Zrodzony z fantastyki

 
Kynes__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: sob wrz 28, 2002 9:00 am

ndz paź 20, 2002 2:00 pm

Co do rozmiarów i pokory to s±dze ¿e widok 20 m. stworzonka przyprawi³ by graczy o palpitacje serca :mrgreen: A na powa¿nie to dobry opis, wraz z poka¼n± ilo¶ci± szczegó³ów mo¿e sprawiæ ¿e hracze nabior± szacunku do bestii. Podobnie jak trafienie krytyczne po którym bohaterowi zostaje 1 hp :) A swoj± drog± to jako¶ nie mogê sobie wyobra¼iæ grupki bohaterów zabijaj±cych Czerwonego, staro¿ytnego... Co oni mu mog± zrobiæ ? Zarysowaæ lakier ???
 
Carox__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: sob paź 19, 2002 8:41 pm

ndz paź 20, 2002 7:37 pm

A co w przypadku gdy np. taki smok cienia wypaæka sie w zielonej farbie dla zmy³ki? :)
 
Cadael
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: śr mar 02, 2005 7:14 pm

naprawdê WIELKIE bestie

ndz sie 21, 2005 7:18 pm

Ile hp mog± mog± mieæ gigantyczne bestie? Tyle ile Tarrasque? Mo¿e kto¶ widzia³ star± reklamê gry karcianej Mutant Chronicles, na jednej z nich by³y takie olbrzymie potwory z dwoma rogami na czubku g³owy... Gdyby kto¶ pomóg³ mi w stworzeniu statystyk takiego potwora by³bym wielce wdziêczny.
 
Ziben
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 155
Rejestracja: sob maja 10, 2003 9:19 pm

Re: naprawdê WIELKIE bestie

ndz sie 21, 2005 7:23 pm

Mniemam ze chodzi ci o Kolosalne potwory?Ilosc punktow Bd jest uzalezniona tylko od ciebie, ale teoretycznie nie powinna miec mniej niz 16 Bd!Dlaczego?Poniewaz zmiana rozmiaru z sredniego na kolosalny zapewnia +16 do Bd, wiec mozna przyjac ze takie bydlaki maja wiecej niz 16 Bd. Pozatym w KP nie znalazlem kolosalnego potwora ktory by mial mniej niz 20 Bd.

Dodane pozniej:
Wybacz zle przeczytalem twojego posta. Odrazu naprawiam swoj blad
Jesli tworzysz kolosalna bestie to wydaje mi sie ze nie powinna ona miec wiecej PW niz 500!Najslabszy wielki jaszczur ma 522 pw, a wcale nie jest rozmaru kolosalny! Chyba ze bestyja nie posiada duzej ilosci zdolnosci(ani za poterznych) i nastawiona jest tylko na walke wrecz...wtedy mozesz sie pokusic o wiecej PW :twisted:
 
hk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 2:11 pm

ndz sie 21, 2005 7:27 pm

Ja pracuje w³a¶nie nad moim drugim kolosalnym potworem.Pirwszy by³ pajakosmok któremu da³aem w fazie wlk.jaszczura 890hp,ale teraz uwa¿am ¿e przesadzilem.Wiêc na twoim miejscu da³bym mu ze 300hp.
 
Cadael
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: śr mar 02, 2005 7:14 pm

ndz sie 21, 2005 7:32 pm

hmm.. ale taka bestia mo¿e mieæ du¿o hp, wszak ma tak± ilo¶æ miêsa, ¿e co jej mo¿e zrobiæ miecz.. na pewno bêdzie mia³a du¿y naturalny pancerz, ma³o intelektu i roztropno¶ci (tylko idzie i demoluje co jest przed ni±) du¿o si³y, przeciêtn± zrêczno¶æ...
 
Ziben
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 155
Rejestracja: sob maja 10, 2003 9:19 pm

ndz sie 21, 2005 7:35 pm

<!--QuoteBegin-Lord Cadael+-->
Lord Cadael pisze:
<!--QuoteEBegin-->hmm.. ale taka bestia mo¿e mieæ du¿o hp, wszak ma tak± ilo¶æ miêsa, ¿e co jej mo¿e zrobiæ miecz.. na pewno bêdzie mia³a du¿y naturalny pancerz, ma³o intelektu i roztropno¶ci (tylko idzie i demoluje co jest przed ni±) du¿o si³y, przeciêtn± zrêczno¶æ...

To moze uzyj statystyk Tarrasq, a przedstaw go o wygladzie tych Mutantow?Ja dosc czesto tak robie, jedynie trzeba pousowac niepasujace elementy np. Uderzenie ogonem jesli z wygladu potwor nie ma ogona!
 
hk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 2:11 pm

ndz sie 21, 2005 7:43 pm

Ale dlaczego niby ma mieæ ma³o intelektu?Kto powiedzia³ ,¿e jak du¿e to g³upie?
 
Cadael
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: śr mar 02, 2005 7:14 pm

ndz sie 21, 2005 9:45 pm

nikt, ale ja sobie tak to wyobra¿am - trochê jak wielka krowa:)
 
blackregis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: sob cze 25, 2005 5:59 pm

ndz sie 21, 2005 9:48 pm

<!--QuoteBegin-hk+-->
hk pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ale dlaczego niby ma mieć mało intelektu?Kto powiedział ,że jak duże to głupie?


Nikt tak nie powiedział :P Wszak większość smoków jest inteligentna (może poza małymi wyjątkami białych smoków).

A co do hp Gigantycznych bestii :) Pryzmatyczny smok ma ponad 1600 hp, o ile dobrze pamiętam :)

Dodane później: :lol: a jednak jeszcze więcej :P

pzdr
 
hk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 2:11 pm

ndz sie 21, 2005 10:13 pm

A gdzie wynalaz³e¶ tego smoka je¿eli mo¿na wiedzieæ chyba w ksiêdze potworów go nie ma?A w jakim stadium rozwoju ma 1600hp
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz sie 21, 2005 10:21 pm

Pryzmatyczny smok z Podręcznika Epickich Przygód.
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

ndz sie 21, 2005 10:28 pm

<!--QuoteBegin-hk+-->
hk pisze:
<!--QuoteEBegin-->A gdzie wynalaz³e¶ tego smoka je¿eli mo¿na wiedzieæ chyba w ksiêdze potworów go nie ma?A w jakim stadium rozwoju ma 1600hp

W Podrêczniku przygód Epickich.
Przyk³adowy pryzmatyczny smok ma kategoriê wiekow± Old (800-1200 lat) i 58k12+1102 (1479) PW. Jako great wyrm (ostatnia kategoria wiekowa) ma ju¿ 78k12+2106 (2613) Punktów wytrzyma³o¶ci..
 
Ziben
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 155
Rejestracja: sob maja 10, 2003 9:19 pm

ndz sie 21, 2005 10:37 pm

Ta a jego SW przekracza 30 :!:
Nie sadze by nasz przyjaciel chcial zrobic epickiego potwora, jak nadmienil na wstepie chcial zrobic cos na wzor Tarrasq. Moze przyblizysz nam swoja koncepcje Cadael?
 
blackregis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: sob cze 25, 2005 5:59 pm

ndz sie 21, 2005 10:48 pm

<!--QuoteBegin-Ziben+-->
Ziben pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ta a jego SW przekracza 30 :!:


Jego SW przekracza podwojone 30 :lol:

Nikt jeszcze nie wspomniał (chyba), że w MM opisane sa typowe bestie... Tarasek ma niby 840 pw, ale jego max PW moze wynosić 1056.
 
hk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 2:11 pm

ndz sie 21, 2005 11:02 pm

Jednak po co wrzucaæ takiego pryzmatycznego smoka?wed³ug mnie terasek ju¿ jest nie do pokonania a ma "tylko" 840hp.A nie lepiej stworzyæ jakiego¶ potê¿nego bohatera,który pokona³by te potwory i z nim walczyæ?
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

pn sie 22, 2005 1:11 am

Podejrzewam, że chodzi ci o Pretoriańskiego Behemota. Bardziej zaawansowaną i silniejsza wersję Pretoriańskiego Łowcy.

Stwory te tworzone przez Tekronów Algerotha stanowią swoisty cud Mrocznej Technologii. Jedyną organiczną częścia jest łeb ozdobiony dwoma długimi rogami, podobnymi do ciosów słonia.

Ich siła i wytrzymałośc czyni z nich niepokonanych na polach bitew. Mocarność ta jednak ma swoją cene - nie należa do nainteligentniejszych istot. Nie potrafią posługiwać się mocami Mrocznej Harmonii. Wzbudzają strach. Często w łapskach noszą większe wersje Kosy Semai i broni ciężkiej.

Byc może ten krótki opis przyda Ci się, przy projektowaniu stwora na d20.
 
Awatar użytkownika
Azuredragon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 7:58 pm

pn sie 22, 2005 9:30 am

Panie i panowie polecam wam zajrzeć na konwersję jednego z najsilniejszych potworów drugiej edycji (konwersja na zasady 3.5) a mianowicie na Jormungandr, the Midgard Serpent. On to dopiero jest przykładem wielkiego i wypasionego potwora i na dodatek wcale nie jest taki głupi.
 
Awatar użytkownika
Canthir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1053
Rejestracja: wt cze 27, 2006 5:13 pm

pn sie 22, 2005 10:03 am

Niee, no smoczek jest genialny. Ma ktoś może rysunek tego monstrum z krainy ludzi [Midgard] ? Ciekawe jakie smoczyska panowałbyby w Asgardzie?

W opisie smoka pryzmatycznego w określeniu rozmiaru było K+ czyli, ze jest większy niż kolosalny??

Tarasek ma niby 840 pw, ale jego max PW moze wynosić 1056.

Z tym tez bym się nie zgodził, bo jeżeli nasz Mr. T ma większą wartość budowy, ma więcej KW i ma 10 na wszystkich KW, to wychodzi mu.... ....liczymy.... .....dokładnie 1300 zakładając, że jego Bd wynosi 40 i ma 52 KW.


Pretoriańskiego Behemota

Właśnie, nigdzie nie spotkałem się z opisem Behemota pod DnD, czy są takowe wogóle rozpisane?
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

pn sie 22, 2005 11:04 am

[quote=Canthir]
Właśnie, nigdzie nie spotkałem się z opisem Behemota pod DnD, czy są takowe wogóle rozpisane?[/quote]

Korzystałem z dodatku do Mutant Chronicles - Algeroth: Apostle of War. Podejrzewam, że same Kroniki nie zostały przekonwertowane na d20. Niestety jest to już martwy system.
 
blackregis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: sob cze 25, 2005 5:59 pm

pn sie 22, 2005 5:15 pm

Tarasek ma niby 840 pw, ale jego max PW moze wynosić 1056.

Z tym tez bym się nie zgodził, bo jeżeli nasz Mr. T ma większą wartość budowy, ma więcej KW i ma 10 na wszystkich KW, to wychodzi mu.... ....liczymy.... .....dokładnie 1300 zakładając, że jego Bd wynosi 40 i ma 52 KW. [/quote]

48k10 + 576 = 1056
Mówiłem o normalnej Bd Taraska 35.
Na upartego Taraska można rozwijać w nieskończoność - Rozwój: 49+KW (kolosalny), czyli nic nie stoi na przeszkodzie, aby Tarask miał 2000 pw czy 100 KW :)

pzdr
 
O.L.O
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pn wrz 01, 2003 2:23 pm

pn sie 22, 2005 6:54 pm

Niee, no smoczek jest genialny. Ma kto¶ mo¿e rysunek tego monstrum z krainy ludzi [Midgard] ? Ciekawe jakie smoczyska panowa³byby w Asgardzie?

Choæby Nidhogg zwany po¿eraczem (wielki smok który rzuje korzeñ Yasgirld drzewa ¶wiatów)

W opisie smoka pryzmatycznego w okre¶leniu rozmiaru by³o K+ czyli, ze jest wiêkszy ni¿ kolosalny??

Tak Rozmiar kolosalny+ opisany jest w podrêczniku przygód epickich
W³a¶nie, nigdzie nie spotka³em siê z opisem Behemota pod DnD, czy s± takowe wogóle rozpisane?

Tak równie¿ w podrêczniku przygód epickich i w skrócie to taki z³owiszcze zwierzêta tylko odpowidnio epickie i podakowane.
 
Cadael
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: śr mar 02, 2005 7:14 pm

pn sie 22, 2005 6:59 pm

nie, to chyba nie o tego behemota mi chdzi³o... nie jestem pewien, w mutantów nie gra³em, widzia³em tylko reklamê w starym numerze reseta i mi siê diablo spodoba³o... je¶li chodzi o zmodyfikowanie tarrasque to ten pomys³ odpada- zbyt du¿o ró¿nic. bardziej te stwory przypomina³y wielkie nosoro¿ce, wiêc chyba owe stworzenia powiêkszê do kolosalnego i ju¿.. Tarrasque ma ma³e pole do popisu je¶li chodzi o awans, bo nawet je¶li bêdzie wyj±tkowo aktywny, to pó¼niej bêdzie spa³ du¿o czasu i zanim dalej awansuje to inni go przerosn±

dok³dnie chodzi³o mi ilustracjê do settinga mutantów, dark eden- obrazek wykonany przez paula bonnera
 
Dark lord__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 6:38 pm

ndz paź 23, 2005 6:48 pm

Witam na forum, to mój pierwszy post. Chcia³em sie zapytaæ o kilka rzeczy.
1.)Czy kto¶ móg³by poleciæ mi jak±¶ stronkê gdzie jest kilka fajnych kolosalnych bestii?
2.) W jakim podrêczniku mo¿na znale¼æ cos o takich gigantach
3.Co wam siê podoba w tych kolsoach
a)atak
b)co¶ innego
Pozdro!
Wybacz xelos i drogi adminie. Ksywkê dark lord u¿ywam na ka¿dym forum bo jako¶ mi przypad³o do gustu. Zmieniê je aby nie by³o zbêdnego zamiesznia
 
Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 1:00 pm

ndz paź 23, 2005 7:27 pm

1. Witamy na forum :D !
2. Staraj się nie zakładać nowych tematów tylko podciągnąć to pod już istniejący
3. Światomie skopiowałeś qsywkę od naszego Admina :D ?
4. Przejrzyj księgę potworów - na pewno znajdziesz "kolosiki"
Pozdro
 
Cadael
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: śr mar 02, 2005 7:14 pm

śr paź 26, 2005 5:41 pm

w kolsach jest najlepsze to, jakie wra¿enie wywo³uj±: to gigantyczne cia³o, poruszaj±ce siê, ka¿dym krokiem wywo³uj±ce dr¿enie, wzbijaj±ce py³.... co¶ piêknego!
 
Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 1:00 pm

śr paź 26, 2005 7:10 pm

to gigantyczne ciało, poruszające się, każdym krokiem wywołujące drżenie, wzbijające pył....

Tak... Im większa kłoda tym ciężej upada, wzbijając kumany kurzu :D
Pozdro
Xelos, zabójca gigantów :P ;)
 
Joey__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn paź 31, 2005 2:37 pm

wt lis 08, 2005 8:05 am

1. W Ksiêdze Potworów/MMI do 3 edycji potworów takich nie ma, a przynajmniej ja ich nie widzê. W tym podrêczniku najwiêksze s± chyba smoki - do trzydziestu metrów w stadium wielkiego jaszczura/Great wyrm. W Potworach Fearunu/Monsters of Faerûn(tak¿e 3ed) równie¿ nie widzê tak wielkich potworów(najwiêksze znowu s± smoki).

2. Zasadniczo to to, co ma najwiêksze SW/CR, chocia¿ to siê czêsto nie sprawdza. Moim faworytem jest T.
 
Przedwieczny
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: pt lip 15, 2005 10:01 am

wt lis 08, 2005 10:12 am

Potwory z Podrêcznika Przygód Epickich s± najpotê¿niejsze. By³ tam taki lodowy stwór, któremu do¶æ stary (nie pamiêtam kategorii wiekowej) niebieski smok legalnie siedzia³ na ramieniu.

Je¶li chodzi o najsilniejsze monstrum to Wielki Pryzmatyczny Smok Doskona³o¶ci (SW chyba 66) - oczywi¶cie w najstarszej kategorii wiekowej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości