Zrodzony z fantastyki

 
MG. Bones
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 3:23 pm

Drow czarodziej

sob maja 26, 2007 9:23 am

Zacznę od początku.

Mam w drużynie zapaleńca który chce grać mrocznym elfem i do tego czarodziejem. No właśnie i jakbyście to rozwiązali. Poczynając od bytu drowa w Imperium (wiem że w Ied. w scenariuszach z MiM był mroczny elf, jednak nie spotkałem nic takiego w IIed.) kończąc na czarach jakimi powinien dysponować. No bo czy tam w Nowym Świecie drowy mają takie same kolegia jak w Imperium?

Wiem że można zabronić grać mu taką postacią ale jestem z tych MG którzy pozwalają swoim graczom na dowolna rasę itp. Można też tak ułożyć historię , że ów osobnik urodził się już w Imperium albo został uprowadzony, jednak gracz chce żeby jego postać znała dobrze swój dom (NŚ).

Tak przy okazji zapytam się jak rozwiązalibyście motyw poruszania się drowa za dnia? Czy dalibyście jakieś modifikatory?

Dzięki za pomoc.
 
Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 862
Rejestracja: sob sty 28, 2006 2:23 am

sob maja 26, 2007 9:33 am

MG. Bones pisze:
Poczynając od bytu drowa w Imperium

Drow to chyba nie jest nazwa używana w WFRP ?

Ciekawość albo misja. Jeżeli misja to musisz umożliwić mu wypełnienie jej, nawet jeżeli ma to być motyw poboczny. Pewną trudnoscią jest też dolączenie go do grupy, ale już samo trzymanie się jej jest dla niego wskazane (mniejsze ryzyko).

MG. Bones pisze:
No bo czy tam w Nowym Świecie drowy mają takie same kolegia jak w Imperium?

Elfy nie mają takich samych kolegiów jak ludzie bo ich umysły sa na tyle silne że potrafią rzucać czary wszystkich kolorów. Chyba to nie jest rozwiązane jeszcze w WFRP i po prostu dla elfiego maga wybiera się jakiś kolor (mechaniczne). Można też wybrać nekromancje albo demonologie co by bardziej pasowało do tego typu rasy ale wtedy musiałby jakoś kryć się z tym przed członkami drużyny.

MG. Bones pisze:
Tak przy okazji zapytam się jak rozwiązalibyście motyw poruszania się drowa za dnia? Czy dalibyście jakieś modifikatory?

To nie jest setting D&D tylko Warh, tutaj są ciemne elfy a nie drowy i nie kojarzę aby miałby kłopoty z poruszaniem się w czasie dnia. Więc akurat tym nie masz się co przejmować.
 
Awatar użytkownika
_Ertai_
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 318
Rejestracja: pt cze 23, 2006 6:07 am

sob maja 26, 2007 9:33 am

Wśród mrocznych elfów mężczyzną nie wolno używać zaklęć pod groźbą śmierci. Wyjątkiem jest sam Melekhit.

Nigdzie nie znalazłem wzmianki, że Mroczne Elfy nie mogą poruszać się swobodnie w dzień - to nie D&D!

Poczytaj Armybook z WFB koniecznie, jeżeli chcesz wogóle zacząc myśleć o tym temacie w swoich sesjach.
 
Awatar użytkownika
WieszKto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: sob cze 11, 2005 11:32 pm

sob maja 26, 2007 9:35 am

Moim zdaniem to wszystko zależy od drużyny. Jeśli pozostali gracze chcą grać nazwijmy to pozytywnymi bohaterami mierzącymi się z okrutną rzeczywistością to tam mroczny elf nie byłby zbyt wskazany. Gracz wczuje się w postać zacznie odgrywać intrygi morderstwa itp i konflikt murowany. Jeśli natomiast masz "negatywne postacie" walczące o byt w Imperium mroczny elf musiałby wogóle mieć jakąś motywacje by należeć do tej grupy a grupa by go akceptować.

I najważniejsza sprawa mroczny elf to nie drow - różnią się nawet kolorem skóry....
 
Awatar użytkownika
_Ertai_
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 318
Rejestracja: pt cze 23, 2006 6:07 am

sob maja 26, 2007 9:41 am

WieszKto pisze:
I najważniejsza sprawa mroczny elf to nie drow - różnią się nawet kolorem skóry....

WFRP NIE ma czegoś takiego jak Drow. Najbliższy odpowiednik to właśnie Mroczny Elf, tym bardziej, jeżeli MG. Bones założył, że postać pochodzi z Nowego Świata.
MG. Bones pisze:
gracz chce żeby jego postać znała dobrze swój dom (NŚ).
 
MG. Bones
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 3:23 pm

sob maja 26, 2007 12:03 pm

_Ertai_ pisze:
Wśród mrocznych elfów mężczyzną nie wolno używać zaklęć pod groźbą śmierci. Wyjątkiem jest sam Melekhit.


Czy jesteś tego pewny w 100%? I czy jest to równoznaczne z tym że mroczne elfy nie potrafią (bo ich nie nauczono)rzucać czarów czy nie mogą? I jeśli nie mogą to chyba tylko w Nowym Świecie a w Imperium to już wszystko jedno. Także to nadal nie rozwiązuje problemu kolegiów.
 
Awatar użytkownika
Misha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 22, 2007 11:28 pm

sob maja 26, 2007 1:00 pm

Tu masz sporo informacji na nt Mrocznych elfów

http://en.wikipedia.org/wiki/Dark_Elves_(Warhammer)

Czarownicy - mężczyźni istnieją wśród Mrocznych Elfów, tyle, że jak się wyda to po nim, to byłby nawet dobry powód, żeby zwiać do starego świata ;P

EDIT nie wiem czemu ten link nie działa jak należy :/

Bo mechanizm linkowania w bbCode nie akceptuje nawiasow w linkach. Poprawilem na bardziej znosna forme - Chav
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

sob maja 26, 2007 2:47 pm

MG. Bones pisze:
Czy jesteś tego pewny w 100%? I czy jest to równoznaczne z tym że mroczne elfy nie potrafią (bo ich nie nauczono)rzucać czarów czy nie mogą?


Istnieje przepowiednia mówiąca o tym, że Wiedźmi Król Malekith zostanie zniszczony przez czarnoksiężnika o potężnej mocy. Jako, że Malekith uważa, żę mógłby to być tylko Mroczny Elf (bo reszta istot to stworzenia gorszego rodzaju) zakazał wszystkim mężczyznom studiowania i praktykowania magii. W Naggaroth prawo do władania mocą magiczną posiada tylko kapituła złożona z samych kobiet.

Ponadto Mroczni Elfowie władają (jak nietrudno się domśleć) - Mroczną Magią. Jest to splugawiona wersja Wysokiej Magii, nie tak potężna jak pierwowzór jednak niemożliwa do pojęcia przez inny niż elfi umysł. Daleko również przekracza to co osiągnąć może czarodziej Tradycji Chaosu lub Nekromancji. Tak przy okazji, Nagash stworzył Tradycję Nekromancji w oparciu o Mroczną Magię Druchii.
 
MG. Bones
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 3:23 pm

sob maja 26, 2007 2:54 pm

No dobrze ale czy ten "Army book" jest gdzieś dostępny w polskich sklepach? Oraz czy w ogóle wyszła jego polska wersja? Bo skoro mroczny może władać czarami poza Nowym Światem to dobrze by było znać te czary.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

sob maja 26, 2007 3:02 pm

Tak wyszedł po polsku, znajdziesz go w każdym sklepie z bitewniakami. Jeśli nie masz takiego w pobliżu to poszukaj w sieci, pełno takich sklepów.

Ale nie polecam Ci dawania do dyspozycji postaci Mrocznej Magii, to tak jakbyś pozwolił mu grać Wysokim Elfem znającym tajniki Qhaysh. Lepiej niech wybierze sobię jedną z Tradycji, polecałbym Ogień, Cień lub Śmierć. Ponadto bardzo pasowałaby do takiej postaci Tradycja Chaosu. Nie zapominaj, że w swojej ojczyźnie miałby nikłe szanse na nauczenie się Mrocznej Magii - jej sekrety dzierżą tylko czarodziejki ślepo oddane Morathi i Malekithowi.
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

sob maja 26, 2007 3:25 pm

Vukodlak pisze:
Jako, że Malekith uważa, żę mógłby to być tylko Mroczny Elf (bo reszta istot to stworzenia gorszego rodzaju) zakazał wszystkim mężczyznom studiowania i praktykowania magii.
W Królestwie Magii (str. 207) jest jednakowoż informacja o czarnoksiężnikach (ang. sorcerers) płci męskiej.

Na skutych lodem północnych obszarach krainy Wiedźmiego Króla znajduje się Grond – Czarna Wieża, wyrastająca ku niebu niczym włócznia wbita w zbocze góry. Żyjący w niej czarnoksiężnicy spoglądają w Domenę Chaosu, by wydrzeć z niej wizje przyszłości. Niekiedy strumienie dzikiej energii Chaosu obmywają czarne skały, tworząc przeklęte kamienie, dzięki którym można zaglądać w głąb Eteru. Magiczne kule są używane przez czarnoksiężników Mrocznych Elfów do przepowiadania przyszłości i służą jako pomoc w układaniu planów kolejnych podbojów Wiedźmiego Króla.

A także w Księdze Spaczenia:

W tych ponurych wieżycach czarnoksiężnicy wpatrują się w magiczne kule, które dają sposobność zerknięcia w głąb Domeny Chaosu, w nadziei, że ujrzą tam jakiś odblask przyszłości lub przeszłości, który zwiększy ich szanse w niemal nieustającej wojnie z Ulthuanem.

Ponadto Mroczni Elfowie władają (jak nietrudno się domśleć) - Mroczną Magią. Jest to splugawiona wersja Wysokiej Magii, nie tak potężna jak pierwowzór jednak niemożliwa do pojęcia przez inny niż elfi umysł.
Według informacji z Księgi Spaczenia, Mroczne Elfy posługują się normalną magią czarnoksięską, a więc Tradycja Chaosu, Nekromancji i inne rodzaje magii Dhar, w szczególności magia Slaanesha.
 
Awatar użytkownika
Turgon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 196
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 10:59 pm

ndz maja 27, 2007 12:15 am

I jeszcze mała uwaga odnośnie fizyczności morcznych elfów. Wyglądają one jak każdy inny elf, a przydomek "mroczny" wziął się broń Sigmarze, nie od koloru skóry, lecz od całej ich plugawej cywilizacji. Pozatym sam pomysł na postac ciekawy. Mógł by być on po prostu wygnańcem i tyle. Tez chciałem sobie stworzyć taką postać, ale jakoś nie wyszło.
A co do tradycji: z tego co wiem elfy mogą stosować czary wszystkich kolorów, ergo, nie mają ograniczeń w względzie "kolegium".
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

ndz maja 27, 2007 12:26 am

Siriel CC pisze:
W Królestwie Magii (str. 207) jest jednakowoż informacja o czarnoksiężnikach (ang. sorcerers) płci męskiej.


Siriel CC pisze:
A także w Księdze Spaczenia:


Siriel CC pisze:
Według informacji z Księgi Spaczenia, Mroczne Elfy posługują się normalną magią czarnoksięską, a więc Tradycja Chaosu, Nekromancji i inne rodzaje magii Dhar, w szczególności magia Slaanesha.


Ależ ja nie zaprzeczam istnienia męskich czarnoksiężników wśród Mrocznych Elfów. Podpieram się jednak w tej sprawie tylko Battlowym Army Bookiem, choćby dlatego iż nie posiadam Tome of Corruption. W sumie to dobrze, że RPG nie naśladuje bezmyślnie Battla. Jednakże uważam, że w kwestii Mrocznej Magii BI mogłoby trzymać się bitewniaka.
 
Awatar użytkownika
Mistkafer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 2:43 pm

ndz maja 27, 2007 3:26 pm

Także w Army Booku mrocznych elfów jest wzmianka o przepowiedni, która mówi o tym, że Malekitha tronu pozbawi czarodziej płci męskiej. Zdaje mi się też, że gdzieś było, że Druchii wolą zatrudniać czarodziei, zamiast czarodziejek, żeby nie musieć im spłacać długu.
 
Awatar użytkownika
markol
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: wt lut 27, 2007 3:47 pm

śr cze 06, 2007 5:26 pm

Może po prostu tylko czarodziejki uczą sie, mrocznej magi, wiem że w bitewniaku mroczne elfy mogą posługiwać sie kolorami śmierci i cienia. Może tylko mroczna magia Dhar z krewniaka jest zarezerwowana dla kobiet.

Właśnie czy w armii mrocznych elfów są jednostki czarujące męskie?
 
Awatar użytkownika
Mistkafer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 2:43 pm

czw cze 07, 2007 8:51 am

Jest jedna męska jednostka czarująca: zużywa wybór lorda i trzech bohaterów, jest 4-poziomowym magiem, wyjechanym wojownikiem i kosztuje 920 punktów. Oczywiście używa "Mrocznej Magii". Jest to Wiedźmi Król, Malekith. :D :D :D
 
Awatar użytkownika
markol
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: wt lut 27, 2007 3:47 pm

czw cze 07, 2007 1:10 pm

No zapomniałem, napisać oprócz Malekitha :)
Myślę że cały ten problem wynika raczej z tłumaczenia, jakiegoś błędu.

I dlaczego WFRP ma nie być kalką WFB, świat przecież ten sam, tylko że w WFB mam nacisk ma wojnę, ale otoczka fabularna świata, jego geografia, ważne postacie pozostają te same.
 
Awatar użytkownika
Turgon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 196
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 10:59 pm

czw cze 07, 2007 6:14 pm

Nie widzę przeszkód, nawet jeśli dosłownie potraktujemy to, iż wśród mrocznych niema mężczyzn magów, to ten o którym mowa może być banitą, uczniem innego banity i problem z głowy.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

pt cze 08, 2007 2:24 pm

markol pisze:
I dlaczego WFRP ma nie być kalką WFB, świat przecież ten sam, tylko że w WFB mam nacisk ma wojnę, ale otoczka fabularna świata, jego geografia, ważne postacie pozostają te same.


Nie może być kalką. Otoczka fabularna, geografia i ważne postacie powinny być te same. Co innego z rzeczami na które nacisk kładzie Battle. Specjalna jednostka Bretońskich rycerzy na pegazach, mechaniczne konie inżynierów z Altdorfu itp. troszeczkę, moim zdaniem, gryzą się z tym co propaguje RPG. Battlowe rozwiązanie czarnoksiężników z Naggaroth było dość klimatyczne i powinno takie zostać w RPGu.
 
Awatar użytkownika
markol
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: wt lut 27, 2007 3:47 pm

pt cze 08, 2007 2:47 pm

Rycerze na pegazach wkońcu to Fantazy, poza tym to jednostki elitarne, a istnienie pegazów w armii zostało, całkiem logicznie wyjaśnione.

Dla mnie cały świat warhammera jest jednością, dlaczego twoim zdaniem w erpegu pegazy są nieklimatyczne każda z tych dziwnych jednostek jest mocno osadzona fabularnie w świecie i nie wrzucona na siłe, wiec nie rozumiem dalczego miały by nie istnieć w rpg.

I wyjaśnij mi czym czołg parowy psuje założenia rpg?
 
Awatar użytkownika
Bruegel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 9:09 pm

czw cze 21, 2007 11:31 pm

Rycerze na pegazach nie są klimatyczni nie sami z siebie i tylko dlatego, że są ale dopiero jak któryś z bohaterów zostanie jednym z nich i zamieni przygody w heroiczne zdobywanie podniebnych twierdz.
Powierzne szarsze z lancą na smoki NIE są klimatyczne.
 
Awatar użytkownika
Jarl Jotun
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 165
Rejestracja: wt mar 20, 2007 9:17 pm

czw cze 21, 2007 11:37 pm

Proponuję panom powrót do tematu, "ślodkie pegazy", "juziowe jednorożce" i czołgi parowe z silnikiem dizla i wspomaganiem kierownicy zostawmy na inny temat.
 
Awatar użytkownika
dra
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 2:03 pm

ndz lip 01, 2007 3:05 pm

Jesli o mnie chodzi to nie czytalem zbyt wielu dodatkow i oficjalnych materialow. Prowadzilem jednak kampanie z ich udzialem, gdyz pociaga mnie pewien rodzaj wyobrazenia o nich. Zaznaczam tu, ze to moja wizja wfrp a nie oficjalny material.

U mnie nie bylo wsrod Mrocznych czarodziejow w takim rozumieniu jak wsrod ludzkich i elfickich spolecznosci. Magia wladal niemal kazdy choc byla to magia nienawisci (tak wiem brzmi smiesznie). Generalnie mroczne elfy nienawidzily wszystkich wlacznie z innymi przedstawicielami wlasnego gatunku. Kazdy mag wojownik potrafil "przekierowac" swoje emocje przez np miecz. Przeklada sie to na np bonusy do walki, wieksze obrazenia. Z czasem miecz nabieral osobowosci swojego pana i stawal sie artefaktem samym w sobie. Gdy gracz go posiadal powoli go deprawowal dajac mu coraz wieksza moc.

Im mocniejsza nienawisc potrafil w sobie wywolac taki wojownik tym silniejszy z czasem sie stawal, bylo to praktykowane. Najsilniejsi podporzadkowali sobie innych (spoleczenstwo oparte na agresji jest rowniez oparte na strachu). Ich miecze Czy zbroje zyskiwaly niesamowite wlasciwosci i dodawaly tylko do ich znakomitych umiejetnosci czyniac ich demonami walki. Dzialalo to dosc pobudzajaco na graczy gdy widzieli takiego lorda rozrywajacego wrecz swoich przeciwnikow i wkladajacego w swoje ciosy negatywne emocje na poziomie niedostepnym smiertelnikom. Ale tak jak mowie to tylko moja wizja ;]]

PS: mroczne elfy nie maja (przynajmniej u mnie i mysle ze w oficjalnych dodatkach rowniez) ciemnej skory, wygladaja tak jak ich wysocy pobratymcy jedynie ich twarzy wykrzywia wiecznie wyraz pogardy i niecheci. Lubie ich opisywac ubranych w zbroje (helm, napiersnik, arcza) z pociemnianej stali oraz ciemnofioletowe (? ;o) peleryny oraz ubrania.
 
Fanroth syn Seriona
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 29, 2007 11:52 am

ndz lip 01, 2007 9:58 pm

Daj mu grac ciemnym elfem. Oficjalnie nie ma takiej rasy (aby gracz mógł nim grac), lecz można ją zrobić. Moim zdaniem ciekawym rozwiązaniem jest (przy tworzeniu postaci) dać mu ustalać statystyki tak jak u elfa lecz zamiast US 30+2k10 dać mu WW 30+2k10 (bo jak wiemy z literatury drowy są szkolone od dzieciństwa w walkach bronia sieczną). Dodatkowo pomieszac zdolności i umiejętności elfa i krasnoluda (kolejny raz odwołanie do literatury: drowy walczą pod ziemią w ciasnych jaskiniach itp, więc przydało by im sie posiadanie "grotołaza, wspinaczki itp", oraz wiedza (ciemne elfy) oraz język (ciemnych elfów?), oraz oburęczność).
Magia drowów jak wiadomo jest zła, pełna tajmnic, sztuki iluzji oraz oszustwa, podobnie jak Magia Kolegium Cienia. Oczywiście niektóre zaklęcia można zmodyfikować aby nie były identyczne (np zamiast rumak cieni dać pająk cieni) - drowy to raczej pajęczy jeżdzcy.
Bochater ten był by znienawidzony wszędzie gdzie pójdzie (jest drowem i para się magią). Ścigany za domniemane konszachty z chaosem. Ale moze byc fajnie xD Reszta drużyny może odczuć rase towarzysza na sobie (być też posądzeni o oddawanie czci chaosowi, ale moze to stanowić wspaniałą przygode, lub nawet kampannie).
To tyle. Moim zdaniem. Za błędy sorry ;).
 
Awatar użytkownika
Killian
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 78
Rejestracja: pn mar 27, 2006 11:15 am

ndz lip 01, 2007 10:51 pm

Fanroth nie mieszaj systemów. Wciskasz do WFRP drowy, czyli mroczne elfy z "tego innego systemu" a w WFRP mamy Druchii, które nie żyją pod ziemią, nie są szkolone tylko w walce na miecze ale są również świetnymi strzelcami jak ich kuzyni z Ulthuanu i lasów SŚ.

Druchii to nie takie Drizzty do'Urdeny bo to nie ten świat, nie ten system grrr

To już było wspomniane w tym temacie.
Ile razy trzeba to powtarzać?? :x
 
Awatar użytkownika
markol
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: wt lut 27, 2007 3:47 pm

pn lip 02, 2007 3:27 pm

Mroczny elf rożni sie tylko tym od swych kuzynów że zamiast broni specjalnej łuki na kusze.
 
Hajdamaka

pn lip 02, 2007 5:49 pm

Fanroth :D :D :D

Przepraszam, nie moglem sie powstrzymac. Czlowieku, mniej ignorancji.
PS: Czy ktos wreszcie zmieni nazwe tego tematu?
 
Fanroth syn Seriona
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 29, 2007 11:52 am

pn lip 02, 2007 8:52 pm

Killian pisze:
Wciskasz do WFRP drowy, czyli mroczne elfy z "tego innego systemu" a w WFRP mamy Druchii


Drichii to elfy renegaci pływajacy na morzu i napadający na statki i czasem porty (polecam Bestariusz Starego Świata). Skoro ktoś chce grac Drowem (czyli inaczej ciemnym elfem - nie mylic z renegatami elfimi) a nie mieszac systemow to sie nie da. Poza tym w Starym Świecie jest moejscie dla każdego (MG może do woli modyfikować stary swiat wedle uznania i potrzeb). Nigdy nie tworzyliście własnych potworów itp?
Nie rozumiem waszego zbulwersowania. Podręcznik to zasady których nie trzeba ściśle przestrzegac, a inwencja twórcza jest wielce wskazana zwłaszcza u MG (bo gdyby ten czytał dokładnie słowa z ksiązki, nie wprowadzając fajnych zmian to by bylo nudno i mało ciekawie).
 
Awatar użytkownika
Jarl Jotun
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 165
Rejestracja: wt mar 20, 2007 9:17 pm

pn lip 02, 2007 9:16 pm

Zgadzam się z Hajdamaką, nazwa tematu jest bardzo myląca i ztąd te małe drowie problemy. A zresztą nieomieszkam ponarzekać, drowy są moim zdaniem przereklamowane i wciskane gdzie się da. Widziałem je już w Earthdawnie, Crystalicum i paru innych systemach. Lubię drowy ale gdzie nie spojrze tam drow, wchodze do karczmy-drow, idę do wychodka-drow, czytam książkę a tam-drow, boje się zajrzeć do lodówki... :razz:
 
Hajdamaka

pn lip 02, 2007 9:48 pm

Fanroth - Druchii to Dark Elves. Jak to przetlumaczysz? Drowow w Warhammerze nie ma i wciskanie ich na sile zmienia calkowicie swiat i uklad sil ( dosc sprecyzowany o ile chodzi o uniwersum Warhammera ). W Warhammerze sa Mroczne Elfy czyli Druchii. Tak, sa renegatami, przede wszystkim religijnymi. Nie, nie mieszkaja pod ziemia. I nie, nie nazywaja sie Drowami. Nazywaja sie Druchii - postrach wybrzezy, legenda morz, panowie mordu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości