Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
masllo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: czw sty 20, 2005 4:34 pm

Licze a Dragonlance

pn maja 28, 2007 10:33 pm

Witam!

Mam takie pytania. Czy ktoś się orientuje czy w świecie Smoczej Lancy są obecni liczowie? Czy jest w DL oficjalnie, bądz nie (chodzi o opisy książkowe) opisany jakikolwiek licz? Czy była chociaż jakaś wzmianka? Jeżeli nie jak uważacie czy można by ten szablon nakładac na istoty w Dragonlance?

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Makinath
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: pn mar 05, 2007 3:06 pm

pn maja 28, 2007 10:46 pm

O żadnym liczu nie słyszałem przynajmniej z moich doświadczeń z niektórymi książkami z tej serii. Natomiast co do stworzenia licza w Dragonlance jest to jak najbardziej możliwe. W końcu na jakim systemie jest opatry ten świat? d20.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn maja 28, 2007 11:05 pm

Licze jak najbardziej w DL występują, w tym względzie Lanca niewiele się różni od pozostałych, klasycznych światów D&D. Ilość tych nieumarłych nie jest zbyt wielka ale od czasu do czasu słyszy się o ich obecności. Zazwyczaj są to potężni magowie czarnych szat, którzy postanowili dalej zgłębiać tajniki magii w stanie nieśmierci. Rzadziej są to kapłani złych bóstw np. Chemosha, szczególnie biorąc pod uwagę, że przez długi czas Krynn był pozbawiony bogów więc i tego typu "kapłanów" zbyt wielu być nie może. Jeśli chodzi o rasy to zwykle są to ludzie, choć od czasu do czasu można także spotkać jakiegoś czarnego elfa wybierającego taką drogę.

Jeśli chodzi o konkretne licze to można podać choćby przykład Caitiffa doradcy i nadwornego maga oraz dowódcy armii nieumarłych na usługach cesarza Imperium Ergoth Emanna Quislinga. Został on pokonany przez Vinasa Solamnusa po zdobyciu w 1791 PC stolicy imperium - Daltigoth. Co ciekawe był on za życia elfem. Oczywiście jest to tylko jeden z przykladów ale można znaleźć także inne.
Jako ciekawostkę warto jeszcze dodać, że, wspomniany wyżej, Chemosh czasem ukazuje się swoim wyznawcom jako wytwornie i bogato odziany licz.
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

wt maja 29, 2007 1:33 am

Dobrym przykładem może być też Fistandantilus (ostatecznie martwy pośmiertnie :P według obecnej rachuby) - potężny mag i swojego rodzaju mentor Raistlin'a.
 
Awatar użytkownika
Rishta
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 264
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:28 pm

pt cze 01, 2007 1:35 pm

Osobiście myślę, że Fistan... eee wybaczcie nie do końca wiem jak sie pisze w pełni jego imię :P
Wzamian za nieśmiertelność, 'oddał' się bogini Takhisis więc można przyjąć go jako Licza.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość