Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Mareh
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Mag diablę

pt maja 11, 2007 8:51 pm

Witam

Chciałbym abyście mi podpowiedzieli mniej więcej jaki atuty, umiejętności, bóstwo, czary, ekwipunek, może klasę prestiżową dobrać do postaci która chciałbym aby była:

traktowana z szacunkiem, przez nieznajomych i znajomych, aby wszyscy czuli przed nią szacunek, a gdy ktoś się jej przeciwstawi to spotkałaby go jakaś dotkliwa kara ( inwencje pozostawiam już wam ), chciałbym również aby postać umiała dobrze walczyć.

postać ma mieć poziom 11 ( już z uwzględnieniem kary za rasę )
i chcę aby był to mag diablę

na początek będzie miała 80 tys. sztuk złota
maksymalna wartość na jeden przedmiot ma wynosić 20 tys.
a na resztę do 10 tys.
kampania będzie się odgrywać w faerunie

prosiłbym abyście pisali raczej prostym językiem, bo nie jestem zbytnio doświadczonym graczem a chciałbym wszystko zrozumieć, jeśli czegos ważnego tutaj nie napisałem, to jak się dowiem co to odrazu dopiszę, czekam na wasze propozycje odnośnie tej postaci.

Awatar użytkownika
Kakarotto123
Użytkownik
Użytkownik

pt maja 11, 2007 9:17 pm

Jeżeli ma być 11. poziomowy mag, diablę to jako rasę proponuję diablę, a klasę czarodzieja albo zaklinacza :razz: A tak na poważnie to po pierwsze jaki charakter ma mieć postać, a po drugie do jakich podręczników masz dostęp i do jakiej edycjii?
Sądząc po preferowaniej rasie charakter raczej ma mieć zły. Proponowałbym wtedy zajrzeć do Księgi Plugawego Mroku. Jest tam kilka ciekawych i klimatycznych prestiżówek i atutów. Z atutów na pewno czarna mowa i jakieś metamagiczne. Jeśli chodzi o boga proponuje Bane'a bo zawsze miałem jakoś słabość do "Mrocznej Trójcy" :razz: Na prestiż proponuję demonoloa albo diaboliste.

Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony

pt maja 11, 2007 9:20 pm

Walczący? Może Eldritch Knight (Magiczny rycerz po polsku chyba) - lacznie tracisz dwo poziomy czarującego, ale masz tą prestiżówką pełny BAB, lepszy save na wytrwałość i k6 zamiast k4. Na chwilę obecną wygląda to tak: czar5/woj1/EK5.

Mógłbyś podać więcej informacji odnośnie posiadanych materiałów? Która edycja? Do jakich podręczników masz dostęp? Albo może możesz korzystać z prac autorskich?

ealien
Użytkownik
Użytkownik

pt maja 11, 2007 9:22 pm

Z tego co napisałeś wynika, że chcesz, aby ktoś zrobił za Ciebie postać?

...

Nie mam nic przeciwko prócz tego, że będzie Ci się źle grało. Jeśli sam wymyślisz postać, jej historię, osobowość, lepiej Ci się będzie grało. Gdy zrobi to ktoś za Ciebie, charakter postaci (który mam nadzieję wymyślisz Ty) nie do końca będzie pasował do jej broni, czarów, wyposażenia itp. Jeśli jednak będziesz chciał dopasować osobowość do przedmiotów itp. które wymyślili forumowicze, będzie to totalny niewypał... Jako że ma być to mag, no to oczywiście polecam czapkę intelektu (obręcz intelektu, jak kto woli). Co do broni to zwykły drąg i kusza (czarodziejom na poziomie 6+ nie są potrzebne bronie). Skoro masz tyle złota do wydania, zakup jakieś różdżki lub zwoje. Nie powinno zabraknąć także jakiegoś pierścienia i karwaszy pancerza przynajmniej +1.

Już Ci dość dużo podpowiedziałem. Jak będziesz miał jakieś pytania bezpośrednio do mnie napisz na GaduGadu 237 65 65.

Awatar użytkownika
PoPoT
Stały bywalec
Stały bywalec

pt maja 11, 2007 9:26 pm

Witam na forum.

traktowana z szacunkiem, przez nieznajomych i znajomych, aby wszyscy czuli przed nią szacunek, a gdy ktoś się jej przeciwstawi to spotkałaby go jakaś dotkliwa kara ( inwencje pozostawiam już wam ), chciałbym również aby postać umiała dobrze walczyć.

to raczej powinno należec do sfery fabularnej, a nie mechanicznej.

Ale jak cos to tak: umiejętności to na pewno zastraszanie
czary to pewnie coś z nekromancji, polecam także czary zaklinania, a nie oklepane kule ognia.

Dodatkowo jak mówili przedmówcy, jabyć podał np charakter postaci byłoby o wiele łatwiej. Edycja ma tez duże znaczenie :P

Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt maja 11, 2007 9:58 pm

iron_master pisze:
Mógłbyś podać więcej informacji odnośnie posiadanych materiałów? Która edycja? Do jakich podręczników masz dostęp?

Tak, to by zdecydowanie pomogło.
iron_master pisze:
Walczący? Może Eldritch Knight (Magiczny rycerz po polsku chyba) - lacznie tracisz dwo poziomy czarującego, ale masz tą prestiżówką pełny BAB, lepszy save na wytrwałość i k6 zamiast k4. Na chwilę obecną wygląda to tak: czar5/woj1/EK5.

Odradzam - znacznie lepiej jest wziąć Abjurant Championa, jako postać o takiej specyfikacji. Ale to zależy od Twojego dostepu do materiałów.

Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec

sob maja 12, 2007 5:00 am

En Taro Adun

A może łotrzyk/zaklinacz/Mistyczny Sztukmistrz(Arcane Trickster) lub łotrzyk/czarodziej/Mistyczny Sztukmistrz(Arcane Trickster). To dosyć ciekawa kombinacja a ponieważ łotr jest ulubioną klasą Diabląt nie ryzykujesz kary do pd. AT ma bab 3/4 o ilę dobrze pamiętam i rozwija atak ukradkowy/podstępny który może ładnie podbić zadawane dmg.

Awatar użytkownika
Mareh
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

sob maja 12, 2007 7:33 am

więc edycja 3.5 a charakter Praworządny Neutralny

mogę korzystać z podręczników "podstawki" (PG, PMG, KP) do 3.5 i faeruńskich podręczników do ed. 3.0 i 3.5 Przewodnik Gracza po FR, może też być księga plugawego mroku jeśli znajdzie się tam coś ciekawego

ealien pisze:
Z tego co napisałeś wynika, że chcesz, aby ktoś zrobił za Ciebie postać?

...

Nie mam nic przeciwko prócz tego, że będzie Ci się źle grało. Jeśli sam wymyślisz postać, jej historię, osobowość, lepiej Ci się będzie grało. Gdy zrobi to ktoś za Ciebie, charakter postaci (który mam nadzieję wymyślisz Ty) nie do końca będzie pasował do jej broni, czarów, wyposażenia itp.

to znaczy mnie chodzi o to aby tutaj padły propozycje jaka mogłaby być moja postać, a jak mi się coś spodoba to już oczywiście dorobie do tego resztę sam

edit//MG osobiście radziłby mi coś związanego z rzadką, unikatową wręcz tradycją magiczną- może to być Irkantatriks, Adept Cienia czy Mistyczny Wyznawca jakiegoś ponurego boga

co sądzicie o tych prestiżówkach? którą Wy byście wybrali i dlaczego?

ps1.wkleiłem poprzedni post,

ps2.a skoro pobieranie z neta jest nielegalne to prosze nie wysylać na pw żadnych linków, usunąłem tą prośbę którą napisałem wyżej.
Ostatnio zmieniony sob maja 12, 2007 9:45 pm przez Mareh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
little_diner
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob maja 12, 2007 9:27 pm

Ja tez radziłbym Ci inkantantera. Wśród magów powinieneś cieszyć się sporym szacunkiem ze względu na mistrzowskie opanowanie metamagii. A skoro inkantanterem to namów któregoś z kumpli aby grał zaklinaczem. Bedziesz mógł używac atutów metamagicznych względem jego czarów, co daje naprawdę imponujące połączenie. Do tego mnóstwo różdżek i jakaś laska z czarami wywoływania aby zwiększyć siłę rażenia. Również do czarów w nich zawartych będziesz mógł uzywać atutów metamagicznych, co znacznie zwiększy twój potencjał bojowy. Warto przeznaczyć 10tys na pierścień dający +10 do czarostwa, co znacznie zwiększy twoje szanse na udane zastosowanie tych zdolności. Jednym z atutów na pewn musi być Smykałka do czarów (w ed 3.0 Urodzony czarownik) co zwiększy ST twoich czarów (do tego skupienia na czarach i jego rozwinięcie). Zacznij przygotowywac się aby spełniać wymagania na arcymaga, bo to również jest prestiż wśród postaci czarujących i ładnie brzmiący tytuł. Aby zbudować klimat możesz wziąźć atut Czary tematyczne. Nie dość że zwiększy potęgę twoich czarów to jeszcze ich efekt będzie naprawdę imponujący (tylko za temat swoich czarów nie wybierz kwiatków...)

P.S. Pobieranie książek z neta jest nielegalne z tego co wiem
P.S.2. Nie pisz 2 postów pod rząd tylko używaj opcji edytuj
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2007 10:37 am przez little_diner, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Egadil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob maja 12, 2007 11:28 pm

Mareh pisze:
co sądzicie o tych prestiżówkach? którą Wy byście wybrali i dlaczego?

Ja zdecydowanie poleciłbym Adepta Cieni. Jest to naprawdę potężna klasa, w ogromnym stopniu polepszająca efektywność zaklęć ze szkół: zaklinanie, iluzja i nekromancja, które BTW należą do najpotężniejszych szkół. Ta klasa w połączeniu z Arcymagiem da bardzo fajny efekt. W zasadzie można by także pomyśleć o dodaniu paru poziomów Mistycznego Wyznawcy (np. Kossutha- boga ognia).

Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony

ndz maja 13, 2007 10:15 am

little_diner +1, jeśli masz innego spellcastera w drużynie to efekty mogą być co najmniej zadowalające. Przejmowanie innych czarów czy natychmiastowa metamagia też są bardzo fajne.
Jedna sprawa, dotycząca poprawności językowej, inkantantriks to kobieta, mężczyzna z tego fachu to inkantanter.

Egadil Adept Cienia nie jest wcale taki potężny. Jedyne co ma ciekawego to obrona przed magią cienia, kopia i parę bzdur w stylu widzenie w ciemnościach. Nie polepsza przecież wymienionych przez Ciebie szkół (no chyba, że chodzi o premiowe atuty) Nie przeczę, klasa ma klimat, ale mechanicznie jest słabsza od w.w inkantanera.

Awatar użytkownika
Sierak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn maja 14, 2007 2:51 pm

Co do szacunku, radzę Czerownego Maga, mimo że w 3.5 bardzo go Wizardsi osłabili, to osoba będąca Czerwonym Czarnoksiężnikiem cieszy się (lub się nie cieszy xD) szacunkiem, spowodowanym strachem przed jego mocą lub ogólną nienawiścią xD.

Ze strony powergamingu to hmm...
Niestety DC czarów u maga zostało w 3.5 drastycznie obniżone. Musisz polegać na czarach obronnych, buffujących i wysysających atrybuty. Generalnie na wojowników polecam połączenie widmowa dłoń i touch of idiocy, pięknie tłucze prostych wojowników. W dodatku jeżeli grasz zaklinaczem to jedziesz seriami bo czarów masz i tak sporo i voila. Poza tym zawsze mając wysokie Cha wziąć dwa levele Paladyna dla divine grace. Ale wtedy charakter LG, bo Unearthed Arcana nie możes zużywać z tego co pisałeś.

W sprawie metamagii jest inna klasa, niestety z settingu WoW'a więc podlega konsultacji z GM. Pozwala ona automatycznie obniżać zwiększenie poziomu metamagii przy każdym czarze który rzucasz, obniża nawet do zera.
Np. 10 poziomowy Ley Walker obniża poziom czarów metamagicznych o 4 więc możesz rzucać sobie czary przyspieszony nie podnosząc ich poziomu nawet o jeden ;).