Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony

pn mar 19, 2007 7:52 pm

Stronka działa jak należy, ale forum już nie :P (w każdym razie mi).

A sam najprawdopodbniej zjawię się w sobotę rano (a razem ze mną brat nr 1 i brat nr 2).

Awatar użytkownika
Wiedźma
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt mar 20, 2007 5:50 pm

Ja będę w Poznaniu koło 16 w piątek ^^. Względnie później, jeśli gdzieś po drodze zabłądzę albo zacznę zwiedzać miasto :P.

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt mar 20, 2007 7:19 pm

Chociaż ten tydzień jestem na chorobówce, to gdyby ktoś z was, moi znajomi Polterowicze, miał problemy z noclegiem tudzież preferował wygodę ciepłej wody i miękkiego łoża ponad salkę noclegową, chętnie go przenocuję u siebie. :papieros: Propozycje na PW.

Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec

wt mar 20, 2007 7:54 pm

Uhuhu, to ja już wiem skąd masz ksywę, Furiacie ;) Banda polterowców napadająca Ciebie, Twoją łazienkę, sypialnię i lodówkę - nie każdy jest na tyle szalony, żeby zgodzić się na to z własnej woli ;)

l.

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt mar 20, 2007 8:54 pm

Do piątku lodówke wyczyszczę. Mam nadzieję, ze coś przywiozą. W łazience stalagmity i rzęsa wodna. Mam nadzieję, że posprzatają. A co do mnie? Mówiłem, że jestem chory :wink:

Dwa latka temu, jak sobie pomnę z Wódą, E$em, Deemem, Laazą, Senmarą i ShpQ'iem to w ten sposób prawie konwent przeniesliśmy do mnie do chaty :P

Awatar użytkownika
Iman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt mar 20, 2007 9:18 pm

A nie masz ochoty porobić w piątek za przewodnika po Poznaniu? :P

Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony

czw mar 22, 2007 5:27 pm

No to jadę na 100% :D Możliwe nawet, że uda mi się urwac ze szkoły wcześniej i pojawię się koło 16 ;)

Awatar użytkownika
Iman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw mar 22, 2007 5:48 pm

Dobra, rozumiem że milczenie znaczy nie :P

A takie jeszcze pytanko do orgów: będzie jakiś bufet czy przygotować się na konieczność robienia codziennie zakupów? :P

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw mar 22, 2007 8:33 pm

Iman pisze:
A nie masz ochoty porobić w piątek za przewodnika po Poznaniu?

Przepraszam, nie sledziłem wątku. Ochotę nawet miałbym, ale wypluwam płuca przy każdym wyjściu i do końca weekendu mam plan poważnie się wykurować. A ganianie po Poznaniu na pewno mi w tym nie pomoże. Ale w razie czego, zapraszam na coś mocniejszego. Pod warunkiem, że przyniesiecie :P

Awatar użytkownika
Iman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw mar 22, 2007 8:50 pm

Ojej, to kuruj się :( I szybkiego powrotu do zdrowia :)
Czy ktoś wie coś w kwestii bufetu, o który już pytałam?

homeosapiens
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt mar 23, 2007 7:47 pm

Ja się pojawię w tą sobotę. To będzie mój pierwszy raz. :wink:

Awatar użytkownika
Urko
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn mar 26, 2007 5:35 pm

No, i jak było? Mnie zatrzymały posępne przeszkody w postaci braku kasy, grania w Arkham Horror i spotkań z lasiami ;P, ale chętnie dowiedziałbym się, czego mam żałować ;). Póki co tylko TOR i bukins spełnili swój konwentowy obowiązek na blogach, ale to trochę mało :].

Awatar użytkownika
senmara
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn mar 26, 2007 6:19 pm

Nie pomyślałeś, że niektórzy mają ciężkie przeżycia w związku z powrotem do rzeczywistości popyrkonowej? :) Niedługo będzie wszystko.

homeosapiens
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn mar 26, 2007 6:26 pm

Najlepiej w punktach:
1. Strasznie mało sesji. Nie wiem dlaczego, ale grałem tylko w jednej, którą graliśmy improwizując storytelling. Mg miał dobre pomysły, więc 5 godzin poszło szybko. Wg mnie powinno sesji być więcej niż 3 na cały konwent. Może większe zwroty dla Mg lub coś? Nie mam pojęcia.

Tutaj zamieszę pewien zarzut do pewnej osoby, której nigdy nie wiedziałe, nie słyszałem o niej:

Nie zakładaj rekrutacji na sesję, której nie przeprowadzisz!
Specjalnie budziłem na tą sesję śpiącego smacznie Irona, a tyś nie przyszedł!

Tak właśnie powstał nasz storytelling-z zawiedzionych nie przyjściem MG. Jakoś trzeba dawać sobie radę, prawda?

2.Prelekcje. Nie jestem obiektywny- możecie od razu nie zwracać uwagi na to co ja myślę o prelekcjach. Wg mnie są to wykłady o tym jak używać wyobraźni. I po co to? Przecież książki to inspiracja tylko(podręczniki). Reszta juz zależy od kreatywności. Prawda- jeżelii ktoś chce być stosunkowo settingowy i nie chce mu się wymyślać Bóg wie czego, to mogą się przydać. Bardziej dla Mg chyba jednak. Najlepsza prelekcja Tora była oczywiście. Głównie nie przez Eisel, o którym mówił, lecz przez komizm postaci. Jakiś wnerwiony był chyba...
Najśmieszniejsze było pytanie na wejście. Prelekcja o kraju w 7th Sea:
Tor(prowadzący): Kto grał w 7th Sea??

Pięć rąk, trzydzieści parę osób, prowadzącemu rzednie mina...

Stara się nie komentować...

3.Spotkania z pisarzami. Nic nie mogę powiedzieć, ponieważ żadnego nie raczyłem zaszczycić obecnością.
:razz:
Po prostu nie mam pojęcia co w tym ciekawego może być.

4. Konkursy:
Wszystkie były raczej fajne. W jedynym w którym miałbym sporą szansę wygrać mnie nie było(w karaoke). W ogóle był taki konkurs?

5. Larpy:
Nie moja rzecz.

6.Games Room:
Takoż samo.

7.Bitewniaki:
Nie mam pojęcia o zasadach tych gier, ale dużo się przyglądałem i wygląda to całkiem ciekawie. Tyle tylko, że strasznie to drogie.

Czekajcie, jeszcze druga strona medalu:

8. Kalambury było świetne(thanks to Tor and other staff[if any]). Same hasła wyjęte z kosmosu. No dobra nie wszystkie, ale moja drużyna akurat(ja też) cieńka była w tej konkurencji. Ważne jednak, że było fajnie, śmiesznie, nikt nie był zły na przegraną etc. etc.

9. Sala ze sprzętem do Karaoke. <uderza rękami we wszystko w okolicy> Dlaczego zwróciłem uwagę dopiero w niedzielę? <wrrr> Świetna sprawa. Ogólnie kocham śpiewać, a utworów było na serio dużo. Raz na powaznie, raz dla jaj. Np raz zdzierałem gardło na "smells like teen spirit", a chwile potem wyciągałem "my heart will go on"... Swoja drogą kiedyś byłem chórzystą i może tylko dlatego, żę mi akurat dobrze szło, tak mi się podobało? Nie jestem w stanie stwierdzić. W każdym razie kombinuję by coś takiego załatwić do domu. Jak zwykle nie zauważyłem konkursu w porę :cry: .

To chyba tyle.

Jeżeli chodzi o ludzi z konwentu to wszyscy byli świetni.

Jeżeli chodzi o poznaniaków, to jednemu konwentowiczowi złamali zdaje się nos. Przeżył, nic wielkiego się nie stało(ciekawe czy bym tak samo mówił, gdyby to był mój własny nos?).

Nie mam porównania żadnego. Oceniam w kwestii podobało się/nie podobało się.
4/6

Awatar użytkownika
Seif al din
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn mar 26, 2007 7:38 pm

To był mój pierwszy kon w życiu i z miłą chęcią zaliczam go do udanych. Mili ludzie, ciekawe prelekcje , afmosfera też niczego sobie. Tylko trochę mnie bolał fakt, ze nie było żadnej przerwy między prelekcjami chociaż 5 min :).
W miarę dużo ludzi się poznało, szczególnie w wyżej wspomnianej sali DDR i Karaoke ;)

Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn mar 26, 2007 7:48 pm

homeosapiens pisze:
Najlepiej w punktach:
1. Strasznie mało sesji. Nie wiem dlaczego, ale grałem tylko w jednej, którą graliśmy improwizując storytelling. Mg miał dobre pomysły, więc 5 godzin poszło szybko. Wg mnie powinno sesji być więcej niż 3 na cały konwent. Może większe zwroty dla Mg lub coś? Nie mam pojęcia.

Jeszcze większe? :P Tak po prawdzie, to na brak MG niespecjalnie da się chyba znaleźć lekarstwo systemowe. Gracze po prostu muszą wykształcić w sobie umiejętność wyczuwania MG na kilometr za pomocą ultradźwięków lub telepatii. ;)

A tak już zupełnie serio: w przyszłym roku będę robił mniej programu, to pewnie zamiast tego poprowadzę ze dwie sesje.

homeosapiens pisze:
Tutaj zamieszę pewien zarzut do pewnej osoby, której nigdy nie wiedziałe, nie słyszałem o niej:

Nie zakładaj rekrutacji na sesję, której nie przeprowadzisz!
Specjalnie budziłem na tą sesję śpiącego smacznie Irona, a tyś nie przyszedł!

Jeśli pamiętasz ksywkę, to byłbym wdzięczny za PMkę. Czas zacząć robić czarną listę...

homeosapiens pisze:
2.Prelekcje. Nie jestem obiektywny- możecie od razu nie zwracać uwagi na to co ja myślę o prelekcjach. Wg mnie są to wykłady o tym jak używać wyobraźni. I po co to? Przecież książki to inspiracja tylko(podręczniki). Reszta juz zależy od kreatywności. Prawda- jeżelii ktoś chce być stosunkowo settingowy i nie chce mu się wymyślać Bóg wie czego, to mogą się przydać. Bardziej dla Mg chyba jednak.

Nawet jeśli nie lubisz prelekcji settingowych (co oznacza, że jesteś w mniejszości ;)), to zawsze zostają prelekcje "warsztatowe", które przecież są nie tylko dla MG. Na tegorocznym Pyrkonie Martinez dał całkiem dobry wykład o tworzeniu postaci i łączeniu ich w drużynę.

homeosapiens pisze:
Najlepsza prelekcja Tora była oczywiście. Głównie nie przez Eisel, o którym mówił, lecz przez komizm postaci. Jakiś wnerwiony był chyba...
Najśmieszniejsze było pytanie na wejście. Prelekcja o kraju w 7th Sea:
Tor(prowadzący): Kto grał w 7th Sea??

Pięć rąk, trzydzieści parę osób, prowadzącemu rzednie mina...

Stara się nie komentować...

To wyglądało komicznie? :P To dobrze, bałem się nieco innych wrażeń... :) I tak, byłem mocno wnerwiony, głównie na siebie, bo wszystko robiłem na ostatnią chwilę na tym konwencie... :)

homeosapiens pisze:
4. Konkursy:
Wszystkie były raczej fajne. W jedynym w którym miałbym sporą szansę wygrać mnie nie było(w karaoke). W ogóle był taki konkurs?

Hm... Był Festiwal Piosenki Krasnoludzkiej "Wyrycz to sam", ale nie wiem czy tam były nagrody...

homeosapiens pisze:
8. Kalambury było świetne(thanks to Tor and other staff[if any]). Same hasła wyjęte z kosmosu. No dobra nie wszystkie, ale moja drużyna akurat(ja też) cieńka była w tej konkurencji. Ważne jednak, że było fajnie, śmiesznie, nikt nie był zły na przegraną etc. etc.

A za rok będą jeszcze trudniejsze... :)

homeosapiens pisze:
9. Sala ze sprzętem do Karaoke. <uderza rękami we wszystko w okolicy> Dlaczego zwróciłem uwagę dopiero w niedzielę? <wrrr>

Boś gapa. :P

Do zobaczenia na następnym. :)

homeosapiens
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn mar 26, 2007 8:11 pm

A tak już zupełnie serio: w przyszłym roku będę robił mniej programu, to pewnie zamiast tego poprowadzę ze dwie sesje.

Już możesz mnie zapisać. :wink:

Jeśli pamiętasz ksywkę, to byłbym wdzięczny za PMkę. Czas zacząć robić czarną listę...

Nie mogę ci dać PMki, bo nie jestem pewnien. Krakers albo Skagi to był. Ta sesja o 2 w nocy się odbyła. Felerny był ten co założył sesję na 24. Musisz kogoś spytać który był który. Jeżeli znajdziesz Kartkę, to też wszystko się wyjaści, choć w to wątpię.
Na tegorocznym Pyrkonie Martinez dał całkiem dobry wykład o tworzeniu postaci i łączeniu ich w drużynę.

Odpowiedź:
Boś gapa. :P

Hm... Był Festiwal Piosenki Krasnoludzkiej "Wyrycz to sam", ale nie wiem czy tam były nagrody...

Nie nagrody są najważniejsze. Przynajmniej dla mnie. (kurcze jakoś nadęcie to brzmi) :wink:

Awatar użytkownika
Seif al din
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn mar 26, 2007 9:43 pm

TOR pisze:
To wyglądało komicznie? :P To dobrze, bałem się nieco innych wrażeń... :) I tak, byłem mocno wnerwiony, głównie na siebie, bo wszystko robiłem na ostatnią chwilę na tym konwencie... :)

Przyszedłem na tą Prelekcje bo się chciałem czego kolwiek dowiedzieć o 7th Sea. I bardzo dobrze trafiłem. TOR jak wspomniales na wykładzie "33%" ;)

TOR pisze:

Nagrody były i to dosyć wartościowe :) Wiem bo koledzy wygralic ów konkurs ;)

Awatar użytkownika
Iman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn mar 26, 2007 9:43 pm

A mi się nie podobało, że poznałam tak mało ludzi z poltera :P Bukinsa znałam już wcześniej (niemniej jednak miło było spotkać ponownie :D), udało mi się poznać Senmarę i Ausira (po czym z obojgiem zamienić dosłownie tylko kilka słów). TOR, Ciebie wypatrzyłam ostatniego dnia, ale głupio mi było się przyznać, że dopiero zaczaiłam, że Ty to Ty ;) Zresztą nawet nie wiem, czy mnie kojarzysz z forum :P WIEDŹMA, zginiesz za nieczytanie pw :P I do zobaczenia na jakimś następnym konie ;)

Teraz co do programu: chodziłam właściwie tylko na spotkania z autorami (homeosapiens, widzę w nich taki sens, że miło jest poznać ludzi, którzy piszą takie fajne książki :D) i na prelekcje przez nich prowadzone. Pod tym względem program był ekstra, nie było czasu na nudę i ogólnie fajnie było :spoko:

Do organizacji mam trochę żal, że jak była burda w środku nocy w piątek to nikt nawet nie próbował uciszyć kolesi, którzy kopali w drzwi naszej sali, darli się na całą szkołę i dali sobie spokój dopiero o 5 rano (wtedy też udało mi się zasnąć).

Ale ogólnie warto było pojechać (w końcu byłam na jakimś konwencie bliżej niż w Krakowie :P) i za rok pewnie też odwiedzę Poznań.

A, i jeszcze wielki plus za koszulki, bardzo mi się podobał pomysł z cennikiem 14zł +k6. No i sam nadruk jest fajny.

Awatar użytkownika
Wiedźma
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn mar 26, 2007 10:19 pm

Iman pisze:
WIEDŹMA, zginiesz za nieczytanie pw :P I do zobaczenia na jakimś następnym konie ;)

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa... Już sobie sama stos przygotowuję :P.

Jak dla mnie konwent był super - ubaw miałam rewelacyjny. Tylko wyjeżdżając omal nie zapomniałam mojego wiedźmowatego kapelusza ;). No i stare miasto nocą też wyglądało ślicznie ^^. Swoją drogą, niedługo na sieci będzie trochę zdjęć - jak się pojawią, to wrzucę linka, a nuż ktoś się na którymś odnajdzie ;).

Pozdrawiam,
Wiedźma

Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony

pn mar 26, 2007 10:43 pm

Podobało mi się, oj podobało :) Co prawda dzień przed konwentem zachorowałem, ale za późno już było aby odwoływać. Przez to mój umysł i ciało były osłabione, ale tablety mnie przy zyciu podtrzymały ;)

Prelekcje były spoko, choćby te Lesliego o teorii. Na drugiej byłem tylko w połowie i dowiedziałem się, że zastępuje on kaduceusza, który nie przybył.

TORa również poznałem dopiero jak się na prelekcji przedstawił, avek to zupełnie inna osoba;P

Na karaoke śpiewałem razem z tłumem, bo talentu wielkiego nie posiadam ;)

Bardzo chciałem być na spotkaniu z Jakubem Ćwiekiem, niestety LARP Siódemkowy wypadł. Mówi się trudno. Wszedłem na chwilkę do jednej pisarki (Białołęckiej ale mogę się mylić) lecz gdy usłyszałem jak opowiada o swoich kotkach wyszedłem uśpiony;P

Jedyne co to Poznań mi się nie spodobał, za nic nie mogłem nigdzie w niedzielę biletu MPK kupić:/

Pozdro

homeosapiens
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn mar 26, 2007 11:08 pm

Ktoś w ogóle kojarzy mnie oprócz Tora i Irona? Taki z 12 cm stojących włosów na głowie(so called szopa), przygruby, kręcący się często w poszukiwaniu celu?

Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony

pn mar 26, 2007 11:15 pm

Jedyne co to Poznań mi się nie spodobał, za nic nie mogłem nigdzie w niedzielę biletu MPK kupić:/

A po cóż bilety :P
Iman pisze:
A mi się nie podobało, że poznałam tak mało ludzi z poltera Razz Bukinsa znałam już wcześniej (niemniej jednak miło było spotkać ponownie Very Happy), udało mi się poznać Senmarę i Ausira (po czym z obojgiem zamienić dosłownie tylko kilka słów). TOR, Ciebie wypatrzyłam ostatniego dnia, ale głupio mi było się przyznać, że dopiero zaczaiłam, że Ty to Ty Wink Zresztą nawet nie wiem, czy mnie kojarzysz z forum Razz WIEDŹMA, zginiesz za nieczytanie pw Razz I do zobaczenia na jakimś następnym konie Wink

Cóż, z polterowej ekipy to jedynie z TORem udało mi się zamienić kilka słów a (tak mi sie wydaje :P) w czasie jazdy powrotnej autobusem, siedziałem za senmarą, która czytała jakąś olbrzymią księgę ;)

Jaki był tegoroczny Pyrkon? Był świetny i aż przeładowany atrakcjami (musiałbym się podzielić by być na wszystkim co mnie interesowało). Prelekcje (m.in. 'Okrucieństwo w RPG' czy 'Krasnaoludy w WH') i spotkania z autorami (Jacek Komuda diablo szybko mówi :P) była ciekawe i pełne śmiechu. Tylko jedna prelekcja na którą czekałem nie odbyła się, jednak przeprowadzone w zmian 'warsztaty kalmburowe' (brawa dla TORa i Egona) były naprawdę dobre. Jak zawsze nie zawiodła mnie księgarnia, gdzie zaopatrzyłem sie w tomy mang, których od dawna poszukiwałem :)
Czyli podsumowując jak było - było bardzo dobrze!

Za rok zjawię się na 110% tak więc do zobaczenia :)

Edit.
Ktoś w ogóle kojarzy mnie oprócz Tora i Irona? Taki z 12 cm stojących włosów na głowie(so called szopa), przygruby, kręcący się często w poszukiwaniu celu?

Hm, taki opis pasowałby do bardzo wielu osób na Pyrkonie ;) Zdjęcie by pomogło ;)
Ostatnio zmieniony pn mar 26, 2007 11:29 pm przez amnezjusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bukins
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn mar 26, 2007 11:26 pm

Do organizacji mam trochę żal, że jak była burda w środku nocy w piątek to nikt nawet nie próbował uciszyć kolesi, którzy kopali w drzwi naszej sali, darli się na całą szkołę i dali sobie spokój dopiero o 5 rano (wtedy też udało mi się zasnąć).

Przyznam, że załączył mi się wtedy agresor i miałem ochotę ruszyć swoje cztery litery. Byłem jednak na drugim końcu sali i stwierdziłem, że podróż w ciemnościach przez salę pełną ludzi to niezbyt dobry pomysł.

Awatar użytkownika
Iman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn mar 26, 2007 11:31 pm

Bukins, a ja się najzwyczajniej w świecie bałam pójść do toalety! Serio, dostałam stanów paranoicznych i miałam ochotę się modlić do tego faceta, który wyszedł z naszej sali i na nich nabluzgał dzięki czemu chociaż przestali walić w drzwi.

homeosapiens pisze:

A chodziłeś w takich szerokich spodniach w pasy i myliłeś ze 2 razy salę noclegową? Bo jeśli tak, to nawet dawałam Ci tosta :P

homeosapiens
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt mar 27, 2007 12:24 am

Około 173 wzrostu, niebieskie oczy, siwo-czrna bluzka(póżniej granatowa), często na papierosie, jeansy niebieskie tyle mogło mnie trochę wyróżnić. Dziecięca twarz- mam prawie 19 lat a wyglądam na mniej. Sala noclegowa mniejsza(ta na piętrze). Pojawiłem się w sobotę rano i chodziłem po wszystkich sypialniach(może to cos komuś powie) i nieśmiało pytałem czy znajdzie się miejsce.

Awatar użytkownika
Iman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt mar 27, 2007 12:46 am

Hm, to w ogóle Cię nie kojarzę a jeszcze kurcze jesteś z mojego miasta :P A kręciłeś się z ekipą z SBFu?

homeosapiens
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt mar 27, 2007 12:52 am

Przyjechałem sam. Jeżeli z kimś gdzieś szedłem to ze świerzo poznanym. Możena szczecińskich dniach się spotkamy jak jakieś będą. Ja w sumie mieszkam 100m od LO 4.

Oglądałeś może porytego? Ja byłem w tym zespole co many zrezygnował i odpadliśmy. Żadnego z nich nie znałem. Wymiękłem jak miałem udawać bezbłonnego :wink: .

Awatar użytkownika
bukins
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt mar 27, 2007 1:05 am

A kręciłeś się z ekipą z SBFu?

To ktoś był z SBFu? ;P

Awatar użytkownika
Iman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt mar 27, 2007 10:04 am