Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Nevanda
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 14, 2006 2:57 pm

[EXT] Stuffy - Helion

pt mar 16, 2007 12:20 pm

Zrodziło mi sie w głowie coś takiego:

// MANA

4x[mtg=Sacred_Foundry]Sacred Foundry[/mtg]
6x[mtg=Plains]Plains[/mtg]
10x[mtg=Mountain]Mountain[/mtg]

// CREATURES

4x[mtg=Stuffy_Doll]Stuffy Doll[/mtg]
4x[mtg=Volcano_Hellion]Volcano Hellion[/mtg]
4x[mtg=Flametongue_Kavu]Flametongue Kavu[/mtg]
4x[mtg=Warrior_en-Kor]Warrior en-Kor[/mtg]
4x[mtg=Nomads_en-Kor]Nomads en-Kor[/mtg]

// SPELLS

4x[mtg=Seal_of_Fire]Seal of Fire[/mtg]
4x[mtg=Blazing_Salvo]Blazing Salvo[/mtg]
4x[mtg=Enlightened_Tutor]Enlightened Tutor[/mtg]
4x[mtg=Seething_Song]Seething Song[/mtg]
4x[mtg=Lightning_Helix]Lightning Helix[/mtg]

Główne kombo to: [mtg=Stuffy_doll]Stuffy doll[/mtg] - [mtg=Volcano_Hellion]Volcano Hellion[/mtg]
ale dodatkowo można jeszcze na doll'a rzucać: [mtg=Blazing_Salvo]Blazing Salvo[/mtg], [mtg=Flametongue_Kavu]Flametongue Kavu[/mtg]
albo przekierowywać damage z en-kor'ow. [mtg=Enlightened_Tutor]Enlightened Tutor[/mtg] do wyszukiwania doll'a.

Czesto się zdarza, że kończy w 4-tej turze (wiem, żadna rewelacja, ale zawsze)

Czasami jednak brakuje many. No i problem w tym kiedy ani tutor ani doll nie dochodzi...

Pomysły ? ;)
 
Awatar użytkownika
Knoely
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 10:01 pm

pt mar 16, 2007 1:47 pm

Jak już masz tych wszystkich en-Korów, to przydałyby się jakieś [mtg=Pyroclasm]Pyroclasm[/mtg]y, [mtg=Sulfurous_Blast]Sulfurous Blast[/mtg]y czy inne mass-dmge. Poza tym to całkiem nieźle, chociaż według mnie strasznie karci Cię kontrola.
Jak masz już Helliona, to może żeby się nie narażać na jakiegoś niemiłego [mtg=Shock]Shock[/mtg]a to [mtg=Children_of_Korlis]Children of Korlis[/mtg] ?
Ja bym wywalił Seale i wstawił za nie :r::w: Signety, całkiem miły mana-dopalacz, a jeszcze możesz po niego skoczyć Tutorem jak Cię mana bardzo ciśnie. (wiem że są dużo lepsze mana-dawacze w extendzie, ale signety dobrze by się sprawdziły i niedrogie są).

K~
 
Awatar użytkownika
Nevanda
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 14, 2006 2:57 pm

pt mar 16, 2007 2:25 pm

Właśnie bo jak masz na ręku Stuffy Dolla i dostajesz tutory to boli. Hmm ale sygnety raczej nie (zadko sie zdarza, ze nie mam koloru który potrzebuję), cos ciekawszego by sie przydało... może 2x[mtg=Isochron_Scepter]Isochron Scepter[/mtg]

aha i myślę też żeby dorzucić: [mtg=Sunlance]Sunlance[/mtg] - nawet pasuje :)
 
Randaland
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 205
Rejestracja: śr sie 02, 2006 4:30 pm

pt mar 16, 2007 3:14 pm

czemu nie wzucisz wiecej kart pod heliona ? Przykladowo [mtg=Children_of_Korlis]Children of Korlis[/mtg], czy [mtg=Awe_Strike]Awe Strike[/mtg]. Co do wzmocnienia dzialalnosci lalki, to proponuje [mtg=Pariah]Pariah[/mtg], albo troche gorzej grywalna [mtg=Pariah\%27s_Shield]Pariah's Shield[/mtg]. Masz duzo kart, ktore wcale nie pasuja do formatu jaki podales. Teraz jedynym en-Korem w formacie jest [mtg=Outrider_en-Kor]Outrider en-Kor[/mtg], wiec raczje proponuje poszukac Pariaha, ktorego wyciagniesz tutorem jak trzeba, albo sam podejdzie (tutory tez nie graj juz w EXT). Nie wiem jak chcesz konczyc ta talia w 4 turze, skoro doll ma koszt 5 many :D (minimalnie 6-tura). Sunlance powinienes wlozyc, bo tak do 2-3 tury, moga ci robic co chca (hipotetycznie). Mozna by bylo tu rebuffy powzucac bo jak nam cos kopsnie naszego Dolla spowrotem na lape, to juz nie jest tak wesolo.

P.S. Zwracam szacunek zauwazylem Seething Songi...
 
Awatar użytkownika
Nevanda
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 14, 2006 2:57 pm

pt mar 16, 2007 4:06 pm

Cholera, no fakt to mi MWS zle podaje zgodność z typem :?
w takim razie tutory można odpuścić (restricted w t1), en-kor'y są tu raczej rekreacyjnie i do zmiany jak najbardziej. Ale ebz tutorów to nie ma sensu robić z tego ext'a... może da się to przerobić na T2. Ktoś ma jakiś pomysł ?
 
Awatar użytkownika
Knoely
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 10:01 pm

pt mar 16, 2007 4:27 pm

[mtg=Pyrohemia]Pyrohemia[/mtg], [mtg=Shivan_Meteor]Shivan Meteor[/mtg], [mtg=Skred]Skred[/mtg] przy śnieżnym mana-base. To chyba takie podstawy Lalki w t2.

K~
 
Awatar użytkownika
Alkioneus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 248
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 9:00 pm

pn mar 19, 2007 5:00 pm

Pyrohemia odpada. Karci niemiłosiernie nasze życie.

Ciekawostką jest [mtg=Kindle_the_Carnage]Kindle the Carnage[/mtg] i przerzucenie się ze zwykłych paleń na splity z PC. Kindle Carnage w większości sytuacji z Dollem na stole kończy grę tak szybko jak Hellion.

I osobista preferencja - wolę Stuffy Dolla z czarnym. Potrzebny jest discard wymierzony w Darkblasty, Sudden Deathy i wszystko co daje -1/-1. Czyli wrzuciłbym [mtg=Extirpate]Extirpate[/mtg], [mtg=Brain_Pry]Brain Pry[/mtg].

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości