Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Banga - nowa rasa Astońska

czw sie 04, 2005 9:41 pm

Obrazek
O to jak wygląda Banga w świecie Final Fantasy Tactics Advance. Zawsze taka postać kojarzyła mi się z wydłużonym pyskiem, żółtym futerkiem (nie takim jak na rysunku) i długą włócznią. Ta postać jest ewidentnie nastawiona na walke dystansową (teraz już nie będzie nawiązań do gry). Są oni dosyć dobrzy w walce w bespośrednim starciu, lecz w tym fachu nie dorywnują Kalbom. Są bardzo zamknięci w sobie, panicznie nieufają innym poza rodziną (co w ich mniemaniu znaczy ich dom i przyjaciele rodziny w naszym mniemaniu). Jak powiedziałem są dobrzy w walce na odległość, ale nie tylko. W Federacji Astoni są szczególnie znany z wyrobu mieczy z nadmetalu, które jeszcze nigdy nikogo nie zawiodły. Są bardzo sprytne i inteligentne więc zwykła osoba nie ma po co otwierać przy nich wogóle ust.

To dopiero początek. Jeśli pomysł ktoś podchwyci, możemy podywagować nad ich zachowaniem, stylem walki, kulturą, religią, miastami, historią itp. Podywagować jedynie, bo każdy zapewne wie, że info dokładnego nie ma, więc nie ma mowy o jakiś szczegółach, dzięki którym po wyjściu podręczników będzie można rase odrazu wykorzystać.
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

pt sie 05, 2005 12:33 am

Dziesięć punktów dla tego, kto zdoła powiedzieć, co to za zwierzak (tzn. z jakiego znanego nam gatunku), przyznam, że jestem w kropce, widząc, hmmm... to coś :-)

Zwykle Astończyków wyobrażałem sobie futerkowatych. Ale trzeba przyznać, że i ten wygląda całkiem fajnie :)
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Zagadka w rase

pt sie 05, 2005 11:02 am

Jeśli nikt nie wie, a chce wiedzieć i mieć satysfakcje z odgadnięcia do odsyłam na sam początek Final Fantasy Tactics Advance, gdzie dokładnie o sobie wypowiada sie jeden z przedstawicieli tej rasy. Pokazuje różnice w jego rasie i pewnej innej. A i zapomniałem powiedzieć, że bardzo łatwo jest ich znieważyć co jest najczęściej śmiertelne w skutkach. Są bardzo honorowi i na odwet mogą czekać latami...
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

sob sie 06, 2005 7:33 pm

Heh, mnie przypominają Rekinołaki z Hengeyokai czy nawet zwykłego Wilkołaka.
 
Awatar użytkownika
muten
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pt sie 05, 2005 11:48 pm

pn sie 08, 2005 11:01 pm

Hmmm.... zastanówmy się :) To mi przypomina mieszankę ryby (głowa) jakiejś jaszczurki (jeśli ktoś orientuje sie to w Warhammer Fantasy Battle jest taka rasa Lizardmenów), człowieka bo ma wyprostowaną postawę i jakiegoś afrykańskiego plemienia bo ma specyficzny strój :) ewentualnie z dodatkiem jakiegoś dinozaura :D
pozdrawiam
 
Stasioman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 13, 2005 3:41 pm

sob sie 13, 2005 3:52 pm

szczególnie znany z wyrobu mieczy z nadmetalu, które jeszcze nigdy nikogo nie zawiodły

Już to widzę


Miecz z nadmetalu Bangów

podczas pojedynku posiadacz tego miecza zawsze wygrywa

Cytat: Cha cha! Nie pokonasz mnie!


Dobra, trochę poważniej: Powyższy cytat oznaczałby, że:
a) Posiadacze tego miecza są bardzo nieliczni, i w praktyce nie spotkali nikogo z kim mogli się pojedynkować;
b) Trafiły się i tak już silnym bohaterom.



Poza tym:
Bangi (nie jestem pewien czy dobrze odmieniłem :wink: ) Tak jakoś nie pasują do astonii... wziąłem pod uwagę stylizację, ale mają chyba trochę zbyt mało ludzką... hmm... twarz?

Czym w crystalicum KGK różni się walka wręcz od dystansowej? (Pytanie retoryczne, jakby kto nie skumał).

<edit>
i jakiegoś afrykańskiego plemienia bo ma specyficzny strój

Specyficzne plemię afrykańskie też człowiek! No może za wyjątkiem basków, ainów i jeszcze-jakiegoś-plemienia, ale nie mam nawet pewności czy to w ogóle afrykańskie plemiona...


Ta postać jest ewidentnie nastawiona na walke dystansową. Są oni dosyć dobrzy w walce w bespośrednim starciu, lecz w tym fachu nie dorywnują Kalbom.

Czyli w walce wręcz nie są tak dobrzy jak kalbowie, ale dzięki walce dystansowej najczęściej dorównywaliby a nawet przewyższaliby ich ciało.

Gdzieś jeszcze napisałeś, ale nie chce mi się cytować, że są "sprytne i inteligentne", co jest cechą Kha-dis. To oznacza, że mają oni zalety obu najczęściej spotykanych ras w astonii - więc nawet jeśli by byli, to drodzy i przechylający szalę zwycięstwa.


A poza tym są strasznie nieklimatyczni! Może gdyby byli jakimiś rozbójnikami...



<edit>

Arrrrht!
Jestem początkujący na tym forum (nie wiem czy ktoś zauważył, ale to mój pierwszy post), i nie zauważyłem, że to dział dotyczący gry RPG :neutral: . Cóż, nikt nie jest doskonały :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Ostatnio zmieniony ndz sie 14, 2005 3:41 pm przez Stasioman, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

sob sie 13, 2005 10:02 pm

Nie ma problemu, zapraszamy na forum karcianki:>
 
Stasioman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 13, 2005 3:41 pm

ndz sie 14, 2005 8:56 am

Na forum karcianki nie ma takiego tematu :wink:
ale w końcu co w rpgu to w karciance, nie?
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

pt sie 19, 2005 12:30 am

Tylko ze Banga to stwór zastrzeżony dla Square, i może być rozpisany tylko amatorsko. Czyli nie pojawi się w karciance.
 
braininthejar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 31, 2007 1:06 pm

pt cze 01, 2007 6:04 pm

Hmm. FF ma kilku fajnych zwierzoludzi ale myślałem raczej o "króliczkach"

Bangę dałoby się sensownie rozpisać ale nie jestem pewien jak go zbalansować.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości