Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

Epics of the Realms - edycja 1/2/3/3.5

wt lis 21, 2006 1:10 pm

LISTA EPICKICH POSTACI FAERUNU
Lista oparta jest na materiałach zebranych z oficjalnych podręczników do świata Forgotten Realms z edycji 1, 2, 3 oraz najnowszej 3.5. Nie wzięto natomiast pod uwagę postaci z najnowszych powieści FR, których akcja rozgrywa się w roku 1374 (jak np. Blackstaff Stevena Schenda).

Listę pomagają stworzyć (jak na razie ;):
Cahir, Radnon, Kymil Nimesin, Lendir, Radgers, Damador., Planetourist, Renald, Knoely, zarrow, Vitriol Plugawiciel, latharast, verdes, Merlin wszech oraz iron_master.

Wszelkie komentarze prosiłbym umieszczać w temacie do tego przeznaczonym: Epics of the Realms - komentarze. Dziękuję :)

A-L:

Alarendi Eveningshine - księżycowy elf kobieta baelnorn czarodziej 19/arcymag 2. - Najstarszy z balenornów strzegących grobowców elfich rodzin szlacheckich z Sharrven. W przeszłości służyła za doradczynią elfów z tegoż królestwa. Obecnie rozważa propozycję współpracy z grupą elfów - Caerilcarn - pragnących powrotu Wysokiego Lasu w ręce elfów. Źródło: Lost Empires of Faerun.
Alathene Moonstar - arcylicz [rozwinięty człowiek Illuskanin] czarodziej 15/mistyczny wyznawca 5 [Selune]. - Głowa szlacheckiej rodziny Moonstar z Waterdeep. Mimo znacznego wieku nadal pozostaje piękna jak w zamierzchłej przeszłości. Jej największym pragnieniem jest znalezienie i pokonanie swego brata, Lorda Vanraka. W tym celu stworzyła na Planie Cieni bezpieczna placówkę z której banda poszukiwaczy przygód będzie rozpocząć poszukiwania kryjówki Vanraka w Podgórzu. Źródło: City of Splendors: Waterdeep.
Algarel Tanthul - pomrok zaklinacz 10/wojownik 10/kapłan 6/adept cienia 2. - Jeden z synów Telamonta. Przywódca osobistej straży arcyksięcia. Nie interesuje go nic, poza ochroną ojca. Źródło: Władcy Mroku.
Algashon Nathaire - banelicz [rozwinięty człowiek Vassańczyk] kapłan [Bane] 25/boski sługa 5. - Niegdysiejszy Drugi Mówca Kultu Smoka, zginął ponad 3 stulecia temu. W roku 1373 dzięki Sammasterowi, został przywrócony o życia. Po śmierci sammastera, rozpoczął starania do odzyskania swej dawnej pozycji. Co ciekawe ostatnio mimo tego, że oficjalnie pzoostaje wiernym Bane'owi, w tajemnicy przeszedł na wiarę Gargautha. Źródło: Dragons of Faerun.
Alustriel Silverhand - człowiek kobieta [Wybraniec Mystry] czarodziej 20/zaklinacz 2/arcymag 2. - Wybraniec Mystry, jedna z Siedmiu Sióstr oraz Władczyni Srebrnych Marchii. Wraz z Taernem Ostrorogiem rządzi Silverymoon. Nazywana również "Panią Nadziei" oraz "Lśniącą Panią" niesie porządek i pokój wszędzie tam, gdzie się pojawi. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Amarak - mężczyzna człowiek czarodziej 23. - Stosunkowo mało znany netherilski czarodziej, który znany jest przede wszystkim ze stworzenia najeżonej pułapkami Krypty Śmierci (Tomb of Dead), znanej też jako Zaginiony grobowiec Amaraka, znajdującej się w Górach Nether dokładnie 15 mil na północ od Twierdzy Piekielna Brama. Miejsce to miało być bezpiecznym azylem maga okazało się jednak jego więzieniem, którego po zakończeniu prac nigdy nie opuścił. Miejsce to ponoć jest prawdziwym skarbcem magicznych przedmiotów, po które wystarczy siegnąć (i ujść z życiem). Chodzą jednak słuchy, że przetrwał wypadek i wciąż przemierza korytarze swojej dawnej siedziby. Źródło: WE do Races of Faerun.
Amyrisu - mężczyzna półczart/półniewidzialny łowca łotrzyk 8/skrytobójca 3. - Ostatni i najpotężniejszy strażnik grobowca Amaraka łączący zdolności rasowe i czarcie cechy. Tajemnicza istota o nieznanym pochodzeniu ale ogromnej sile. Możliwe, że jego dzieje sięgają warstw Otchłani. Nikt nie wie tego jednak na pewno bo mało kto zdołał opuścić żywy komnaty, których ów stwór strzeże. Źródło: WE do Races of Faerun.
Antalab of the Shaking Stones - mężczyzna drow czarodziej 13/archont żywiołów 7. - Mistrz magii Żywiołów z Sshamath. Brał udział w wyprawie odkrywców Giganta Ostorii - olbrzymiej rzeźby, otoczonej strefą martwej magii. To właśnie Antatlab uważa, że rzeźba ta jest tak naprawdę olbrzymim kamiennym golemem, który (o ile zdobyłoby się nad nim władzę) mógłby przysłużyć się miastu jako potężna siła obronna. Źródło: Drizzt do'Urden Guide to Underdark. Underdark.
Aquilan Greatspan - avariel mężczyzna wojownik 4/kapłan 12/boski sługa 5/hierofanta 1. - Od 200 lat przywódca największej społeczności Avarieli we wnętrzu Szczytu Śnieżnych Orłów (Aerie of Snow Eagles) w Górach Lodowej Obręczy. Źródło: Races of Faerun.
Arthindol the Terraseer - licz sarrukh czarodziej 25/ arcymag 5. - Sarrukh, który pod postacią arkanisty był świadkiem upadku Netherilu. To on zachęcił Netherilczyków do zakładania enklaw poza granicami imperium, szczególnie na zachodzie, na Wybrzeżu Mieczy. Obecnie powrócił do Oreme, gdzie każda osoba parająca się Sztuką, mając ”dar” może liczyć na audiencję u niego. Źródło: Lost Empires of Faerun.
Artor Delinskymm - wampir wojownik 13/rycerz ciemności 3/mistrz wampirów 3. - Wyjęty spod prawa Shoon, znany ze swej nienawiści do wszystkich Calishitów. Po przybyciu do Waterdeep "zmonopolizował" tamtejszy światek wampirów, stał się postrachem nawet pośród swych współbraci. Całe waterdeep uważa za jeden wielki teren łowiecki. N swoje usługi ma nawet członka Niewidocznych, wampirycznego doppelgangera Fhanga. Źródło: City of Splendors: Waterdeep.
Ashenford Torinbow - człowiek mężczyzna [Wybraniec Eldath, Mielikki oraz Silvanusa] bard 20/harfiarz 2/ewangelista 2. - Ma mniej więcej 60 lat, jest półelfem. W latach młodości często współpracował z Harfiarzami, jednak po tym gdy porwali go Zhentarimowie oraz torturach jakim go poddali ich kontakty urwały się. Ashenford wędrował później po Cormyrze aż dotarł do Waterdeep, gdzie stał się częstym bywalcem tawern. Z czasem coraz bardziej stawało się dla niego jasne co powinien robić. nauczony przez mieszkańców Cedarsproke, że naturę powinno się szanować rozpoczął pomagać Szmaragdowej Enklawie, która stała się dla niego najważniejszą rzeczą na świecie. Źródło: Vilhon Reach
Aulagol - łupieżca umysłu licz czarodziej 15. - Członek Rady Starszych illithidzkiego miasta ChiChitl, położonego niemal dokładnie pod Waterdeep. Jak pzoostali członkowie Rady odpowiada za przechowywanie wiedzy mieszkańców miasta, których mózgi pożera po ich śmierci. jest on jednym z najstarszych alhoonów w północnym Podmroku. W pewnym stopniu to on jest odpowiedzilany za śmierć Starszego Mózgu miasta. jest szanowany przez swych pobratymców za perfekcyjne opanowanie zasad rządzących nekromancją. Źródło: Underdark.
Aumvor the Undying - licz człowiek nekromanta 15/arcymag 5/epicki czarodziej 7/netheryjski arkanista 5. - Bez przesady można chyba użyć stwierdzenia, że jest to jeden z najbardziej znanych i najpotężniejszych liczy Faerunu. Jeszcze za życia w odróżnieniu do wielu netherilczyków (pochodził właśnie z tego imperium) interesował się tajemnicami życia i śmierci. W dniu gdy Karsus rzucił wyzwanie bogom, zachwiania w magii doprowadziły do przemiany Aumvora w licza i przeniesienia go w okolice Wysokiego Lasu. Jego nekromantyczna wiedza jest tak duża, że liczba osób szukających jego kryjówki jest olbrzymia. Przez setki lat poszukiwał ludzi w których mogła płynąc netherilska krew i przekazywał im skrawki swej wiedzy, chcąc by wiedza Netherilu przetrwała na wieki i co więcej, rozwijała się. Obecnie obserwuje poczynania Pomroków i zastanawia się jak zachować się względem nich. Źródło: Champions of Ruin.
Auschylactus - mężczyzna człowiek licz zaklinacz 18/arcymag 2. - Licz mający swa siedzibę na bagnach Vast. Z racji tego, że chochliki ukradły mu filakterium, może oddalać się od swej krypty tylko o 16 kilometrów. Również rzucane przez niego czary, nie oddziałują na osoby znajdujące się poza tym 16 kilometrowym okręgiem. Źródło: www.wizards.com.
Aznar Thrul - mężczyzna człowiek wywoływacz 10/Czerwony Czarnoksiężnik 10/arcymag 3. - Zulkir Wywoływania oraz tharchion Priadoru. Sprzeciwia się polityce prowadzonej przez Szass Tama i bez przerwy knuje przeciw niemu. Z pomocą Nevrona i Lauzorila (Zulkirów Przywoływania i Zaklinania) chce podbić Rashemen a tym samym osłabić wpływy Licza. Pobierał nauki w Akademii Czarnokija w Waterdeep. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain. City of Splendors: Waterdeep.
Bazim-Gorag, the Firebringer - duży przybysz (KW 25). - Dwugłowy pomniejszy władca Slaadów uwięziony w miejscu zwanym Loch Ruin. W -585 RD potężny władca Trolli Harska Thaug wraz z całą armią swoich pobratymców najechał na szkołę magii o nazwie Selskartur, Wieża Gwiazd, założoną przez Czarodziei z Netherilu. Zdesperowany władca wieży Mag Ilviroon, w której mieściła się szkoła, przy pomocy zaklęć wezwał do obrony Baazima-Goraga i wysłał go naprzeciw oddziałom Trolli. Niosący Ogień pokonał Trolle, jednak zaklęcia pętające slaada zawiodły a on Zwrócił się przeciwko czarodziejom z Wieży. Harska Thaug powrócił po raz kolejny i zrównał Wieżę z ziemią. Dziś jej ruiny nazwane są Lochem Ruin a Bazim-Gorag został pod nimi uwięziony. Źródło: Champions of Ruin.
Beast Lord, the łupieżca umysłu licz czarodziej 15. - Niezwykle enigmatyczna postać. Jeden z mieszkańców Dekanteru, twórca goblinów noszących miano goblinów Dekanter, silniejszych oraz mądrzejszych od swych zwykłych braci. Źródło: Lost Empires of faerun. Races of faerun.
Bey of Runlatha - mężczyzna człowiek duch wojownik 10/czarodziej 5/eldricht knight 5. - Osoba, która wspołnie z krasnoludami z Ascore prowadziła uchodźców z Netherilu w ich marszu ku bezpiecznym ziemiom królestwa Delzoun. Zginął niedaleko Delzoun, walcząc z nalfeshnee Zukothohtem. Uchodźcy, których prowadził rozpoczeli koczowniczy tryb zycia stając się prekursorami Uthgardzkich plemion. Źródło: Lost Empires of Faerun. www.wizards.com.
Brennus Tanthul - pomrok wieszcz 12/mistrz wiedzy 8/adept cienia 6 - Najmłodszy z synów Telamonta Tanthula. Przeżył upadek Netherilu. Obecnie urzęduje w mieście Pomrok, gdzie sprawuje funkcję głównego wieszcza. Ma zamiłowanie do historii i jest prawdopodobnie największym ekspertem w dziedzinie netheryjskich korzeni miasta. Źródło: Władcy mroku.
Cadderly Bonaduce - człowiek mężczyzna [Wybraniec Deneira] kapłan 20. - Potężny kapłan Deneira, Wybraniec tegoż bóstwa. Przez lata zmagał się z przeciwnościami losu - złym ojcem, klątwą Chaosu, Nocnymi maskami i wieloma innymi. Obecnie przewodzi Świątyni Deneira w Duchowym Uniesieniu. Posiada wielu wpływowych i znanych sprzymierzeńców. Uczestniczył w zniszczeniu potężnego artefaktu - Crenshinibona. Źródło: Heroe's Lorebook.
Cephalopolop - kobieta kraken czarodziej 14. - Stary karen żyjący w Grocie Krakena - czeluściach poniżej miasta kuo-toa, Sloopdilmonpolop. Dzięki telepatycznym mocom komunikuje się z władcą miasta (podając się z samą Blipdoolpoolp), kierując nim i używając do załatwienia własnych interesów. Źródło: Underdark.
Cephalossk - łupieżca umysłu kapłan [Ellsensine] 18. - Członek Rady Starszych illithidzkiego miasta ChiChitl, położonego niemal dokładnie pod Waterdeep. Jak pzoostali członkowie Rady odpowiada za przechowywanie wiedzy mieszkańców miasta, których mózgi pożera po ich śmierci. Źródło: Underdark.
Clairburnus Tanthul - pomrok zaklinacz 14/adept cienia 4/wojownik 8/łotrzyk 3. - Najmłodszy kapitan armii miasta Pomrok, a zarazem syn Telamonta Tanthula. Przetrwał upadek Netherilu. Jest wybitnym dowódcą i jego umiejętności nie raz przysłużyły się Pomrokom. Źródło: Władcy Mroku.
Culin Thark - mężczyzna człowiek licz zaklinacz 11/bard 10. - Zaufany agent Szass Tama, rezydujący w mieście Nethjet. Podając sie za artystę, nakłania podrózników do wejścia w specjalny portal kierujący do..jaskiń w których aż roi się od nieumarłych stworzonych przez Szass Tama. Źródło: www.wizards.com.
Czaszki Skullportu - uznawane za płomienne czaszki o 8 KW, kolektywnie potrafiące rzucać czary jak zaklinacz 26/arcymag 5/netherylski arkanista 5. - Za tymi rządzącymi Skullport istotami stoją zlane w jedno jaźnie trzynastu netherylskich Arkanistów, którzy w momencie rzucenia Karsus's Avatar eksperymentowali z Mythalem w Enklawie Sargauth na terenie obecnego Skullport. Najpierw forma czaszki była jedynie kształtem, niedawo jednak- po próbie zdobycia mocy wypoaczonego Mythalu przez istotę z innej sfery zwaną Vhostyn- cztery z nich zostały zniszczone, a pozostałe stały się prawdziwymi nieumarłymi. W związku z tym, równowaga w podziemnej części Waterdeep została zachwiana- dotyczy to zwłaszcza balansu między potęgą Halastera i Czaszek. Źródło: City of splendors: Waterdeep.
Dabron Sashenstar - człowiek mężczyzna tropiciel 10/wojownik 8/książę kupców 5. - Arystokrata z Wrót Baldura, znany z "odkrycia" królestwa Sossal z którym nawiązał kontakty handlowe. W roku 1360 zaginął i jak się okazało 12 lat spędził z Tuiganami (najpierw jako niewolnik, później jako pełnoprawny członek plemienia które go porwało). Po powrocie w roku 1372 rozpoczął starania na rzecz przejęcia rodzinnego majątku. Źródło: Power of Faerun.
Daelegoth Orndeir - elita genasi ognia kapłan 10/władca słońca 10/ewangelista 5. - W prostej linii pochodzi od genasi będących pierwszymi klerykami Amaunatora. Teraz sam służy kościołowi Lathandera, choć ostatnimi czasy jego działania związane z głoszeniem Herezji Wschodzącego Słońca mówiących o ponownym przyjściu Amaunatora i odejściu Lathandera skupiły na nim uwagę trójki Przywódców Kościoła Pana Poranka, którzy SA nawet gotowi rzucić na niego ekskomunikę. Warto tutaj wspomnieć o tym, że wsławił się on również pokonaniem jednego z książąt Pomroków Brennus Tanthula w czasie gdy ten przeszukiwał ruiny miasta Karse w Wysokim Lesie. Źródło: Power of faerun.
Danactar, Najświętszy Sługa Gonda - człowiek kapłan [Gonda] 14/techmistrz 10/hierofanta [Gonda] 3. - Wysoki Wynalazca, Ręka Boskiej inspiracji - to tylko niektóre z jego przydomków. Mówi się, że jest on najpotężniejszym sługą Gonda w całych Krainach. Danactar opiekuje się Wysokim Świętym Domem Cudownych Wynalazków w Ilul. Źródło: Faiths & Avatars.
Danchilaer the Mad Mage - człowiek mężczyzna czarodziej 21/zakilnacz 6/arcymag 5. - Tajemniczy halruaański czarodziej, który osiadł w Granicznych Królestwach 400 lat temu. Ponoć najpotężniejszy mag w rejonie. Wokół jego wieży powstało miasto Dapplegate, którego jest nominalnym władcą (i tylko nominalnym). Nie obchodzą go żadne sprawy zewnętrzne a wielu uważa, że stary czarodziej nie żyje. Nie jest to jednak prawdą ponieważ raz w roku mag ten objawia się jakiejś grupie poszukiwaczy przygód i daje jej określone zadanie za wykonanie, którego mogą otrzymać wspaniałe magiczne przedmioty. Nikt jednak nie wie jaki system stosuje ów tajemniczy jegomość. Źródło: Power of Faerun.
Deltagar Zelhund - człowiek mężczyzna czarodziej 18/mistrz wiedzy 2/arcymag 1. - Były mag Bractwa Tajemnic. Zbiegł przed Arklemem w towarzystwie yuan-ti do Hlondeth. Źródło: Władcy Mroku.
Dendar the Night Serpent - kolosalny przybysz (KW 54). - To plugawa bestia, stara niczym świat. Egzystuje na planie Fugue (jak to jest po polsku?) kolekcjonując koszmary ludzkości. Dzień, w którym zbierze wystarczająco ilość koszmarów, będzie ostatnim dniem na Torilu... Podobno powstała, kiedy pierwszy śmiertelnik śnił... albo może sama jest przeciwieństwem snu? Wiadomo, że kiedy czas nadejdzie nikt nie będzie mógł jej powstrzymać, nawet bogowie. Grupa fanatycznych czczicieli Kelemvora szkoli się przez całe życie, aby jednego dnia zaatakować Dendar w jej środowisku i zmusić jaą do zużycia cennych koszmarów do obrony - uważają, że w ten sposób świat dalej może istnieć. Bestia zyskała wiele imion w ciągu stuleci. W Calimshanie, niesłusznie zresztą, uważa się ją za twórczynię Nocnej Parady. Denadar wygląda jak długi na 300 stóp, ogromny wąż o ciemnym kolorze łusek. Źródło: Champions of Ruin. Zapomniane Krainy: Opis Świata.
Dethud Tanthul - pomrok nekromanta 15/adept cienia 8. - chyba najbardziej wstrzemięźliwy spośród dwunastu synów Telamonta Tanthula. Jego skłonność do milczenia jest legendarna w całym mieście Pomrok. Wśród członków rodziny najbliżej mu do roli sędziego, rozjemcy. Bracia i ojciec nieustannie proszą go o rady w najbardziej drażliwych kwestiach, co czyni z niego osobę niezwykle wpływową. Źródło: Władcy Mroku.
Dove Falconhand - człowiek kobieta [Wybraniec Mystry] tropiciel 14/zaklinacz 9/łotrzyk 4/zwiadowca harfiarzy 1. - Wybranka Mystry, jedna z Siedmiu Sióstr, żona Florina Sokolorękiego oraz legendarny Rycerz Myth Drannor. Jej zdolności magiczne, w odróżnieniu od reszty sióstr, ustępują miejsca biegłości w walce. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Druxus Rhym - mężczyzna człowiek transmuter 10/Czerwony Czarnoksiężnik 10/arcymag 4. - Zulkir Transmutacji oraz wierny sojusznik Szass Tama. Dawniej był członkiem Badaczy, jednak po pewnym czasie zdecydował porzucić tamtą organizację i przystał do Czerwonych Czarnoksiężników. Był jednym z pierwszych Thayczyków, którzy poparli politykę tworzenia enklaw w całym Faerunie. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Dyrr - mężczyzna licz (drow) zaklinacz 22/czarodziej 3/kapłan [Velsharoona] 1. - Gardzący Lloth arcymag domu Agrach Dyrr w Menzo. Uważany za zmarłego cały czas tworzył swoje intrygi rządząc de facto matkami opiekunkami. Jeden z najstarszych i najpotężniejszych czarodziejów w mieście (podobno przewyższał nawet Grompha). Brał aktywny udział w Wojnie Pajęczej Królowej stanowiąc silne ogniwo sił buntowników. Źródło: Dragon magazine nr [i]312.
Ebrul Naramixna, Lord Apprehender - N, mężczyzna deep Imaskari zaklinacz 10/czarodziej 15/arcymag 4. - Jedna z dwóch osób bezpośrednio podlegających władcy Głebokiego Imaskaru. Odpowiada on za zbieranie róznych zaspbów oraz informacji. Równiez do niego należy zadanie kierowania magiczną obroną miasta. To z jego rozkazu zniesiono barierę oddzielającą Głęboki Imaskar od reszty świata rozpoczynając misję poznawania możliwości płynacych z nawiązywania kontaktów z obcymi. Źródło: Underdark.
Eddoun Felderstone - mężczyzna człowiek czarodziej 12/fachowiec 14. - Jeden z najsłynniejszych jubilerów z Irl w Granicznych Królestwach i właściciel zakładu "Pięć Pierścieni Felderstone`a". Znany przede wszystkim z produkcji, popularnych wśród Sembijczyków, przedmiotów zapewniających stały efekt czaru lesser ironguard. Co ciekawe każdy z tych pierścieni może na słowo rozkazu twórcy eksplodować co stanowi świetne zabezpieczenie przed tymi, którzy nie chcą płacić. Źródło: www.wizards.com/dnd.
Elminster - człowiek mężczyzna [Wybraniec Mystry] wojownik 1/łotrzyk 2/kapłan 3/czarodziej 24/arcymag 5. - Prawdopodobnie najbardziej znany mieszkaniec Faerunu. Sędziwy wiek, co prawda daje mu się już we znaki, aczkolwiek jego ogromne osiągnięcia w wielu dziedzinach pozostaną zapisane w kartach Zapomnianych Krain na wieki. Jest najpotężniejszym spośród Wybrańców Mystry, wychował już rzeszę uczniów a każdy z nich został potężnym czarodziejem. Jest doskonałym tancerzem, aktorem i wojownikiem a w umiejętności posługiwania się magią osiągnął mistrzostwo. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Eltab - duży przybysz (demon lord) (KW 35). - Potężny i wiekowy pomniejszy Demoniczny Władca, niegdysiejszy władca 248 warstwy Otchłani, zwanej Ukrytą. Niemal równo z wybuchem wojen Narfellu i Raumantharu, został przywołany przez pokaźną grupę magów z pierwszego imperium. Poprowadził inwazją na Rashemen, gdzie przez kilka setek lat sprawował rządy. Pomógł w ustanowieniu teokracji Eltabranaru we wschodnim Shaar. Pomagał Czerwonym Czarodziejom w walkach z mullhorandzkimi królami-bogami. Niedługo potem został uwięziony pod nowo wybudowanym Eltabbar. Po setkach lat uwolnił się i panuje zemstę na wszystkich tych, którzy kiedyś z nim zadarli. Planuje również odzyskać władzę na swoim planie w Otchłani. W całym Thay znaleźć można małe kabały wyznawców demona. Źródło: Champions of Ruin.
Exclamor - pół żywiołak powietrza/pół androsfinks druid 20, SW 33. - Potężny byt będący jednym z czterech Jasnowidzów Natury. Zawiera w sobie esencję powietrza. Źródło: WE do Magii Faerunu.
Farseer - człowiek mężczyzna kapłan [Savrasa] 10/wieszcz 10/mystic theurge 10. - Główny administrator Domu Wszystkowidzącej Kuli, Świątyni Savrasa. Jest drugim po Zalathormie Kirksonie, najpotężniejszym wieszczem Krain. Dom Oka jest miejscem gdzie nauki pobierali najwybitniejsi wieszczowie a zarazem jest to jedna z największych (o ile nie największą) "wytwórni" zaklęć ze szkoły wieszczenia w Krainach. Źródło: Serpent Kingdoms.
Fesztelan - człowiek mężczyzna druid 17/ boski sługa [Silvanusa] 4. - Jeden z największych druidów Krain, zamieszkujący Zapomniany Las. Chodzą słuchy, że posiada ogromną wiedzę, ale dotarcie do niego jest mniej więcej tak samo łatwe jak wdrapanie się na najwyższy szczyt Szarych Wierchów. Źródło: Zapomniane Krainy: Opis Świata.
Flowrider Plyp Shurlush - mężczyzna slyth druid 19 [Silvanus]. - Przywódca Fluvenilstry - miasta Slythów - a zarazem przywódca Kręgu Głebin. Dowodzi armią miasta, składającą się z trzech setek oddanych wojowników i tropicieli. Źródło: Underdark.
Fruyshuk - PZ, illithilicz, kapłan 18 Illsensine. - Członek Rady Starszych illithidzkiego miasta ChiChitl, położonego niemal dokładnie pod Waterdeep. Jak pzoostali członkowie Rady odpowiada za przechowywanie wiedzy mieszkańców miasta, których mózgi pożera po ich śmierci. Źródło: Underdark.
Fzoul Chembryl - człowiek mężczyzna [Wybraniec Bane'a] kapłan [Bane'a] 17/hierofanta 2. - Obecny władca Twierdzy Zhentil, przywódca Zhentarimów, Tyran Księżycowego Morza. Wierny swemu bogu, marzy o chwili,w której Bane stanie się najpopularniejszm bóstwem w Krainach. Obecnie plauje zdobycie Arrabar,Reth, Chondath oraz Sespech. To z jego ręki zginął Manshoon, on też jest twórcą Berła Oka Tyrana. Jest niezwykle pewny siebie, cechuje go również duma. Źródło: Opis Świata: Zapomniane Krainy.
Gareth Smocza zguba (Dragonsbane) - człowiek mężczyzna paladyn 20/ kapłan [Ilmatera] 5. - Obecny władca Damary. Były członek legendarnej grupy poszukiwaczy przygód - "Bandy Ośmiu". W roku 1373 za sprawą intrygi Sammastera został uwięziony na Planie Cieni, jednak dzieki pomocy przyjaciół i podwładnych został stamtąd uwolniony. Źródło: Opis Świata: Zapomniane Krainy. Rage.
Ghiz'kith, Devotee of the true Sseth - mężczyzna sarrukh czarodziej 10/mistyczny wyznawca 5 [Sseth]. - Odwieczny wróg Pill'it'ith - sarrukha albinosa, który w jego mniemaniu zdradził Prawdziwego SSetha. Po przemianie w licza, yuan-ti zamknęły go w bursztynowym więzieniu, gdzie zapadł w wieloletni sen. Obudziły go wołania Ssetha, który po Czasie Niepokojów został podstepnie uwięziony przez Seta. Od tamtego momentu, miejsce pobytu Ghiz'kitha jest nie do ustalenia. Obecnie, jego celem jest przywrócenie chwały i władzy Ssethowi a także zabicie Pill'it'itha. Źródło: Serpent Kingdoms.
Grishnurok - łupieżca umysłu licz czarodziej 11/psion 6. - Członek Rady Starszych illithidzkiego miasta ChiChitl, położonego niemal dokładnie pod Waterdeep. Jak pzoostali członkowie Rady odpowiada za przechowywanie wiedzy mieszkańców miasta, których mózgi pożera po ich śmierci. Źródło: Underdark.
Gromph Beanre - mężczyzna drow czarodziej 18/arcymag 4. - Pierwszy czarodziej domu Beanre, mistrz Sorcere oraz arcymag Menzoberranzan. Jeden z najpotężniejszych magów w mieście zawsze działający na jego korzyść ale zarazem ciągle spiskujący przeciw rządzącym matkom opiekunkom (jest przywódcą owej opozycji). Źródło: Dragon magazine nr 302.
Guldor Zauviir - drow mężczyzna czarodziej 20/arcymag 2. - Jest on Mistrzem Magii miasta Sshamath, szanowanym przez innych. Jedna z najpotężniejszych postaci w całym mieście. Źródło: Underdark.
Gulgath, - człowiek mężczyzna czarodziej 23. - Jest on jedynym nikomu nie podporządkowanym czarodziejem Mulmaster. Jest również jedną z niewielu osób, które nie obawiają się rządzących miastem Ostrzy oraz Selfarila Uoumdolphina. Źródło: Mysteries of the Moonsea.
Hadrhune - pomrok czarodziej 10/adept cienia 10. - Prawa ręka arcyksięcia miasta Pomrok oraz jego wysłannik i agent. Posiada najlepsze informacje dotyczące aktualnych wydarzeń mających miejsce w Faerunie ze wszystkich pomroków. Pragnie zostać gubernatorem Thay w tedy, gdy Pomroczni podbiją świat. Jest również potężnym czarodziejem wprawionym w boju, posiadającym dużą styczność z magią Cienistego Splotu. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Haeronth Blaedaerer - mężczyzna człowiek wojownik 9/łotrzyk 7/uliczny wojownik 5. - Znany jako "Jednooki pies" rzecznik oraz jeden z liderów "Martwych Hełmów z Dunbridges", grypu najemników, poszukiwaczy przygód i różnych awanturników mieszkających w Dunbridges. Człowiek jowialny i gadatliwy. Nosi przy sobie magiczną opaskę na oko (działającą jak pierścień spadających gwiazd), której mocy jednak nie zna. Źródło: http://www.wizards.com/dnd
Halaster "Czarny Płaszcz" - człowiek mężczyzna czarodziej 25/arcymag 5. - Twórca Podgóry, w której przesiaduje całymi dniami i nocami, prowadząc straszliwe doświadczenia oraz eksperymenty nad schwytanymi istotami. Jest jedną z najstarszych nie-smoczych istot egzystujących w Zapomnianych Krainach. W chwili obecnej zupełnie już stracił rozum a wraz z nim własną poczytalność. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Hamezaar - mężczyzna złoty krasnolud wampir wojownik 7/tropiciel 3/rycerz ciemności 9. - Ponad tysiąc lat temu sekretna kabała nekromantów z Mulhorandu założyła w tajemnicy miasto Pholzubbalt, mające służyć im za twierdzę. Po wielu wiekach nekromanci opuścili miasto, które znane było również pod nazwą Miasta Mauzoleów [Mausoleum City]. W 1238 RD licz Ulpharz na nowo odkrył opuszczoną twierdzę, zajął ją i otoczył się swymi sługami, rządząc nią przez wiele lat. Ponad 100 lat temu krasnoludzki wampir Hamezaar przepędził licza i zagarnął miasto. Wampir planuje w niedalekiej przyszłości zebrać armię i podbić Korzeń Ziemi [The Earthroot]. Obecnie Pholzubbalt znane jest bardziej pod nazwą Kościowisko [The Boneyard]. Źródło: Underdark.
Harthel Vras - kobieta drow licz kapłan 18 [Lolth]. - Matka Opiekunka domu Vrasl z drowiego dekapolis - Undrek'thoz. Źródło: Underdark.
Histokle Rireetha - mężczyzna demilicz (dawniej człowiek). - Tajemniczy i, jak wielu uważa, nieco obłąkany nieumarły netherilski czarodziej. Zamieszkuje lasy wokół Hawkgarth, który zyskał sobie miano Lasu Wielu Potworów. Sam demilicz przesiaduje zazwyczaj (o ile można mówić o siedzeniu w przypadku latającej czaszki) w ruinach swojej własnej twierdzy, na magicznym czarnym tronie od czasu do czasu przywołując różnego rodzaju monstra. Nie miesza się do polityki a tych, którzy dotrą do jego siedziby zwykle od razu zabija. Jedynie czasem gdy ma dobry nastrój zaczyna wypytywać podróżnych o to co dzieje się w Faerunie. Jest to chyba jedyna metoda aby przetrwać takie spotkanie... Źródło: www.wizards.com/dnd
Hlavin - pół-ilithid potężniejszy doppelganger zaklinacz 9. - Osoba niezwykle przebiegła a także w odróżnieniu do swych pobratymców osoba odważna. Jest on niezwykle charyzmatyczny i od samego początku działań na Szczurowych Wzgórzach miał ogromny wpływ na całą organizację. Cechuje go zazdrość jaką pała do wszystkich osób które są w czymś od niego lepsze, są bogatsze lub bardziej wpływowe. Hlaavin uważa, że by zawładnąć całym Waterdeep należy wpierw przejąć kontrole nad północą Wybrzeża Mieczy. Obecnie można spotkać go w postaciach majora-domusa villi lorda Kothonta, Chievela (PN, człowiek plebejusz 2) lub przywódcy luskańskeij grupy poszukiwaczy przygód Rekrutów Maski, Nindila Jalbucka (PN, niziołek lekkostopy łotrzyk6/fachowiec 4). W przeszłości podszywał się również za Czarnego Admirała, jednak po przegranej bitwie z flota Waterdeep, zaprzestał podszywania się pod ta osobę. Źródło: City of Splendor: Waterdeep, Cloak and Dagger.
Hss'tak - mumia sarrukh zaklinacz 10/arcymag 5. - Przekonany, że jest ostatnim z Sarrukhów, spoczywa w krypcie zapieczętowanej magią elfów z Evereski, pilnując dwóch Zwojów z Nether. Źródło: Serpent Kingdoms.
Hullack - człowiek zjawa mężczyzna druid 18/hierofanta [Eldath] 2. - Niegdyś był to jeden z najpotężiejszych druidów regionu Morza Wewnętrznego. Przewodniczył wpływowemu kręgowi Wywerna z południowego Cormyru. Był przyjacielem elfów. Po smierci poświęcił się ochronie Twierdzy Elfów, często pomaga ludności zamieszkującej tereny wokół twierdzy. Posiada ogromną wiedzę. Źródło: Wyznania i Panteony.
Ilcanorr z Luthcheq - mężczyzna człowiek czarodziej 20/arcymag 1/epik 2. - Emerytowany czarodziej i rezydent w mieście Oparl (stolicy Bedorn) w Granicznych Królestwach. Schronił się tutaj aby uciec od ciągłąch walk z rywalami. Jest de facto rzeczywistym, nieoficjalnym władcą miasta. Nie obchodzą go jednak zbytnio przyziemne problemy społeczne. Mistrz tworzenia golemów oraz panowania nad różnego rodzaju stworami (głównie gargulcami), które często sprzedaje bogatym mieszkańcom. Źródło: http://www.wizards.com/dnd
Illis Khendarhine, Great Lord Planner - PN, mężczyzna deep Imaskari zaklinacz 4/czarodziej 20/arcymag 6. - Obecny władca Głębokiego Imaskaru - ostatniej pozostałości po potężnym imperium Imaskariańskim. Zarządza on grupą czarodziejów zwnaych Planującymi, którzy wspomagają go zarządzaniu miastem. Źródło: Underdark.
Imbrar Heltharn, Fallen King of Impiltur - mężczyzna człowiek rycerz śmierci ex-paladyn 8/rycerz ciemności 10. - Niegdysiejszy król Impilturu. Wraz z całym oddziałem wojska zaginął po walce z plemieniem hobgoblinów. Powrócił jako nieumarły sługa Soneillon, Królowej Szeptów, od której otrzymał miecz Wielki miecz Impilturu. Obecnie ma pod swoją komendą całą armię hobgoblinów, którą zapewnie użyje w czasie nadchodzącego ataku na Impiltur. Źródło: Champions of Ruin.
Immirton "Redcloak" Loaden - ND mężczyzna człowiek czarodziej 14/master transmogrifist 10. - Najstarszy i najpotężniejszy z magów-obrońców Wolnej Baroni Felshroun w Granicznych Królestwach. Mistrz magii transmutacyjnej i twórca wielu unikatowych czarów z tej właśnie szkoły. Człowiek dość ekscentryczny ale oddany pozostałym magom oraz miastu, które obiecał bronić. Opracował specyficzną odmianę czaru klon, która pozwala mu wysyłać swoje własne kopie na ulice. Źródło: www.wizards.com/dnd.
Ioulaum - licz starszy mózg czarodziej 31/arcymag 5/netherilski arkanista 5. - Ioulaum był jak wiadomo jednym z netherilskich arkanistów. To on jest twórca mythallarów (magicznych przedmiotów będących niewyczerpalnym źródłem energii magicznej). To on stworzył pierwsze latające miasto (enklawę o nazwie...Ioulaum). Był twórcą potężnych czarów w tym Ioulaum Longevity, który z jednej strony mógł pozbawiać życia setki osób a z drugiej obdarowywać rzucającego setkami dodatkowych lat życia. Niedługo przed tym jak Karsus rzucił wyzwanie Mystryl, czym doprowadził do upadku całego Imperium, Ioulaum opuścił Netheril przeczuwając nadchodzącą katastrofę (warto tu wspomnieć, że Ioulaum należał do grupy arkanistów, którzy chcieli odwieść Karsusa od rzucenia czaru). Po upadku Netherilu, będący liczem Ioulaum (liczem został juz dużo wcześniej) rozpoczął poszukiwania ocalałych arkanistów jednocześnie rozpoczynając szkolenia...illithidów, którym przekazał wiedzę jak przemieniać się w liczów. X lat później, mając "pod" sobą odpowiednią liczbę sługów zniszczył ich tworząc wielki nieumarły mózg w który następnie przelał swoja jaźń i osobowość, stając się nieumarłym wielkim mózgiem przyjmując "imię" Wyroczni Ellyn'taal. Nie wiadomo jakie obecnie są jego plany. Źródło: Netheril: Empire of magic. Lost Empires of faerun.
Irae T'sarran - kobieta drow kapłan 17/hierofatna 3 [Kiaransalee]. - Przywódczyni kultu Kiaransalee w mieście Maerimydra. W celu zdobycia władzy zlikwidowała wszystkich będących wyznawcami Lolth członków Domu rządzącego miastem. Odpowiada za czystki wyznawców Lolth w całym mieście. Jej marzeniem było również sprowadzenie do Maerimydra, Nieumierającej Świątyni z rodzimego planu Kiaransalee. Źródło: Miasto Pajęczej Królowej.
Irixis teh Sorcerorb - beholder 20 KW/beholder mag 4. - Beholder, asystent Scarmarel, jednego z trójki phaerimmów-przywódców miasta Ooltul. Sekretnie planuje obalić Triumwirat. W tym celu pragnie zawiązać przymierze z niewolnikami, którym przewodzi Kronnak "Gryzący Oko" - niezykle silny ork. Phaerimmy co ciekawe, w ogóle nie przejmują się knowaniami beholdera...co, może się źle dla nich skończyć. Źródło:Underdark.
Ityak-Ortheel, the Elf Eater - kolosalny przybysz (KW 42). - Przerażający i plugawy potwór, mający swą siedzibę w otchłani, czeka na wezwanie swego ohydnego pana - Malara, Władcy Bestii. Zrodzony u zarania dziejów z przelanej krwi Gruumsha i Corellona, podczas ich tytanicznej walki, jest zgubą elfów od tysiącleci. Na wezwanie Malara zostaje przywołany na Plany Materialne - może to zająć nawet tysiące lat, ale zawsze powraca, aby siać terror i zniszczenie, niszczyć dusze elfów. Jednakże w ciągu ostatnich stuleci coraz częściej zaczyna pojawiać się w Faerunie - ostatnio w 1372 roku RD na Evermeet. Jego najsłynniejszym dziełem pozostaje atak na Chysalis w 1365 roku RD. W związku z Powrotem wydaje się, iż Elf Eater będzie coraz częstszym gościem w Faerunie... Źródło: Champions of Ruin.
Iyraclea - człowiek kobieta [Wybraniec Auril] kapłan 15/boski sługa 5/hierofanta [Auril] 5. - Najpotężniejsza kapłanka i wybranka Auril w Zapomnianych Krainach (oraz jedna z najpotężniejszych kapłanek w ogóle). Twórczyni wielu epickich zaklęć. Żyje w lodowym zamku gdzieś na północy Wielkiego Lodowca i każe się nazywać Lodową Królową. Służy jej armia gelugonów zwanych Lodowymi Pazurami Iyraclei. Chodzą słuchy, że przedłuża sobie życie porywając młodych magów z Sossal a następnie wysysając z nich siły życiowe przemienia w wierne jej sługi. Jej głównych celem jest rozszerzenie Wielkiego Lodowca znów na Chłodne Ziemie. Źródło: Zapomniane Krainy: Opis świata, Podręcznik Przygód Epickich.
Izazrem Thal - człowiek mężczyzna czarodziej 16/Czerwony Czarnoksiężnik 9. - Potężny i tajemniczy obrońca miasteczka Luthbaernar. Jest renegatem z Thay. Jego przydomek - Belted Mage [Zapiety Mag?) pochodzi od jego pasa, pozwalającego mu latać, zmieniać formę, stawać się niewidzialnym oraz odpornym na ogień. jest twórca wielu magicznych barier chroniących Luthbaernar, dzięki którym tylko on jest w stanie rzucać w nim czary iluzji oraz przemiany. Źródło; Power of Faerun.
Jestheflett Trun'zoyl'zl - drow kobieta kapłan [Lloth] 20. - Matka Opiekunka domu Trun'zoyl'zl - najpotężniejszego domu w całym Undrek'thoz oraz miasta o nazwie identycznej co nazwa Domu. Jest uprzedzona do druidów oraz wszystkich, którzy wyznają inne bóstwo niż Lolth. Źródło: Underdark.
Jymanha - kobieta człowiek licz zaklinacz 19 - Była konkubina Shangalara, który zamienił ją w licza. Należy do Pokrętnego Runu. Jest bardzo ważnym źródłem informacji, gdyż jest powiązana wieloma karawanami. Źródło: Władcy Mroku.
Kaanyr Vhok - kambion wojownik 16/zaklinacz 6. - Jeden z dawnych panów Twierdzy Piekielna Brama, który po zniszczeniu cytadeli schronił się w Podmroku gdzie w ruinach zapomnianego krasnoludzkiego miasta zbiera siły tanarukków to walki o władzę nad otaczającymi go jaskiniami. Na przełomie 1372 i 1373 roku podczas milczenia Lloth zawarł sojusz z szarymi krasnoludami z Gracklstugh i przeprowadził atak na drowie miasto Menzoberranzan. Oblężenie zakończyło się jednak klęską i obecnie Kaanyr po wycofaniu się do swojej siedziby stara się odbudować mocno przetrzebioną armię. Źródło: Srebrne Machie, Hellgate Keep.
Kartak Spellseer - licz człowiek nekromanta 20/arcymag 5/epik 6. - Został zniszczony ponad 200 lat temu, ale w tym stuleciu odtworzono go za pomocą precyzyjnie wypowiedzianego życzenia. Należy do Pokrętnego Runu i jest znany jako jeden z mistrzów run. Źródło: Władcy Mroku.
Keeper of Thall - demilicz czarodziej 31. - Najgroźniejszy mieszkaniec Krypty, leżącej w Niższym Pogrzebanym Królestwie. Ma on pod swoją komendą niezliczoną ilość liczów, ghulów, szkieletów, duchów i innych nieumarłych. Zdaje się, że wszytskie istoty przebywające w Krypcie uznają jego władze i wykonują wszytskie jego rozkazy. Źródło: Underdark.
Keilier Twistbeard - mężczyzna człowiek [Chondatańczyk] czarodziej 20/planeshifter 4. - Szalony odludek podróżujący po planach. Od czasu do czasu odwiedza Waterdeep, gdzie swojego czasu stworzył Niebieską Alejkę- boczną uliczkę w Dzielnicy Doków, przepełnioną magicznymi pułapkami. Obserwowanie jej ofiar stanowi jedną z jego ulubionych rozrywek. Źródło: City of Splendors: Waterdeep.
Keshna Finlothleer, Grand Master of Shadows - kobieta człowiek shadow-walker łotrzyk 9/zabójca 4/Telflammar Shadowlord 9. - Obecna przywódczyni Gildii. Wstąpiła w jej szeregi mając 9 lat. W czasie konfliktu z klerem Tempusa schroniła się u wpływowego członka gildii, którym stał się dla niej kimś w rodzaju ojca. Po jego śmierci, przejłe ajego nazwisko by upamiętnić jego wielkość. Jest wielką zwolenniczką walki z piratami z Morza Spadających Gwiazd uznając ich za zbyt duże zagrożenie dla gildii. Źródło: Cloak and Dagger. Unaproachable East.
Kezef the Chaos Hound - olbrzmi przybysz (KW 28 ). - Potężna międzyplanarna bestia równie stara jak Toril. Podobno stworzył go Jergal by porywał dusze śmiertelników, którzy mieli zostać osądzeni przez Pana Końca Wszystkiego. Stwór jednak wymknął się spod kontroli i został panem samego siebie. Reguralnie wędrował na Plan Materialny by pożerać dusze, które przez mroczną moc Kezefa zostały stracone na zawsze. Bóstwa chcąc ratować swoich wyznawców postanowiły uwięzić Kezefa. Za pomocą kajdan stworzonych przez Gonda, Tyra (który w czasie przytrzymywania paszczy Ogara starcił rękę) i magii Mystry wynaturzenie zostało uwięzione na Planie Rozkładu i Rozpaczy. Po wielu wiekach został uwolniony przez Cyrica, który nakazał mu znaleść duszę Kelemvora Lyonsbane'a. Wówczas naraził mu się Maska, który zastawił pułapkę na potwora. Po tym, jak Cyric przegrał, Kezef uciekł na inne plany, planując kolejne okrucieństwa. Źródło: Champions of Ruin.
Khelben "Czarnokij" Arunsun - człowiek mężczyzna [Wybraniec Mystry] czarodziej 24/arcymag 3. - Wybraniec Mystry oraz serdeczny przyjaciel Elminstera. Rzecznik prawa i porządku. Był powodem oraz głównym czynnikiem w momencie rozłamu organizacji zwanej Harfiarzami na Księżycowe Gwiazdy. Nigdy nie rozstaje się ze swym wzmocnionym magicznie kijem. Mąż Laeral Silverhand. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Krakosh - mężczyzna burzowy gigant zaklinacz 10. - Jeden z poruczników Żelaznego Tronu. Wierny i oddany Sfenie, która za pomocą geasu zmusiła go do bezwzględnego posłuszeństwa. To on jest odpowiedzialny za "wciągnięcie" do organizacji, Maready'ego. Ostatnimi czasy stosunki miedzy dwoma porucznikami znacznie się pogorszyły a jednym z powodów było zniknięcie Sfeny oraz ujawnienie jej czarciego pochodzenia. Źródło: Power of Faerun, Cloak and Dagger.
Krondorl Waeglossz - mężczyzna drow wywoływacz 19. - Mistrz Wywoływań oraz z miasta Sshamath, będącego jedynym miastem rządząnym przez mężczyzn. Źródło: Underdark.
Kurdin - alaghi o co najmniej 20 poziomach w klasie druida. Wielki przyjaciel drzewców z lasów Turlanga. Podejrzewa się, że brał udział w ataku na Twierdzę Piekielna Brama, choć do dziś tego nie potwierdzono. Źródło: Potwory Faerunu.
Lady Ambre Aloaven of Ardeep - księzycowy elf kobieta zjawa [Wybraniec Mystry oraz Sehanine Księżycowy Łuk] czarodziej 19. - Postać tragiczna. Niegdysiejsza władczyni Ardeep. Wybrańcem zostala po latach oddanej służby. Całe życie trawiła ja wyczerpująca choroba. Choroba ta doprowadziła w końcu do szaleństwa królowej, oraz do utraty kontroli nad Magicznym Ogniem, którego nieprawidłowe użycie zakończyło jej zywot w roku -308 RD. Obecnie jej zjawą (jej duch nie został przyjęty w Arvanaith) i egzystuje w mini sferze znajdującej się pomiędzy Faerunem i Arvandorem, do której wstęp ma tylko siedmiu kapłanów Sehanine. Źródło: Demihuman Deities.
Lady Doom Thalaera Indlerith - człowiek kobieta kapłan [Talony] 12/boski sługa 10. - Jest ona przywódczynią jednej z najważniejszych świątyń Talony w Krainach, Domu Objęć Nocy, znajdującej się w Tashulta. Wytwarzająca nowe trucizny Thalaera, dowodzi również armią gagrulców, golemów oraz zabójców, którzy za wszelką cenę bronią kompleksu. Źródło: Serpent Kingdoms.
Lady Enacter Furyma Selovan - PZ, kobieta deep Imaskari łotrzyk 11/czarodziej 15/arcymag 1. - Jedna z ważniejszych osób w Głębokim Imaskarze. Odpowiada za wcielanie do zycia nakazów Lorda Plannera, do niej należy egzekwowanie praw w mieście. Wspólnie z Lordem Apprehenderem ma prawo zawetowac decyzje władcy Imaskaru. Źródło: Underdark.
Lady Saharel - Ghost Sorceress of Spellgard - duch człowiek kobieta czarodziej 20/arcymag 5/Netherilski Arkanista 5. - Była ona jednym z ważniejszych członków Netherilskich Wysokich Magów. Przetrwała upadek imperium i jako arcylicz przez setki lat rezydowała w swej twierdzy nazwanej Spellgard. Jej zamiłowanie do Sztuki obudziło w niej zafascynowanie osobą Elminstera, którego osobiście uratowała w Czasie Niepokojów "zabijając" Manshoona (który prawie natychmiast wrócił do życia, dzięki swym klonom), samemu przy tym ginąc. Jednak jak się okazało Saharel powróciła jako duch by ostatecznie zabić Manshoona i dopiero wtedy udać się na zasłuzony odpoczynek. Każdej osobie, która w jakiś sposób doprowadzi do odnowienia jej twierdzy (nawet w małej części) pozwala na zadanie trzech dowolnych pytań o Dolnym Netherilu. Źródło: Lost Empires of Faerun.
Lady Shadowmoon Crystalembers - leśny elf kobieta [Wybraniec Eldath, Mielikki oraz Silvanusa] druid 20/boski sługa 2/hierofanta [Silvanusa] 2. - Mówi sie na nią "Strażniczka Chondalwood". Niegdyś kochała elfa Freiwina, który musiał niestety wyruszyć wraz z rodzicami do Evermeet. Przy opuszczaniu lasu zaatakowały ich gobliny i w czasie tego ataku zginęła Shadowmoon. Później jednak wskrzeszono ją jako leśną elfkę w Evermeet. Lady postanowiła ochraniać wszystkie elfy które opuszczały Chondalwood i podróżowały do Evermeet. Z czasem zyskała dość wysoka renomę, wspięła się na wysoka pozycję w Enklawie. Przez cały czas utrzymuje kontakty z władczynią Evermeet. Źródło: Vilhon Reach.
Lady Yhelbruna - człowiek kobieta kapłan 6/czarodziej 12/hathran 10. - Przywódczyni Hathran, najpotężniejsza osoba w Rashemenie, nienawidzona przez Czerwonych Czarodziejów z Thay, sojuszniczka Simbul. Jest prawdziwą przywódczynią całego Rashemenu, czerpiącą duże korzyści z pracy vreymoni, którzy wytwarzają dla niej niezwykłe magiczne przedmioty. Jej siedziba znajduje się w Urlingswood. Źródło: Unaproachable East. Spellbound.
Laeral Silverhand Arunsun - człowiek kobieta [Wybraniec Mystry] tropiciel 7/zaklinacz 4/czarodziej 19. - Wybranka Mystry, żona Khelbena Arunsuna oraz jedna z Siedmiu Sióstr. Szanowana czarodziejka Waterdeep, wraz z mężem przewodzi Księżycowym Gwiazdom. Twórczyni wielu użytecznych zaklęć, jak choćby czar nazwany własnym imieniem Tnąca Dłoń Laeral. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Lallara Mediocross - kobieta człowiek odpychacz 10/Czerwony Czarnoksiężnik 10/arcymag 1. - Zulkir Odpychania oraz sojuszniczka polityki prowadzonej przez Szass Tama. W całym Thay słynie ze swych dekadenckich upodobań i skłonności do torturowania przetrzymywania więźniów. Jest osobą bardzo chaotyczną, Choć jest wartościowym sojusznikiem Szass Tam rzadko korzysta z jej pomocy. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Lamorak Tanthul - pomrok czarodziej 19/adept cienia 7. - Syn Telamonta, władcy Pomroku. Książę prowadzi w mieście selekcję oraz ściśle nadzoruje przemianę zasługujących na to w Pomroki. Źródło: Władcy Mroku.
Lantar Lantanu, Bloenin - człowiek kapłan [Gonda] 10/pan wiedzy 10/boski sługa 4 [Gonda]. - Bloenin jest Lantarem (przywódcą) Wielkiej Rady Lantanu zwanej Ayrorch. Otwarty na świat i przyrodę. Jego pasją jest poznawanie kultur państw z kontynentu (szczególnie ludzkich), interesuje się również ekonomią i ogólnie pojętą polityką. Źródło: Faiths & Avatars.
Larloch - licz człowiek czarodziej 20/epik 12./ Wersja alternatywna by Ed Greenwood - Larloch - ultralicz o SW 46. - Jeden z nielicznych magów, którzy ocaleli z upadku Netherilu. Mówi się, że jest ostatnim egzystującym netheryjskim królem arkanistą, który przez wiele lat władał latającym miastem. Teraz jest liczem i jedną z najstarszych niesmoczych istot w Faerunie. Włada Krypta Czarnoksiężnika na Wybrzeżu Mieczy, w której zgromadził mnóstwo skarbów, w tym wiele artefaktów. Źródło: Władcy Mroku.
Lauzoril - mężczyzna człowiek zaklinacz (specjalista) 10/Czerwony Czarnoksiężnik 10/arcymag 2. - Zulkir Zaklinania, sojusznik Aznara Thrula oraz przywódca Imperialistów. Śmiertelny wróg Harfiarzy. Spędził wiele czasu na knuciu przeciwko członkom tej organizacji. Przeżył już pięć zamachów na własne życie, z których wyszedł bez szwanku. Często pląta się w życie polityczne innych krajów szantażując i mordując ich przywódców. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Lossarwyn the Ice - Licz księżycowy elf druid 18/hierofanta 1. - W przeszłości należał do najpotężniejszych druidów Cormanthoru. Znany był z niechęci (nienawiści) do ludzkości i ludzi. Przez wiele lat planował opracowanie plagi, która doprowadziłaby do upadku ludzi. Jednakże jego knowania wyszły na światło dzienne i pozostali Wysocy Druidzi zamykając go w lodowca. Po oswobodzeniu się z więzienia, dołączył do Pokrętnej Runy, jednak niedługo potem został przez organizację zdradzony. Obecnie współpracuje (lub stara się) z Eldreth Veluuthra - organizacją, która tak jak on pogardza ludźmi. Źródło: Champions of Ruin.
Luors'Nallig - łupieżca umysłów licz, zaklinacz 14/mnich 3. - Członek Rady Starszych illithidzkiego miasta ChiChitl, położonego niemal dokładnie pod Waterdeep. Jak pozostali członkowie Rady odpowiada za przechowywanie wiedzy mieszkańców miasta, których mózgi pożera po ich śmierci. Źródło: Underdark.
Ostatnio zmieniony sob wrz 08, 2007 11:12 pm przez amnezjusz, łącznie zmieniany 76 razy.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn gru 18, 2006 12:09 am

M-Z:
Maharishi, Seer of Procalith - strażnicza naga zaklinacz 6/mistrz wiedzy 9. - Stara i potężna naga zamieszkująca ruiny Procalith. Przez dziesięciolecia poznawała tajniki magii sarrukhów oraz yuan-ti, poznawała równiez ich historię i tradycje. Jest niezwykle biegła w czarach wieszczenia. Nie wiadomo gdzie znajduje się jej obecne leże. Co jakiś czas pozwala śmiałkom na audiencję w czasie których dzieli sie swą wiedzą. Źródło: Serpent Kingdoms.
Malaggar Xarann - mężczyzna drow zaklinacz (specjalista) 20. - Mistrz Zaklinania i Oczarowania z Sshamath. Źródło: Underdark.
Malchor Harpell - czlowiek mężczyzna czarodziej 20/arcymag 5. - Najzdolniejszy (po Laeral) uczeń Khelbena, członek Księżycowych Gwiazd, mający swą siedzibę w wieży pośrodku Lasu Neverwinter. Będący jednym ze starszych agentów malchor często stara sie wybadać jakimi pobudkami kieruje się Khelben i zawsze stara się działać po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji. Źródło: City of Splendors: Waterdeep. Cloak and Dagger.
Malkizid, the Branded King - duży przybysz (baatezu) (KW 33). - Lord Myth Drannor, wygnany arcyksiąże piekieł. U zarania dziejów był jednym z najbliższych współpracowników Corellona, niefortunnie przyłączył się do rebeli Lloth, za co został strącony do dziewięciu piekieł. Tam szybko zdobył tytuł księcia i równie szybko wywalczył sobie królestwo. Asmodeusz poczuł się zagrożony przez Malkizida - i tak Malkizid został wygnany po raz drugi. Wraz z grupą wiernych sobie diabłów zdobył pozycję jako Lord yugolothów. Jego armia składa się więc z diabłow, jak i yugolothów. Malkizid jest mistrzem podstępu, kłamstwa, obłudy, przy czym jest niesamowicie przebiegły, inteligenty i cierpliwy. Nienawidzi Lloth i Corellona, z tym że czuje strach przed tym ostatnim. Upadły Solar jest największym wrogiem elfów i drowów. To on był sekretnym patronem Domu Vyshaan, to on wywołał Wojnę Siedmiu Cytadel, i wreszcie to on odpowiada za zniszczenie Myth DRannor, gdyż Trio Nepharius byli jego sługami. W 1355 osiadł w Myth Drannor. Malkizid posiada chyba najniebezpieczniejszą wiedzę w Faerunie - to on nauczył elfy najpotężniejszych sekretów Wysokiej Magii, w tym takich plugastw jak Dark Disaster, war-mythale, a przede wszystkim Waymeet. To on był również niechcący inicjatorem Powrotu, jednocześnie będąc arcywrogiem elfów.
Manshoon - człowiek mężczyzna czarodziej 23/arcymag 2 - Wieloletni lord Twierdzy Zhentil oraz przywódca Zhentarimów. Jest uosobieniem despotycznego zła. Jakby tego było mało jest również mistrzem elokwencji i dyplomacji a jego zdolności magiczne obrosły legendą. Przez lata likwidował swoich rywali pnących się szybko po szczeblach organizacji, aby nie stracić własnej pozycji. Został zabity przez Fzoula Chembryla, lecz powstał ponownie dzięki specjalnie przygotowanym klonom. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Marune the Masked - człowiek mężczyzna nekromanta 5/adept cienia 14/arcymag 5. - Najstarszy żyjący członek Złodziei Cienia w Waterdeep, który osiągnął wieku 150 lat używając starożytnego artefaktu Maski Andratha. jest jednym z założycieli Złodziei Cienia. Przez pierwsze lata działalności "pracował" głównie w Mirabar oraz Luskan. Obecnie jjeest Cienistym Mistrzemcałego okręgu Dessarin a centrala we Wrotach baldura daje mu niemal awsze wolna rękę w działaniach. Jest zagorzałym wrogiem Lordów Waterdeep a także całego klanu Blackstaff. Źródło: City of Splendors: Waterdeep.
Maskar Wands - człowiek mężczyzna czarodziej 20/arcymag 3. - Jest to głowa rodziny Wands. Maskar jest jednym z największych przeciwników Khelbena a raczej jego otwartości na dzielenie się magią z innymi ludźmi. Mimo to od czasu do czasu wraz z córką przymują na nauki wybitnie zdolnych adeptów Sztuki i po pobraniu pewnej sumy (dość znacznej) rozpoczynają ich nauczanie. Maskar jest również właścicielem jednej z największych bibliotek w całych Krainach.
Mattick i Vettick Tanthul - bliźniacy pomroki iluzjoniści 16/adepci cienia 9 - Synowie arcyksięcia miasta Pomrok. Wykorzystują swoje podobieństwo do płatania najróżniejszych figli na królewskim dworze. Swój czas dzielą na badania w akademii alchemii oraz pomaganie zwierzchnikom. Źródło: Władcy Mroku.
Maumogga - olbrzymi rozwinięty [30 KW] lewiatan kuo-toa. - Święty czempion Kotła Świętej Matki - światyni Blipdoolpoolp. Jest on pomocnikiem potężnego kua-toa Slowoopila, który jest zarządcą całego kompleksu. Źródło: Underdark.
Medussana Mhairdaul - yuan-ti wynaturzenie kobieta kapłan [Ssetha (Seta)] 17. - Jest przywódczynią kleru Varae (aspekt Ssetha [Seta]) w Hlondeth, Mieście Węży. Pochodzi z plemienia Se'Sehen, będącego zajadłym wrogiem rodziny rządzącej Hlondeth, Domu Extaminos. Żródło: Serpent Kingdoms.
Meleghost Zoaster, High Phantasmage - człowiek mężczyzna iluzjonista 20/arcymag 5. - Jest on obecnym władcą Samarach, powoli jednak przygotowuje się do "opuszczenia" swej pozycji. Jest dość wrogo nastawiony do obcych. Na jego ksenofobiźmie traci całe miasto, z trudem znajdujące partnerów handlowych. Źródło: Serpent Kingdoms.
Muiral the Misshapen - mężczyzna tauryczny duży potworny skorpion barbarzyńca 3/czarodziej 14/arcymag 2. - Jeden z dwóch żyjących uczniów Halastera, niegdysiejszy ochraniarz szalonego Maga. Przez lata pracował nad transmutacją drowów, pająków i robaków aż w końcu wskutek nieszczęścia przemienił się w pół-człowieka pół-skorpiona. Jego marzeniem stało się...odkrycie jeszcze lepszej i potężniejszej formy. Obecnie, wspólnie z Trobriandem, Metalowym Magiem, pragną wrócić do Podgórza, skąd zostali "wydaleni". Źródło: City of Splendors: Waterdeep.
Nagus - rozwinięty [20KW] beholder zaklinacz 8. - Jeden z rezydentów Zagubionego Poziomu, jednego z najmniej dostepnych poziomów Podgórza. Wraz z innymi beholderowatymi (w tym wraz z Tyranami Śmierci) tworzącymi Pierścień Śmierci pilnuje portalu znajdującego się owym poziomie. Źródło: City of Splendors: Waterdeep.
Nentyarch - człowiek mężczyzna druid 17/hierofanta 5/zaklinacz 6. - Najpotężniejszy druid południowo-wschodniego Faerunu. Przywódca Kręgu Leth zrzeszającego druidów z lasu Lethyr. Jest panem całego rawlinswood a jego siedziba mieści się w Yeshelmaar. Zaprzysięgły wróg Zgniłego Człowieka (Wybrańca Talony) z którym od lat toczy ciężkie boje. Źródło: Unaproachable East.
Nevron - mężczyzna człowiek przyzywacz 10/Czerwony czarnoksiężnik 10/arcymag 2/Epik 2. - Zulkir Przyzywania oraz sojusznik Aznara Thrula. Choć zawdzięcza Szass Tamowi pozycję, szczerze go nienawidzi. Jest również jednym z najbardziej agresywnych Zulkirów, mającym ogromne zapędy ekspansywne. Wraz z Aznarem i Lauzorilem planuje wysłanie wojsk na Rashemen. Chodzą również pogłoski o jego rzekomym czarcim pochodzeniu. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Nexil'Vendyliq - rozwinięty [18 KW] aboleth zaklinacz 6/aboleth savant 5. - Przywódca grupy abolethów zwanych Znawcy Mrocznej Eali, zamieszkujących Morską Otchłań, w pewien sposób połączoną z Podmrokiem. Obecnie przebywają w Waterdeep poszukując legendarnego Sargautha Pływaka - aboletha o ogromnej wiedzy, który może im pomóc w odwiecznej wojnie z drowami oraz svirfneblinami. Źródło: City of Splendors: Waterdeep.
Nezram the World-Walker - człowiek mężczyzna 22 czarodziej. - Prawdziwy mistrz magii telepotracyjnej, który po siedmiu stuleciach nieobecności powrócił do faerunu. znany jest z zamiłowania do magii klejnotów. Głównym powodem mulhorrandzkiego maga był powrót do faerunu, miasta Pomrok. Obecnie Nezram odnowił swą starą wieżę a także zastanawia się jak odzyskac swą księgę czarów - Unique Mageries. Jest on równiez twórca przeszło dwunasty czarów opartych na klejnotach. Źródło: Lost Empires of Faerun.
Nurmynn Zek - mężczyzna drow przyzywacz 15/arcymag 4. - Arcymag dekapolis Podmorku, Undrek'thoz. Źródło: Underdark.
Ornan Pazur - człowiek mężczyzna czarodziej 19/arcymag 3. - Były czarodziej Bractwa Tajemnic. Mag o wielkich zdolnościach krasomówczych przezwany tak, ponieważ rzuca wyjątkowe czary. Uciekł przed gniewem Arklema Geetha. Obecnie przebywa w twierdzy na Wiecznych Wrzosowiskach. Źródło: Władcy Mroku.
Ornolyg - łupieżca umysłów licz czarodziej 19. - Członek Rady Starszych illithidzkiego miasta ChiChitl, położonego niemal dokładnie pod Waterdeep. Jak pzoostali członkowie Rady odpowiada za przechowywanie wiedzy mieszkańców miasta, których mózgi pożera po ich śmierci. Źródło: Underdark.
Pan Mgieł - człowiek mężczyzna kapłan [Deneira] 9/iluzjonista 16. - członek Księżycowych Gwiazd. Brał udział w pierwszej poważnej misji tejże organizacji, która był atak na Twierdzę Piekielnej Bramy. Większość czasu spędza w swej wieży, położonej w Wysokim Lesie, skąd obserwuje ekspansję drzewców w tymże lesie. Źródło: City of Splendors: Waterdeep. Cloak and dagger.
Pan Skumów - aboleth czarodziej 11/kapłan [Umberlee] 13. - Drugi najpotężniejszy członek Bractwa Krakena a także pierwszy z poruczników Slarkrethela, zamieszkujący ścieki położone poniżej Niższego Serca Skullportu. W jego otoczeniu cały czas można spotkać dziesiątki skumów, których wyhodował na przełomie lat z niewolników oraz głupców, którzy zapuścili się na tyle głęboko by odkryć jego królestwo. Aboleth jest uznawany za jednego z najważniejszych agentów Heroldów, który jest niezwykle cennym źródłem informacji, których w Porcie Cienia nie brakuje. Mówi się, że prawie połowa rezydencji i sklepów znajduje się w posiadaniu właśnie Władcy Skumów i jego poddanych.
Jego bladzi słudzy mają za zadanie wyciągać od mieszkańców Skullportu comiesięczne opłaty, dzięki którym aboleth zaopatruje siebie a także Heroldów Mórz w niezbędny sprzęt. Słudzy zbierają również przeróżne informacje mające jakiekolwiek znaczenie dla ich Władcy. Źródło: Władcy Mroku, Cloak and Dagger.
Phaeldra - człowiek kobieta zaklinacz 18/czarodziej 8. - Jedna z czwórki uczniów Simbul, władczyni Aglarondu. Źródło: Unaproachable East.
Pharos - księżycowy elf mężczyzna baelnorn czarodziej 24. - Jest jedną z najstarszych istot Faerunu, albowiem ma ponad 9 tysięcy lat, a pochodzi z legendarnego Keltomiru. To on uwięził Calima i Memnona, dwóch wszechpotężnych dżinów, we wnętrzu Calimemnon Crystal. To również on, za pomocą Wysokiej Magii, stworzył Spinning Keep of Sir'wadjen, gdzie kryształ został umieszczony. Teraz strzeże dwóch dżinów na pustyni Calim. Jego siedziba strzeżona jest przez legiony żywiołaków powietrza, setki pułapek, dziesiątki iluzji, a wyjątkowo natrętni goście są odteleportowywani w różne zakątki Faerunu. Źródło: Lost Empires of Faerun.
Phindoumma the Abominalbe - phaerimm zaklinacz 20. - Znawca natomii beholderów i wszystkich podobnych stworzeń. Jeden z trójki władców miasta Ooltul - połozonego w Podmroku miasta zamieszkanego głównie prze beholdery. Obecnie pracuje nad stworzeniem abominacji pochodzących od beholderów oraz innych stworzeń będącyh niewolnikami phaerimmów. Źródło: Underdark. Drizzt do' Urden's Guide to Underdark.
Phlogiston - pół żywiołak ognia/pół wielki jaszczur czerwony smok mężczyzna druid 20, SW 47. - Przywódca kręgu druidów pół zywiołaków strzegących Rowu Odnowienia. Potężny byt będący jednym z czterech Jasnowidzów Natury. Nie interesuje go sytuacja na Torilu, jego jedynym zadaniem jest Oczyszczenie Torilu gdy Matka Natura uzna to za stosowne. zawiera w sobie esencję ognia. Źródło: WE do Magii Faerunu.
Phourkyn Jednooki - człowiek mężczyzna czarodziej 20/arcymag 3. - Najpotężniejszy z magów rezydujących w mieście Thentia. jak mawiają złośliwcy ma na pieńku tak z Wojennymi Czarodziejami z Cormyru jak i Płaszczami Mulmaster. Źródło: Zapomniane Krainy: Opis Świata.
Pil'it'ith - mężczyzna sarrukh kapłan 15 [Set]. - jedna z najstarszych istot Faerunu. Ostatni cesarz imperium Okoth. Wybraniec Merrshaulka, który osobiście odwiedział go na jego planie i otrzymał misje opieku sarrukhami. W czasie Niepokoju opuścił nowe wcielenie Merrshaulka, nie odpowiadającego na modlitwy Ssetha na rzecz Seta, tracąc tym samym status Wybrańca. Jest albinosem ma którego światło słoneczne działa jak ogień. Obecnie umacnia swą władzę nad małym plemieniem sarrukhów, oddanych Setowi. Źródło: Serpent Kingdoms.
Priamon "Frosturne" Rakesk - licz człowiek czarodziej 20/arcymag 4/epik 3. - Były czarodziej z Waterdeep wygnany za praktykowanie czarnej magii. Wykradł Halasterowi sekret budowy portali i jest teraz ich głównym budowniczym w Pokrętnej Runie. Rezyduje też jako jeden z członków wewnętrznego kręgu Pokrętnego Runu. Źródło: Władcy Mroku.
Ptola - potężniejszy doppelganger łotrzyk 9. - Bezwzględny osobnik lubujący się w zadawaniu bólu i torturowaniu innych. Wraz ze swymi agentami odpowiada za infiltrację Skullporu i zyskanie jak największych wpływów w Porcie Cieni. Do osób pod które się podszywa zaliczyć można handlarza magicznymi przedmiotami Thurna Blackskulla(PZ, duergar mężczyzna psychic warrior 9) oraz Juriska Ulhamonnda (CD człowiek mężczyzna łotrzyk 5/wojownik 8/vigilante 1), jednego z najbardziej zaufanych "Jednego" - przywódcy Czerwonych Szarf. Ptola jest jedna z niewielu postaci wiedzących o tym, że "Jednym" jest tak naprawdę Lord Waterdeep, Durnan. Źródło: City of Splendors: Waterdeep. Cloak and Dagger.
Quenthel Beanre - kobieta drow kapłan [Lloth] 15/boski sługa 4. - Mistrzyni Arach Tinilith (szkoły kapłanek w Menzoberranzan) oraz całej akademii. Siostra Triel Beanre i siostra Grompha (którego nienawidzi). Druga w kolejności do objęcia władzy nad domem Beanre (i de facto miastem). Wygnana do Otchłani podczas ataku na Mithrilową Halę, powróciła niedługo później dzięki Shakti Huzrin. Ostatnio dowodziła wyprawą drowów podczas Wojny Pajęczej Królowej. Źródło: Dragon magazine nr 302.
Qysar Shoon VII - demilicz człowiek nekromanta 31/arcymag 5. - Najprawdopodobniej jedyny "żyjący" przedstawiciel dynastii. Rządził w latach 309-367. Bardzo inteligentny i charyzmatyczny. Zanim został władcą zabił w pojedynkach magicznych ponad tuzin arcymagów (umiał w sposób perfekcyjny przewidzieć, jakich zaklęć użyje rywal) zainteresowanych pozycją Qysara. Już jako władca kazał przetransportować olej do kanałów wszystkich miast Shoon i podpalić (miał to być sposób na likwidację fali przestępczości) - w wyniku pożarów zginęły ponad 3 miliony mieszkańców. W czasie jego rządów wymordowano większość jednorożców i elfów w granicach imperium (eksperymenty i usankcjonowane zabijanie obu tych ras). Shoon VII został ciężko ranny w walce ze smokiem. Wtedy przyjął tytuł Necroqysar, osadził swoją córkę na tronie i zaczął przygotowania do przemiany w nieumarłego. Ostatecznie został otruty przez córkę, ale nie zginął. Natomiast oszukał wszystkich umieszczając na swoim miejscu martwy klon. Trzy lata później został liczem, ale od czasu zamachu już się nie ujawnił.
Necroqysar został uwięziony w Księdze Jednorożca. jednak w wyniku chaosu magicznego jaki miał miejsce w Czasie Kłopotów wyrwał się na wolność zamieniając się miejscami z Zallanorą Argentresses - elfką, której próbował wyssać duszę. Teraz to ona jest w Księdze Jednorożca a Shoon VII znajduje się w ciele elfki. Źródło: Lost Empires of Faerun.
Renwick "Snowcloak" Caradoon - arcylicz czarodziej 14/mistyczny wyznawca [Tyra] 5. - Jeden z trzech braci Caradoon, założycieli Zakonu Rycerzy Samulara, jeden z twórców Zguby Kazefa (powstałej z trzech pierścieni braci), dzięki której pokonano armie trolli w czasie Trollowych Wojen. Oddany Tyrowi, przeszedł w nieśmierć by wiecznie służyć swemu panu. Źródło: City of Splendors: Waterdeep.
Rethnor, Piąty Kapitan Luskan - człowiek mężczyzna wojownik 16/łotrzyk 7. - Rethnor jest jednym z Wysokich Kapitanów Luskan, co więcej jest najpotężniejszym oraz najbardziej wpływowym z Kapitanów. Dowodzi on operacjami Heroldów Mórz na wybrzeżach położonych na północ od Morza Martwych Ludzi. Rethnor jest potężnie zbudowanym i silnym mężczyzną. Jest osoba wyciągającą wnioski z wcześniejszych niepowodzeń, dzięki czemu każde jego posunięcie poprzedzone jest dogłębnym przemyśleniem.
Jako jeden z Wysokich Kapitanów, Rethnor jest jednym z najpotężniejszych członków Społeczności Krakena na północy Wybrzeża Mieczy a także w ogóle. Wysoka pozycja jaką zajmuje wśród reszty Kapitanów, nadwątlona jednak przez nieudana próbę zdobycia Rhautym, sprawia, że często pozyskuje do swych celów pomoc innych Kapitanów. Wtedy ich połączonej flocie okrętów mało kto jest się w stanie przeciwstawić. Źródło: Władcy Mroku, Cloak and Dagger.
Rhangaun - licz człowiek czarodziej 20/arcymag 5/epik 8. - Najstarszy członek Pokrętnego Runu oraz jeden z mistrzów run. Jego ciało to zwykły szkielet ze świecącymi oczami. Jest liczem od ponad tysiąca lat. Członek Pokrętnego Runu. Źródło: Władcy Mroku.
Rhaugilath - arcylicz człowiek czarodziej 22/arcymag 5/netherilski arkanista 2. - Był on władcą enklawy Orbedal, która po upadku Netherilu posłużyła Larlochowi do budowy Krypty Czarnoksiężnika. W czasie upadku, Rhaugilath został uwięziony pod gruzami miasta. Dopiero Larloch go stamtąd wyspowodził, jednak zaraz po tym doszło między nimi do walki, zakończonej zwycięstwem Larlocha. Rhaugilath przysiągł służyć drugiem liczowi i rozpoczął pracę nad spisaniem wielkiej księgi opowiadającej o historii Netherilu. Wszystkie rozdziały sa wysyłane do candlekeep, by tam zostały zarchiwizowane. Od czasu do czasu Larloch udostępnia Rhaugilathowi dostep do jego własnych czarów, które ten używa do własnych celów (głównie powiązanych z poszukiwaniem informacji o Neterilu). Źródło: Lost Empires of Faerun.
Rikkine - mężczyzna duch czarodziej 24. - Rikkine jest niemalże tak stary jak stara jest rasa ludzka. W swoich czasach był niezwykle poważany. jego marzeniem było zbudowanie portalu, gdzie któremu mógłby przedostać się do dalekich krain w celu ich podbicia. Jednakże w czasie jego tworzenia doszło do wypadku zakończonego jego śmiercią (sam portal został jednak stworzony). Od tamtego czasu duch Rikkina nawiedza teren wokół portalu. ma zmienne nastroje, jednak trzeba przyznać, że jak na ducha jest całkiem znośny. Źródło: www.wizards.com/dnd.
Rivalen Tanthul - pomrok czarodziej 11/kapłan 15/adept cienia [Shar] 7. - Jeden z synów Telamonta Thantula. Uznaje się go za duchowego przywódcę Pomroków. Jest najwyższym kapłanem Shar w mieście Pomrok. Przetrwał upadek Netherilu. Stara się zostać najbardziej zaufaną osobą swojego ojca, podkopując autorytet Hadhrune'a. Źródło: Władcy Mroku.
Scamarel the Sage - pherimm zaklinacz 23. - Jeden z władców Ooltul. Poszukuje wiedzy, która pomogłaby mu uwolnić pobratymców z uwięzi w Pogrzebanych Królestwach. Nadzoruje i kontroluje handel w całym mieście. Beholdery oraz inni handlujący wzamian, za pozwolenie na handel pomagają mu w zbieraniu wiedzy potrzbnej mu do wspomnianej wcześniej akcji. Źródło: Underdark.
Scsilda Starshield - kobieta człowiek [unikatowy licz - nieodpędzalna] zaklinacz 19/elemental savant 3. - Potężna zaklinaczka znana jako "Wodna Wiedźmia" z Lake of Cleft w High Emmerock w Granicznych Królestwach. Kiedyś była biegłą czarodziejką w Calimporcie ale po tym jak padła ofiarą klątwy przemieniającej ją w licza (dość specyficznego) musiała uciekać z Calimshanu. Osiadła w Granicznych Królestwach aby tutaj przełamać zły czar co się niestety nie udało (nawet z pomocą jej przyjaciela Elminstera). Obecnie broni ona skarbów znajdujących się w jeziorze i przez lata odparła (czasem sama a czasem z pomocą Starego Maga) napastników a wśród nich nawet jednego Mistrza Magii. W czasie pobytu w High Emmerock opracowała wiele niezwykłych czarów związanych z wodą a samo jezioro stało się praktycznie częścią jej samej. Jednocześnie tworzy ona magiczne przedmioty dla władz tego małego państewska i jest bardzo przychylna jego władzom. Źródło: www.wizards.com/dnd
Selfaril Uoumdolphin - człowiek mężczyzna wojownik 20/tropiciel 2. - Arcyostrze Mulmaster i przywódca Zhentarimów w tym mieście. Brat bliźniak Selfarila Rassendylla, którego zabił i przejął jego miejsce w mieście. Mąż Dmitry Flass, tcharhionki Eltabbar w Thay. Źródło: Władcy Mroku.
Shangalar Czarny - licz diabelstwo czarodziej 20/arcymag 5/epik 2. - Urodził się jako syn cambiona, wezyra Calimshanu. Zabił ojca i rządził krajem wraz z przyjacielem, który został potem zamordowany. Obecnie jeden z członków wewnętrznego kręgu Pokrętnego Runu. Źródło: Władcy Mroku.
Sharadin Mulophor - obecna forma - nishruu nekromanta 22/arcymag 5. - uczeń Halastera i założyciel enklawy handlowej w ruinach Enklawy Sargauth. Był zarządcą Skullport do 1369, kiedy to Czaszki- ośmielone osłabieniem mocy Halastera (Szalony Mag został wtedy porwany z Podgóry przez Pokrętną Runę)- przemieniły go w jego obecną formę, mogącą zasilać absorbowaną magią otaczającą Skullport opończę magii. Czaszki liczyły, że skrępowanie w Mythalu trzynastu potężnych magów pozwoli im uciec ze Skullport- wszelkie nadzieje na to przekreślił jednak Vhostyn. Obecnie Skullport zarządza jego klon- również Sharadin Mulophor (NZ mężczyzna Netherylski człowiek nekromatna 16/arcymag 2) Źródło: City of splendors: Waterdeep.
Shinthala Deepcrest - człowiek kobieta [Wybraniec Eldath, Mielikki oraz Silvanusa] druid 20/Dis 5/hierofanta [Silvanusa] 5.- Pochodziała z Cedarsproke i od zawsze żyła w pobliżu Enklawy. Zawsze pomagała druidom i sama w wieku 12 lta została przyjęta do druidzkiej braci. Po ośmiu latach zyskała miano Wielkiego Druida Przesmyku Vilhon. W czasie zyskiwania coraz to wyzszej pozycji Shinthala pokonała m.in. sługów Malara. Od rku 1359 jest ona Starszą Szmaragdowej Enklawy. Źródło: Vilhon Reach.
Shuruppak - człowiek mężczyzna wojownik 20/łotrzyk 3/czarodziej 7. - Były wybraniec Gilgeama zwany niegdyś Rozpruwaczem. Kiedyś wprowadzający w życie plany swego patrona jako skrytobójca, dziś banita wyjęty spod prawa. W dzisiejszym Untherze jest ogromną potęgą, z którą każdy mieszkaniec musi się liczyć. O jego względy wciąż zabiegają Czerwoni Czarnoksiężnicy i członkowie kościoła Tiamat. Shuruppak obydwie organizacje z powodzeniem ignoruje przemierzając ziemię Untheru niczym niepowstrzymany kataklizm mordujący każdego na swej drodze. Uwielbia budzić grozę. Nosi na twarzy czerwoną czaszkę, która wyróżnia go poza innych morderców. Po śmierci swego patrona popadł w obłęd. Źródło: Zapomniane Krainy: Opis Świata.
Shyressa - wampir człowiek czarodziej 20/arcymag 3. - Zabiła wampira, który ją stworzył i zaczęła studiować magię. Członkini Pokrętnego Runu. Miejsce w gronie mistrzów run uzyskała zaledwie dziesięć lat temu (zakładając, że mamy rok 1372). Stworzyła wiele czarów ognia wytwarzających mroczne płomienie - dzięki temu stała się subtelniejsza nocą, kiedy jest aktywna. Źródło: Władcy Mroku.
Simbul - człowiek kobieta [Wybraniec Mystry] zaklinacz 20/arcymag 2/czarodziej 10. - Królowa-Wiedźma Aglarondu. Wybraniec Mystry oraz Jedna z Siedmiu Sióstr. Kochanka Elminstera. Według wielu Faeruńczyków to właśnie Simbul jest najbliżej okiełznania potęgi magii. Twórczyni wielu potężnych zaklęć, jak choćby Stopienie Kośćca Simbul, Matryca Czarów Simbul, Sekwencja Czarów Simbul, Synostodweomer Simbul. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Slarkrethel - kraken [Wybraniec Umberlee] czarodziej 20. - Przywódca Heroldów Mórz, władca podwodnego imperium, jedna z najbardziej intrygujących postaci zamieszkujących wody Abier-Torilu. Liczący sobie przeszło tysiąc lat, Władca Dziewiczych Głębin jest jedną z najpotężniejszych istot wód Torilu a o jego potędze może świadczyć fakt, że samemu potrafi zatopić wielkie galery. Slarkrethel przewodzi swemu imperium, które systematycznie i powoli rozrasta się, sięgając swymi mackami coraz bardziej na południe. Sieć informacyjna której jest twórca rozciąga się od północnych krańców Wybrzeża Mieczy aż do Beregostu na południu.
Kraken nigdy nie podróżuje samotnie i zawsze można spotkać go w otoczeniu rekinołaków, nereidów lub rekinów ludojadów. Slarkrethel znajduje się w posiadaniu magicznych przedmiotów dzięki, którym jest w stanie duplikować czary działające tylko na lądzie. Po zostaniu Wybrańcem Umberlee pragnienie osiągnięcia statusu bóstwa stało się jeszcze silniejsze i Slarkrethel robi wszystko by Sucza Królowa wspomogła go w jego boskich aspiracjach. Źródło: Władcy Mroku, Cloak and Dagger.
Sofra - kobieta drow łotrzyk 9/tancerz cieni 7/skrytobójca 3. - Obecny przywódca organizacji Affiliated Merchants of the Underdark. Przestępczej gildii o dość szerokim zakresie działania i siedzibą w Lightless Lands. Liczy ona ponad 6000 członków co sprawia, że jest liczącą się siłą nawet jak na warunki Podmroku. Sama Sofra przejęła władzę niedawno eliminując poprzedniego przywódcę. Uchodzi za dobrego organizatora choć długość jej kariery zależy od tego jak szybko upora się z rosnącą opozycją w szeregach swojej grupy. Źródło: WE do Underdark.
Soneillon, Queen of Whispers - kobieta rozwinięty sukkub fiend of possesion 6/fiend of corruption 6. - Potężny, przebiegły i bezwzględny sukkub, który od setek lat przysparza kłopotów królestwu Implituru. Ilość spisków, których była inspiratorką jest niezliczona a i liczba możnych którzy ulegli jej wpływom jest naprawdę spora. Około 1000 roku została za pomocą magii wygnana z ziem Implituru. Kilkakrotnie próbowała powrócić, jednak jej hobgoblinie armie za każdym razem zostawały rozbijane. Soneillon marzy o zdobyciu Implitturu i zostaniu jego królową. Źródło: Champions of Ruin.
Ssenidak Wyrmspear - jaszczuroludź mężczyzna wojownik 5/kapłan [Tiamat] 9/boski sługa [Tiamat] 5. - Przywódca kultu Tiamat mającego swą siedzibę w Sanktuarium Pierwszego Jaszczura w Surkh. Jego głównymi zadaniami (jak i całego kultu) jest handel niewolnikami oraz kontrolowanie czarnego rynku w okolicy Źródło: Serpent Kingdoms.
Ssenstyr Sresskin - yuan-ti pół krwi zaklinacz 16 Zwiniętej Kabały. - Jest on obecnym właścicielem starej wieży, wybudowanej jeszcze za czasów netherilu, kryjącej w swych korytarzach wiele magicznych ciekawostek. Źródło: Serpent Kingdoms.
Ssentenna Di'Natassa - yuan-ti czystej krwi kobieta kapłan [Ssetha] 5/zaklinacz 5/mystic theurge 8. - Obecny wybraniec jahi, przywódcy kabały yuan-ti, których głównym zadaniem jest przywrócenie yuan-ti władzy w Chulcie. Źródło: Serpent Kingdoms.
Ssessibil Istahvar - pół-czart yuan-ti czarodziej 19. - Tajemniczy mag pochodzący z innego świata władający Samotną Wieżą gdzieś na pustkowiach Ziem Księżycowych. Powrócił do swojej cytadeli stosunkowo niedawno po wygnaniu przez poszukiwaczy przygód maga Arbane`a, który zajął wieżę kilka lat wcześniej. Nie ma żadnych planów wobec Srebrnych Marchii choć broni swojej prywatności przy pomocy potężnej magii i przerażających strażników. Źródło: Srebrne Marchie.
Storm Silverhand - człowiek kobieta [Wybraniec Mystry] łotrzyk 1/wojownik 4/zaklinacz 12/bard 8/zwiadowca harfiarzy 3. - Przywódczyni Harfiarzy oraz Wybraniec bogini Mystry. Jedna z Siedmiu Sióstr. Zamieszkuje Cienistą Dolinę, w której sprawuje rządy władczyni o wielkim sercu, pomagając biednym i skrzywdzonym. Nienawidzi korupcji oraz zdrady i poświęciła całe swoje życie w walce z nimi. Słynie z chęci niesienia pomocy, śmiałych czynów oraz pogodnego charakteru. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Strong Root - pół żywiołak ziemi/pół drzewiec druid 20, SW 30. - Potężny byt będący jednym z czterech Jasnowidzów Natury. Zawiera w sobie esencję ziemi. Źródło: WE do Magii Faerunu
Sylune of Shadowdale - duch człowiek kobieta [Wybraniec Mystry] czarodziej 20/zaklinacz 2/wojownik 2. - Najstarsza z legendarnych Siedmiu Sióstr, wybranka Mystry, zginęła podczas konfrontacji z Czerwonym Smokiem, który najechał Cienistą Dolinę. Powróciła do życia jako dobra zjawa, wciąż chroniąca wszystko, co kochała za życia. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Szass Tam - licz nekromanta 10/Czerwony Czarnoksiężnik 17/arcymag 2. - Najpotężniejszy z Czerwonych Czarnoksiężników, Zulkir nekromancji a także (jak mawiają niektórzy) prawdziwy władca Thay. Ten wielce zarozumiały, skrupulatny i co gorsza, egzystujący już ponad dwieście lat licz, zamieszkuje twierdzę na zachód od Tyraturos. Posiada ogromną armię, niezliczoną ilość magicznych przedmiotów a także kilka potężnych artefaktów, jak choćby otrzymane od Larlocha: Kula śmiercionośnego księżyca i Siedzisko Thakorsila. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Tabra - człowiek kobieta czarodziej 18/arcymag 5. - Ostatnia uczennica arkanisty Ioulauma. Omylnie uznała illithidów z Ellyn'tall za winnych śmierci jej Mistrza i zabiła duża liczbę z nich. Ostatnimi czasy słyszało się o zawiązaniu kontaktów pomiedzy nią a harfiarzami. Po powrocie Miasta Pomrok, została pojmana przez jego mieszkańców. Jej obecny los jest nieznany. Źródło: Lost Empires of Faerun.
Talatha Vaerovree - kobieta człowiek [Mistrz Magii] czarodziej 17/arcymag 3. - Obecna Mistrzyni Magii. Wychowana w Innalith pod okiem sędziwego i samotnego maga, Onlagara Blurnwooda, Talatha szybko odkryła w sobie dość duży potencjał magiczny. Przez większość czasu spędzonego u starego maga zdobywała doświadczenie oraz wiedzę praktyczną. Po jego śmierci wyruszyła w podróż po Krainach, nie do końca wiedząc co ze sobą począć. Przyjęła przydomek Cienista Czarownica. W pewnym momencie jej osoba zwróciła uwagę samego Azutha, który przez kolejne miesiące poddawał ją różnym testom, by być pewnym, że młoda czarownica będzie dobrym Magistrem. Ostatecznie okazała się być godną tego zaszczytu i objęła stanowsko. Jej osobistym pragnieniem jest zgładzenie złych czarodziejów, na czele z tymi z Twierdzy Zhentil. Bardzo chętnie pomaga innym, stara się nauczać Sztuki wszystkich, którzy o to poproszą. Źródło: Secrets of the Magister. Magia Faerunu.
Telamont Tanthul - pomrok czarodziej 20/arcymag 5/adept cienia 10. - Arcyksiążę miasta Pomrok. Jako Pan Cieni w -339 RD przeniósł je na Plan Cieni, jednocześnie ocalając je przed zagładą. Niedawno (w 1372) miasto powróciło do Faerunu, a Telamont włada nim jako autokrata. Pragnie odbudować Imperium Netherilu, aby osobiście nim władać. Należy do najpotężniejszych magów Faerunu. Źródło: Władcy Mroku.
Telbran Nelarn - człowiek mężczyzna zaklinacz 24. - Znany obecnie jako Hurblar Corthyn. Jest on jedną z osób, która przeżyła upadek Netherilu. Używając zaklęc by przedłużyć swój żywot a także pokonać wszystkich potencjalnych wrogów dożył czasów obecnych. Przez wiele lat błąkał się po Krainach aż w końcu osiadł na stałe w Waterdeep. Często zmienia imię i nazwisko, lubi podszywacx się pod inne osoby. Znana niemal wszystkie języki jakimi można się porozumieć a jego wiedza jest ogromna. Źródło: City of Splendprs: Wartedeep.
Tempestine - pół żywiołak wody/pół gigant burzowy druid 20, SW 35. - Potężny byt będący jednym z czterech Jasnowidzów Natury. Zawiera w sobie esencję wody. Źródło: WE do Magii Faerunu.
Terpenzi, the Guardian of Najara - bone faerunian ha-naga naga overlord 10. - Niegdysiejszy strażnik Fontanny Najary - starożytnego artefaktu będącego dziełem sarrukhów. Przez steulecia rządziła całą Najarą a w rządzeniu pomagały jej ophidiany. W wyniku wojny z yuan-ti musiał opuścić miejsce swego dotychczasowego zamieszkania. Zginęłą z ręki Cienistego Króla, jednak powróciła na 'arenę' jako koścista naga i wspólnie ze swymi sługami planuje ponowne zapanowanie nad Najarą. Źródło: Serpent Kingdoms.
Tharcereli - łupieżca umysłu psion 18. - Członek Rady Starszych illithidzkiego miasta ChiChitl, położonego niemal dokładnie pod Waterdeep. Jak pzoostali członkowie Rady odpowiada za przechowywanie wiedzy mieszkańców miasta, których mózgi pożera po ich śmierci. Źródło: Underdark.
Thauna Maskalar, Wysoka Kapłanka Sune - człowiek kobieta kapłan 11 [Sune]/heartwarden [Sune] 10. - Przywódczyni świątyni Sune w mieście Daerlun, która de facto jest starsza niż samo miasto. Źródło: Power of Faerun.
The Encephalitid - starszy mózg psion 20. - Potężny starożytny starszy mózg. Jego pisoniczne moce osiągnęły taki poziom, że żadne smiertlene istoty nie były w stanie ich wykryć. W Czasie Kłopotów posłużył za awatara dla Illsensine, która w 'podzięce' pozostawiła mu dwie macki, których zwykle używał jej awatar. Jest przywódcą miasta illithidów - Oryndoll. Źródło: Drizzt do Urden's Guide to Underdark.
The Eye [a.ka The Xanathar] - rozwinięta (33 KW) starsza kula zaklinacz 12. - Legendarny beholder, przywódca złodziejskiej gildii Xanathara. Jest on mistrzem w tworzeniu Tyranów Śmierci (sam udoskonalił technike ich tworzenia). Jest niezwykle stary i tylko Mikstury Długowieczności trzymają go przy życiu. Jest paranoikiem. Swą główną siedzibę ma na trzecim poziomie Podgórza niedlaeko Skullportu, w którym ma bardzo dużo wpływów i kontaktów. Źródło: City of Splendors: Waterdeep, Cloak and Dagger.
The Prince of Jhothun - mężczyzna qorrashi zaklinacz 14. - jest jedyną żyjącą istotą znającą detale o chwalebnej hsitorii królestwa Jhothun, będącej krainą gigantów (a dokładniej gigantów będących przodkami lodowych gigantów). Mimo tego, że obecnie oprócz niego mało kto pamięta o Jhothunie, ma nadzieję, że kiedys królestwo powstanie na nowo i odbierze należną mu chwałę. Źródło: www.wizards.com/dnd.
The Rag Mage - mężczyzna drow zaklinacz 15/arcymag 4. - Pojmany przez zwyklego łachmaniaka [KP2] - pierwsza ofiara prób ucieczki Czaszek Skullport. Gdy w Czasie Kłopotów moc Halastera nad Czaszkami osłabła, skorzystały one z tego, by uwięzić arcymaga w Mythalu Skullport- Czaszki liczyły, że skrępowanie w nim trzynastu potężnych magów pozwoli im uciec ze Skullport (wszelkie nadzieje na to przekreślił jednak Vhostyn). Obecnie zasila on Mythal siłami magicznymi i życiowymi wysysanymi ofiarom służących mu Łachaników. Źródło: City of splendors: Waterdeep.
Tordynnar Rhaevaern - słoneczny elf baelnorn mężczyzna czarodziej 15/arcymag 4. - Członek Eldreth Veluuthra. Jedyny z pierwotnych założycieli złej organizacji zrzeszającej elfów nienawidzących przedstawicieli innych ras. Posiada niezwykłe informacje gromadzone przez setki lat życia. od jakiegoś czasu podejrzewa, że w wewnętrznych komórkach organizacji zaczynają działać siły obce, choć jak na razie nie ma zamiaru informować o tym reszty przywódców Veluuthry. Źródło: Champions of Ruin.
Triel Baenre - kobieta drow Kapłan 20 [Lolth]. - Matka Opiekunka domu Beanre, pierwszego domu w Menzoberranzan i de facto władczyni miasta. Wcześniej pełniła funkcję mistrzyni Arach Tinilith ale awansowała do obecnej pozycji po śmierci poprzedniej opiekunki w czasie fatalnego w skutkach ataku na Mithrilową Halę. Uchodzi za osobę silną ale znacznie mniej zdecydowaną niż jej poprzedniczka a co za tym idzie jest dość podatna na wpływy swego rodzeństwa, a w szczególności Grompha i Quentel. Mimo to utrzymuje na razie swoje stanowisko a przetrwanie zawirowań jakie spotkały miasto podczas milczenia Lloth może wróżyć tej drowce całkiem długie panowanie. Źródło: Underdark.
Tsabrak of the Blood - mężczyzna drow wampir nekromanta 18. - Mistrz Szkoły Nekromancji z miasta drowów rządzonego przez mężczyzn - Sshamath. Źródło: Underdark.
Tsurlanej - łupieżca umysłów licz zaklinacz 16. - Przywódca Rady Starszych miasta Ch'Chitl, zamieszkanego przez Illithidy i quaggothy-niewolników, a mieszczącego się pod Waterdeep. Podobnie jak inni członkowie Rady, przechowuje wiedzę mieszkańców Ch'Chitl, których mózgi pożera po ich śmierci. Źródło: Underdark.
Turlang - mężczyzna rozwinięty [21KW] drzewiec druid 9. - Najpotężniejszy i jeden z najstarszych drzewców w Wysokim Lesie. Opiekun tej starożytnej puszczy, przyjaciel wszystkich dobrych ras go zamieszkujących oraz bezwględny wróg wszystkich, którzy chcą zaszkodzić jego domenie. Brał udział w zniszczeniu Twierdzy Piekielna Brama a obecnie chroni jej ruiny i nie dopuszcza tam nikogo kto nie ma bardzo ważnego powodu. Chroni także tereny znane jako Złowieszczy Las. To także jemu Wysoki Las zawdzięcza zwiększenie swojej powierzchni i pojawienie się coraz większej liczby drzew (co martwi władców pobliskiego Everlund). Źródło: Srebrne Marchie.
Urlryn Khalazza - mężczyzna drow przyzywacz 19. - Mistrz Szkoły Przywołań z miasta drowów rządzonych przez mężczyzn - Sshamath. Źródło: Underdark.
Vokkrzyr Rualfren - mężczyzna drow Kapłan [Vhaeraun] 19. - Przywódca drowów zamieszkujących Ultoksamrin, pozostałośc po krasnoludzkim imperium Shanataru. Vokkrzyr szuka wszelkich sposobów na pokonanie drowów z Guallidurth, będących wyznawcami Lolth. O jego determinacji w wykonaiu tego zadania świadczyć może fakt, że rozwarza on nawet przymierze z braćmi z powierzchni. Źródło: Underdark.
Volumvax - półczart pomrok człowiek mężczyzna kapłan 7/Adept cienia 8/boski sługa 5. - Przez tysiąclecia był wiernym sługą Shar i w zamian za swą służbę otrzymał namiastkę boskości (Boska Ranga 0). Nie mogąc zapanowac nad nowa mocą popadł w obłęd a Shar wtrąciła go w zapomniany obszar planu Cienia. Tam potężny sługa Shar zdołał zdominować mieszkańców ikazał wybudował sobie wieżę pełną portali prowadzących do światyń Shar. Źródło: Wyznania i Panteony.
Wendonai - mężczyzna balor fiend of corruption 6. - Balor rozkoszujący się wprowadzaniem zamętu oraz zepsucia. To on z rozkazu Mrocznej Seldarine odpowiadał na modły Ilythiiri a także pokazał im czym jest prawdziwe Zepsucie. Po zakończeniu Czwartej Wojny Koronnej, Wendonai służył za doradcę najważniejszych i najpotężniejszych Matek Opiekunek. W roku -623 kapłani Horusa-Re rzucili na niego epickie zaklęcie zakazujące mu powrotu na kontynent przez okres 2 tysięcy lat. Balor, cierpliwie czeka aż minie ten czas (praktycznie zostały jeszcze 3 lata) by po powrocie wywrzeć zemstę na Bogach-Królach Mullhorandu a także na ich wyznawcach. Źródło: Lost Empires of Faerun.
Whispering Serpent - samiec couatl zaklinacz 16. - Najważniejszy doradca lady Mremmon, władczyni Sammoresh. Jego największym pragnieniem jest dowodzenie armią zachodniej Lapaliyi w walce z yuan-ti. Źródło: Serpent Kingdoms.
Worvinul - łupieżca umysłu licz zaklinacz 19. - Członek Rady Starszych illithidzkiego miasta ChiChitl, położonego niemal dokładnie pod Waterdeep. Jak pzoostali członkowie Rady odpowiada za przechowywanie wiedzy mieszkańców miasta, których mózgi pożera po ich śmierci. Źródło: Underdark.
Wulgreth z Ascalhorn - licz człowiek mężczyzna czarodziej 20/arcymag 3/netherilski arkanista 5. - Dość nieszczęśliwa postać, która swymi działaniami doprowadziła tak do upadku Ascalhornu, Earlannu oraz Ammarindaru. Chcąc odkupić swe winy pragnął stworzyć wielką armię nieumarłych, która pokonałaby demony, które doprowadziły do upadku wcześniej wymienionych imperiów. Jednakże w czasie rzucania czaru dzięki któremu stworzyłby tę armię, jego uczeń Iron Axeman przeszkodził mu, doprowadzając do powstania Dire Wood. Sam Wulgreth przeżył atak ucznia, gdyż jego filakterium znajduje się w posiadaniu samej...Shar. Źródło: Lost Empires of Faerun.
Xulla - rozwinięty [25 KW] pół-illithid beholder. - Jest on jednym z trójki przywódców Świątyni w Niebie [Temple in Sky], połączonej portalami z Płonącą Wieżą, przyczółkiem Cytadeli Kruka, położonym na południowym krańcu Granicznego Lasu. Źródło: Power of Faerun.
Yder Tanthul - pomrok wojownik 11/zaklinacz 11/adept cienia 4/chm 4. - Prawa ręka starszego brata, księcia Rivalena. Podobnie jak inni mieszkańcy Pomroku przetrwał upadek Netherilu. Początkowo wybitny rekrut, teraz budzi lęk jako oddany sługa Shar. Dowodzi strażami świątynnymi w Auli Cienia i prowadzi wspierane religijne wyprawy. Źródło: Władcy Mroku.
Ygnaroth the Necroseer - phaerimm zaklinacz 25. - Władca miasta Ooltul. Twórca wielu zcarów nekromantycznych oraz zaklinania. Jego dziełem są Tyrani Śmierci zmaieszkujący miasto - potwory są później sprzedawane innym mieszkańcom Podmroku. Źródło: Underdark.
Zalathorn Kirkson - człowiek mężczyzna wieszcz 20/mistrz wiedzy 4/halruuan elder 5. - Obecny netyarch a co za tym idzie władca krainy Halruaa. Przewodzi potężnej Radzie Starszych, będącej czyms na wzór rządu magicznej krainy. Blisko współpracuje z klerem Mystry. jest niezwykle stary i potężny a jego moce wieszczenia przekraczają podobno te, którymi poszczycić mogą się zwykli śmiertelnicy. Źródło: Shining South.
Zamaskowany (The Masked One) - człowiek mężczyzna zaklinacz 14/łotrzyk 9. - Jeden z czwórki uczniów Simbul, władczyni Aglarondu. Źródło: Unaproachable East.
Zgniły Człowiek (Rotting Man) - pół-czart człowiek mężczyzna [Wybraniec Talony] druid 12/ pan rozkładu Talony 10. - Wybraniec Talony, przewodniczący kultu zrzeszającego złych kapłanów oraz druidów oddanych Pani Trucizn, których głównym celem jest zdobycie Rawlinswood oraz pokonanie jednego z ostatnich bastionów dobra w tamtym rejonie - Kręgu Leth, rządzonego przez Nentyarcha, najpotężniejszego druida północno-wschodniego Faerunu. Jednym z większych sukcesów Wybrańca było przemienienie dużej liczby popleczników Nentyarcha w Panów Rzokładu Talony a także skażenie plugawą magią Dun-Tharos, dawnej stolicy Narfellu. Źródło: Unaproachable East.
Ostatnio zmieniony śr maja 16, 2007 4:44 pm przez amnezjusz, łącznie zmieniany 31 razy.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn gru 18, 2006 12:10 am

Epickie smoki: (by Lendir :))
Adamarondor - samiec antyczny złoty. - Wierzchowiec Magistra. Źródło: Polyhedron #108.
Aerosclughpalar, "Gildenfire" - samiec stary złoty, druid 11 (Mielikki). - Przebywa wśród The Druids of Tall Trees (organizacja druidów zajmująca się obroną kolosalnych drzew rosnących w północno-wschodniej części Wysokiego Lasu) w postaci człowieka o imieniu Vaeros Fireshield. Jego celem jest wyeliminowanie pozaplanarnych istot z Wysokiego Lasu i przywrócenie równowagi. Źródło: The Savage Frontier, Mintiper's Chapbook, Champions of Valor.
Alasklerbanbastos, "Great Bone Wyrm" - samiec wielki jaszczur niebieski, drakolicz. - Jak sam się nazywa - Smoczy Król Starego Untheru. Ten smok walczył z Tchazzarem o kontrolę nad zachodnim Untherem (dziś Chessentą). Po uzyskaniu przez Tchazzara boskości Alasklerbanbastos zwrócił się do Kultu Smoka w desperackiej próbie zwiększenia swojej potęgi. Komórka Kultu rozpadła się parę lat później w wyniku ataków zwolenników Tiamat. Po śmierci Tchazzara w 1358 okazało się, że Alasklerbanbastos potajemnie rozwijał komórkę Kultu i sprowadził na miejsce grupę młodych smoków. Jego leże znajduje się w masywie Niebiańskich Wędrowców. Po powrocie Tchazzara do Krain pod koniec ostatniego Szału konfrontacja tych dwóch smoków wydaje się być kwestią czasu. Źródło: Code of the Harpers, Cult of the Dragon, Lost Empires of Faerun.
Alhazmabad - samiec jaszczur miedziany. - Przejścia prowadzące w głąb otoczonej wysokimi klifami wyspy Lurath w archipelagu Wysp Pirackich są tak naprawdę portalami czasowymi prowadzącymi do czasu prehistorii Faerunu. Alhazmabad jest smokiem władającym masywem górskim, który w tamtych czasach znajdował się w miejscu Wysp Pirackich. Zdaje on sobie sprawę z natury portalów jednakże nie wie jak je zamknąć a on sam jest za duży, żeby się przez nie przecisnąć. Źródło: Pirates of the Fallen Stars.
Amaeraznatha - samica wielki jaszczur ametystowy. - Ta mądra smoczyca jest być może najstarszym ametystowym smokiem Faerunu. Większość czasu spędza pływając w jeziorze w sercu zrujnowanego Haumoritas, starożytnego ludzkiego miasta znanego dziś pod nazwą Łez Tempusa. Broni ruin miasta oraz krasnoludów i gnomów, którzy mieszkają tutaj wraz z nią. Jest przyjaciółką Alustriel i Simbul. Źródło: Volo`s Guide to the Sword Coast.
Ammaratha Cyndusk - samica antyczny pieśni. - Mieszka w Marsember. Podaje się za Lady Joysil Ambruar - bogatą szlachciankę z Sembii. Dawniej - zaklinaczka i jubilerka Maerjanthra Shalace z Waterdeep. Była kochanką Elminstera. Źródło: Elminster's Daughter.
Anwir Dupretiskava, "Sublime Potentate" - samiec antyczny niebieski. - Wyniosły dziedzic Złotego Varu - od ponad dwustu lat na tronie (w postaci człowieka). Utrzymuje niestabliny sojusz między frakcjami społecznymi. Od czasu do czasu zleca zabójstwa osób, które uważa za zagrożenie dla aktualnej sytuacji w Złotym Varze. Źródło: Zapomniane Krainy: Opis Świata, Shining South.
Arnfalamme Redwing - samica jaszczur czerwony. - Jej leże znajduje się w Cormyrze na wybrzeżu Smoczego Morza. Źródło: Stormlight.
Aurgloroasa, "The Sibilant Shade" - samica jaszczur cienia, drakolicz. - Przebywa w Grzmiących Wierchach. Odpowiedzialna za upadek krasnoludzkiej twierdzy Sioło Grzmotu, która teraz jest jej leżem. Jest żarliwą wyznawczynią Nulla - smoczego boga śmierci. Uważa się za jego główną przedstawicielkę i dzięki jego poparciu chce sama wynieść się do rangi boskiej. Bardzo szczegółowa i ostrożna - nie podejmuje żadnych działań zanim najpierw nie przeanalizuje wszystkich ewentualnych konsekwencji porażki. W chwili obecnej (rok 1374) jest jednym z przywódców Kultu Smoka. Źródło: Zapomniane Krainy: Opis Świata, Cult of the Dragon, Volo`s Guide to the Dalelands.
Aurus - samiec wielki jaszczur złoty. - Aurus nazywa siebie zbuntowanym złotym smokiem. Uważa, że złote smoki niepotrzebnie spędzały tysiąclecia na walce ze złem, często poświęcając przy tym własne życie, a zło w dalszym ciągu jest potężne. To spowodowało, że Aurus odwrócił się od swojego gatunku. Przez 800 lat przewędrował (zazwyczaj poliformowany w człowieka) świat od Wysp Moonshae po Kara-Tur. Podczas wędrówek przekonał się, że świat utrzymuje tylko całkowita równowaga między Dobrem a Złem i Prawem a Chaosem i poświęca teraz swój czas w utrzymywaniu takiego porządku. W ciągu ostatniej dekady Aurus osiadł w Arabel i otworzył swój punkt handlowy. Nikt nie wie gdzie znaduje się jego leże. Źródło: Draconomicon (1e).
Axilitis - samiec dorosły brązowy smok zaklinacz 10. - Opiekuje się portalem Valraxaxatha u podnóża Sejmitarowych Iglic. Znajduje się tu też duży skarbiec wykorzystywany przez wiele smoków jako bezpieczny schowek. Źródło: Perilous Gateways.
Azarvilandral, "Shard" - samica stary niebieski, drakolicz. - Smoczyca niedawno przemieniona w drakolicza, po tym jak umierała od ran odniesionych w walce z pokonaną przez nią drużyną poszukiwaczy przygód. Jej domem jest jedna z małych wysepek przy wybrzeżu Calimshanu. Źródło: Cult of the Dragon.
Azhaq - samiec antyczny srebrny, paladyn 9. - Następca Havarlan - niedawno zabitej przywódczyni Talons of Justice - grupy srebrnych smoków-paladynów Bahamuta. Zobowiązał się zreformować organizację, żeby lepiej radziła sobie z konsekwencjami wydarzeń Smoczego Szału. Źródło: The Rage, The Rite, The Ruin.
Balagos, "The Flying Flame" - samiec wielki jaszczur czerwony. - Jeden z napotężniejszych smoków południowego Faerunu. Mieszka w Smokespire - wygasłym wulkanie i najbardziej na zachód wysuniętym szczycie Trollowych Gór. Zabił bardzo wiele smoków (elfy nazwały go nawet "Zgubą Smoków"). Jest megalomanem. Wierzy, że jest na tyle potężny, żeby rządzić wszystkimi smokami Krain, a następnie poprowadzić ich na wojnę przeciw ludziom i elfom. W trakcie ostatniego Szału, Balagos zaatakował miasta Saelmur i Mintar nad Jeziorem Pary zabijając połowę populacji obu miast. Źródło: Dragon #232, Zapomniane Krainy: Opis Świata, Calimport, Lands of Intrigue - Amn.
Baratathlaer, "Tayyib-kher" - samiec antyczny mosiężny. - Smok ten zwany jest "Tayyib-kher" przez Bedynów. Żyje we wschodniej części Sejmitarowych Iglic. Podobno mieszka tam z grupką młodszych mosiężnych smoków, które zabiły wszystkie niebieskie smoki w okolicy. Bedyni uważają go za życzliwego, chociaż ma irytujący zwyczaj zagadywania przechodzących obok koczowników i wdawania się w dyskusje ze starszyzną co potrafi doprowadzić do wielodniowego opóźnienia podróżujące plemię. Źródło: Elminster Ecologies - Anauroch.
Behrshimmer - samica jaszczur szmaragdowy. - Przyjaciółka Dove Falconhand. Gotowa ochronić Dove lub kogokolwiek kto przyjdzie do niej w jej imieniu. Jej leże znajduje się w Górach Potoku Giganta. Źródło: Seven Sisters.
Calathanorgoth, "The Old One" - samica jaszczur czarny, drakolicz. - Przywódczyni rodziny czarnych smoków z Wysokiego Wrzosowiska. Mieszkają w ruinach Orogoth lub pobliskim kompleksie jaskiń. Źródło: Cult of the Dragon, Elminster's Ecologies: The High Moor, Serpent Kingdoms.
Capnolithyl, "Brimstone" - samiec rozwinięty (36 KW) smoke drake, wampiryczny, zaklinacz 10. - Źródło: The Rage, The Rite, The Ruin.
Charvekkanathor, "The Scarlet", "Charvek" - samiec jaszczur czerwony. - Mieszka w opuszczonym krasnoludzkim mieście Rrinnoroth, położonym na wysokim płaskowyżu w południowo-zachodniej części Szczytów Kuldin w Górach Omlarandin w Tethyrze. Do tego miejsca można się dostać tylko przez zablokowane krasnoludzkie jaskinie Głębokiego Shanataru. Charvek i Balagos to najstarsze smoki w okolicy i walczą ze sobą o te terytorium (chociaż od stu lat panuje rozejm). Źródło: Calimport, Lands of Intrigue: Tethyr.
Claugiyliamatar, "Old Gnawbone" - samica antyczny zielony, łotrzyk 4/druid 4. - Smoczyca mieszkająca w Ogrodzie krypty, za pomocą Kryształowych Kul i sieci sług obserwująca Waterdeep. Fascynują ją potężne kobiety rasy ludzkiej i elfickiej, a także magia pozwalająca przybierać smokom ludzkie kształty. Bardzo chciałaby uczestniczyć w gwarnym życiu miast, lecz zamierza się do nich przyłączyć dopiero wtedy, gdy znajdzie na to sposób, który nie zagrażałby jej bezpieczeństwu. Jest założycielką organizacji Gnawbones, manipulującej wydarzeniami w Neverwinter i Waterdeep. Ponadto, często pośrednio finansuje eskapady poszukiwaczy przygód. Źródło: City of splendors: Waterdeep.
Daurgothoth, "The Creeping Doom" - samiec wielki jaszczur czarny, drakolicz, czarodziej 20/arcymag 5. - Jeden z najpotężniejszych smoków Faerunu. Jest zaangażowany w wiele ciemnych interesów w miastach Wybrzeża Mieczy i Północy. Rozwija inne formy broni oddechowej - w szczególności stara się wprowadzić swoje zaklęcia w tą formę atatku. Jego leże znajduje się w opuszczonym gnomim mieście Dolblunde na północny-wschód od Waterdeep. Gromadzi skarby i wiedzę magiczną często wynajmując magów i drużyny poszukiwaczy przygód pod przykrywką szlachcica z Waterdeep. Jest jednym z przywódców Kultu Smoka. Źródło: Dragon #234, Cult of the Dragon.
Deszeldaryndun silverwing, "The Guardian Worm of Everlund", "The Kindly Dragon" - samiec jaszczur srebrny. - Bardzo często pomaga humanoidom. Jest przyjacielem Alustriel. Większość czasu spędza w ludzkiej postaci. Może być drwalem w lesie, bardem w karczmie a nawet przyjmuje postać Khelbena czy Elminstera - i zawsze świetnie mu to wychodzi. Jego leże znajduje się w Dryfujących Górach (Floating Mountains) w Księżycowym Lesie, gdzie żyje wraz ze swoją ukochaną - Valamaradace. Podczas niedawnego Szału Smoków, para rzuciła się na siebie i tylko interwencja Alustriel zapobiegła nieszczęściu. Oba smoki z wdzięczności obiecały swoją pomoc w obronie Srernych Marchii. Źródło: Dragon #236.
Dretchroyaster, "The Monarch Reborn" - samiec jaszczur zielony, drakolicz. - Dopiero niedawno przemieniony w drakolicza (1365). Dobrze znany w Dolinach ze względu na swoje niszczycielskie ataki. Ma swoje leże na wschód od Myth Drannor i na południe od Hillsfar w miejscu zwanym Monarch`s Fall Glade. W jego pieczarze znajdują się resztki elfiego spelljammera. Dretch planuje przemienić swoje ciało w pojazd spelljammerowy, jednakże na chwilę obecną brakuje mu wymaganego hełmu. Źródło: Draconomicon(1e), Cult of the Dragon.
Elaacrimalicros - samiec antyczny zielony. - Jeden z najstarszych smoków Wysokiego Lasu. Jego leże znajduje się w najwyższych szczytach Gwiezdnych Gór. Zazwyczaj śpi przez dekady. Aarakokry są jego śmiertelnym wrogiem po tym jak zniszczył kolonię ponad 120 tych osobników w Gwiezdnych Górach. Źródło: Zapomniane Krainy: Opis Świata, Potwory Faerunu, The North: The Wilderness.
Eldenser, "The Worm Who Hides in Blades" - samiec wielki jaszczur ametystowy. - Jeden z najstarszych smoków Faerunu. Dawno temu Eldenser znalazł sposób na opuszczenie swojego zniszczonego czasem ciała przebywającego w zabezpieczonej krypcie w Waterdeep i przeniesienie swojej jaźni do dowolnego metalowego ostrza. Przebywając w klingach jest w stanie w pełni komunikować się z otoczeniem. Zazwyczaj woli cicho obserwować świat, jednak gdy jest zmuszony do walki - zrobi to. Jest sojusznikiem Simbul, Sylune i Dove, która czasami używa broni z Eldenserem, w czasie trudniejszych bitew. Eldenser stara się podążać Drogą Ossavitora - smoczym rytuałem, którego celem jest uzyskanie nieśmiertelności. Niedawny Szał Smoków przeczekał na Planie Żywiołu Ziemi. Źródło: Dragon #237, Zapomniane Krainy: Opis Świata.
Esmerandanna - samica wielki jaszczur szmaragdowy. - Żyje w kraterze wulkanicznym w północno-zachodniej części Płomiennych Szczytów w Chult. Jest zainteresowana zwyczajami i historią dzikich krasnoludów. Przyjaźni się z kapłanami Tharda i pilnuje skarbów krasnoludów. Dzikie krasnoludy nazywają ją Córką Tharda. Źródło: Demihuman Deities.
Felgolos, "The Flying Misfortune" - samiec małoletni spiżowy, zaklinacz 14. - Najmłodszy wśród najpotężniejszych. Bardzo ciekawski i dobrotliwy smok, który wiele razy cudem uniknął śmierci (niektórzy uważają wręcz, że sama Tymora nad nim czuwa, inni mówią, że jest dzieckiem Akadi a jeszcze inni, że jest awatarem "śpiącego boga"). Pakuje się często w największe niebezpieczeństwa, bywał ciężko ranny, ale zawsze wracał do zdrowia i kontynuował swój niebezpieczny i pełny groźnych wypadków tryb życia. Stara się zapominać o swoich porażkach niż szukać zemsty na tych, którzy go zranili. Felgolos nie ma swojego leża, a raczej całą grupę kryjówek, w których trzyma co cenniejsze rzeczy. Ma wielki talent magiczny, niespotykany u swoich rówieśników. Podczas niedawnego Szału Smoków walczył z Kultem Smoka na wschodzie. Samego szału uniknął dzięki kombinacji zaklęć i swojego wrodzonego szczęścia. Źródło: Dragon #238, Srebrne Marchie.
Fi Lendicol - samica wiekowy srebrny. - Smoczyca ta żyje na Skalistych Ziemiach. Podróżuje często w postaci ludzkiego maga, wraz ze swoimi towarzyszami - ludzkim tropicielem Dreikiem Lorne oraz krasnoludzkim wojownikiem Thurnem, synem Doulma. Razem przeciwstawiają się machinacjom czerwonej smoczycy Grinnsiry. Źródło: Elminster's Ecologies: The Stonelands.
Filauxerimos - samiec jaszczur miedziany bard 8. - Patriarcha klanu miedzianych smoków ze szczytu Smoczy Ząb (Dragon`s Tooth) w zachodniej części Przylądka Smoczego Kła (Cape Dragonfang) w Thesk. Mówi się, że Filauxerimos buduje z pomocą niebiańskich sojuszników wielki smoczy zamek w pobliżu szczytu. Źródło: Unapproachable East.
Forgrimmorithal, "Shift" - samiec wielki jaszczur czarny. - Smok mieszkający na Moczarach Odległego Morza w Cormyrze. Jego leża do tej pory nie udało się nikomu odnaleźć. Poszukiwacze przygód natrafali tylko na ogromne ilości błędnych ogników. Niektórzy przypuszczają, że w wyniku jakiejś umowy bronią one siedziby Shifta. Źródło: Draconomicon (1e).
Furlinastis - samiec wielki jaszczur cienia. - Jego leże znajduje się w Elgrin Fau (na Planie Cienia w pobliżu Gwiezdnego Płaszcza). Źródło: Dawn of Night, Realms of the Dragons - "Soulbound".
Garnetallisar, "Garnet" - samiec jaszczur czerwony/niebieski (wyjątkowy). - Saeval Ammath, jeden z magów Myth Drannor doprowadził do wyklucia czerwonego smoka z anatomią niebieskiego i magiczną naturą obu. Co więcej smok był praworządny dobry i został sojusznikiem Cormanthyru. Garnet był przyjacielem i wierzchowcem Saevala. Nieświadomie uwolnił trójkę nycalothów, którzy stworzyli Armię Ciemności. Cztery lata później, chcąc odkupić swoją winę, rzucił się w sam środek Armii, sprowadzając śmierć na wroga za pomocą swojego elektrycznego ognia. Mimo ciężkich strat w szeregach przeciwników, w wyniku kontrataku Garnet po prostu zniknął. Jego los do dziś pozostaje nieznany (nikt o tym nie wie, ale Garnet wciąż żyje, to jednak jedyna pewna informacja). Garnet nie stanowi początku nowego gatunku, ani mieszanki dwóch podgatunków - jest to smok unikatowy w skali całego Torilu. Źródło: Fall of Myth Drannor, Cormanthyr: Campaign Guide.
Garrathmaw, "Insyzor", "Incisor" - samiec wiekowy zębaty, drakolicz. - Jego leże znajduje się u źródła Białej Wody w Szarych Wierchach, ale włóczy się po całych Upadłych Ziemiach. Krążą opowieści o jego bogactwach zagrabionych z ruin krasnoludzkiego Ammarindaru oraz o wielu magicznych przedmiotach netherilskiego pochodzenia, które wydobył i nauczył się używać. Źródło: Srebrne Marchie, Cult of the Dragon.
Gerinvioch - samiec antyczny niebieski. - Smok mieszkający na pustyni Raurin. Źródło: Realms of the Dragons II - "Freedom's Promise".
Gestaniius - samica wielki jaszczur niebieski, czarci. - Jej leże znajduje się we wschodniej części Gór Smoczego Miecza. Przez ponad 600 lat żywiła się niewolnikami pracującymi w Mieście Umarłych. Uwielbia niszczyć karawany kupieckie i wioski dla samej zabawy. Utyka w wyniku rany odniesionej w dawnej walce ze spiżowym smokiem. Kieruje się irracjonalną nienawiścią w stosunku do spiżowych smoków, które uśmierciły jej młode (mimo, że to niebieskie smoki zaczęły walkę). Jest w luźnym sojuszu z kultem Seta. W trakcie Czasu Kłopotów przechowywała cząstkę esencji Tiamat. Zginęła z rąk Tchazzara, ale powróciła do Faerunu w nowej, czarciej, formie. Źródło: Zapomniane Krainy: Opis Świata, Old Empires, Powers & Pantheons.
Ghaulantatra, "Old Mother Wyrm" - samica wielki jaszczur biały, duchowy. - Jej leże znajduje się na północ od High Gap (przełęczy oddzielającej Wysoki Las od Upadłych Ziem). Zginęła w trakcie starcia z beholderem o imieniu Thaluul. Ghaulantatra została duchem smoka i kontynuowała walki z beholderem aż do jego śmierci z rąk smoczycy w 1356 RD. Thaluul jednak upewnił się, że po śmierci zostanie zjawą beholdera (kulą zguby) i walka między tą dwójką trwa nadal. Źródło: Dragon #230, Cult of the Dragon.
Ghondalaath - samiec wielki jaszczur niebieski. - Smok z Morza Piasków znany z władania rzadkimi i potężnymi zaklęciami. Jego leże znajduje się na Równinie Stojących Kamieni nad Rzeką Klejnotów (The River of Gems) w miejscu zwanym Heroes` Helm. Jest to klif przypominającym gigantyczny hełm z parą oczu-otworów, które prowadzą do jaskiń będących domem Ghondalaatha. Źródło: Anauroch.
Goarulskul, "the Black" - samiec jaszczur czarny, drakolicz. - Drakolicz Kultu Smoka, który wsławił się niszczycielskim atakiem na Holyheart House - świątynię Eldath w Puszczy Chondal (na południe od Shamph) w 1271 RD. Źródło: Prayers from the Faithful.
Grimnoshtadrano, "Grimnosh", "The Riddling Dragon" - samiec antyczny zielony. - Smok mieszkający w Wysokim Lesie w Nieskończonych Jaskiniach (Endless Caverns). Po zakłóceniu przez niego Tarczowego Wiecu w Waterdeep w 1364 RD, niektórzy śmiałkowie próbowali go zabić, ale do tej pory wszyscy polegli. Grimnosh rezyduje w pieczarze Graxa - dawno zabitego zielonego smoka. Połączone bogactwo obu smoków sprawiło, że The Riddling Dragon ma relatywnie duży skarb jak na swój wiek. Źródło: City of Splendors: Waterdeep, Champions of Ruin, The North: The Wilderness, "Pieśń Elfa".
Grinnsira - samica antyczny czerwony. - Smoczyca ze Skalistych Ziem kontrolująca za pomocą uroków niektóre tutejsze grupy łupieżcze (głównie goblionoidy itp.). Zawarła też pakt z co najmniej dwoma chimerami. Ma sieć agentów w Cormyrze, Sembii i Dolinach. Źródło: Elminster's Ecologies: The Stonelands.
Guyanothaz - samiec jaszczur czerwony. - Ślepy smok żyjący w czynnym wulkanie Mt. Temmikant w Dymiących Górach. Niespotykanie mało agresywny. Wieki temu napadła go drużyna poszukiwaczy przygód, oślepiła i zabrała skarb. Teraz pilnuje tych resztek, które mu zostały i żywi się pumeksem. Nie rusza się ze swojego leża, gdyż zbyt boi się świata zewnętrznego. Źródło: Zapomniane Krainy: Opis Świata, Old Empires.
Haklashara - samiec antyczny złoty. - Przyjaciel i wierzchowiec słynnej Lady Ahskahali Durothil. Mieszka na wyspie Sumbrar u wybrzeży Evermeet. Większość czasu spędza w magicznym letargu. Źródło: Fall of Myth Drannor, Elves of Evermeet, Evermeet: Wyspa Elfów.
Halaglathgar - samiec wielki jaszczur czerwony. - Jego leże znajduje się w Górach Afrunn w Turmish. Źródło: Polyhedron #107.
Halatathlaer - samiec antyczny miedziany, duchowy. - W przeszłości uratowany przez półkrasnoluda Daerosa (magiczna i rzadko występująca mieszanka - wysoki jak człowiek, ale z krasnoludzkimi cechami rasowymi), smok ten został jego przyjacielem i wierzchowcem. Daeros, gdy wycofał się z życia poszukiwacza przygód, wybudował dookoła pieczary smoka zamek zwany później Smocza Włócznia, gdzie osiadł razem z grupą krasnoludów. W wyniku spisku Calishyckiego maga Ithtaerusa, zamek zaatakowały trzy złe smoki, niszcząc większość fortecy i zabijając Halatathlaera. Cały czas nawiedza on jednak to miejsce jako duch. Źródło: Volo's Guide to the Sword Coast.
Harondalbar - samiec wielki jaszczur czarny. - Smok żyjący na Przełęczy Żółtego Węża. W czasach, gdy przełęcz kontrolowali Zhentarimowie, karmili oni smoka i dostarczali mu rozrywki w postaci istot do upolowania (niewolnicy itp.). Dziś, gdy przełęcz jest wolna, nie wiadomo jak wygląda sytuacja ze smokiem. Zainteresowany był nim także Kult Smoka (co dawniej prowadziło do walk między Kultystami a Zhentami), ale Harondalbar nie jest na chwilę obecną chętny do przemiany w drakolicza. Źródło: Polyhedron #84, Ruins of Zhentil Keep: Campaign Guide, Cloak & Dagger.
Hoondarrh, "The Red Rage of Mintarn" - samiec antyczny czerwony. - Jeden z najsłynniejszych smoków w historii Krain. W czasach swojej młodości zdobył ogromny skarb i potem spędzał lata na znalezieniu odpowiedniego leża. W tym czasie zabijał i niszczył osiedla na całym Wybrzeżu Mieczy, Wyspach Moonshae i Nelanther. W końcu znalazł upragnione leże (na Wyspie Skadaurak - najdalej na północ wysuniętej wyspie spośród dwóch położonych na północny-zachód od Mintarn), które zajął po zabiciu potężnego smoka, który tam mieszkał. Następnie zaczął tworzyć całą sieć zabezpieczeń i pułapek. Wkrótce zaczęły pojawiać się u niego drużyny poszukiwaczy przygód. Skarby najeźdźców zaczęły dołączać do i tak ogromnego skarbu Hoondarrha. Dziś jego celem jest zdobycie nieśmiertelności, poświęca się badaniom tego problemu i istnieje duża szansa, że osiągnie to, zostając jakiegoś rodzaju unikatowym duchowym smokiem. Większość czasu spędza w letargu. W trakcie ostatniego Szału, Hoondarrh zniszczył miasto Callidyrr na Wyspach Moonshae. Udało się go ostatecznie odegnać dzięki kręgowi potężnych druidów. Źródło: Dragon #241, Srebrne Marchie.
Ileuthra - samiec wielki jaszczur mosiężny, niebiański. - Mistrz szachów i ich zagorzały wielbiciel. Podobno, gdy już nie był w stanie znaleźć żadnego śmiertelnika, który mógłby mu stawić w tej grze czoła, wyzwał do gry w trzech partiach samego Oghmę - i pokonał go bez problemu we wszystkich rozgrywkach. Zamiast, co typowe dla mosiężnych smoków, chełpić się zwycięstwem, Ileuthra podziękował Oghmie i zaproponował, żeby teraz bóg wybrał rodzaj gry. Oghmie spodobała się postawa Ileuthry i uczynił go swoim boskim sługą. Mosiężny smok przebywa teraz w Domu Wiedzy - królestwie Oghmy i regularnie ogrywa Władcę Wiedzy w szachy. Źródło: Draconomicon (1e).
Ilnezhara - samica wielki jaszczur miedziany. - Mieszka wraz z siostrą Tazmikellą w Heliogabalus. Uwielbia manipulować ludźmi. Źródło: Realms of the Dragon - "Wickless in the Nether", Promise of the Witch King.
Ilphtrin Imphraezel - samiec dojrzały drow-smok, łotrzyk 1/wojownik 4/skrytobójca 6. - Ojciec opiekun Jaezred Chaulssin. Przebywa w Sschindylryn. Źródło: Dragons of Faerun web enhancement.
Iltharagh, "Golden Night" - samiec wiekowy topazowy, drakolicz. - Jeden z dwóch znanych klejnotowych drakoliczów. Mieszka nad ujściem rzeki Iceflow na północny-zachód od Luskan. Wiele razy toczył walki terytorialne z Arveiaturace the White Wyrm, niektóre bezpośrednio nad miastem. Po takich walkach obie bestie były zawsze ciężko ranne, ale ogólnie lepiej na tym wychodziła Arveiaturace. Zdesperowany Iltharagh przeszedł transformację w drakolicza w 1364 RD. Podczas ostatniego Szału spróbował pokonać swoją arcyrywalkę, ale była ona zbyt dobrze broniona, tak więc wrócił do siebie. Dysponuje imponującymi umiejętnościami psionicznymi. Źródło: Dragon #231, Cult of the Dragon.
Imvaernarho, "Inferno" - samiec rozwinięty (61 KW) wielki jaszczur czerwony. - Najsilniejszy znany smok Faerunu i jedna z najpotężniejszych istot Krain. Mówi się, że żyje w jaskini po północnej stronie góry Angaroth (najwyższy szczyt Gwiezdnych Gór w Wysokim Lesie). Tak naprawdę jednak ma wiele kryjówek w Gwiezdnych Górach. Jest najpewniej największym mistrzem magii ognia w Faerunie (rzuca zaklęcia jak zaklinacz 40 poziomu). Nikt kto próbował go pokonać nie powrócił - a znany jest, że pokonuje nawet najsilniejszych. O jego niesłychanej potędze krążą opowieści po całych Ziemiach Centralnych i Wybrzeżu Mieczy (Inferno to uproszczona przez lud wersja jego prawdziwego imienia). Elminster oszacował bogactwo Inferno na co najmniej 12 milionów sztuk złota i to tylko biorąc pod uwagę same monety. Nie wpływa na niego Szał Smoków. Wygląda na to, że izolacjonistyczne podejście Inferno dobiega końca - zaczął interesować się ekspansją Srebrnych Marchii. Jego plany pozostają nieznane. Źródło: Draconomicon (1e), Power of Faerun.
Iryklatharga, "Sharpfangs" - samica wielki jaszczur niebieski. - Smoczyca, która stoczyła walkę z Qysarem VII w 358 RD zabierając mu Staff of Shoon, potężny artefakt, który cały czas przebywa w jej leżu (Przełęcz Małe Zęby w Amn). Większość czasu spędza śpiąc, budzi się zazwyczaj raz na stulecie (ostatnio w 1371 i na moment podczas Szału w 1373 RD). Spodziewa się konfrontacji z Balagosem i Charvekiem - dwoma smokami, które stoją jej na drodze do tytułu smoczej królowej południowego Faerunu. Podczas ostatniego Szału zaatakowała i zniszczyła wschodnią z Bliźniaczych Wież Wiecznego Zaćmienia (błyskawicznie naprawiona przez Akhmelere`a za pomocą artefaktu). Przeprowadziła także krótki atak na Calimport. Źródło: Zapomniane Krainy: Opis Świata, Calimport, Lands of Intrigue: Amn.
Iymrith, "Doom of the Desert", "The Dragon of Statues" - samica antyczny niebieski, zaklinacz 7. - Leże tej smoczycy znajduje się w Anarath (chociaż ona sama nie zna tej nazwy) - zrujnowanym Mieście Posągów leżącym w pobliżu Wysokiego Lodu (na północny-wschód od Ascore). W ruinach mieszka także jej legion gargoyli oraz Kompania Płomiennych Pająków - zniewolona drużyna poszukiwaczy przygód z Athkathli, któych smoczyca wykorzystuje do przeszukiwania pobliskich netherilskich ruin. Większość czasu spędza testując wydobytą magię i przeprowadzając eksperymenty. Regularnie tworzy też nowe gargoyle (ok. 2-3 na miesiąc). Potrafi przenieść swoją duszę do co najmniej jednego mechanicznego ciała i dwóch posągów; stara się także stworzyć drugie żywe ciało. Podczas ostatniego Szału zaatakowała Hartsvale, gdzie wybiła trzy duże klany gigantów. Źródło: Dragon #242, Srebrne Marchie, Serpent Kingdoms.
Iyrauroth, "Wyrm of the Peaks" - samiec wielki jaszczur czarny. - Słynny zabójca Ologha, Najwyższego Króla orczego królestwa Vastar (miało to miejsce w 572 RD). Został obudzony przez komórkę Kultu Smoka ze swojego długiego snu pod stepami Thar. Od tego momentu atakuje karawany (także Kultu Smoka) między Glister, Melvaunt i Phlan. Jego leże znajduje się w Górze Grimmerfang w Vast. Źródło: The City of Raven's Bluff, Cormanthyr: Campaign Guide, Cult of the Dragon, Dungeon #69.
Jaerathindryl, "Malachite" - samica jaszczur zielony. - Wspierana przez Kult Smoka. Żyje na południe od Mulmaster - w Zatopionym Lesie. Źródło: Cult of the Dragon.
Jaerlethket - samiec dojrzały srebrny, paladyn 6/vassal of Bahamut 2. - Doradca króla Garetha z Damary i jeden z ważniejszych członków Szponów Sprawiedliwości - zakonu srebrnych smoków oddanych Bahamutowi. Źródło: Dragons of Faerun.
Jaxanaedegor - samiec wiekowy zielony, wampiryczny. - Wampiryczny smok mieszkający w uśpionym wulkanie - Górze Thulbane w Chessencie. Uważa on całą górę za swoje królestwo. Źródło: Zapomniane Krainy: Opis Świata.
Khuralosothantar - samiec antyczny spiżowy. - Khuralos Obrońca od dawna mieszka w podwodnej jaskini Góry Halaath w Morzu Spadających Gwiazd. Po stuleciach snu obudził się w trakcie ostatniej wojny w Seros (w 1369 RD). Pomaga w obronie Myth Nantar polując na sahuaginy stanowiące jego ulubiony pokarm. Khuralos zastanawia się nad zostaniem pierwszym smoczym Dukarem. Źródło: Sea of Fallen Stars.
Klauth, "Old Snarl" - samiec wielki jaszczur czerwony. - Potężny smok żyjący w Dolinie Klautha, w górach na zachód od Mirabar. Słynie ze swoich nagłych niszczycielskich ataków. Poszukuje i pożera wszystkie smocze jaja oraz młode, z wyjątkiem jaj czerwonych smoków, których używa w magicznych eksperymentach mających na celu zwiększenie jego potęgi. Czasami zdarza mu się pomóc istotom, które uważa za niegroźne. Jest zawsze przygotowany na potencjalne niebezpieczeństwa. Gdy nie śpi najczęściej bada świat za pomocą wróżenia. Podczas ostatniego Szału zaatakował Mirabar niszcząc sporą część miasta. Obrońcom udało się go w końcu odgonić z pomocą smoczycy Saryndalaghlothtor. Źródło: Dragon #244, Zapomniane Krainy: Opis Świata.
Kriionfanthicus, "King Kriion" - samiec jaszczur złoty
Kryonar - samiec jaszczur biały, drakolicz. - Żyje w lodowej jaskini na północnym stoku Góry Nar w Narfell, w pobliżu ruin zamku Jastaath wybudowanego jeszcze przed ekspansją Narfell. Odwrócił sie od Kultu Smoka, dla którego jest renegatem. Źródło: Unapproachable East, Lost Empires of Faerun.
Larauthtor - samiec wielki jaszczur czerwony. - Ogromnych rozmiarów smok wspomniany przez Elminstera podczas jego wizyty w Piekle. Źródło: Elminster in Hell.
Larendrammagar, "Nexus" - samiec wielki jaszczur złoty, zaklinacz 10. - Jeden z najsłynniejszych złotych smoków (drugi po Królu Sprawiedliwości). Najpotężniejszy dobry smok Faerunu. Poświęca się wyłącznie studiowaniu magii. Posiada unikalne zdolności magiczne ofiarowane mu przez smoczą boginię magii za rozwój Sztuki wśród smoków. Źródło: Draconomicon (1e), The Ruin.
Latovenomer - samiec jaszczur zielony. - Od ponad 60 lat śpi pod powierzchnią Wielkiego Bagna Rethild w południowo-zachodnim Dambrath. Przypuszcza się, że jego sen dobiega końca. Źródło: The Shining South (2e).
Linussaxannol - samiec antyczny zielony. - Najpotężniejszy smok Wealdath. Ma ponad 950 lat i większość czasu spędza w letargu. Jego leże znajduje się w jaskiniach pod trzema wzgórzami położonymi w centralnej części lasu. Źródło: Lands of Intrigue: Tethyr.
Malacragoth, "The Dragon Unseen" - samiec wiekowy szafirowy, czarodziej 5. - Mieszka w Realm of Stone and Shadow w górnym Podmroku pod Szarymi Wierchami. Żyje w samotności, wtraz ze swoimi nieumarłymi sługami - szkieletami i zombie, spędzając czas na obserwowaniu świata za pomocą magicznych zwieciadeł. Jest zaprzysiężonym wrogiem Kultu Smoka. Ostatni Szał spędził na Planie Żywiołu Ziemi. Źródło: Dragon #246, Drizzt Do'Urden's Guide to the Underdark, Realms of the Dragons II - "The Woman Who Drew Dragons".
Maldraedior - samiec wielki jaszczur niebieski, dragon ascendant 3. - Smok ten żyje w kompleksie świątynnym pod Dalath (górnicze miasto położone 40 mil na północ od wschodniego krańca Dymiących Gór w Untherze). Jest to jeden z najstarszych smoków w Faerunie - zyje już ponad 4 tysiące lat. Korzysta z półrzeczywistej iluzji, którą może podtrzymywać w świątyni. Jego prawdziwe ciało to skurczona, na wpół zmumfikowana forma, ukryta w pobliskiej jaskini. Jak na niebieskiego smoka ma nietypowy charakter - neutralny z tendencjami do zła. Jego celem jest poznawanie wiedzy i magii. Szczególnie zainteresowany jest możliwością podróży planarnych za pomocą swojego iluzyjnego obrazu. Jest ostatnim żyjącym wyznawcą Kalzareinada - bóstwa smoczej magii. Pobliscy ludzie sami traktują go jak boga. Jest zaciętym wrogiem Tiamat. Źródło: Draconomicon (1e).
Malygris, "The Suzerain of Anauroch" - samiec wiekowy niebieski, drakolicz. - Władca niebieskich smoków Morza Piasków. Od 1365 jest drakoliczem. Magicznie podporządkowany Telamontowi Tanthulowi. Źródło: Cult of the Dragon, Player's Guide to Faerun, Trylogia Powrót Arcymagów.
Maughrysear, "Flashburn" - samica czerwony jaszczur. - Niesamowicie inteligentna i charyzmatyczna smoczyca z Wysokiego Wrzosowiska. Służy jej dobrze zorganizowana grupa około 300 orków, którzy uważają ją za swoją boginię. Źródło: Draconomicon (1e).
Mauzzkyl Jaezred - samiec wielki jaszczur drow-smok, zaklinacz 13/skrytobójca 5. - Przywódca Jaezred Chaulssin. Jest całkowicie poświęcony ideałom Jaezred Chaulssin i uznaje Dom Jaezred za żyjące rozszerzenie jego woli. Rezyduje w Chaulssin (City of Wyrmshadows pod Górami Rauvin). Źródło: Wojna Pajęczej Królowej, Dragons of Faerun web enhancement.
Miirym, "The Sentinel Wyrm" - samica wielki jaszczur srebrny, bezcielesny strażnik. - Lekko szalona strażniczka katakumb Świecowej Wieży. W wyniku potężnego zaklęcia wiążącego, przetrwała śmierć i jest teraz zjawą. Marzy o nowym ciele i życiu poza murami fortecy. Zaatakuje każdego kto będzie próbował wynieść jakiekolwiek książki z krypt, a także kto nie "zwróci" jej wszystkich niesionych przez siebie zapisków (uznaje je za własność Świecowej Wieży). Bardzo lubi rozmawiać i wymieniać opowieści za informacje o aktualnych wydarzeniach. Nie działa na nią Smoczy Szał. Źródło: Dragon #247, Zapomniane Krainy: Opis Świata.
Mithbarazak, "King Mith" - samiec wielki jaszczur srebrny. - Władca Iltkazaru - ostatniego istniejącego królestwa Głębokiego Shanataru znajdującego się prawie 2 mile pod Górami Omlarandin w Tethyrze. Mimo, że wielu podejrzewa prawdę, nikt nie wie na pewno, że król Mith Barak jest smokiem. Na każde 100 lat, spędza 75 w letargu na swoim tronie w postaci mithrilowego posągu. W tym czasie jego ciało przemierza Plan Astralny i smok spotyka się z wieloma istotami. W 1367 roku nie obudził się zgodnie z planem. 20 lat wcześniej jego astralna forma została uwięziona przez sługę Tiamat i Król Mith Barak pozostaje od tego momentu w niewoli. Źródło: Drizzt Do'Urden's Guide to the Underdark, Underdark.
Nahaunglaroth - samiec dorosły niebieski, zaklinacz 5. - Wraz ze swoim bratem, Roraurimem, rządzi Morueme - rodziną błękitnych smoków z Gór Nether. Ich leże znajduje się na szczycie Zguba Smoka. Jego partnerką jest dojrzała smoczyca - Eshaedra. Nahaunglaroth głównie zajmuje się doskonaleniem swoich zdolności magicznych. Rodzinie służy szczep hobgoblinów Czerwonych Obdzieraczy. Źródło: Srebrne Marchie.
Narlgathra - samica jaszczur czerwony. - Jeden z nielicznych smoków na tyle potężnych, żeby rezydować wewnątrz Myth Drannor. Jej leże znajduje się w dawnej świątyni Aumrathar the Greater Dragon (nieistniejącego już ludzkiego kultu). Źródło: Ruins of Myth Drannor.
Nymmurh, "The Wyrm Who Watches" - samiec antyczny spiżowy. - Smok będący strażnikiem szlacheckiej rodziny Silmerhelve z Waterdeep. Jego siedziba znaduje się wśród szczytów wyspy Alaron w Moonshae. Stąd za pomocą magii obserwuje i czuwa nad członkami Silmerhelve. Rzadko kiedy się ujawnia, woli być uważany za "legendę rodzinną" niż rzeczywistego pomocnika. Nymmurh chciał obserwować poczynania ludzi, których uważa za główną siłę w Faerunie, i najpewniej całkowicie przypadkowo wybrał właśnie tą rodzinę szlachecką. W chwili obecnej jest ekspertem od ludzkiej psychiki, zwyczajów i kultury. Ostatni Szał Smoków zakłócił jego zaklęcie rzucane przez lustrzany portal i smok niechcący przeniósł się na Plan Luster. Po tym wydarzeniu Nymmurh próbuje się dowiedzieć ile tylko może o Nerra - władcach tego planu. Źródło: Dragon #250, City of Splendors: Waterdeep Web Enhancement.
Ohmrathedar, "the Thoughtful" - samiec antyczny spiżowy. - Wierny sojusznik Taraunramorlamurli. Jego leże znajduje się w Waterdeep. Źródło: Dragons of Faerun.
Otaaryliakkarnos - samica jaszczur srebrny. - Smoczyca żyjąca w Cormanthorze. W czasach Myth Drannor towarzyszka księżycowego elfa Avourela Omberdowna, jednego ze smoczych jeźdców dowodzącego kawalerią hippogryfów. Źródło: Cormanthyr: Campaign Guide.
Ouranalathra, "the Mistmaiden" - samica wielki jaszczur mgły, zaklinacz 6. - Żyje w Jeziorze Mgieł w pobliżu Nieskończonych Pustkowi. To jej dotyczy Rok Smoka Mgieł (Year of Mist Dragon, 231 RD), gdy publicznie stoczyła walkę z kilkoma innymi smokami. Jej dawna siedziba w Górach Ziemnej Opoki jest dziś znana pod nazwą Góra Żelaznego Smoka. Znajduje się tam Master`s Library - największa biblioteka Deneira w Krainach. Źródło: Dragons of Faerun.
Palarandusk, "The Unseen Protector" - samiec wielki jaszczur złoty pół-bezcielesny (wyjątkowy), zaklinacz 9. - Bezinteresowny obrońca gnomów z wioski Ieirithymbul w pobliżu Gór Miecza. Za pomocą potężnej magii powstrzymał rozpad swojego ciała - większość czasu spędza w niewidzialnej, półbezcielesnej formie, w której może obserwować, słuchać, mówić i ruszać się, ale nie jest w stanie podejmować wrogich działań. Nie ma leża - spędza czas lewitując nad gnomami z wioski, doglądając ich bezpieczeństwa i spokoju w okolicy. Ze względu na zły stan swojego ciała rzadko kiedy materializuje się całkowicie, a nawet wtedy robi to tylko na kilka krótkich chwil. Źródło: Dragon #252, City of Splendors: Waterdeep, Dungeon #73, Realms of the Dragons II - "How Burlmarr saved the Unseen Protector".
Protanther, "King of the Ice" - samiec wielki jaszczur złoty. - Dawny Król Sprawiedliwości (tytuł nadawany aktualnemu władcy złotych smoków). Żyje w Novularond, górach pośrodku Wielkiego Lodowca. Niektórzy uważają, że Protanther stworzył lodowiec i wysłał go na południe, żeby zniszczyć zło Vaasy. Jego celem jest zniszczenie złych sił na terenie lodowca. Źródło: Draconomicon (1e).
Rathguul - samiec antyczny niebieski. - Wierzchowiec Gargautha. Źródło: Dragon #91.
Raulothim, "The Silent Shadow" - samiec wielki jaszczur szmaragdowy, czarodziej 10. - Zamieszkuje wyspę Axard - wysuniętą najbardziej na północny-wschód wyspę Ruathym. Większość czasu spędza leżąc bez ruchu lub obserwując Północ ze swojego leża w wygasłym wulkanie. Nigdy nie widzaino, żeby Raulothim wypowiedział choć jedno słowo. Smok zajmuje się kolekcjonowaniem magii - posiada wielką kolekcję zaklęć i przedmiotów magicznych. Uczy się też sztuki czarodziejskiej. Ostatni Smoczy Szał przeczekał na Planie Żywiołu Powietrza. Źródło: Dragon #253.
Roraurim - samiec dorosły niebieski, zaklinacz 5. - Wraz ze swoim bratem Nahauglarothem, rządzi Morueme - rodziną błękitnych smoków z Gór Nether. Ich leże znajduje się na szczycie Zguba Smoka. Jego partnerką jest dorosła smoczyca - Faenfaele, z którą doczekał się potomka - Arharzela. Roraurim głównie zajmuje się doskonaleniem swoich zdolności magicznych. Rodzinie służy szczep hobgoblinów Czerwonych Obdzieraczy. Źródło: Srebrne Marchie.
Sapphiraktar, "The Blue" - samiec jaszczur niebieski, drakolicz. - go leże znajduje się w zruinowanym mieście Teshyll w jaskiniach Shanataru (pod Pustynią Calima). Subtelnie kontroluje zarówno Balagosa jak i Charveka. Należy do wewnętrznego kręgu Pokrętnego Runu. Źródło: Zapomniane Krainy: Opis Świata, Władcy Mroku, Calimport, Lands of Intrigue, Empires of the Shining Sea, Drizzt Do'Urden's Guide to the Underdark.
Shhusshuru, "Shadow King" - samica wielki jaszczur cienia, drakolicz. - Matka Aurgloroasy. Planuje przejęcie kontroli nad Mroczną Twierdzą a potem nad całą doliną rzeki Chionthar. Jej leże znajduje się w Odległych Wzgórzach. Źródło: Cult of the Dragon.
Shorliail - samica wiekowy czerwony. - Żyje w Burzowych Rogach. Co kilka dekad przeprowadza serię nagłych, niszczycielskich (nawet jak na standardy czerwonych smoków) ataków. Dzięki pomocy magii i szpiegów doskonale zdaje sobie sprawę z miejsc przechowywania największych skarbów. Dokładna lokalizacja jej leża jest nieznana a władcy Cormyru oferują wielką nagrodę (włącznie z tytułem) dla tego, kto zlokalizuje smoczycę. Od ostatniego ataku minęło wiele lat. Źródło: Elminster's Ecologies: Thunder Peaks & Storm Horns.
Skuthosiin, "the Venomous" - samiec stary zielony, czarci, kapłan 1/unholy ravager of Tiamat 6. - Megaloman nawet jak na smocze standardy. W trakcie Czasu Kłopotów przechowywał cząstkę esencji Tiamat. Zginął z rąk Tchazzara, ale powrócił do Faerunu w nowej, czarciej, formie. Jego leże znajduje się w Puszczy Meth w Untherze. Źródło: Zapomniane Krainy: Opis Świata, Old Empires, Powers & Pantheons.
Sneighfanglen - samica wielki jaszczur biały. - Źródło: Polyhedron #125.
Sunsettailthanz - samica jaszczur spiżowy. - Smoczyca żyjąca w Cormanthorze. W czasach Myth Drannor towarzyszka księżycowego elfa Ulondarra, jednego ze smoczych jeźdców dowodzącego oddziałem orłów. Źródło: Cormanthyr: Campaign Guide.
Tamarand - samiec wielki jaszczur złoty. - Smok pomagający aktualnemu Królowi Sprawiedliwości - Larethowi. Jego leże znajduje się w dużym kompleksie jaskiń pod najwyższymi szczytami w pobliżu Przełęczy Krwawnika. Przyjaźni się z pobliskim dużym klanem gigantów burzowych. Ma duże szanse zostać następnym królem złotych smoków. Źródło: Draconomicon (1e) 61, The Rage, The Rite, The Ruin.
Tazmikella - samica wielki jaszczur miedziany. - Mieszka wraz z siostrą Ilnezharą w Heliogabalus. Uwielbia manipulować ludźmi. Źródło: Realms of the Dragon - "Wickless in the Nether", Promise of the Witch King.
Tchazzar - samiec wielki jaszczur czerwony, czarci, [Wybraniec Tiamat] dragon ascendant 12. - Ojciec Chessenty. Niezwyciężony Wojownik. Pod postacią człowieka zjednoczył miasta Chessenty w jedno państwo i doprowadził je do wielkości (podbił nawet Unther). Gdy w 1018 RD wybrzeża Chessenty najechali sahuagini udał się, żeby z nimi walczyć i nigdy nie powrócił. Po jego zniknięciu imperium się rozpadło. Wielu ludzi przypuszczało (słusznie), że charyzmatyczny wojownik był tak naprawdę smokiem "w przebraniu". Tchazzar chciał przeprowadzić pewien eksperyment - uważał, że jeśli przyjmie ludzką postać, zjednoczy Chessentę i będzie nią pomyślnie rządzić a następnie tajemniczo zniknie, powstanie kult, który będzie oddawał mu boską cześć. Tak się w rzeczy samej stało. W trakcie Czasu Kłopotów Tchazzar przejął część boskiej esencji Tiamat. Następnie zabił pozostałych smoków dysponujących esencją Tiamat przemieniając się w awatara Smoczej Królowej. Awatar (a co za tym idzie Tchazzar) zginął w trakcie starcia z Gilgeamem. W 1373 Tiamat przywróciła Tchazzara do życia (w czarciej formie) i nadała mu rangę swojego Wybrańca. Tchazzar powrócił do Faerunu w ostatnich dniach najnowszego Smoczego Szału. Szybko pokonał swoich wrogów i przejął władzę w Cimbar jako nowy Sceptenar. Po podporządkowaniu sobie Chessenty planuje atak na Unther i swojego arcywroga - Alasklerbanbastosa, a także na siły Mulhorandu. Źródło: Zapomniane Krainy: Opis Świata, Cult of the Dragon, Powers & Pantheons, Old Empires.
Teskulladar, "Manytalons" - samiec jaszczur srebrny. - Żyje w Evermeet. Źródło: Dragon #270.
Tlanchass, "Hailstorm" - samica antyczny złoty. - Żyła pod postacią ludzkiej kobiety ze swoim ukochanym - ludzkim czarodziejem Archveultem Tattercloak w Kruczym Urwisku. Po jego śmierci w walce z innym smokiem, Tlanchass płakała w przestworzach nad miastem a jej opadające łzy zamieniły się w piękne klejnoty (o właściwościach magicznych). Jest ich bardzo niewiele i mają ogromną wartość. Tlanchass po śmierci ukochanego udała się na Evermeet. Źródło: Polyhedron #72, City of Raven's Bluff, Fall of Myth Drannor.
Tomphael Arkenrret - samiec dorosły drow-smok, czarodziej 13/skrytobójca 1. - Ojciec opiekun Jaezred Chaulssin. Przebywa w Eryndlyn. Źródło: Wojna Pajęczej Królowej, Dragons of Faerun web enhancement.
Troberdene - samiec jaszczur czerwony. - Ma swoje leże we wschodniej części Wężowych Wzgórz i jest jednym z najstarszych smoków Faerunu. Rzadko kiedy lata, gdyż szybko się męczy. Kiedy chodzi zdaje się utykać i stąpać bardzo ostrożnie. W walce jest jednak śmiertelnie niebezpieczny. Źródło: Elminster's Ecologies: The Serpent Hills.
Ulreel - samiec antyczny spiżowy. - Źródło: The Rage.
Urshula - samiec wiekowy czarny, drakolicz. - Mieszka w Vaasa. Źródło: Dragons of Faerun web enhancement.
Valamardace, "The Dragon Queen of silverymoon" - samica antyczny złoty. - Wraz ze swoim partnerem Deszeldaryndunem mieszka na unoszącej się w powietrzu górze w pobliżu Silverymoon i strzeże tego miasta przed niebezpieczeństwem. Jest żyjącą legendą Północy. Uprzejma i dobroduszna, doskonale zna ludzką naturę (często przebywa w ludzkiej postaci). Podczas ostatniego Szału smocza para rzuciła się na siebie i przetrwała tylko dzięki interwencji Alustriel. Źródło: Dragon #236, Dragon #257, Srebrne Marchie, Serpent Kingdoms.
Valraxaxath - samiec dorosły czarny, czarodziej 18. - Zamieszkuje zruinowane miasto pośrodku Wielkiego Bagna Rethild. Nie był widziany od prawie 60 lat jako, że preferuje polowania daleko od swojej siedziby (wykorzystuje do tego sieć portali). Źródło: Shining South.
Velcuthimmorhar, "Hephaestus" - samiec jaszczur czerwony. - Smok odpowiedzialny za zniszczenie Kryształowego Reliktu. Jego leże znajduje się w jaskiniach Mirabaru. Źródło: Nowy Dom, Sługa Reliktu.
Velsaertirden, "Velsaert" - samiec wiekowy stalowy, mistrz wiedzy 10. - Mieszka w Baldur`s Gate. Dysponuje ogromną wiedzą na wiele tematów. Autor wielu prac. Źródło: Dragon #240, Dragon #245, Dragon #249, Dragon #251, Dragon #257.
Verthandantalynx, "Little Verthie", "The Verdant Cloud" - samica jaszczur zielony. - Jej leże znajduje się około 80 mil na zachód od Myth Drannor w pobliżu wiosek Trenahess i Caronal. Okoliczni mieszkańcy czczą ją jako swego boga. Była partnerką Dretchroyastera. Źródło: Draconomicon (1e), Cult of the Dragon.
Xanscilathampos - samica jaszczur spiżowy. - Smoczyca żyjąca w Cormanthorze. W czasach Myth Drannor towarzyszka leśnej elfki Laamtory Kevanarial, jednej ze smoczych jeźdców dowodzącej kawalerią lądową. Źródło: Cormanthyr: Campaign Guide.
Xavarathimius, "The Everlasting Wyrm" - samiec wielki jaszczur zielony, drakolicz. - Drakolicz rezydujący w Lesie Shaar. Usługuje mu ciągle rosnąca armia niewolników. Jego głównymi wrogami są Rycerze Wiecznego Smoka (Knights of Eternal Dragon) - grupa nieumarłych, która raz na stulecie przeprowadza atak na las niszcząc drakolicza i jego sługi. Ten jednakże zawsze się odtwarza i powraca do swoich machinacji. Źródło: Faiths & Avatars, Shining South.
Xorthaul Barriath - samiec dorosły drow-smok, łotrzyk 1/kapłan 9
(Vhaerauna)/skrytobójca 1. - Ojciec opiekun Jaezred Chaulssin. Przywódca kleru Vhaerauna w City of Wyrmshadows. Przebywa w Jhachalkhyn. Źródło: Wojna Pajęczej Królowej, Dragons of Faerun web enhancement.
Zammt Everharn - samiec dorosły drow-smok, łotrzyk 5/skrytobójca 8. - Ojciec opiekun Jaezred Chaulssin. Przebywa w Ched Nasad. Źródło: Wojna Pajęczej Królowej, Dragons of Faerun web enhancement.
Ostatnio zmieniony śr maja 16, 2007 10:55 am przez amnezjusz, łącznie zmieniany 18 razy.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn gru 18, 2006 12:11 am

Postacie o niesprecyzowanej potędze, aczkolwiek wiadomo, że epickie:
Amlaruil Moonflower - księżycowa elfka [Wybraniec Seldarine] czarodziej 20/WME 5-10(?). - Królowa Amlauril, zwana również Smutną Królową jest władczynią wyspy Evermeet. Ma prawie tysiąc lat. Osiagnęła taki stopień 'harmonii' z otaczającym ją światem, że sam Corellon zaproponował jej opuszczenie Torilu i zamieszkanie w Arvandorze. Królowa postanowiła zostać w Krainach, roztaczając opiekę nad swymi podwładnymi. Posiada dwa z trzech Wielkich Skarbów Evermeet. Jest jedną z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych elfów w Krainach. Źródło: The Elves of Evermeet.
Araevin Teshurr - słoneczny elf mężczyzna [celestial creature] czarodziej/mag bitewny/WM 25(?). - Najwyższy Mag Myth Drannor i królestwa Cormanthoru. Pochodzi z legendarnego rodu Dlardrageth. Jest bardzo wysokim elfem, ludziom wydaje się być chłodny w obyciu, ale wynika to raczej z jego natury myśliciela, którego mysli krążą zawsze w innym miejscu. Jest niezwykle spostrzegawczy i inteligenty. Przeszedł mistyczny rytuał Telmiirkara neshyrr, dzięki czemu jest w stanie rzucać, jako jedna z nielicznych osób w Faerunie, zaklęcia WM bez udziału kręgu. Jest mistrzem w tworzeniu magicznych przedmiotów, jak i w kształtowaniu mythali. Zna wiele dawno zapomnianych sekretów WM. Jest niezwykle ambitny i dąży do zdobycia coraz to większej potęgi.
The Srinshee kobieta elf[bez konkretnej podrasy] [Wybraniec Mystry] czarodziej 30/WM 10.
Fflar Starbrow Melruth - księżycowy elf mężczyzna wojownik(champion of Corellon?) 22-25.

Postacie ze starszych edycji, nierozpisane na nowe zasady, które prawdopodobnie byłyby epikami: [Zastrzeżenie]: Osoby z tej listy mogą nie żyć, dlatego jeśli wiesz, że któraś z tych osób nie żyje, powiadom nas.
Pharom Ildacer - mężczyzna czarodziej 19, WM.
Grand Savant of the First Order Lashyrr Maerdrymm - baelnorn dukar 22.
Grand Savant Qos of the Fifth Order - trm dukar 26.
Keryth Adofaer - morski elf czarodziej 20. WM co oznacza również że obecnie powinien byc postacią epicką.
Jorunhast - człowiek czarodziej 24/dukar 17.
Jhanra Merlista - elf czarodziej 18. WM.
Talor Vurtalis - elf czarodziej 17. WM.
Shandalar - człowiek czarodziej 25.
Pazral Outrageous - człowiek czarodziej 31/kapłan 16.
Philaerin Eldest of the Circle of Reilloch Domayr
Aeramma Durothil a high mage of Reilloch Doymayr
Kileontheal a high mage Reilloch Doymayr
Isilfarrel
Haldreithen moon elf diviner
Anfalen
Breithel Olithir Grand Mage of Evermeet
Gervas Imesfor Grand Mage of Evereska
Ezzat the Archlich - słoneczny elf mężczyzna arcylicz czarodziej 25.
Saethel Dlardrageth (w formie świadomości)
Cepholossk, the Spawn of Lugribossk - ullitharid kapłan [Illsensine] 18.
Visil'Taphenos - aboleth czaordziej 12/kapłan [Dumathoina] 10.
DelRoy Harpell - człowiek mężczyzna czarodziej 23.
Nchaser - człowiek mężczyzna czarodziej 27.
Ssessibil Istahvar - człowiek kobieta czarodziej 27.
Król Manferic III - mężczyzna duch (dawniej licz) czarodziej 18.
Zrie Prakis - mężczyzna duch (dawniej licz) czarodziej 18.
Ithboltar - mężczyzna człowiek czarodziej 21.
Riordan Parnell - mężczyzna półelf bard 21.
Quantoul - PN mężczyzna człowiek czarodziej (arkanista) 30.
Ualair the Silent - w 2 ed. 29 WM, na 3 ed. pewnie coś ok 35-39
Rhymallos - łotr lvl.?(prawie na pewno epik)
Darcassan of Windsong Tower
Thalynsar the Ulithautarch - ulitcharid licz czarodziej 24 (2. ed.)
Aunrae Nasadra - kobieta drow kapłanka 23 [Lolth] (2. ed.) - Matka opiekunka pierwszego domu Ched Nasad, więc nie wiem czy żyje, jeśli ktoś coś wie na temat jej losów to niech pisze
Ildibane Nasadra - mężczyzna drow czarodziej 22 (2. ed.) - j.w. nie wiadomo czy żyje
Courdh Mizzrym - mężczyzna drow czarodziej 22 (2.ed.) - były arcymag Sorcere, jako, że Menzo ponisło spore straty nie wiem czy nadal żyje. Jak ktoś coś wie to pisać Wink
Zormarq the Phantyrant - hive mother doomsphere kapłan 9 [Wielka Matka] (2. ed.)
Chardath Spulzeer - CZ mężczyzna człowiek wojownik 8/czarodziej 20
Mellomir z Arabel - PN mężczyzna człowiek czarodziej 27
Tongreth z Marsember - PN mężczyzna człowiek przywoływacz 21
Kinondra - PZ kobieta ognisty gigant kapłan 7/czarodziej 3
Elrem Mądry - CD mężczyzna great worm szaman 20
Radoc Jedyny - PZ mężczyzna człowiek kapłan 20 (Tangg)/czarodziej 25
Alastra Hathwinter "Płaszcz nocy" - CD kobieta człowiek czarodziej 21
Old Mag - PN kobieta człowiek czarodziej 21
Amelior Amanitas - CD mężczyzna człowiek czarodziej 21
Pilot Demitrick z Targos - ND mężczyzna człowiek wojownik 13/tropiciel 13
Druth Daern - meżczyzna człowiek licz czarodziej 21
Trasaal the Gold Mage - mężczyzna człowiek transmuter 23
Ahrendaaria Echorn - kobieta elf czarodziej 22: Źródło
Lady Meriel yr Zahyra el Viilam - kobieta człowiek czarodziej 21
Cadellin Firehands, Lady's Mage - mężczyzna człowiek czarodziej 24
Kadar el Gehrim - mężczyzna człowiek czarodziej 21
Whistlewink - meżczyzna człowiek czarodziej 24(?)
Hodkamset - mężczyzna człowiek nekromanta 22. - Hodkamset jest obecnie najpotężniejszym czarodziejem służacym Setowi. Jego prawdziwe imię brzmi Sesostris i niegdyś był znamienitym magiem służącym Bogowi Zmarłych Ozyrysowi. Sesostris zrobił sobie wrogów wśród kapłanów Horusa-Re, którzy srogo zemścili się na nim, rujnując jego reputację i powodując, że nawet kapłani Ozyrysa odwrócili się od niego. W wyniku tych wydarzeń Sesostris postanowił upozorwać swoją śmierć. Zmienił również wygląd oraz imię i wstąpił do kultu Seta, zostając z czasem prawą ręką Seti, ówczesnej inkarnacji Seta. Hodkamset był odpowiedzialny za nieudaną próbę zabicia faraona i zastąpienia go rakshasą służącym Setowi. Jest również założycielem grupy potężnych wyznawców Seta zwanej Kłami Seta [Fangs of Set]. która przemierza Faerun w pogoni za ukrytą i potężną magią. Nekromanta ma wielu szpiegów w Mulhorandzie, a klika lat temu zawarł również sojusz z Twierdzą Zenthil. Hodkamset jest w posiadaniu dwóch potężnych przedmiotów: laski nekromanty i klejnotu Karantoth. Źródło: Old Empires.
Edyrm Ongluth - mężczyzna księżycowy elf czarodziej 24
Hakewill - mężczyzna człowiek czarodziej 22: Źródło
Saran yn Tulal el Asrim, "The Starskull" - mężczyzna człowiek licz czarodziej 21
Namyriitha Alastrarra - kobieta złoty elf czarodziej 24
Glynnii Llundlar - kobieta złoty elf czarodziej 24: Źródło
Kuornos Durothil, "The Starseer" - mężczyzna złoty elf czarodziej 21
Jalnyfein "The Spider Mage" - mężczyzna drow czarodziej 24
Gylledha Neidre - kobieta złoty elf czarodziej 22
Thibauneu - kobieta człowiek[Netherilczyk] czarodziej 22
Rathiain Hawksong - kobieta księżycowy elf czarodziej 21
Isimud - mężczyzna człowiek czarodziej 24. - przywódca Enklawy, grupy czarodziejów z Zielonych Pól [Greenfields]. Isimud jest starym, niemal ślepym człowiekiem, polegającym prawie wyłącznie na swojej magii. Poszukuje miejsca spoczynku zaginionych artefaktów z dawnego imperium Untheru, gdyż nie chce by te wpadły kiedyś w ręce wyznawców Gilgeama, kultu Tiamat, lub bandyty Furifaxa i jego osiłków. Źródło: Old Empires
Entrydal Fflannidan - mężczyzna księżycowy elf czarodziej 23
Csharynn Omberdawn - kobieta księżycowy elf czarodziej 21
Dakhim el Yndhar - mężczyzna człowiek zaklinacz (specjalista) 22
Braerindra, Watchnorn of Castle Cormanthyr - kobieta księżycowy elf baelnorn czarodziej 21
Irhaal Argentaamn - kobieta księżycowy elf czarodziej 23
Alea Dahast - kobieta złoty elf czarodziej 29
Eyrynnhv Nimesin - mężczyzna złoty elf czarodziej 23
Sudryl Aeravansel, Grand Mage of Cormanthyr - mężczyzna księżycowy elf czarodziej 21
Arrias - mężczyzna człowiek [Netherilczyk] czarodziej 29 Źródło
Phthta Thak - kobieta człowiek czarodziej 24: Źródło
Xulbraddon Ahmaer - mężczyzna człowiek przyzywacz 21
Alkindus - kobieta człowiek [Netherilczyk] czarodziej 29
Myrddin Ni'Tessine - mężczyzna złoty elf czarodziej 24
Shyael Ildacer - kobieta księżycowy elf czarodziej 22
Naeryndam Alastrarra - mężczyzna złoty elf czarodziej 29
Gloran Gaellos - mężczyzna człowiek licz czarodziej 22
Arconi - mężczyzna człowiek [Netherilczyk] czarodziej 30
Thusk Tharmuil - meżczyzna człowiek czarodziej 24
Belair - kobieta człowiek czarodziej 27
Luthais Ammath - mężczyzna księżycowy elf czarodziej 23
Uschymna Durothil - kobieta księżycowy elf czarodziej 22
Saraenar Thundercrown - kobieta człowiek czarodziej 21
Laummas the Liegelord - mężczyzna człowiek licz czarodziej 22
Burnayete Skyansdanya - mężczyzna człowiek czarodziej 21
Coletti - kobieta człowiek [Netherilczyk] czarodziej 29
Leilatha Aunglor - kobieta ksieżycowy elf czarodziej 24
Thunsroon "Thunderhand" Frostbyrn - mężczyzna człowiek czarodziej 23
Azurax Silverhawk - mężczyzna (rasa ?) czarodziej 23
Queltar Thaeloon - mężczyzna człowiek czarodziej 22
Vom of the Protectorate - mężczyzna człowiek odpychacz 21
Thalynsar - uliitharid licz czarodziej 24
Klaern Kadelaryn - mężczyzna człowiek czarodziej 22
Sharra of the Invisible Dragon - kobieta człowiek czarodziej 21(?)
Zikthann of the Six Scepters - mężczyzna człowiek licz czarodziej 21
Zucchi - kobieta człowiek [Netherilczyk] czarodziej 33:
Puorlas Ammath - kobieta księżycowy elf czarodziej 22:
Quintus - meżczyzna człowiek [Netherilczyk] czarodziej 29
Ecaeris Aunglor - kobieta księżcyowy elf czarodziej 22
Oedachlo - łupieżca umężczyzna klsmysłu czarodziej 23
Calimar Arkhenneld - mężczyzna drow zaklinacz (specjalista) 27
Khyssoun Ammath - mężczyzna księżycowy elf czarodziej 24
Baden - kobieta człowiek [Netherilczyk] czarodziej 31

Źródła:
Calimport,
Champions of Valor,
City of splendors: Waterdeep,
Cloak and Dagger,
Code of the Harpers,
Cult of the Dragon,
Draconomicon(1e),
Dragon #232,
Dragon #234,
Dragon #236,
Dragon #237,
Dragon #238,
Dragon #302,
Dragons of Faerun,
Elminster Ecologies - Anauroch,
Elminster's Ecologies: The High Moor,
Lands of Intrigue - Amn,
Lands of Intrigue: Tethyr,
Lost Empires of Faerun,
Mintiper's Chapbook,
Pirates of the Fallen Stars,
Potwory Faerunu,
Power of Faerun,
Savage Frontier,
Serpent Kingdoms,
Shining South,
Srebrne Marchie,
The North: The Wilderness,
Unaproachable East,
Underdark,
Volo`s Guide to the Dalelands,
Władcy Mroku,
Zapomniane Krainy: Opis Świata,
Powieści ze świata Forgotten Realms,
Strona: wizards.com/dnd


Przepraszam za trzy posty pod rząd, ale wymagała tego...sprawa (czyt. przekroczenie limitu znaków w poscie :P) Liczę na nutkę zrozumienia ;)
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pt maja 18, 2007 4:53 pm

LISTA EPICKICH POSTACI KRAIN.
WEDŁUG SW
:
Postaci posiadające tuż po nazwisku * to drowy, których SW jest zależne od edycji - w 3.0 powinny mieć SW o jeden wyższe niż jest to przedstawione na liście.
20:
Krondorl Waeglossz* - mężczyzna drow wywoływacz 19. Źródło: Underdark.
Nurmynn Zek* - mężczyzna drow przyzywacz 15/arcymag 4. Źródło: Underdark.
Quenthel Beanre* - kobieta drow kapłan [Lloth] 15/boski sługa 4. Źródło: Dragon magazine nr 302.
Sofra* - kobieta drow łotrzyk 9/tancerz cieni 7/skrytobójca 3. Źródło: WE do Underdark.
Ssenidak Wyrmspear - jaszczuroludź mężczyzna wojownik 5/kapłan [Tiamat] 9/boski sługa [Tiamat] 5. Źródło: Serpent Kingdoms.
The Rag Mage* - mężczyzna drow zaklinacz 15/arcymag 4. Źródło: City of splendors: Waterdeep.
Urlryn Khalazza* - mężczyzna drow przyzywacz 19. Źródło: Underdark.
Vokkrzyr Rualfren* - mężczyzna drow Kapłan [Vhaeraun] 19. Źródło: Underdark.

21:
Amyrisu - mężczyzna półczart/półniewidzialny łowca łotrzyk 8/skrytobójca 3. Źródło: WE do Races of Faerun.
Antalab of the Shaking Stones* - mężczyzna drow czarodziej 13/archont żywiołów 7. Źródło: Drizzt do'Urden Guide to Underdark. Underdark.
Artor Delinskymm - wampir wojownik 13/rycerz ciemności 3/mistrz wampirów 3. Źródło: City of Splendors: Waterdeep.
Deltagar Zelhund - człowiek mężczyzna czarodziej 18/mistrz wiedzy 2/arcymag 1. Źródło: Władcy Mroku.
Fesztelan - człowiek mężczyzna druid 17/ boski sługa [Silvanusa] 4. Źródło: Zapomniane Krainy: Opis Świata.
Flowrider Plyp Shurlush - mężczyzna slyth druid 19 [Silvanus]. Źródło: Underdark.
Haeronth Blaedaerer - mężczyzna człowiek wojownik 9/łotrzyk 7/uliczny wojownik 5. Źródło: http://www.wizards.com/dnd.
Hamezaar - mężczyzna złoty krasnolud wampir wojownik 7/tropiciel 3/rycerz ciemności 9. Źródło: Underdark.
Harthel Vras* - kobieta drow licz kapłan 18 [Lolth]. Źródło: Underdark.
Imbrar Heltharn, Fallen King of Impiltur - mężczyzna człowiek rycerz śmierci ex-paladyn 8/rycerz ciemności 10. Źródło: Champions of Ruin.
Irae T'sarran* - kobieta drow kapłan 17/hierofatna 3 [Kiaransalee]. Źródło: Miasto Pajęczej Królowej.
Jestheflett Trun'zoyl'zl* - drow kobieta kapłan [Lloth] 20. Źródło: Underdark.
Jymanha - kobieta człowiek licz zaklinacz 19. Źródło: Władcy Mroku.
Kezef the Chaos Hound - olbrzmi przybysz (KW 28 ). Źródło: Champions of Ruin.
Lallara Mediocross - kobieta człowiek odpychacz 10/Czerwony Czarnoksiężnik 10/arcymag 1. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Lossarwyn the Ice Lich - Licz księżycowy elf druid 18/hierofanta 1. Źródło: Champions of Ruin.
Malaggar Xarann* - mężczyzna drow zaklinacz (specjalista) 20. Źródło: Underdark[/b].
Ptola - potężniejszy doppelganger łotrzyk 9. Źródło: City of Splendors: Waterdeep, Cloak and Dagger.
Renwick "Snowcloak" Caradoon - arcylicz czarodziej 14/mistyczny wyznawca [Tyra] 5. [i]City of Splendors: Waterdeep
.
Ssenstyr Sresskin - yuan-ti pół krwi zaklinacz 16 Zwiniętej Kabały. Źródło: Serpent Kingdoms.
Ssentenna Di'Natassa - yuan-ti czystej krwi kobieta kapłan [Ssetha] 5/zaklinacz 5/mystic theurge 8. Źródło: Serpent Kingdoms.
Thauna Maskalar, Wysoka Kapłanka Sune - człowiek kobieta kapłan 11 [Sune]/heartwarden [Sune] 10. Źródło: Power of Faerun.
Tordynnar Rhaevaern - słoneczny elf baelnorn mężczyzna czarodziej 15/arcymag 4. Źródło: Champions of Ruin.
Triel Baenre* - kobieta drow Kapłan 20 [Lolth]. Źródło: Underdark.
Tsabrak of the Blood* - mężczyzna drow wampir nekromanta 18. Źródło: Underdark.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości