Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 862
Rejestracja: sob sty 28, 2006 2:23 am

ndz kwie 01, 2007 4:14 pm

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,4029266.html - to jest z kolei żart przerażający w swoim prawdopodobieństwie.

I to takie straszne ? Z tego co kojarzę w tradycji dalekowschodzniej (bodajże Japonia) wiek podaje się od chwili poczęcia :-). Precz z zacofanymi japońskimi katolikami. ;-)
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

ndz kwie 01, 2007 11:53 pm

PESEL To rzeczywiście żart o wysokim prawdopodobieństwie. Szczególnie w kontekście bojkotu legalizacji aborcji.

IV RP Sp. z.o.o
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

pn kwie 02, 2007 12:12 am

Mandos pisze:
I to takie straszne

Ano tak - idiotyzm i wciskanie na siłę religii do najprostrzych rzeczy. Jeszcze tylko brakuje znaków drogowych w kształcie krzyży :P. Takie nachalne manifestowanie swoich, "jedynych słusznych" poglądów jest obrzydliwe.

Mandos pisze:
tego co kojarzę w tradycji dalekowschodzniej (bodajże Japonia) wiek podaje się od chwili poczęcia

Primo -pierwsze słyszę, daj linka albo źródło jakieś. Secundo - kij im w skośne oko ;).

Mandos pisze:
Precz z zacofanymi japońskimi katolikami.

Yyy?
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

pn kwie 02, 2007 12:21 am

Wizzard pisze:
Jeszcze tylko brakuje znaków drogowych w kształcie krzyży


Mylisz się. Nie brakuje. Osobiście uważam że na drzwiach toalet powinny być stylizowane postacie księdza i zakonnicy :razz:
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

pn kwie 02, 2007 10:05 am

Mandos pisze:
I to takie straszne ? Z tego co kojarzę w tradycji dalekowschodzniej (bodajże Japonia) wiek podaje się od chwili poczęcia :-). Precz z zacofanymi japońskimi katolikami. ;-)

Nie tyle bez sensu, co na cholerę? Po co się kłopotać i to zmieniać, jeśli ma to być jedynie numer ID identyfikujący osobę i czy to będzie od daty poczęcia czy od narodzin, nie ma znaczenia, bo swoją funkcję będzie spełniało tak samo.

Swoja drogą zakazałbym jakiegokolwiek wyznania, bo są przez to tylko kłopoty, ludziom odbija, nie potrafią się zachować, tworzą podziały, itp. Tylko jak to przeprowadzić żeby nikt nie zauważył? Nie da się.
 
Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 862
Rejestracja: sob sty 28, 2006 2:23 am

pn kwie 02, 2007 12:24 pm

Wizzzard pisze:
Primo -pierwsze słyszę, daj linka albo źródło jakieś. Secundo - kij im w skośne oko Wink.

"Meijin - mistrz go" Yasunari Kawabaty, tłum. Henryka Lipszyca w "Objaśnieniach dla czytelnika".

Tyhagara pisze:
Swoja drogą zakazałbym jakiegokolwiek wyznania, bo są przez to tylko kłopoty, ludziom odbija, nie potrafią się zachować, tworzą podziały, itp. Tylko jak to przeprowadzić żeby nikt nie zauważył? Nie da się.

Ja bym zakazał wogóle myślenia, po co to komu ? Rzecz zdecyowanie przereklamowana, a same z tym kłopoty. Ludzie se wymyślaja jakieś komunizmy, faszyzmy a później już wiadomo co się dzieje. Tylko jak to przeprowadzić żeby nikt nie zauważył ?
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

pn kwie 02, 2007 2:28 pm

Silencer pisze:
O nie, Tyskiemu nie podoba się, jaki jestem! Już czuję jak moja wybujała potrzeba akceptacji społecznej przez użytkowników forum internetowego mnie zmienia!


Wspieram Cię i akceptuję!
* lucek przytula Silencera i głaszcze go czule * 8) :evil:


l.
 
Awatar użytkownika
KRed
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1136
Rejestracja: pt lip 01, 2005 9:12 pm

pn kwie 02, 2007 5:02 pm

Wizzzard pisze:
Ano tak - idiotyzm i wciskanie na siłę religii do najprostrzych rzeczy. Jeszcze tylko brakuje znaków drogowych w kształcie krzyży

E tam, paranoja niektórych dopada. Gotowiście oskarżać rząd o pomysł, którego nie było :)
Proponuję, żeby każdy wpadł na jakiś dziwny projekt ustawy, a później skrytykujemy na przykład premiera, albo Giertycha za to co wymyśliliśmy.
Wizzzard pisze:
Takie nachalne manifestowanie swoich, "jedynych słusznych" poglądów jest obrzydliwe.

Przypominam, że pomysł jest dziełem gazeta.pl. Czy to ich oskarżasz o tę niecną obrzydliwość? A pewnie myśleli, że to będzie zabawne... :P
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

pn kwie 02, 2007 6:48 pm

Mandos pisze:
Ja bym zakazał wogóle myślenia, po co to komu ? Rzecz zdecyowanie przereklamowana, a same z tym kłopoty. Ludzie se wymyślaja jakieś komunizmy, faszyzmy a później już wiadomo co się dzieje. Tylko jak to przeprowadzić żeby nikt nie zauważył ?

Akurat bez myślenia żyć się nie da, a bez religii się da.
 
Fenrir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: śr sie 24, 2005 2:00 pm

pn kwie 02, 2007 6:52 pm

Miroe pisze:
Wizzzard pisze:
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/newsweek-polacy-to-religijni-analfabeci,890201,2943

W to jestem w stanie bez problemu uwierzyć :(


Bo to prawda zdaje się. Na tvn 24 właśnie skończyli rozstrząsać wynki tej ankiety. A dziś jest 2 kwietnia już.
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

pn kwie 02, 2007 6:57 pm

paskud pisze:
E tam, paranoja niektórych dopada. Gotowiście oskarżać rząd o pomysł, którego nie było

Ale ja krytukuję pomysł i jego hipotetycznego twórcę. Nasz obecna władza kompromituje się na tylu polach, że nie trzeba wymyślać nowych;)

Tyhagara pisze:
Akurat bez myślenia żyć się nie da, a bez religii się da.

Jak to nie da się żyć bez myślenia? Wyborcom PiS'u idzie znakomicie:P
 
Awatar użytkownika
Szept
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 11:35 pm

pn kwie 02, 2007 8:35 pm

Znaki w kształcie krzyży sa o dawna i jakoś nikomu nie przeszkadzają, no chyba ze ktoś wzorem maciareiwcza i innych pisiorów potrzebuje na siłę znaleźć wroga. Polecam w takim razie udać się w okolice kolejowych przejazdów niestrzeżonych, można również rozglądać się u wylotu ślepych ulic lub jechać na północ Polski (to akurat nie znaki ale "tablice" ostrzegawcze).
 
Awatar użytkownika
KRed
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1136
Rejestracja: pt lip 01, 2005 9:12 pm

pn kwie 02, 2007 8:48 pm

Wizzzard pisze:
Jak to nie da się żyć bez myślenia? Wyborcom PiS'u idzie znakomicie:P

Dosyć ciężkawy ten dowcip. Doradzałbym odrobinę więcej delikatności w obrażaniu kilku milionów ludzi :P
 
Awatar użytkownika
Rincewind
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 747
Rejestracja: pn mar 29, 2004 8:56 pm

pn kwie 02, 2007 9:46 pm

ludzi


Nie no. To już przegiecie :)
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

pn kwie 02, 2007 11:40 pm

Szept pisze:
Polecam w takim razie udać się w okolice kolejowych przejazdów niestrzeżonych, można również rozglądać się u wylotu ślepych ulic lub jechać na północ Polski (to akurat nie znaki ale "tablice" ostrzegawcze).


Cicho Szept bo jeszcze jacyś ekstremiści islamscy czy zapalczywi ateiści gotowi porozwalać znaki drogowe i z rozpędu spalić kilka kościołów :wink:
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

wt kwie 03, 2007 12:01 am

Szept - mnie chodziło o krzyże z Jezuskiem. Takim, co go można w stupke pocałować :D
 
Awatar użytkownika
KRed
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1136
Rejestracja: pt lip 01, 2005 9:12 pm

wt kwie 03, 2007 1:03 am

Szept - mnie chodziło o krzyże z Jezuskiem. Takim, co go można w stupke pocałować

Szept ci pokazuje krzyże świętego Andrzeja, a tobie jeszcze mało? Możesz je sobie nawet polizać :D... w słupek albo w ramionka - co wolisz.
 
Awatar użytkownika
Szept
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 11:35 pm

wt kwie 03, 2007 5:47 pm

@Wizz
No przecież krzyż św. Andrzeja to jak najbardziej krzyż, możesz się do świętego pomodlić :)

A ostrzegawcze krzyże przy drogach to już klasyczne krzyże.
O znakach informacyjnych z lista godzin mszy św. w kształcie krzyży nie wspominając :)
No i sa jeszcze drogowskazy pokazujące jak trafić do tego czy innego kościoła, taż często z krzyżem. Do wyboru do koloru :)
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pn kwie 16, 2007 6:37 pm

 
Awatar użytkownika
KRed
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1136
Rejestracja: pt lip 01, 2005 9:12 pm

pn kwie 16, 2007 9:18 pm

jakież to dramatyczne.

Do teraz jestem wrażliwa na to, żebym nie zastygła i nie uczestniczyła w pędzie za czymś, co akurat się podoba

czyli ogólnie pani jest zadowolona, raz jeszcze pokazała jaka to z niej bojowniczka o cośtam. Brawo, zawsze szanowałem ludzi którzy nie skarżą się gdy wypinając się na kogoś zostają przez tego kogoś kopnięci. Trzeba liczyć się z konsekwencjami swoich działań.
 
Awatar użytkownika
Rincewind
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 747
Rejestracja: pn mar 29, 2004 8:56 pm

pn kwie 23, 2007 4:14 pm

 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

pn kwie 23, 2007 6:38 pm

Stary człowiek to już był :razz: . A o zmarłych nie wypada żle mówić .
 
Wszebąd
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pt maja 06, 2005 4:24 pm

śr kwie 25, 2007 11:09 am

mam nadzieję, że większość userów to wyborcy UPRu. Ostatnio dostaliśmy 4% w sondażu, więc jeśli nie podniosą progu do 8% (jak zamierzają ponoć) to w 2009 albo wcześniej trzeba by opanować parlament!
 
Awatar użytkownika
DarkNoir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: śr gru 07, 2005 8:51 pm

śr kwie 25, 2007 6:55 pm

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 89617.html
No i mamy nową aferę w "czwartej RP". Już słyszę jak SLD oskarża PIS o sterowanie ABW. No i usłyszałam ;]
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 89493.html
Swoją drogą ciekawa jestem kto chce jeszcze na ten PIS głosować... "Cud nad urną"
 
Awatar użytkownika
KRed
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1136
Rejestracja: pt lip 01, 2005 9:12 pm

czw kwie 26, 2007 12:33 am

DarkNoir pisze:
Swoją drogą ciekawa jestem kto chce jeszcze na ten PIS głosować...

Przez ostatnie miesiące miałem okazję rozmawiać z wieeeeloma ludźmi, więc mam przekrój przez poglądy całej gminy. Na PiS głosują przede wszystkim ci którzy nienawidzą PRL - tacy, którzy bywali szykanowani gdy nie wstąpili do Partii, nie uważali za normę okradania miejsca swojej pracy, coś przez komunizm stracili (własność, członka rodziny). Można mówić, że PRL to przeszłość, którą nie warto się zajmować, niestety przez komunizm ogromna ilość osób straciła naprawdę wiele, i nie ma co liczyć, że przejdą nad kwestią do porządku dziennego.
W drugim rzędzie głosują ci, którzy czują się wykorzystywani (np. człowiek po trzydziestu latach pracy pracujący za grosze). Oni przede wszystkim chcą ukarania winnych tego z czym przyszło im się zmagać, a żadna partia poza PiSem nie wydaje się być tym zainteresowana.

Te dwie grupy są chyba najbardziej charakterystyczne. Pewnie są też inni.
 
Awatar użytkownika
DarkNoir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: śr gru 07, 2005 8:51 pm

czw kwie 26, 2007 5:13 pm

Mam myśleć,że ta pierwsza grupa o zwolennicy ustawy lustracyjnej? Tej ustawy,która bez uzasadnienia niszczy polskie autorytety.
Mamy przykłady z wczoraj i dziś: http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34314,4087370.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 92179.html

Co do drugiej grupy to jakoś nie widze działania PIS w tej kwestii ;]
 
Awatar użytkownika
KRed
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1136
Rejestracja: pt lip 01, 2005 9:12 pm

pt kwie 27, 2007 7:17 pm

DarjNoir pisze:
Tej ustawy,która bez uzasadnienia niszczy polskie autorytety

Jeśli mamy tylko takie autorytety, które mogą być zniszczone przez ujawnienie ich postępowania, to nie ma najmniejszego powodu do żalu.

Zarówno Geremek jak Mazowiecki popełnili taki sam błąd. Twierdzą, że skoro już kiedyś składali oświadczenie lustracyjne to wymaganie od nich tego samego po raz drugi jest próbą upokarzania. Problem w tym, że nowa ustawa w inny sposób definiuje wspólpracę z SB. Składanie oświadczenia po raz kolejny jest konsekwencją zmiany definicji, a nie, jak by tego chcieli podstarzali buntownicy, jakimś wycelowanym w nich atakiem.

DarkNoir pisze:
Co do drugiej grupy to jakoś nie widze działania PIS w tej kwestii ;]

No to popatrz: tropienie aferzystów okradających państwo, niszczenie układu, który gnębił prawdziwych Polaków, polowania na łapówkarzy, próby doprowadzenia do rozliczeń poprzednich rządów. Mniejsza o skuteczność, pozory jak najbardziej są.
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

wt maja 15, 2007 10:34 am

 
homeosapiens
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: czw lis 09, 2006 10:40 pm

wt maja 22, 2007 1:11 am

Rincewind pisze:
ludzi


Nie no. To już przegiecie :)


Nie Rince, to jest przegięcie. I to grube.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

wt maja 22, 2007 9:09 am

"Fleeejm..."

Swego czasu bardzo lubilem pewna piosenke Kazika, ta z refrenem "Płoń, płoń, płoń parlamencie...". Ostatnio zaczynam myslec, ze to nie jest taka zla metoda...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości