Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
NIE!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 10:32 pm

Czar sugestia

sob cze 02, 2007 10:22 am

Witam wszystkich,
Mam pytanie odnośnie czaru sugestia, a właściwie jego wykorzystania. Czy sugestia w stylu "jesteś bardzo zmęczony i natychmiast zaśniesz" sprawi, że istota padnie na ziemie i zaśnie? Po prostu nie wiem czy sugestię należy traktować jako rozkaz (wręcz hipnotyczny), do którego zostaną użyte wszelkie siły fizyczne i psychiczne podmiotu (każdy człowiek potrafi zasnąć, ale nie natychmiastowo), czy jako radę, do której podmiot postara się ustosunkować. Za tym pierwszym przemawia przykład

"jednakże sugestia, że w stawie z kwasem jest tak naprawdę czysta woda, w której kąpiel przyniesie odświeżenie, ma już zupełnie inny wydźwięk".

Podmiot wiedział, że tam jest kwas (jego zmysły mu to powiedziały), ale sugestia wmówiła mu coś innego (raczej nikt świadomie nie pomyśli, że kwas to czysta woda). Idąc tą drogą dedukcji, można stwierdzić, że da się wywołać w kimś wielkie wyczerpanie ("jesteś bardzo zmęczony, więc położysz się i natychmiast zaśniesz" albo "jesteś tak zmęczony, że jeżeli natychmiast nie zaśniesz to może ci się stać coś złego. Dlatego proszę cię abyś natychmiast zasnął"). Co wy o tym myślicie i czy dopuścilibyście takie zastosowanie sugestii w waszej grze?

Pozdrawiam

p.s. szukałem podobnych tematów ale nie znalazłem.
 
Awatar użytkownika
von Trupka
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: śr sie 24, 2005 10:22 am

sob cze 02, 2007 10:37 am

NIE! pisze:
. Idąc tą drogą dedukcji, można stwierdzić, że da się wywołać w kimś wielkie wyczerpanie ("jesteś bardzo zmęczony, więc położysz się i natychmiast zaśniesz" albo "jesteś tak zmęczony, że jeżeli natychmiast nie zaśniesz to może ci się stać coś złego. Dlatego proszę cię abyś natychmiast zasnął"). Co wy o tym myślicie i czy dopuścilibyście takie zastosowanie sugestii w waszej grze?

Owszem, jest to poprawne użycie tego czaru. Należy jednak pamiętać, ze w takiej sytacji podmiot raczej poszuka legowiska i postara się zasnąć, niż natychmiast padnie na ziemię bez zmysłów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości