Zrodzony z fantastyki

Co powinno sie zrobic z seria mangowa, komiksowa w ktorej wystepuja sceny rozbierane, seksu itp. ?

Natychmiast zamknac serie = zaprzestac wydawania tego tytulu
1 (2%)
Nie wydawac tylko danych tomow zawierajacych tego typu sceny
Brak głosów
Oznaczyc cala serie (nawet tomy w ktorych takich scen nie ma), ze jest "przeznaczona dla dojrzalego czytelnika"
8 (16%)
Oznaczyc konkretne tomy serii (zawierajace tego typu sceny), ze sa "przeznaczone dla dojrzalego czytelnika", ale inne ktore takich scen nie zawieraja powinne byc wydane nieoznaczone "od 18"
13 (25%)
Oznaczyc dane, konkretne tomy z tego typu scenami "moze zawierac fragmenty, ktore sa nieodpowiednie dla dzieci", ale wydawac dalej bez ograniczenia wiekowego - niech rodzice zainteresuja sie co ich dziecko czyta
5 (10%)
Oznaczyc cala serie "moze zawierac fragmenty, ktore sa nieodpowiednie dla dzieci", ale wydawac dalej bez ograniczenia wiekowego - niech rodzice zainteresuja sie co ich dziecko czyta
12 (24%)
Powinno pozostac tak jak jest, bez zadnych zmian, nie ma znaczenia co jest w srodku mangi, nie powinno byc na niej zadnych oznaczen "dla doroslych" lub "moze zawierac fragmenty, ktore sa nieodpowiednie dla dzieci" itp.
12 (24%)
 
Liczba głosów: 51
 
Awatar użytkownika
MadWoman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 9:18 pm

pt mar 09, 2007 9:10 pm

sirDuch pisze:
BTW. MadWoman - czy twoje miasto to nie przypadkiem Hirsch Berg(niem.Jelenia Góra)?


Tak jest, panie kapitanie. Tak właśnie poprawnie brzmi nazwa tegoż miasta. Nie chciałam być dosłowna ale żeby nie wyjść na wtórną analfabetkę i głupka oczywiście natychmiast poprawiam. Swoja drogą pozdrawiam :wink:

Ja rozumiem, że całe forum składa się ze słów i że to własnie słów można się czepiać ale bez przesady z tymi uciskanymi penisami... hłe hłe hłe :D
Może faktycznie za bardzo poleciałam skrótem. Chodziło mi o to, że za mało sie o tym rozmawia w relacjach dziecko - rodzic. Mi swojego czasu matka po prostu podsunęła książke ale gdy o coś zagadnęłam, stwierdzała że jestem za młoda. Gdzie tu dialog? Jestem ciekawa ile dziewczyn reagowało krzykiem na pierwszy okres, bo myślały, że umierają. Widziałam też ankietę od kogo i w jakim stopniu dzieciaki dowiadują się po co im narzady rodne. Rodzice wypadli blado.
Dziecko to dziecko, przyjmuje pewne sprawy od razu. Dla niego coś jest czarne albo białe, nie ma szarości, wiec gdyby tak pewne sprawy tłumaczyć bez rumianego lica i uśmnieszku pod nosem, może byłoby prościej o wpojenie szacunku do innych i siebie samego?
 
Awatar użytkownika
sirDuch
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pn sie 21, 2006 9:50 pm

sob mar 10, 2007 5:37 pm

Nie czarujmy sie, co by rodzice nie robili, mlodzi swojego i tak sie dowiedza wczesniej od kolegow lub starszego rodzenstwa. Pytanie tylko, jakie uzupelnienie tych wiadomosci beda stanowic np. komiksy. Mangi(przynajmniej te dotad wydawane w Polsce)i inne komiksy, przy calym moim szacunku do gatunku, niezbyt sie nadaja do ksztaltowania u nieswiadomego mlodziaka tego tematu.

BTW MadWoman, pozdrawiam Cie rowniez jako rzadki przyklad obecnosci moich miejskich ziomkow na forum!
 
Awatar użytkownika
MadWoman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 9:18 pm

ndz mar 11, 2007 8:55 pm

Nie jestem osobiscie za szufladkowaniem ale chyba rozumiem dlaczego ten temat budzi tyle kontrowersji. Komiks europejski kojarzył się przez długi czas po prostu z zabawnymi historyjkami a wszelkie animacje -
z bajkami dla dzieci. Nagle wpływa wulgarna i brutalna chwilami manga
i anime. Japończycy po prostu innaczej podeszli do formy przekazu.
Są filmy dla dzieci i bajki dla dorosłych. Jeśli jednak młodemu wpadnie "coś dla dorosłych' w ręce to myslę, ze to już kwestia podatności. Jeden zerknie, usmiechnie i odłoży, drugi będzie chciał więcej.

SirDuch,
kto wie, może i sie znamy chociaż......w tej czapce trudno Cię poznać :wink: Jeśli lordom zdarzało sie chadzać w takie miejsca jak dawna Zbrojownia, to z pewnością znajdzie się nie jeden wspólny znajomy :popijawa:
 
Awatar użytkownika
zsasz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 469
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 6:59 pm

ndz mar 11, 2007 11:55 pm

Europejskie komiksy nie sa tylko dla dzieci. Zdazaja sie komiksy erotyczne dla doroslych. We Francji tego troche powstalo. Po prostu w Polsce zawsze traktowano komiksy jako cos dla dzieci. Nigdy tej formy przekazu powaznie nie traktowano. Teraz sie niektorzy dziwia, ze sa mangi, komiksy z trescia dla doroslych. Burza sie.
 
Awatar użytkownika
sirDuch
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pn sie 21, 2006 9:50 pm

pn mar 12, 2007 11:50 pm

No wlasnie, odnosnie weryfikowanego w mediach dawnego stereotypu... Probuje sobie przypomniec jakie byly pierwsze jaskolki w naszym kraju, ktore wskazywaly na obecnosc konkretnie erotyki w komiksie. Na poczatku lychat 90t KomiksFantastyka wydala zeszyt z shortami glownie zagranicznymi, z dopiskiem "Raczej dla doroslych" na okladce. Mniej wiecej w tym samym okresie bylo pierwsze wydanie Szninkla. Tyle ja kojarze. Moze ktos zna jakies przyklady sprzed tego czasu?

MadW, wysle Ci wiadomosc na priva, coby w dyskusji nie klepac dzikich czcionek;)
 
Awatar użytkownika
graves
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1538
Rejestracja: czw paź 13, 2005 4:56 pm

wt mar 13, 2007 1:34 pm

sirDuch pisze:
Na poczatku lychat 90t KomiksFantastyka wydala zeszyt z shortami glownie zagranicznymi, z dopiskiem "Raczej dla doroslych" na okladce. Mniej wiecej w tym samym okresie bylo pierwsze wydanie Szninkla. Tyle ja kojarze. Moze ktos zna jakies przyklady sprzed tego czasu?

Dekameron - "Rogi za rogi" -89 i "Diabeł i Piekło" -90
 
Awatar użytkownika
turucorp
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1124
Rejestracja: pt sie 08, 2003 5:35 pm

wt mar 13, 2007 2:17 pm

sirDuch pisze:
Moze ktos zna jakies przyklady sprzed tego czasu?


"Fanny Hill" (1991)
"Klik" Manary wydany przez wyd. Ages w 1991 (wersja piracka)
"Seks? Ojej, co to jest?" wyd. polskiDruk (1990) 8)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości