Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
lilanduris
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 9:16 am

Pytanie o Boskiego Sługę

pt kwie 27, 2007 8:12 pm

W podręczniku do Forgotten Realms spotkałam się z klasą Boskiego Sługi i mam co do niej dwa pytania.

1.Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co chodzi z napełnieniem czarem (niestety nie mam przy sobie podręcznika, bo pożyczyłam, więc nie pamiętam jak to dokładnie nazwano)?

2.Na jakiej podstawie mam określić przybysza, w którego ma się zmienić Boski Sługa? Czy są jakieś ograniczenia? Jak mam nałożyć jego szablon?

Prosiłabym o wyjaśnienie mi tych spraw dość "łapatologicznie", ponieważ ostatnio nie myślę :)
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

pt kwie 27, 2007 8:53 pm

Napełnienie zdolnością czarową(zc): na 3 poziomie boski sługa zyskuje nową umiejętność. Jak czar, z tą róznicą, iż boski sługa nie musi poświęcać żadnych komurek na zaklęcia poziomu 4 (lub wyższego), by wykorzystać niniejszą zdolność( przygotowane czary- jeden za jeden- wybranym osobom bez koniecznego, bez konieczności posiadania komurki na napełnienie zdolnością czarową). Jedynym ograniczeniem liczby zaklęć jakie boski sługa może przekazać są dostępne mu czary 1 i 2 poziomu.

Transcendencja:Na 5 poziomie przedstawiciel tej klasy- w efekcie długotrwałej więzi z przybyszami, którzy są związani z jego bogiem/ boginią, oraz w wyniku bezpośredniej boskiej interwencji- wykracza poza granice wyznaczone śmiertelnikom, przemieniając się w stworzenie boskie. Staje się przybyszem(zmiana typu), co między innymi oznacza, żę otrzymuje zdolności i słabości tego typu. Wykorzystując akcję darmową, może osłonić się czarem ochrona przed chaosem/złem/dobrem/prawem(po otrzymaniu tej mocy wybiera rodzaj ochrony i nie może go zmienić). Po osiągnięciu transcendencji wygląd boskiego sługi zmienia się- zyskuje pewne cechy odpowiadające jego charakterowi i bóstwu. Na przykład, oczy sługi Lathandera, staną się złote i niezwykle jasne.
Każdy kto posiada bóstwo opiekuńcze takie samo jak ty natychmiast pozna twoją transcendencję, w efekcie otrzymujesz premię do wszystkich testów na charyzme +2 odnośnie tej istoty.

Oto część zdolności klasy jakich potrzebujesz, całość skopiowałem z pewnego forum- i domyślam się że sami pracowali nad przekładem więc pisownia może nie być identyczna z orginałem.

Nie ma tu tak naprawdę szablonu tylko drobna zmiana właściwości więc ograniczeń nie ma- jeśli ktoś zdobędzie 5poziom w tej klasie to automatycznie powinien móc zmienić się w przybysza. Jeśli chodzi ci o szczeguły to jedynym wyjątkiem mógłby by być tylko przybysz- jeśli tak się zdarzy to zachowuje swój typ...
 
Awatar użytkownika
lilanduris
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 9:16 am

sob kwie 28, 2007 11:50 am

Może jestem tępa, ale ja nadal nie rozumiem, na jakiej podstawie mam wybrać przybysza, w którego się zmienić... :(
 
Awatar użytkownika
WarMaster
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: czw sie 25, 2005 10:43 am

sob kwie 28, 2007 11:56 am

Nie wybierasz przybysza. Poprostu twój podtyp zmienia się z humanoida na przybysza i otrzymujesz zdolności wymienione wyżej.
 
Alpha-Omega
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 271
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 8:11 am

wt maja 15, 2007 2:51 pm

To nie jest podtyp, tylko typ. Kiedy grałaś np elfką kapłanką, jej typ to humanoid. Kiedy zaś awansuje na 5 poziom Boskiego Sługi, zmienia się on na "przybysz (rodowity)".
 
Awatar użytkownika
lilanduris
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 9:16 am

wt maja 15, 2007 4:16 pm

Czyli rozumiem, że oprócz cech opisanych w FR, nie dostaję żadnych właściwości przybysza?
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

wt maja 15, 2007 6:03 pm

Oprócz zmian ze względu na typ w rodzaju niepodatności na zaklęcia skierowane przeciw humanoidom postać nie staje się bardziej pozaplanarna, innymi słowy oprócz typu i wyglądu postać nie upodabnia się bardziej do swojego boga, oraz jego sług.
 
Alpha-Omega
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 271
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 8:11 am

wt maja 15, 2007 7:17 pm

Ale zyskuje chyba widzenie w ciemnościach (18m) no i niepodatność na efekty wplywające na humanoidy, jak Zauroczenie osoby.
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

wt maja 15, 2007 7:24 pm

Sangster pisze:
Ale zyskuje chyba widzenie w ciemnościach (18m) no i niepodatność na efekty wplywające na humanoidy, jak Zauroczenie osoby.

-Spójrz co napisałem
Merlin wszech pisze:
Oprócz zmian ze względu na typ w rodzaju niepodatności na zaklęcia skierowane przeciw humanoidom postać nie staje się bardziej pozaplanarna

Może nie dało się jaśniej- niemniej powinieneś zrozumieć o co mi chodziło, i nie powtarzać niewymienionych nieistotnych szczegółów.
Merlin wszech pisze:
Oprócz zmian ze względu na typ w rodzaju

To co wymieniłeś odnosi się dokładnie do tego fragmentu...
 
Alpha-Omega
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 271
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 8:11 am

wt maja 15, 2007 7:42 pm

Uważasz, że przybysze rodowici nie posiadają widzenia w ciemnościach?
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

czw maja 17, 2007 7:32 pm

Uważam że posiadają- wymieniłem tylko część właściwości, a uzupełniając ją do końca prgnę dodać że postać staje się przybyszem o podtypie zależnym od charakteru (np. chaotyczna dobra postać zyskuje podtyp chaotyczny dobry). Nie podano także edycji dotyczącej pytania- więc chcę jeszcze tylko wspomnieć że podałem fragment z 3.0 (w 3.5 boski sługa zdolność "napełnienia zdolnością czarową" zyskuje poziom wcześniej).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości