Zrodzony z fantastyki

 
Dziad
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1720
Rejestracja: wt maja 14, 2002 11:02 am

KONWENCJA, taki ¶wiat lubiê

wt sty 21, 2003 3:17 pm

Witam ponownie. <br /> <br />Znow, powodowany ciekawoscia zadam pytanie. Jaka konwencje, realia swiata odpowiadaja Waszym gustom. <br />Co prawda wiele mowia poszczegolne posty, gdzie chcac nie chcac wspominacie o swych preferencjach. Nie mniej sa to "wyrwane" mysli, podawane jako przyklad przy okazji innej dyskusji. <br /> <br />Tu chcialbym, byscie podzielili sie swoim zdaniem co do konwencji grania. <br />Czy lubicie Dark Fantasy, czy tez zdecydowanie wolicie bajke przesycona magia. A moze Heroic, hack&shlash? <br />Zapraszam do pozdielenia sie swoimi upodobaniami... <br /> <br />Pozdrawiam. <br /> <br />---------------------- <br />Ojciec Moderator: piszcie, piszcie, a za jaki¶ czas - za zgod± Dziada - zrobi siê ankietê.
 
Anonim_1

wt sty 21, 2003 3:32 pm

Dobre pytanie. <br /> <br />Sam lubię niemal każdą konwencję. Uwielbiam heroiczne DnD i ED, mrocznego WFRP. Lubię zarówno fantasy, jak i sf (a w szczególności Star Wars i CP2020). Lubię prowadzić intrygi w Amberze i superbohaterów w GURPS Supers. <br /> <br />Do gustu nie przypadła mi jedna konwencja - horror. Nie bawię się dobrze w żadnym z takich systemów jak ZC.
 
Mateo__
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1909
Rejestracja: śr wrz 18, 2002 8:28 pm

wt sty 21, 2003 3:54 pm

Heroic. Sielankowo. Z domieszk± HackNSlash
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

wt sty 21, 2003 4:18 pm

Lubię sobie pograć po trochu w każdy typ konwencji(od heroic DnD do horroru Cthulhu). Jak od jednego chcę trochę odpocząć to przerzucam się na inny. Dobrze jest czasem zostawić magiczne miecze i wziąć do ręki broń automatyczną :evil:. <br /> <br />Jeśli chodzi o systemy "horrowate/grozy" to Chtulhu jest w porządku. Lubię sobie porozwiązywać nieco zagadek. Czasem też zapolować na jakiegoś stworka :evil: . Ravenloft...moim zdaniem żeby lepiej oddać klimat tego świata trzeba raczej unikać przenoszenia postaci np. z Faerunu. Takie postacie, szczególnie wysokopoziomowcy, przynoszą ze sobą te poczucie "heroic", no i oczywiście mogą sprawić, że to władcy domen będą w opałach, a nie odwrotnie :wink: .
 
Ristofan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 327
Rejestracja: czw sie 22, 2002 1:47 pm

wt sty 21, 2003 4:40 pm

Krotko i rzeczowo: niski poziom magii, wczesne sredniowiecze (ciemne wieki), ale z istniejacymi, odleglymi krolestwami renesansowymi. Dwa duze kontynenty: nowy i stary swiat. Nowy w czterech stylach: europa, azja, arabia i dzicz. <br /> <br />Heroic fantasy.
 
Lithlofe
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: śr sty 15, 2003 10:15 pm

wt sty 21, 2003 6:25 pm

Jak chce urlac troche kostkami to heroic, jak chce odgrywac postac to...Wiedzmin ;], a jak chce sie pobac to horror, ale raczej psychologiczny, taki wampir jest ok. RPG zaczalem od MERP'a wiec najbardziej preferuje heroic. Sentymenty 8)
 
Ristofan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 327
Rejestracja: czw sie 22, 2002 1:47 pm

wt sty 21, 2003 6:28 pm

<!--QuoteBegin-Lithlofe+-->
Lithlofe pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jak chce    urlac troche kostkami to heroic
<br />To mamy rozna definicje heroic - zapraszam do odpowiedniego topicu :mrgreen:
 
Bulkers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: sob wrz 21, 2002 12:13 pm

wt sty 21, 2003 6:44 pm

Odno¶nie fantasy to ja lubiê tak± hybrydê co¶ jak realistyczne fantasy. D³ugi czas prowadzi³em heroic - Earthdawna, ale tak w³a¶ciwie rzadna sielanka nie by³a i jak popatrze na to z perspektywy czasu to postacie graczy i ich przygody z heroiczno¶ci± nie mia³y wiele wspólnego (no mo¿e poza sprawami mechaniki co jest naturalne). <br /> <br />Uwielbiam klimaty historyczne, przede wszystkim Sarmatyzm i Dzikie Pola, w których to czuje siê fantastycznie i ich prowadzenie jak do tej pory sprawia mi najwiêksz± rado¶æ. <br /> <br />Przerobione na totaln± wspó³czesno¶æ i rozgrywane w Polsce Zew Cthulhu z mieszank± tajemnic narodowych a la Archiwum X. <br /> <br />Chêtnie poprowadzi³bym Zewa pod koniec XIX wieku w Krakowie, w czasach M³odej Polski, katastroficznych i dekadenckich klimatach (na pocz±tku chcia³em osadziæ tam Wampira, ale odrzuca mnie od tego systemu). <br /> <br />Nie przepadam (w RPG) za klimatami Cyberpunka, nie lubie te¿ typowych S-F oraz mam awersjê do WoDa i L5K. <br />Chêtnie za to pogram w Neuroshimê (jak juz wreszcie wyjdzie :mrgreen:).
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

wt sty 21, 2003 7:13 pm

Nienawidzę mnóstwa magii w świecie. FR odpada. Nie lubię też światów nieprzemyślanych gdzie wszystko jest, tak zwanych bigosów fantasy. FR znów odpada :) (wybaczcie :wink:) Heroic? ok ale bez przesady. Lubię światy pełne uprzedzeń rasowych (nie jestem rasistą). Ravenloft? Ok, ważne aby gracze potrafili się zachować. Planescape czasami, jako deser. Gdy zbyt często przebywa się w Sigil traci ono swój urok. Podoba mi się świat młotka, może z sentymentów ale jednak często powracam do niego chociarzby myślami. Ostatnio bliżej zainteresowałem się Greyhawkiem ale i tak nadal na pierwszym miejscu jest... Dragonlance!
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

wt sty 21, 2003 8:07 pm

Zawsze chciałem zagrać w świecie fantasy bliskim legendom arturiańskim. <br />W takim świecie, gdzie magia jest owiana grozą i tajemnicą, czarodzieje są bardzo nieliczni, potężni i legendarni, a magiczne bronie mają zawsze niesamowitą historię i znikomą częstotliwość wystepowania. W świecie, gdzie gobliny i inne potwory kryją się w leśnych odstępach, wysokich górach, z rzadka pokazując się ludziom, smoki żyja z napadania na królestwa a rycerze z napadania na smoki. <br />Gdzie można spotkać postawnego króla z długą siwą brodą, który za wywabienie kraju z opresji nagrodzi ręką księzniczki i połową królestwa. <br />Gdzie jest biel i czerń, jasno zarysowana granica między dobrem a złem, szarość jest niespotykana a bohaterowie przeżywają radosne przygody zamiast mroczno-tajemniczo cierpieć. <br />Chciałbym bawić się w świecie, w którym BG są podobni Rolandowi albo Heraklesowi - wieszają zbójców, zakładają miasta, duszą potwory, stają na czele armii, walczą z bogami i ... dobra trochę przesadziłem :). <br /> <br />Niestety, nie miałem okazji jeszcze spotkać takiego urokliwego, bajkowego świata bliskiego moim marzeniom. Zna ktoś może taki? Będę wdzięczny za podanie tytułu i wydawcnictwa.
 
Lee_Nox__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 18, 2003 8:23 pm

wt sty 21, 2003 8:07 pm

Ja tam lubiê takie pomieszanie ró¿nych konwencji. Tak ¿eby by³o w tym troszkê Heroica, pewne Dark fragmenty, mo¿e czasem jakie¶ takie momenty tylko dla ¶miechu, ale najwa¿niejsze jest ¿eby z niczym nie przeginaæ, bo wtedy mo¿e siê zrobiæ niefajnie.
 
Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pt sty 17, 2003 9:54 pm

wt sty 21, 2003 8:18 pm

<!--QuoteBegin-Lee_Nox+-->
Lee_Nox pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ja tam lubiê takie pomieszanie ró¿nych konwencji. Tak ¿eby by³o w tym troszkê Heroica, pewne Dark fragmenty, mo¿e czasem jakie¶ takie momenty tylko dla ¶miechu, ale najwa¿niejsze jest ¿eby z niczym nie przeginaæ, bo wtedy mo¿e siê zrobiæ niefajnie.
<br />To co tow. Lee_Nox procz odrobina steampunku. Najwazniejsze to dobrze sie bawic, a konwencja zalezy od mojego aktualnego nastroju :evil: . Przy czym musze zaznaczyc, ze gracze najbardziej lubia typowe Akcje Heroiczne z obowiazkowym H&S.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt sty 21, 2003 8:31 pm

<!--QuoteBegin-Darklighter+-->
Darklighter pisze:
<!--QuoteEBegin-->Lubiê sobie pograæ po trochu w ka¿dy typ konwencji(od heroic DnD do horroru Cthulhu).[...]
<br />Ja mam podobne zdanie do Darklightera. <br /> <br />Sam g³ównie prowadzê heroic z dodatkowymi elementami (zale¿y od wizji przygody). A grywam g³ównie w klimacie space fantasy, dark fantasy i horroru. I lubie je wszystkie w odpowiednim dawkowaniu 8) .
 
MadDevil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: pn lis 11, 2002 11:29 pm

wt sty 21, 2003 9:28 pm

No coz... zaczolem grac w Cyberpunka 2020... i ten system zawsze znajdzie miejsce w moim jad³ospisie a co do innych prosze bardzo: <br /> <br />Konwencja... hmm Bardzo podoba mi sie swiat Forgotten ( mzoe dal tego ze naczytalem sie ksiazek ) i lubie prosto/z³orzony system DDków. Czasem fajnie jest zagrac w Hack&Slash chocby w upalne dni gdzie mrok odpada bo beznadziejnie sie gra w upalny dzien, full s³oncaw takie systemy. Natomiast zima to co innego, wtedy idzie Zew Chlulhu, Wampir itp. Mrok .... mroczny mrok mrokiem zakryty :-). <br /> <br /> <br />Ale tak naprawde to moge zagrac we wszystko :-))) kwestia tego jak bardzo mi sie poszczegolne systemy nudza po ciaglym graniu sesja po sesji.
 
Dziad
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1720
Rejestracja: wt maja 14, 2002 11:02 am

śr sty 22, 2003 9:31 am

Hmmm, ja lubie to i owo 8) . <br />Wszystko zalezy od nastroju, nastawienia. Gdy prowadze (aktualnie Greyhawk) dla wszystkiego znajdzie sie miejsce. Choc przyznam, ze elementem przewodnim jest DF (jak to widze, pisalem w temacie poswieconym Dark Fantasy), gdzie 'praktyczna" magia przeplata sie z bajkowymi zakleciami. Gdzie obok slodyczy i piekna jest krajobraz skalany zlem i wystepkiem. Lubie rowniez klimat jaki daja scenariusze z dreszczykiem. Znam osoby, ktore jak nikt potrafia stworzyc taki nastroj, ze wlos jezy sie na glowie. <br /> <br />Wieze, ze to nie ostatni wpis, ale juz teraz dziekuje wszystkim za komentarze. Byc moze opinie wasze beda mialy jakis wplyw przy tworzeniu i doborze scenariuszy? Byc moze... <br />Mialbym tylko mala prosbe, nie piszcie prosze w jakie systemy gracie, nie o to tu chodzi. Mnie interesuje w jakiej konwencji czujecie sie najlepiej, a nie o wymienianie listy systemow w jakie graliscie. <br /> <br />Pozdrawiam.
 
takisobieMG
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1169
Rejestracja: sob sie 17, 2002 8:01 pm

śr sty 22, 2003 4:11 pm

Heroic, z lekka domieszka basniowosci, gdzi czarodzieje, mimo, ze potezni i slynni nie sa glowna osia napedowom swiata, a magia jest sila potezna i niebezpieczna dla urzytkownika zarazem. MIejsce gdzie potwory sa zle i okrotne, czarownicy przebiegli, serca wojownikow sa prawe, a modlitwy niekiedy wysluchiwane... Ale naturalnie bez przesady. <br /> <br />Lubie tez L5K (w wydaniu bardziej nastawionym na dobra zabawe, a mniej na storytelling) za WOD-em nie przepadam.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

śr sty 22, 2003 7:31 pm

Heroic. Plus trochę siekaniny. Walka być musi, ale nie może być głónym elementem przygody. <br />Ale jeśli chodzi o D&D to prywatnie wg mnie FR jest już za nudny, za cukierkowy. <br />PlaneScape rządzi. Na wieki. <br />Ostatnio mam ochotę zagrać sobie w Zew Cthulhu
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

czw sty 23, 2003 8:21 pm

Lubiê urozmaicenie, ale jako ¿e ostatnio prowadzê wy³±cznie w D&D 3E: FR, szukam tego urozmaicenia w Faerunie i muszê przyznaæ, ¿e ten ¶wiat znakomicie siê do tego nadaje. Uwielbiam mroczne scenerie beznadziei, brudu i nieuchwytnego z³a czaj±cego siê gdzie¶ w ciemno¶ciach, ale równie¿ pe³en patosu heroizm, nasycony donios³ymi czynami i spor± dawk± walki. Staram siê ³±czyæ w przygodach wszystkie elementy, niekoniecznie na si³ê próbuj±c spoiæ je - bigos wcale nie musi byæ kiepski w smaku :wink:
 
Dziad
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1720
Rejestracja: wt maja 14, 2002 11:02 am

pn sty 27, 2003 11:28 am

Witam "Gosciu". <br /> <br />Dziekuje za wypowiedz, zachecam do zarejestrowania sie, wtedy Twoj glos nie bedzie anonimowy. I to nie tylko w tym temacie... <br /> <br />Pozdrawiam.
 
Caios
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 14, 2002 12:35 pm

pn sty 27, 2003 1:51 pm

Znaczy mój:) <br /> <br /> <br />wylogowa³o mnie dwa razy w jednym w±tku a to pech!!!
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

wt mar 08, 2005 2:10 am

Zdecydowanie dark-political fantasy (Kres, Martin, Feist)
Zdecydowanie high fantasy - Tolkien
Zdecydowanie nie heroic fantasy (magiczne muszle klozetowe i inne "cudowności" IMO sucks!)

Magii malo - cudownej/tajemniczej (Tolkien) i/lub mrocznej/niebezpiecznej (Martin); jeśli dużo - to musi być szalona/absurdalna (Planescape)


Prowadzę zaś (obecnie):
Świat Mroku (Wampir) [zawieszony]
ADnD (Planescape i DragonLance)
DnD (Autorski świat)

Gram (aktualnie):
DnD (Ravenloft, świat autorski) - bardzo rzadko.

W przeszlości zaś gralem wieeeele różnych systemów.
Ponadto troszkę storytellingu (wprawki narratorskie).
Pozdrawiam.
 
Pharaz'gil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

śr mar 09, 2005 3:40 pm

Ja to w³a¶ciwie wszystkiego po trochu, t.j. lekko heroiczna bajka bez nadmiaru magii, z mrocznymi i tajemniczymi elementami od czasu do czasu. "Jak co¶ jest do wszystkiego, to jest"... najfajniejsze. :D
 
Christopher__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1204
Rejestracja: pt lis 26, 2004 7:23 pm

śr mar 09, 2005 3:55 pm

¦rednio-du¿o magii...
Bardzo du¿o realizmu...
Bardzo du¿o bohaterskich czynów...
Bardzo du¿o wielkich bitew...

Efekt:
FR z przeróbkami polegaj±cymi na:
1. Ods±czeniu ma³ej ilo¶ci magii (bez bajerów w stylu "kap³an z wskrzeszeniem za ka¿dym rogiem ulicy"), choæ nadal pozostaje jej sporo.
2. Tolkienizacji (Helmowy Jar rz±dzi ;)).


Do notki poni¿ej:
Jak dla mnie to Wied¼min jest nieco zbyt "ponury". Po co siê do³owaæ skoro ju¿ samo ¿ycie zazwyczaj weso³e nie jest? Hmm, jak widaæ mam proste instynkty ;).
 
Gieferg__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:41 am

śr mar 09, 2005 4:35 pm

a ja powiem tak:
-ma³o magii,duzo realizmu,potwory gdzies tam w tle, magicznych przedmiotów jak na lekarstwo, zasadniczo jak najbli¿ej prawdziwego sredniowiecza a jak najdalej czego¶ w stylu FR , podziemi te¿ nie za wiele...po prostu ¶wiat wied¼mina i tyle.
-druga opcja to legenda Piêciu Krêgów z zastrze¿eniem ¿eby Krainy Cienia zanadto nie dawa³y znaæ o sobie...
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

czw mar 10, 2005 10:32 am

A czy jakby ktoś powiedzial (ja na przyklad), że średniowiecze w porównaniu innych epok jest relatywnie malo "mroczne" i umial to uzasadnić, to co by się stalo? ;)

A tak na poważnie - myślę, żebyśmy się dogadali, Giefergu. Jeśli móglbyś, napisz mi tylko co oznacza "magicznych przedmiotów jak na lekarstwo" :) Chcialbym sobie porównać.

Christopherze, z tym Helmowym Jarem to chyba mialeś na myśli Jacksonizację. Bitwa zajmuje w książce bodajże kilkanaście stron (o ile nie kilka) :lol: Mistrz bardziej się rozpisywal przy niszczeni Isengardu chociażby ;)
Aha, i jak rozumiesz realizm? Móglbyś mi przybliżyć? Jestem bardzo ciekaw :D
Pozdrawiam.
 
Gieferg__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:41 am

czw mar 10, 2005 11:44 am

Je¶li móglby¶, napisz mi tylko co oznacza "magicznych przedmiotów jak na lekarstwo"  Chcialbym sobie porównaæ.  

to oznacza mniej wiêcej tyle ¿e jak sie jakis pojawi to jest ¶wiêto :mrgreen:
a dok³adniej :arrow: w ciagu ostatnich trzech lat (ale sesji w tym czasie to by³o ok 25 z tym ¿e ka¿da 6-10 godzinna zawieraj±ca pe³ny scenariusz a czasami nawet dwa) pojawi³ siê u mnie jeden magiczny miecz i jeden magiczny topór, topór dawa³ bonus zrêæzno¶ci a miecz by³ po prostu magiczny i tyle, nic nie dawa³ poza tym) poza tym by³ jeszcze jaki¶ wykonany z drewna i chwastów amulet który dawa³ bohaterowi szczê¶cie (czasem jakie tam fuksy) oraz mo¿ê z jeden amulet zwiêkszaj±cy nieco si³ê woli,..hmm...a no tak ,by³a jeszcze kryszta³owa czaszka i to ju¿ by³ konkretny artefakt ale nie znajdowa³ sie w rêkach gracz tylko ich wroga. Druzyna mia³a go odzyskaæ ale im sie nie uda³o i polegli w walce ze smokiem (tez jedynym jaki siê pojawi³, zrobi³em wyj±tek dla niego bo to byl punkt kulminacyjny kampanii i chcia³em daæ co¶ spektakularnego) wolê raczej dawaæ przedmioty wyjatkowe w innym sensie np. wyjatkowo dobrze wykonany miecz albo ³uk ale niemagiczny (który te¿ daje pewne modyfikatory). Po prostu magia pojawia siê nieczêsto a jak sie juz pojawi to pojawienie sie jest uzasadnione i wynika ze scenariusza a nie ot tak, macie tu jest skrzynia a w niej kilka artefaktów , na pewno sie wam przydadz±. :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

czw mar 10, 2005 12:01 pm

Już rozumiem... Mniej ode mnie chociaż... To zależy od ekipy (prowadzę równolegle dwóm drużynom). W jednej jest ok. 10 przedmiotów magicznych na 5 osób. W drugiej pomyślmy... 4 na 5 osób :lol: Druga jest rzecz jasna nieco mniej doświadczona (ale różnica niewielka). Problem leży jednak nie w ilości, ale jakości przedmiotu magicznego, który, aby mógl przydać się do czegokolwiek, musi zostać poznany - to zaś, z racji niedostępności np. zaklęcia (u mnie rytualu) identyfikacji, jest nielatwym zadaniem. I powoduje, że wlaściwości ok. polowy przedmiotów nie są znane ich wlaścicielom.
Wniosek - trzeba się namęczyć ;) No ale satysfakcja jest.
Pozdrawiam.

BTW, walki ze smokiem (doroslym) za cholerę nie umialbym opisać :roll:
 
Gieferg__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:41 am

czw mar 10, 2005 12:35 pm

8O 8O 8O
to jest niewiele ? tyle to za czasów WFRP nawet nie dawa³em...o ¿esz...to ja nie chcê wiedzieæ ile magicznych przedmiotów daj± graczom ci co lubi± duzo magii. U mnie w ciagu tych 25 sesji w druzynie nigdy raczej nie by³o wiêcej ni¿ 2 przedmioty magiczne a dwa równie¿ wyjatkowo rzadko.

A co do walki ze smokiem:
http://www.wiedzmin.rpg.pl/forum/viewtopic...p?t=798&start=0
 
Reinhardt_Wyrd
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: sob sie 14, 2004 8:21 pm

czw mar 10, 2005 1:31 pm

<!--QuoteBegin-Gieferg+-->
Gieferg pisze:
<!--QuoteEBegin-->8O  8O  8O  
to jest niewiele ? tyle to za czasów WFRP nawet nie dawa³em...o ¿esz...to ja nie chcê wiedzieæ ile magicznych przedmiotów daj± graczom ci co lubi± duzo magii. U mnie w ciagu tych 25 sesji w druzynie nigdy raczej nie by³o wiêcej ni¿ 2 przedmioty magiczne a dwa równie¿ wyjatkowo rzadko.

A co do walki ze smokiem: http://www.wiedzmin.rpg.pl/forum/viewtopic.php?t=798&start=0


Widzisz problem z DnD polega na tym ze tu jest troche inaczej ni¿ w WFRP. W dedekach magiczne przedmioty s± czym¶ tak naturalnym jak cyberwszczepy w CP. Trudno ¿eby by³o inaczej jak zwyk³y czarodziej (czy inny MU), mo¿e sobie magiczny przedmiot po prostu zrobic ju¿ na 5tym poziomie* (atut: tworzenie magicznych broni i zbroji). W dedekach to nie-dawanie magicznych przedmiotów chwieje systemem a nie odwrotnie; s± one niemal¿e wpisane w rozwój postaci. Wspomniana przeze mnie w innym temacie "Ku¼nia gniewu" (dla BG lvl3!) ma kilka przedmiotów magicznych.

U mnie równie¿ magicznych przedmiotów jest mniej. jak na razie gracze dostali tylko jeden , magiczn± czaszkê która pozwala 'centrali' siê z nimi ³±czyæ pod warunkiem ¿e 'gwiazdy s± w porz±dku' (zdarza siê ¶rednio co tydzieñ)... i tyle :)
Generalnie lubiê jak przedmioty magiczne nie degenruj± sie do masowo produkowanych "mieczy +1". U mnie ka¿dy magiczny przedmiot to artefakt sam w sobie. Czêsto z imieniem, histori±, podpisem twórcy, zdobieniami i innymi takimi nawet je¶li to jest 'jedynie' wspomniany miecz +1.
Lubiê te¿ przedmioty które 'rosn±' wraz z BG.

*pomy³ka. Najni¿szy poziom na robienie magicznych przedmiotów to 3. Wtedy mo¿na wzi±¼æ atut Tworzenie (jak to siê nazywa³o?) cudownych przedmiotów?(np. lataj±cy dywan...)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość