapału;
 
Osgix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pt lis 10, 2006 8:18 pm

czw lut 08, 2007 4:18 pm

Ja już oglądałem 6 odcinków z 3 serii :D
 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

czw lut 08, 2007 4:25 pm

A gdzie? W internecie? Mógłbys dać mi linka?
 
Awatar użytkownika
Ranquel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pt sty 05, 2007 7:13 pm

czw lut 08, 2007 6:54 pm

Powiedzcie co w tym fajnego widzicie...
Ogladałem z 2 odcinki i miałem dosyc, bo (nie ublizajac nikomu) bardziej beznadziejnego serialu nie widziałem... Moze trafiłem na takie odcinki, niewiem... dlatego pytam, moze mnie przekonacie :wink:
 
Awatar użytkownika
Ultimate Cage
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:12 pm

pt lut 09, 2007 8:32 am

Ranquel pisze:
Powiedzcie co w tym fajnego widzicie...
Ogladałem z 2 odcinki i miałem dosyc, bo (nie ublizajac nikomu) bardziej beznadziejnego serialu nie widziałem... Moze trafiłem na takie odcinki, niewiem... dlatego pytam, moze mnie przekonacie :wink:

To zależy oczywiście które odcinki widziałeś oraz jaki jest Twój gust serialowy. Po prostu istnieją takie seriale, których nie można zacząć oglądać dopiero od środkowych odcinków. Jeżeli byś najpierw obejrzał odcinek pilotowy ze scenką rozbitego samolotu na plaży i elementów sugerujących niestandardowość fabuły to nie trzeba by Cię przekonywać. Ten serial ma w sobie coś więcej niż przeciętność i gdyby skończyło się na jednej serii lub dwóch to byłby mój TOP10, ale ze względu na rozdmuchanie go na nieskończąną liczbę sezonów i pododawanie niekontynuowanych wątków, zdecydowanie spada on w rankingu. Nie ukrywam, że widziałem lepsze seriale od LOST, ale i tak trzyma on poziom co najmniej bardzo dobry. Poza tym jego twórcy nie płacą mi za promocję, więc jak nie chcesz to po prostu nie oglądaj :mrgreen:

Bel esprit pisze:
A gdzie? W internecie? Mógłbys dać mi linka?

No właśnie, młodzież ogląda sobie w nowoczesnym - internetowym stylu, a takie dziadki jak ja są skazane na telewizję, bo na przykład strona którą znam http://dynamic.abc.go.com/streaming/landing i kilka innych jak FOX czy NBC, według napisu jest dostępna wyłącznie dla Amerykańców :( nie wspominając ile czasu zajmuje pobieranie tych odcinków...

edit:
Rincewind pisze:
Już troche jesteś na forum, wiec powinieneś znać zasady. Używaj opcji edytuj. Następnym razem skasuję nadmiarowego posta.

Tak, znam trochę zasady i w ogóle Obrazek ale jak to sobie uświadomiłem to nie miałem już czasu poprawić, poza tym zasad nigdy nie przestrzegam, a nabijanie licznika postów też mnie nie obchodzi...
Ostatnio zmieniony pt lut 09, 2007 2:39 pm przez Ultimate Cage, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Ausir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 686
Rejestracja: ndz kwie 25, 2004 9:39 pm

pt lut 09, 2007 1:18 pm

Ultimate Cage pisze:
3] Gdy się dowiedziałem w środku drugiej serii, że LOST zostanie na siłę rozciągnięty aż do 5 serii, to zaczęłem do niego podchodzić właśnie tak jak w powyższych punktach - czyli bez zapału;


Cóż, a ja zdawałem sobie sprawę, że w przypadku tak popularnych seriali 5 sezonów to w zasadzie minimum.
 
Awatar użytkownika
Ultimate Cage
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:12 pm

pt lut 09, 2007 2:44 pm

Ausir pisze:
Ultimate Cage pisze:
3] Gdy się dowiedziałem w środku drugiej serii, że LOST zostanie na siłę rozciągnięty aż do 5 serii, to zaczęłem do niego podchodzić właśnie tak jak w powyższych punktach - czyli bez zapału;

Cóż, a ja zdawałem sobie sprawę, że w przypadku tak popularnych seriali 5 sezonów to w zasadzie minimum.

No zgadza się, ale w przypadku LOST popularność serialu przerosła oczekiwania twórców. Początkowo był on zaplanowany jako zamknięta historia. Dopiero gdy niespodziewanie 'chwycił' zaczęto kombinować jak go maksymalnie wydłużyć.
 
Awatar użytkownika
Skynet5
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 12, 2007 11:45 am

pn lut 12, 2007 2:57 pm

Dopiero drugi sezon mnie wciagnal (tajemniczy projekt Dharma) tak ogolnie pobyt rozbitkow na wyspie jest dosc banalny (milion wersji Robinsona Cruzoe)

Podobno wyłączenie magnesu spowodowalo przyspieszenie czasu na wyspie, cos tam wyczytalem ze spiolerow i przeciekow z sezonu 3 (ale nie wiem czy to prawda)

Ogolnie serial ok, wciaga choc czasem męczy bo stwarza wiecej niewiadomych niz odpowiedzi. Ta wersja ze wszystko jest snem grubasa jest dosc relna i najbardziej mi odpowiada, zbyt duzo dziwnych nieprawdopodobnych zdazen.

W pewnym sensie serial jest przewidywalny, wiedzialem ze sezon2 skonczy sie gdy nie wpisza kodu i cos sie rozwali.


Początkowo był on zaplanowany jako zamknięta historia. Dopiero gdy niespodziewanie 'chwycił' zaczęto kombinować jak go maksymalnie wydłużyć.


No wlasnie odnioslem wrazenie ze cos tam jest naciąganego i nie wszystko trzyma sie logicznej "zamknietej" calosci"
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości