Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Wircyn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Symulator Sesji

czw lut 15, 2007 2:50 pm

Prosze was o opinie na temat pewnego pomysłu.

Symulator Sesji

Interfejs umożliwiający prowadzenie sesji na odległość za pośrodnictwem konferencyjnego połączenia głosowego i odpowiednich narzedzi umożliwiających między innymi :

-komunikacje tekstową MG indywidualnie z każdym graczem ( nie widzianą przez innych)
-wyświetlanie graczom przygotowanych i załadowanych obrazów ,tekstów/pomocy
-wbudowane elektorniczne kostki
-poglądowa wizualizacja walki na mapie taktycznej
-notatnik gracza

Dodatkowo cały system oferuje:

-własny profil po zerejestrowaniu z możlowością stworzenia kilku bohaterów i grania na zmianę,
-przyjęcie roli MG po pozytywnym odbyciu próbnej sesji z komisja kwalifikacyjną
-rozwój bohatera jest stały i decydują o nim pd przyznawane przez mistrzów gry oraz realia systemu w którym gra
-system oceny Graczy przez MG oraz MG przez Graczy polegajacy na wysawianiu ocen po każdej odbytej sesji

Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw lut 15, 2007 9:44 pm

W czym zamierzasz zrobic, z jakich technologii skorzystac, masz gdzies wizje projektu?

Awatar użytkownika
Wircyn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lut 16, 2007 12:20 pm

Wizję mam i projekt realizujemy wspólnie z programistą i grafikiem,
mamy nadzieję że całość uda sie zrobić w php jednak wszytsko wyjdzie w praniu, wstępnie rozważamy też javę ale to zalerzy od tego na jakeij zasadzie rozwiążemy sprawe połaczenia głsowego i od wielu jeszcze czynników. Pozatym o technicznej stronie to ja mniej sie wypowiadam bo nie znam sie na tym na zadowalającym poziomie dlatego zajmuje sie tym kto inny. Pozatym temat ten jest raczej dla zbadania rynku czy takie coś wogóle sie przyjmię wiec jełsi jesteś zainteresowany szczegółami lub współpracą to zapraszam na gg lub e-mail

Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lut 16, 2007 1:44 pm

-przyjęcie roli MG po pozytywnym odbyciu próbnej sesji z komisja kwalifikacyjną

Ke? Nie rozumiem tego kawałka, a przynajmniej mam nadzieję, że nie rozumiem?

I pytanie podstawowe: za darmo czy za pieniądze? Bo wiesz, za pieniądze to już takie rzeczy są, choć zbytnio się na tym nie znam.

Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lut 16, 2007 2:27 pm

Wizję mam i projekt realizujemy wspólnie z programistą i grafikiem,

Nie, nie. Ja sie pytam o taki dokument. RUP, te sprawy?

Awatar użytkownika
Wircyn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lut 16, 2007 11:02 pm

Co do RUP skoro pytasz to niewiem w jakim sensie to rozumiesz ale kazdy projekt mniej wiecej realizuje sie według pewnych podobnych wytycznych. Nasz natomiast to program amatorski wiec nie będziemy sie tu odwoływać do skomplikowanych procedur a tworząc bazujemy bardziej na własnym doświadczeniu i intuicji :) .
Ja też jestem zapalonym RPG'owcem wiec oczekiwania użytkowników znam od środka , ale jednak rynek trzeba zbadać. Co do poziału pracy to zwłaszcza przy takim projekcie branie tego na jedną głowe to zbyt wiele zwłaszcza jeśli che sie produkt szybko stworzyć.
Pisząc tu ryzykuje tym że ktoś moze taki pomysł ukraść ale z drugiej strony nie sądze zeby to była az taka nowość i aż tak chwytliwa zeby komuś to sie opłacalo.
Ci do wypowiedzi "rincewind bpm"
Planowo symulator tworzymy altruistycznie i dla własnej satysfakcji.
w zdaniu które cytujesz chyba niema nic niezrozumiałego. Poprostu jeżeli chcesz w naszym systemie widnieć równiez jako Mg musisz sie wykazac ze nie ejsteś żółtodziobem a najłatwiej i najszybciej zrobić to poprostu prowadząc sesję grupie osób które sa doświadczone i ocenią czy jesteś żartownisiem czy naprawdę chcesz sie w to bawić.
A co do tego ze takie rzeczy sa już za pieniądze to prosze abyś mi je wskazał bo ja o takowych nie wiem.

Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob lut 17, 2007 10:28 am

Znaczy się, nie masz na myśli tylko klienta do grania, ale cały system? Który to będzie korzystał z jakichś serwerów, co z kolei potrzebowało będzie finansowania jakiegoś, więc altruizm altruizmem, ale bez minimalnych opłat się nie obędzie (chyba, że sponsor dopisze), dobrze myślę?

Co do koncepcji, to widzę tu dwie drogi. Albo implementujecie jakiś konkretny system (z mechaniką, dodatkami i takimi tam), co będzie trudne. Albo powstanie coś bardziej uniwersalnego, ot taki Skype RPG z przesyłaniem kart i handoutów + kości.

Awatar użytkownika
Noth
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob lut 17, 2007 10:32 am

A czemu graczy nikt nie ocenia? Tylko MG, ja jako MG czuję się dyskryminowany.

Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob lut 17, 2007 10:38 am

Poczytaj, o graczach też jest. Takie Allegro dla sesji RPG :D Pomysł niezły.

Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz lut 18, 2007 1:07 am

Co do RUP skoro pytasz to niewiem w jakim sensie to rozumiesz ale kazdy projekt mniej wiecej realizuje sie według pewnych podobnych wytycznych.

Rozumiem to w takim sensie: wykonujesz oprogramowanie zgodnie z jakims procesem wytworczym. Z tego co napisales, tworzycie cos co nie bedzie przekraczac jakiegos tysiaca lini kodu, przy intensywnym wykorzystaniu bibliotek, skoro zakladacie, iz wystarczy Wam doswiadczenie i intuicja. Rozumiem wiec, ze to bedzie raczej oprogramowanie ubogie w opcje i funkcjonalnosc oraz raczej nie nadajace sie do rozszerzania. Podsumowujac: zadnej dokumentacji przed rozpoczeciem implementowania nie planujecie?

Awatar użytkownika
Wircyn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz lut 18, 2007 10:09 am

Pierwszą rzecza bedzie stworzenie wersji testowej która zapewne nie bedzie później rozbudowywana, bedzie to własnie wersja altruistyczna i na dostępnych nam serwerach. Jeżeli projekt sie przyjmie i bedzie zainteresowanie oraz dobre rokowania na przyszłość wtedy bedziemy pracować nad pełna wersją bazową którą bedzie mozna później wzbogacać i rozbudowywać wtedy tez będzie sie to wiązało z lepszymi serwerami itd.
Pozatym po raz kolejny informuje że na technicznych sprawach nie znam sie wystarczająco aby w zadowalający sposób odpowiedzieć i rozwiac twoje wątpliwości. Pozatym temat ten i to forum nie sa miejscem na tego typu szczegóły.

Ponadto podkreslam ze to narazie tylko zarys i właściwe prace sie jeszcze nie rozpoczęły poza budową bazy wiec wiele rzeczy o których tu teraz mówie i które są w planie moga ulec zmianie.

Re: NoOne3:
Ograniczenie sie do jednego systemu odebrało by nam sporą grupe potencjalnych użytkowników pozatym jak powiedziałes byłoby trudne do zrealizowania wiec bedzie to uniwersalne ewentualna róznica którą da sie dostrzec po wyborze systemu to dostepne kostki i layout graficzny

Awatar użytkownika
Malroy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

czw mar 29, 2007 11:46 am

projekt umarł?

Awatar użytkownika
Wircyn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt mar 30, 2007 1:53 pm

niestety jak narazie na to wygląda
wysypał sie programista wiec prace dalej nie pójdą.

Borejko

pt mar 30, 2007 4:53 pm

Przecież taki projekt istnieje nazywa się Fantasy Ground i kosztuje bodajże niecałe 100 PLN. Z tego co pamiętam jak to to instalowałem, fonii i dźwieku w tym nie było i przeznaczone było tylko do d20, ale dało się tam wrzucić zdaje się dowolną mechanikę. Zresztą tutaj na forum jest odpowiedni temat.
Co zaś do samego projektu, który upadł - przedstawiasz go, by potem powiedzieć to nie miejsce do przedstawienia tego projektu?!
Trochę hihihahastyczne...
No ale i tak projekt upadł, więc tylko nabiłem posta.

Awatar użytkownika
Wircyn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob mar 31, 2007 1:00 pm

Nie istnieje nic w takiej formie jaka ja przedstawiłem.
owszem są różne aplikacje, bardziej lum mniej zbliżone jednak żadna nie oferuje tego co my mieliśmy w planie.
Co do tematu to jest on po to zeby podyskutowac o tym czy jest zapotrzebowanie na coś takiego a nie o technicznych szczegółach o których to własnie nie zgodziłęm sie tu pisac.

A projekt nie tyle upadł co jego realizacja jest odłożona w bliżej nieokreśloną przyszłość.

Awatar użytkownika
Vesa1
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn kwie 09, 2007 12:23 pm

Witam,
A dlaczego Skype nie może spełnić tych warunków ?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Seif al din
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn kwie 09, 2007 8:00 pm

emm... Skype niby dobry, ale się tnie przy większej ilości osób + Ma ograniczoną ilość osób na konferencję - tak mi się wydaje. No i na końcu rzuty kością ;]

ja-prozac
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn kwie 09, 2007 8:16 pm

Skype dziala przy dobrych laczach grajacych.
Do rzutow jest screen monkey lite lub gametable - obie rzeczy darmowe.

Dziala i da sie grac.