Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

Selu'kiira

sob lut 24, 2007 6:32 pm

Poszukuję trzecioedycyjnej ( no i 3.5) rozpiski selu'kiir. Ktoś mógłby mnie poinformować, gdzie takową mogę znaleźć?
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

sob lut 24, 2007 11:43 pm

O ile dobrze pamiętam to nigdzie nie ma nowej rozpiski selu'kiir (niestety). jednakże, jeśli mnie pamięć nie myli jedno z Elfich Ostrz Cormanthyru (chyba Arcor Kerym) ma jedną selu'kiir wprawioną w głowicę czy cuś takiego (dzięki czemu dzierżący miecz otrzymuje premię +10 do wiedzy tajemnej i czarostwa oraz +5 do każdej innej wiedzy).

Zawsze też zostaje możliwość opracowania własnych Klejnotów Wiedzy.
 
Alcatur
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: śr paź 18, 2006 1:15 am

ndz lut 25, 2007 1:18 am

Nie, w crownblade to nie jest ani Telkiira, rozpisana tuż nad nim, ani Selu'kiira, (czymkolwiek ona dokładnie jest) tylko "zwykłe" trzy klejnoty z zaklętą w nie wiedzą WM elfich z Cormanthoru
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

ndz lut 25, 2007 1:27 pm

Nie do końca się zgodzę, gdyż nie wiadomo do końca czym są klejnoty znajdujące się w Arcor Kerym a istnieje prawdopodobieństwo że jest są właśnie selu'kiiry.

Być może w nowych podręcznikach będzie co nieco wspomniane o selu'kiirze należącej do Ulaira, która najprawdopodobniej połączyła się z Highfire Crown lub trafiła w ręce jednego z Wybrańców Mystry (o ile w nowych podach poruszy sie kwestię Wybrańców lub Korony).
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

ndz lut 25, 2007 5:10 pm

amnezjusz pisze:
Być może w nowych podręcznikach będzie co nieco wspomniane o selu'kiirze należącej do Ulaira, która najprawdopodobniej połączyła się z Highfire Crown lub trafiła w ręce jednego z Wybrańców Mystry (o ile w nowych podach poruszy sie kwestię Wybrańców lub Korony).

AFAIK do 1374 r RD Ulair miał jacały czas przy sobie. Możliwe, że Blackstaff opisuje co losy selu'kiiry po restaration of City of Hope. Natomiast prędzej czy później selu'kiira Ulaira trafi w ręce Araevina.

amnezjusz pisze:
Nie do końca się zgodzę, gdyż nie wiadomo do końca czym są klejnoty znajdujące się w Arcor Kerym a istnieje prawdopodobieństwo że jest są właśnie selu'kiiry.

Gdyby to rzeczywiście były selu'kiiry, to z pewnością dodatkowe moce ostrza byłyby potęzniejsze. Do tego wydaje mi się, że gdyby były to selu'kiiry autorzy gdzieś by o tym napisali.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

ndz lut 25, 2007 5:37 pm

AFAIK do 1374 r RD Ulair miał jacały czas przy sobie. Możliwe, że Blackstaff opisuje co losy selu'kiiry po restaration of City of Hope. Natomiast prędzej czy później selu'kiira Ulaira trafi w ręce Araevina.

Blackstaff nie tyle co opisuje, ale otwiera nam furtkę pozwalając zastanowić sie co tez stało się selu'kiirą Ualira. Sam majster Schend pisał o kilku możliwościach dalszych losów klejnotu po Odnowieniu Miasta Nadziei. IMO prawdopodobne jest że selu'kiira Ulaira (który był przecież jednym z Grand Mage of Cormanthyr) połączy się z Highfire Crown (wtedy składałaby się ona z 14 selu'kiir!).
Ciekawe jednak jak to wszystko rzeczywiście się potoczy.
Kymil Nimesin pisze:
Gdyby to rzeczywiście były selu'kiiry, to z pewnością dodatkowe moce ostrza byłyby potęzniejsze. Do tego wydaje mi się, że gdyby były to selu'kiiry autorzy gdzieś by o tym napisali.

Wiem, pisałem to z czystej przekory, uznając, że dopóki nie napisze się jasno to nadal będzie istniała mała doza prawdopodobieństwa że są to selu'kiiry ;)
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pn lut 26, 2007 1:29 pm

amnezjusz pisze:
Blackstaff nie tyle co opisuje, ale otwiera nam furtkę pozwalając zastanowić sie co tez stało się selu'kiirą Ualira. Sam majster Schend pisał o kilku możliwościach dalszych losów klejnotu po Odnowieniu Miasta Nadziei. IMO prawdopodobne jest że selu'kiira Ulaira (który był przecież jednym z Grand Mage of Cormanthyr) połączy się z Highfire Crown (wtedy składałaby się ona z 14 selu'kiir!).
Ciekawe jednak jak to wszystko rzeczywiście się potoczy.

Hej, ezjuszu, mógłbyś zarzucić linkiem do tej wypowiedzi, bo nie odwiedzam candlekeep od jakiegoś czasu?

Ciekawe jednak jak to wszystko rzeczywiście się potoczy.

Właściwie mnie bardziej interesuje gdzie i kiedy zostanie to opisane. Na ten rok na nowe pody nie liczę, ale IMO w 2008 r. powinni wydać już Elves of Faerun czy Wyznania i Panteony II, albo cokolwiek innego.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn lut 26, 2007 1:47 pm

Hej, ezjuszu, mógłbyś zarzucić linkiem do tej wypowiedzi, bo nie odwiedzam candlekeep od jakiegoś czasu?

Oto on http://forum.candlekeep.com/topic.asp?w ... 24&#173710 a tu najbardziej interesujący nas fragment
Steven Schend pisze:
Honestly, I'd forgotten to do anything with Ualair's selu'kiira. Thus, there's a number of things that can be done. Until Wotc addresses it, it's up in the air as to what's canonical or not.

A) It (and he, as the former Grand Mage of Cormanthyr) has joined with the Highfire Crown and it is now composed of 14 individual gems/personages that lurk about the Realms and come together when called or desired to do so. [This is the most likely happening.]

B) Someone of elvish descent in the ritual has gained Ualair's selu'kiira and is using it. [This makes it perfect for introduction into a campaign if an NPC your players interact with suddenly starts having insights and more knowledge about things...]

C) ELminster or one of the Chosen (not Laeral, though) has received the kiira and holds it for safe-keeping. [This is the 2nd most likely thing to happen, and then said Chosen can bequeath it to a deserving person.]

D) The gem blips around the Realms, temporarily attaching itself to items and leading people it deems worthy into Rhymanthiin.

Hope those options help out. Sorry I didn't seal up that plotline in the book.

Steven

Kymil Nimesin pisze:
Właściwie mnie bardziej interesuje gdzie i kiedy zostanie to opisane. Na ten rok na nowe pody nie liczę, ale IMO w 2008 r. powinni wydać już Elves of Faerun czy Wyznania i Panteony II, albo cokolwiek innego.

Oj, też czekam na nie z niecierpliwością. Tymczasem ten rok uraczy nas potężnymi kampaniami - niezwykle ciekawa może być ta dziejąca się w Cienistej Dolinie (w opisie której, pisze nadzwyczaj ciekawe "Elminster's Tower lies in ruin...).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość