Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Bulny
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Nie znasz mojego imienia...? Umieraj! - Wachan

czw cze 29, 2006 11:17 pm

Wachan

Duże wynaturzenie
Kości wytrzymałości: 10k8+30 (74 pw)
Inicjatywa:+1 (+1 zr)
Szybkość: 6m
KP: 16 (+1 zr, +5 naturalny)
Ataki: wielka maczuga +12/+7
Obrażenia: 1k10+5
Front/zasięg:1,5m na 1,5m/3m
Specjalne ataki: Przygniecenie
Specjalne cechy: Skok w chmury
Rzuty obronne: wola +7, wytrwałość +6, refleks +4
Atrybuty: S 21, Zr 13, Bd 16, Int 12, Rzt 10, Cha 12
Umiejętności: Skakanie +20*, Nasłuchiwanie +6, Zauważanie +6
Atuty: Potężny atak, rozszczepienie, czujność

Klimat/teren: zimne góry
Występowanie: pojedynczo
SW: 7
Skarb: brak
Charakter: Chaotyczny dobry
Rozwój: wg. Klasy (ulubiona klasa: Barbarzyńca)

Wachan to wyjątkowo dziwny stwór. Posiada on po jednej części ciała, która u zwykłego humanoida występuje dwa razy np. jedno oko itp. Wyjątkiem jest to że stwór nie posiada głowy. Wachany są zwykle barwy szarej. Są przyjaźnie nastawione względem każdej dobrej rasy lecz jest jedna wada jego charakteru... a mianowicie jeśli ktoś nie zna jego imienia jest on zdolny zabić.

Walka

Wahany podczas walki najczęściej wyskakują wysoko w górę potem spadając i przygniatając przeciwnika. Wolą one unikać walki w pomieszczeniach.
Skok w chmury: patrz mnich
Przygniatanie (zw): Gdy Wachan wyskoczy na co najmniej 3m + wzrost postaci może on spróbować przygnieść przeciwnika zadając mu 3k6 +12 obrażen + normalne obrażenia opisane w PMP str.89, musi wtedy wykonać test ataku a ofiara test na refleks równy testowi ataku stwora jeśli rzut obronny się nie powiedzie to ofiara zostaje także przewrócona. A Wachan staje na polu obok niej. Gdy rzut się powiedzie jest na odwrót. Wyskok jak i atak nie prowokują okazyjnych ataków. Wachan żeby użyć zdolności musi znajdować się w odległości co najmniej 4,5m od ofiary.
*Umiejętności: Wachan dostaje +1 na 1KW do umiejętności Skakanie.

Zastosowałem sie do wiekszosci waszych spostrzeżeń :D

Masz 24h na dostosowanie tematu do regulaminu, chodzi oczywiście o podwójne znaki interpunkcyjne. Inaczej temat poleci.
Ps: Usuń ankiete, jest niepotrzebna.
Zed Kraken
Ostatnio zmieniony pt lip 07, 2006 5:38 pm przez Bulny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
hunter_15
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw cze 29, 2006 11:28 pm

Potwór fajny jak jużwcześniej wspomniałem na moim forum (www.hunterrpg.fora.pl) ale trudno sobie wyobraźić tego potworka więc może byś tak jakiś obrazek narysował :)
I jeszcze jedno raz piszesz WaCHan a czasem Wahan, popraw to i jeszcze cos :wink: jest gigantem a nie mówi gigancim? :razz:
Ale ogólnie klasa fajna masz u mnie solidną czwórke. No niech ci będzie z plusem :razz: 4+/6 Good Job! :spoko:

Awatar użytkownika
Bulny
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw cze 29, 2006 11:35 pm

Tak moze ze nie mowi po gigancim to dziwne ale trzymam sie mitów. Po drugie nie umiem rysowac :cry: ale cos tam upichce i dam na forum :D

Awatar użytkownika
von Trupka
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt cze 30, 2006 9:47 am

Wkraczam. Jak zwykle przy okazji potworów - biorę na siebię fabularia i czekam na Zmechanizowanych.

BulNy@pl pisze:
Wachan to wyjątkowo dziwny stwór

Zgadzam się. Zastanawiam się, czy nie bardziej pasowałby na wynaturzenie lub humanoida potwora (giganci zazwyczaj są typowo humanoidalni).
BulNy@pl pisze:
Posiada tylko po jednej części ciała (jedną rękę, jedną nogę jednego zęba itd.) nie posiada on jednak głowy.

Jeden palec? Jedną nerkę? Jedną dziurkę w nosie? (P,NMSP)
BulNy@pl pisze:
Wszystkie rzeczy które powinny się tam znajdować są na korpusie stworzenia. Są one barwy szarej, mierzą 2,10-3m a ważą ok. 700kg. Są przyjaźnie nastawione a nawet dosyć rozmowne i inteligentne.

Te rzeczy znaczy? Ma szary ząb, włos, oko i usta? W dodatku coś spore te rzeczy. I w dodatku inteligentne. Nie chciałbym mieć inteligentnych rzeczy na korpusie. A jeżeli to potwor jest dość inteligentny, to czemu ma int 8?
BulNy@pl pisze:
Lecz jeśli ktoś nie zna imienia stwora (zwykle wszystkie mają na imię... Wachan WOW!) to są zdolne nawet zabić.

Wiesz, to "WOW" nie było jakoś bardzo śmieszne. Było raczej smutne. Nie rób tego więcej, ok? Bo wpadnę w depresję. W dodatku, jeżeli są takimi maniakami, żeby zabijać każdego, kto ich nie zna, to powinny chyba mieć niższą rzt.
BulNy@pl pisze:
Wahany podczas walki najczęściej wyskakują wysoko w górę potem spadając i przygniatając przeciwnika. Wolą one unikać walki w pomieszczeniach.

Jakież to logiczne...
BulNy@pl pisze:
Skok w chmury: patrz mnich

A już wklepać formułki, że Wachan ma zasięg skoku nieograniczony wzrostem to nie łaska?
BulNy@pl pisze:
Gdy wachan wyskoczy na co najmniej 4 m może on spróbować przygnieść przeciwnika

Zwłaszcza jeżeli tym przeciwnikiem jest 15 metrowy (na wzrost) smok. Co, na stopę mu spadnie. Ograniczenie rozmiaru by się przydało, nie?
BulNy@pl pisze:
3k6 +12 obrażen

Ja tam laik jestem, ale czy coś ważącego 700 kg spadającego z 4m nie ma ustalonych innych obrażeń? 7k6 o ilę się orientuję.
BulNy@pl pisze:
wachan

Jeżeli to imię, to pisze się z dużej literki, czyż nie?

Ogólnie-cały tekst jest praktycznie nieczytelny ze względu na pokraczny styl i składnię. Popracuj nad nim przez chwilę, przeczytaj go parenaście razy, przepisz tak, by dało się coś z niego zrozumieć (zwłaszcza z fragmentu o teście ataku z wyskoku), przy okazji pobaw się autokorektą i poszukaj zaginionych znaków interpunkcyjnych.

Sam potwór? Ot, taki szaraczek. Nic oryginalnego, ani przesadnie udziwnionego. Nie wywołuje u mnie ani emocji pozytywnych, ani negatywnych.

PS.
Ja tam jestem tylko mały żuczek, ale już widzę, że na mechanice to ktoś sobie chyba poużywa.

Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony

pt cze 30, 2006 10:05 am

Smg pisze:
Ja tam jestem tylko mały żuczek, ale już widzę, że na mechanice to ktoś sobie chyba poużywa.

Buahaha nadchodzę :evil:

Na wstępie zaznaczę, że chyba zapomniałeś o takiej drobnostce jak RO :(

BulNy@pl pisze:
Ataki: wielka maczuga +11/+6

Giaganci z 10KW mają BPA+7 (jak kapłan) do tego dodajemy premię z siły (+5) i mamy +12/+7

BulNy@pl pisze:
Gdy wachan wyskoczy na co najmniej 4 m może on spróbować przygnieść przeciwnika zadając mu 3k6 +12 obrażen,

Argh, w D&D jest nieoficjalna reguła stosowania w mechanice wielokrotności 1,5m. Jak wyliczyłeś te obrażenia?

Ogólnie to więcej się chyba nie przyczepie bo... nie ma do czego. Daj mu te rzuty obronne, bo ona wbrew pozorom są ważne.

Potwór taki no, zwykły. Od góry, graczom, się nudzi, dajemy im coś do ubicia. Tym czymś może być Wachan

Awatar użytkownika
Leander
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Re: Nie znasz mojego imienia...?? Umieraj!! - Wachan

pt cze 30, 2006 10:24 am

BulNy@pl pisze:
(zwykle wszystkie mają na imię... Wachan WOW!)

Kompletnie bez sensu. Skoro wszystke mają na imie Wachan to za 3 razem juz wszyscy będą wiedzieli jak ma na imie, wiec z tym imieniem to marny pomysł na jedną walkę bo później każdy BG, jak zobaczy coś dziwnego z jedną ręką, nogą i głową niewiadomo gdzie to bedzie wiedział, że to jak zawsze ten głupi Wachan, wbrew temu co jest napisane nie taki inteligętny bo zdaje się, że orki mają taki sam intelekt

sorry orki mają nawet wyższy bo 9

Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu

pt cze 30, 2006 11:24 am

Potwór bardzo przeciętny i nie wywołujący większych emocji. Fabularnie tekst jest całkiem poprawny i wyjaśnia nam najważniejsze informacje związane z tym potworem (choć błędów, jak wspomniał Smg też nieco się znalazło). Klimat jakiś ma, choć ja osobiście tego potwora nie jestem sobie w stanie za bardzo wyobrazić nawet. Mechanicznie też bez rewelacji, ani jakoś wyjątkowo źle ani wyjątkowo dobrze. Przyczepić nie ma się do czego ale i chwalić też nie ma czego.
Podsumowując przeciętny potwór do wykorzystania przeciwko graczom, którzy wszystkich mieszkańców bestiariusza znają na pamięć. Całość jest jednak tak samo szara jak umaszczenie Wachana. Ocena końcowa 3/6 w tutejszej skali ocen - średnia robota.

Awatar użytkownika
Bulny
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt cze 30, 2006 2:10 pm

Eee... No cóż zbesztaliscie mnie. To dobrze bo będę wiedział jakich blędów nie popełniać w przyszłości. Waszą krytykę przyjmuję i postaram się wprowadzić w najbliższym czasie sugerowane przez was zmiany.

Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony

śr lip 05, 2006 12:52 pm

A ja nadal nie widzę rzutów obronnych :( Wyłapałem jeszcze dwa błędy:

1) Nie napisałeś ile on ma PW

2) Skąd inicjatywa (wiadomo że ze zr, ale wypadałoby napisać)

Awatar użytkownika
Ivelio
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr lip 05, 2006 1:50 pm

Zed Kraken pisał notke, a [kordły nie ma XDD] ankieta dalej stoi jak stała.
Ponadto, nie napisałeś jakie klasy są dobre dla tego czegoś... Usuń to "WOW", chyba że znajdziesz mi w którymś opisie w podreczniku taki zwrot to dam ci spokój...

EDIT:
I napisz RO...

Wróbelek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lip 07, 2006 11:35 am

Ładnie to ująłeś Smg, ale czegoś się przyczepie:
Smg pisze:
(giganci zazwyczaj są typowo humanoidalni).

"ZAZWYCZAJ", BulNy@pl zrobił co innego.
Potwór mi się nie podoba, za małe jak na mnie SW i jest niedopracowany (z resztą nie chcę się powtarzać).
Pozdro
Wróbelek mały

Awatar użytkownika
Kaworu92
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn paź 30, 2006 8:20 am

Nie wiem, czy ten potwór może być chaotyczny dobry, jeśli zabija każdego, kto nie zna jego imienia. Pyzatym mógłbyś podać 10 przykładowych imion. Wypadałoby też podać historię powstania gatunku i dlaczego mają obsesję na punkcie imion. Praca słaba, niedopracowana. Ocena: 2/6

Awatar użytkownika
Zigtahell
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn gru 04, 2006 5:56 pm

Śmiać się czy płakać? Jak zobaczyłem ten opis to myślałem że chodzi o magię prawdziwych imion (a raczej jej pokrewne obszary tyczące sie mocy samych słów) i jakąś specjalną zdolność czy coś. Takie dość średnie.

Awatar użytkownika
Kaoru
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt gru 05, 2006 5:16 pm

Radnon pisze:
Przyczepić nie ma się do czego ale i chwalić też nie ma czego

Radnon pisze:
Całość jest jednak tak samo szara jak umaszczenie Wachana

No dokładnie. Dla wojątkowo znudzonych graczy :) No i pomysł jakiś marny. Charakter niedopasowany. Opis na odwal się. Pisze, że dostosował się, do większości uwag; czyli wykasował wszystko, co było nie tak. To co zostało nadaje ię do przepisania i poprawienia.
Całe szczęscie że chociaż rzuty obronne dodał.

Xelloss pisze:
mógłbyś podać 10 przykładowych imion

Było podane jedno, ale Bulny skasował, nie wiem po jakiego grzyba :x

Moja ocena powinna być 3, ale za błędy i marny opis (po wykasowaniu sporej części) daję 2

Szatek666
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn gru 18, 2006 12:58 pm

iron_master pisze:
Buahaha nadchodzę [...]

Pomogę i będziemy go flankować. :P

Jako, iż strona fabularna została już skrytykowana, zajmę sie stroną mechaniczną. Wyłapałem następujące błędy:
- źle obliczone pw (powinno być 75 = 4,5*10 + 30);
- źle obliczone KP (powinno być: KP: 15 (+1 Zr, +5 naturalny, -1 rozmiar);
- niepodręcznikowa postać MRO, kolejność rzutów obronnych (w każdym [chyba] podręczniku spotkałem się z następujacą postacią: Wytrw +X, Ref + Y, Wola +Z);
- atrybuty; nie sądzisz, że tak pokraczna istota nie powinna mieć mniejszej Zręczności? przypominam, że ma rozmiar duży;
- powinien mieć 42 punkty umiejętności; ty rozdałeś tylko 13 (5 skakanie, 4 nasłuchiwanie, 4 zauważanie)
Bulny pisze:
*Umiejętności: Wachan dostaje +1 na 1KW do umiejętności Skakanie.

- jestem zwolennikiem stałej premii, np. +8, nie napisałeś także jaki jest rodzaj premii (rasowa, czyż nie?);
- co do występowania...
Bulny pisze:
Występowanie: pojedynczo

Jak się rozmnażają, skoro nie spotyka się par tego gatunku?
- SW: 7, drobne pytanko: Przeprowadzałeś testy?
Bulny pisze:
Skarb: brak

- Oh rly? Dodaj wielką maczugę.
- przy charakterze dodaj: Często/Zwykle/Zawsze
Bulny pisze:
Rozwój: wg. Klasy (ulubiona klasa: Barbarzyńca)

- po pierwsze, nie "wg. Klasy", a "zależnie od klasy postaci"
- po drugie, notka dotycząca klasy ulubionej klasy, powinna się znaleźć w akapicie o tytule "Wachany* jako postacie"

Potwór nie jest orginalny, ale nawet ciekawy. Ogólna ocena: 2+/6

*Nie wiem, czy dobrze napisałem. Zdecyduj się - ch czy h.

[Off topic]
Przpraszam całe forum, za półroczną [!] nieobecnosć. :P
[/Off topic]

Awatar użytkownika
Kakarotto123
Użytkownik
Użytkownik

śr kwie 18, 2007 10:20 pm

Bulny pisze:
Posiada on po jednej części ciała, która u zwykłego humanoida występuje dwa razy np. jedno oko itp. Wyjątkiem jest to że stwór nie posiada głowy.

A można wiedzieć gdzie on ma to oko skoro nie ma głowy? Na swojej jednej ręce, nodze, czy palcu?
Poza tym wszyscy wszystko (?) wytkneli przede mną. Praca słaba.