Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22
 
Madril
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: ndz lip 07, 2002 5:33 pm

ndz gru 22, 2002 7:19 pm

<!--QuoteBegin-Darklord+-->
Darklord pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...] mogê, to dok³adnie opisaæ, je¶li kto¶ jest zainteresowany).
<br /> <br />Ja jestem zainteresowany :) a nawet bardzo zainteresowany...
 
Stinger__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: ndz gru 15, 2002 7:55 pm

ndz gru 22, 2002 7:28 pm

 <br />   mogê, to dok³adnie opisaæ, je¶li kto¶ jest zainteresowany
<br /> <br />Ja te¿ jestem bardzo zainteresowany , napisz co¶ wiêcej :)
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz gru 22, 2002 7:51 pm

Bardzo proszê :) : <br /> <br />Elfi wzrok porusza na przyk³ad podrêcznik Cormanthyr: Empire of Elves (dok³adnie na 16 stronie). <br /> <br />Te pojêcie obejmuje w sobie kilka rzeczy: <br />1. Zwiêkszony k±t widzenia (co oddaje siê w premiach do postrzegania). <br />2. Potrafi± dostrzec najmniejsze detale, dziêki czemu ³atwiej im zauwa¿y ukryte drzwi. <br />3. Postrzeganie ciep³oty cia³a, utrzymuj±cej siê energii magicznej i si³y ¿yciowej (lub zauwa¿enie jej braku).Potrafi± na przyk³ad zauwa¿yæ ró¿nice pomiêdzy zimn± ska³±, ch³odnym podziemnym strumieniem i ¿ywymi (lub nieumar³ymi) istotami. Jednak¿e w strefach niestabilnej magii lub martwej magii ich zmys³y s± stêpione (nadal widz±, lecz gorzej).
 
kastor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pn gru 16, 2002 3:52 pm

HomoElfy

pn gru 23, 2002 2:28 pm

Sk±d stereotyp Elf-Homoseksualista ? <br /> Wydaje mi siê ¿e to wszystko przez te przeklête krasnoludy :wink: , zróbmy porównanie <br />Krasnolud weso³y ch³opak skory do warcholstwa mo¿na siê przy nim wyluzowaæ - Elf wynios³y, powa¿ny, delikatny (standardowo). <br />Krasnolud pije wódê i piwko jak zdecydowana wiêkszo¶æ spo³eczeñstwa RPGowego w naszym(???) wieku - Elf najczê¶ciej jako jedyny zamawia wino (czasami towarzyszy mu arystokracja lub kobiety, ale to tylko gorzej dla niego). <br /> Poza tym Krasnolud lubi zrobiæ bardachê i klnie jak szewc - Elfy ceni± poezjê i muzykê (nie mówiê o bêbnach kobzach i dudach). <br />Wiêc có¿ nam siê wy³ania z takiego zestawienia: prawdziwy mê¿czyzna i zniewie¶cia³y myd³ek od którego ju¿ tylko krok od peda³a ( i z³odzieja, bo ka¿dy peda³ to z³odziej (patrz Bareja)). Przemawiaj± za tym ju¿ same schematy zachowañ, a je¿eli doda siê do tego wygl±d i jak kto¶ to jeszcze napisa³ zniewie¶cia³e ciuszki to mamy komplet nieszczê¶æ. <br />Elfy s± z za³o¿enia najdoskonalsz± z ras standardowych(Tolkienowskich?) co od razu w niektórych wzbudza niechêæ i chêæ znalezienia skazy w kryszta³owych postaciach. Tak by³o, jest i tak bêdzie dlatego odgrywanie tej rasy to niez³e wyzwanie. <br /> Powodzenia 8) .
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

pn gru 23, 2002 3:09 pm

Heh elf to elf, ale nie lubie ich sa zbyt wyniosle i dumne, Toporem w głowę i po sprawie i po elfie :) . A powaznie nie lubie ich , bo sa tacy , no tacy, Idealni ... nic wiecej nie powiem. <br />Pozdrawiam <br />------------------- <br /><!--coloro:red--><span style="color:red"><!--/coloro-->Tu moderator: w tym temacie jak dotąd udawało się zachować wprost zdumiewającą klarowność wypowiedzi a każda prawie z wypowiedzi pchała rozmowę w nowy kierunek. Ta wypowiedź oznajmia, że Mirit nie lubi oraz że elfy są idealne. Apeluję o ciutkę więcej treści. Posty, które można sprowadzić do równoważników - Nie lubię. Bo idealne - to posty niewiele wnoszące. <!--colorc--></span><!--/colorc--> <br />nekromancer
 
takisobieMG
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1169
Rejestracja: sob sie 17, 2002 8:01 pm

Re: HomoElfy

wt gru 24, 2002 8:22 am

<!--QuoteBegin-kastor+-->
kastor pisze:
<!--QuoteEBegin-->Sk±d stereotyp Elf-Homoseksualista ?
<br /> <br />Et cetera... <br /> <br />Stereotyp elfa - pedala narodzil sie glownie nie dzieki krasnoludom, ale, jak wiele innych gnebiacych nasz swiatek patologii dzieki Magii i Mieczowi, a w szczegolnosci artykulom Thil"nen, czy jakos tak... <br /> <br />Stereotyp krasnoluda walacego wude, pijacego piwsko i ogolnie true alkocholik powstal dzieki opowiadaniom o Gortreku, Sapkowskiemu i MiM-owi (wplyw obu ostatnich instytucji na rpg jest kontrowersyjny). <br /> <br />Co ciekawe oba sa niezgodne z opisami ras z PH...
 
kastor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pn gru 16, 2002 3:52 pm

wt gru 24, 2002 9:47 am

Drogi Takisobie. <br /> <br />To jak narodzi³ siê taki stereotyp nie ma ¿adnego znaczenia, nie ma znaczenia te¿ fakt ¿e w moim otoczeniu ma³o kto ju¿ gra krasnoludem pijakiem lub elfem MagioMieczowym. Wszyscy(prawie) od tego zaczynali¶my i to gdzie¶ tam w nas siedzi. Niestety, odruchowo jak widzi siê elfa to wk³ada siê go do tej szufladki aby potem ewentualnie prze³o¿yæ go do innej. Dodam mo¿e jeszcze ¿e nigdy nie posun±³em siê tak daleko (ani ludzie z którymi gram) aby zrobiæ elfa homo - oni tylko tak wygl±daj±. Takie role zawsze zostawia siê dla ludzi. Elfy mimo ¿e za nimi nie przepadam maj± co¶ w sobie ¿e czuje siê niêchêæ do takich profanek :) <br /> <br />PS. Grywam z niewielk± ilo¶ci± osób i mog³em trafiæ na bardzo nietypowe osobniki <br /> <br />PS2 A z krasnalami to by³ ¿art [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]
 
Lord Winter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 628
Rejestracja: śr maja 22, 2002 12:13 pm

czw sty 23, 2003 2:19 pm

Hej... <br />Dziękuję za wypowiedź Kastor. Sprawiłeś że znów zaczynam wierzyć w ludzi... tzn że jednak są ludzie którzy mimo niechęci do Elfów to nadal je szanują. Masz ode mnie piwo. <br /> <br />A jeśli chodzi o sam elfi wzrok to Darklordzie zapomniałeś chyba dodać że Elfy które zeszły do podmroku (czyt. Drowy) tak się zaadaptowały że ich wrodzona umiejętność dostrzegania siły życiowej i rozróżniania ciepłoty została wyostrzona co doprowadziło do swoistej termowizji... działającej na zasadzie (ta,da) termowizji - czyli widzenia w swoistej podczerwieni, co doprowadziło jeszcze do wykształcenia swoistego języka gestów i mimiki twarzy przez Drowy, za pomocą którego zdolne są one do porozumiewania się bezgłośnie i czasem nawet jeszcze lepiej niż za pomocą głosu czy "normalnego" języka... <br />I tu właśnie jest moje fundamentalne pytanie: Niby jest coś takiego jak Underdark language ( podziemny język) ale raczej nie obejmuje on właśnie tego swoistego jezyka gestów - zatem może ktoś mi powie jak jest właśnie z tym językiem -> czy ktoś spoza istot underdarku (tzn istot widzących w podczerwieni) jest w stanie się go nauczyć, jakie miałyby być wymagania co do nauki tego języka ( po za samą termowizją) - czy to ma być jakaś w miarę odpowiednio wysoka zręcznoś, mądrość lub intelekt itp...???
 
Dziad
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1720
Rejestracja: wt maja 14, 2002 11:02 am

czw sty 23, 2003 3:13 pm

<!--QuoteBegin-Lord Winter+-->
Lord Winter pisze:
<!--QuoteEBegin-->Dziêkujê za wypowied¼ Kastor. Sprawi³e¶ ¿e znów zaczynam wierzyæ w ludzi... tzn ¿e jednak s± ludzie którzy mimo niechêci do Elfów to nadal je szanuj±. Masz ode mnie piwo.
<br /> <br />W takim razie moze i ja na jedno sie zalapie. Uwielbiam elfy. Nie lubie stereotypu, osobiscie nigdy w swoim srodowisku nie spotkalem sie z opinia elfa-pedzia. Bzdura! I to nawet wtedy gdy opieramy sie o zew. wyglad. Zreszta to kwestia osobistej interpretacji, obrazu. A co powiecie o ciemnym elfie, ze jest homo? jakos nie moge sobie tego wyobrazic... <br /> <br /><!--QuoteBegin-Lord Winter+-->
Lord Winter pisze:
<!--QuoteEBegin-->I tu w³a¶nie jest moje fundamentalne pytanie: Niby jest co¶ takiego jak Underdark language ( podziemny jêzyk) ale raczej nie obejmuje on w³a¶nie tego swoistego jezyka gestów - zatem mo¿e kto¶ mi powie jak jest w³a¶nie z tym jêzykiem -> czy kto¶ spoza istot underdarku (tzn istot widz±cych w podczerwieni) jest w stanie siê go nauczyæ, jakie mia³yby byæ wymagania co do nauki tego jêzyka ( po za sam± termowizj±) - czy to ma byæ jaka¶ w miarê odpowiednio wysoka zrêczno¶, m±dro¶æ lub intelekt itp...???
<br /> <br />Wg. mnie jezyk migowy/gestow nie powinien posiadac jakis wysokich restrykcji. Drowy, rownie dobrze mogly porozumiewac sie tak, kiedy chodzili jeszcze po powiezchni. Jasne, pewne gesty mogly ulec pewnej, nieznacznej zmianie, generalnie jednak, wciaz jest to ta sama forma porozumiewania sie. <br />Podobnie bylo z jezykiem migowym wsrod plemion rdzennych mieszkancow Ameryki Polnocnej. Byl to jezyk prosty i latwy w nauce (na tym miedzy innymi opieraja sie podstawy wsp. j. migowego). Byl uniwersalnym srodkiem do porozumiewania sie na calym kontynencie... <br /> <br />Pozdrawiam.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw sty 23, 2003 4:14 pm

Lordzie Winter zmys³y drowów by³y/s± w tym lepsze, ¿e maj± dalszy zasiêg. Je¶li elf z powierzchni bêdzie patrzy³ na co¶ z odleg³o¶ci 5 m na co¶, to drow bêdzie dostrzega³ to samo (je¶li bierzemy rozszerzone zasady, które poda³em i które by³y oficjalne). Jednak¿e 3E wprowadzi³a zmiany i infrawizji teraz nie ma. A sytuacja znów jest podobna - drow widzi na dalsz± odleg³o¶æ (jednak nie postrzega kolorów). <br /> <br />A drowoski jêzyk znaków polega na ruchach d³oni i cia³a. Infrawizja pomaga³a odgadn±æ emocje drowa (na przyk³ad zarumienienie), ale nie by³a wymogiem do nauki tego jêzyka (i tym bardziej jego rozumienia).
 
Mateo__
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1909
Rejestracja: śr wrz 18, 2002 8:28 pm

czw sty 23, 2003 4:34 pm

Co niestety mocno utrudnioa zrozumienie jak taki jêzyk funkcjonowa³ pod ziemi±, je¶li infrawizja nie pozwala "widzieæ" a jedynie czuæ ciep³o...
 
Dziad
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1720
Rejestracja: wt maja 14, 2002 11:02 am

czw sty 23, 2003 4:39 pm

<!--QuoteBegin-Mateo+-->
Mateo pisze:
<!--QuoteEBegin-->Co niestety mocno utrudnioa zrozumienie jak taki jêzyk funkcjonowa³ pod ziemi±, je¶li infrawizja nie pozwala "widzieæ" a jedynie czuæ ciep³o...
<br />W takim razie jezyk taki powinien byc baaardzo prosty. Opierac sie na kilku, moze kilkunastu rodzajach gestow i "gibniec" ciala. Bylaby to jednak bardzo uboga "mowa"... <br />Mysle, ze lata spedzone w totalnych ciemnociach, "cwicza", przyzwyczajaja oko do widzenia konturu, zarysu. Moze wiec tak...
 
Mateo__
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1909
Rejestracja: śr wrz 18, 2002 8:28 pm

czw sty 23, 2003 4:48 pm

Ja my¶lê tak: Salvatore dobrze pisze, ale nie wymagajmy od niego ¿eby jeszcze by³ fizykiem, chemikiem i lingwist±. Czy to wa¿ne ¿e nie trzyma siê kupy? Wa¿ne ¿e siê dobrze czyta³o ... <br />------------- <br /><!--coloro:red--><span style="color:red"><!--/coloro-->Tu nekromancer. Wypowied¼ t±, zgadujê, nale¿y rozumieæ jako stanowisko, ¿e wa¿niejsze w koncepcjach dot. Drowów jest koloryt a nie zgodno¶æ z nauk±. Nie schod¼my w kierunku analizy literackiej p. Salvatore<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw sty 23, 2003 5:00 pm

Pozwólcie, ¿e przypomnê swoj± star± notkê. Tak to by³o t³umaczone w 2E (specjalnie zaznaczy³em wa¿ny dla dyskusji fragment): <br />[quote=Darklord][...]Elfi wzrok porusza na przyk³ad podrêcznik Cormanthyr: Empire of Elves (dok³adnie na 16 stronie). <br /> <br />Te pojêcie obejmuje w sobie kilka rzeczy: <br />[...] <br />3. Postrzeganie ciep³oty cia³a, utrzymuj±cej siê energii magicznej i si³y ¿yciowej (lub zauwa¿enie jej braku). <!--coloro:blue--><span style="color:blue"><!--/coloro-->Potrafi± na przyk³ad zauwa¿yæ ró¿nice pomiêdzy zimn± ska³±, ch³odnym podziemnym strumieniem i ¿ywymi (lub nieumar³ymi) istotami.<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Mateo__
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1909
Rejestracja: śr wrz 18, 2002 8:28 pm

czw sty 23, 2003 5:05 pm

Ok ale nie ma tu mowy o "rozdzielczo¶ci" czy np zauwa¿± skomplikowane gesty wykonywane palcem wskazuj±cym isrtoty stoj±cej 60ft (maks zasiêg mowy gestów wg FRCS) dalej ?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw sty 23, 2003 5:47 pm

<!--QuoteBegin-Mateo+-->
Mateo pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ok ale nie ma tu mowy o "rozdzielczo¶ci" czy np zauwa¿± skomplikowane gesty wykonywane palcem wskazuj±cym isrtoty stoj±cej 60ft (maks zasiêg mowy gestów wg FRCS) dalej ?
<br />Zacytuje zdanie w oryginale z Cormanthyr: Empire of Elves (strona 16): <br />
[...]they can easily operate under their "dark vision".[...]
<br />Mo¿na to ró¿nie interpretowaæ. Mo¿e ma to nam powiedzieæ, ¿e w ciemno¶ci postrzegali szczegó³y? A mo¿e i nie... Lecz nie ma wprost napisane, ¿e widz± szczegu³y, czy te¿ nie.
 
Dragonik__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 310
Rejestracja: sob maja 25, 2002 11:51 pm

czw sty 23, 2003 6:22 pm

No dobra.. teraz ja mam pytanie :) Czy elfy (i w tym momencie i inne rasy/potwory) musza jako¶ prze³±czaæ miedzy widzeniem normalnym a np. darkvision? Ile takie co¶ trwa i co siê dziejê z takimi oczyma :) <br /> <br />Pozdra, <br />Dragonik
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw sty 23, 2003 6:40 pm

<!--QuoteBegin-Dragonik+-->
Dragonik pisze:
<!--QuoteEBegin-->No dobra.. teraz ja mam pytanie :) Czy elfy (i w tym momencie i inne rasy/potwory) musza jako¶ prze³±czaæ miedzy widzeniem normalnym a np. darkvision? Ile takie co¶ trwa i co siê dziejê z takimi oczyma :) [...]
<br />Nie trzeba siê prze³±czyæ, gdy¿ dzia³a praktycznie ca³y czas (low-light vision i darkvision). Darkvision ¼ród³o ¶wiat³a nie przeszkadza (jest to zaznaczone w Dungeon Master's Guide). <br /> <br />A co do wygl±du oczu. Mo¿na za³o¿yæ, ¿e bije z nich blask, ale to automatycznie utrudnia skradanie siê - a o tym zasady nie wspominaj±.
 
Lord Winter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 628
Rejestracja: śr maja 22, 2002 12:13 pm

pt sty 24, 2003 1:39 pm

<!--QuoteBegin-Dziad vel por Hiacynt+-->
Dziad vel por Hiacynt pisze:
<!--QuoteEBegin--> <br />W takim razie moze i ja na jedno sie zalapie. Uwielbiam elfy. Nie lubie stereotypu, osobiscie nigdy w swoim srodowisku nie spotkalem sie z opinia elfa-pedzia. Bzdura! I to nawet wtedy gdy opieramy sie o zew. wyglad. Zreszta to kwestia osobistej interpretacji, obrazu. A co powiecie o ciemnym elfie, ze jest homo? jakos nie moge sobie tego wyobrazic...
<br />I masz je... 8) :mrgreen: <br /> <br />Jeśli natomiast chodzi o język gestów to racja - mógł być wyszkolony zanim Drowy zeszły do podziemi... i racja tak naprawdę może zawierać skończoną (i ograniczoną) liczbę gestów, które w połączeniu ze sobą w różne kombinacje mogą jednak dać bogaty język... Jeśli natomiast chodzi o już samo zauwazanie tych gestów i o darkvision to chylę czoła i uznaję wyższość przedmówców. Po głębszym zastanowieniu macie rację... <br /> <br />Dragonik poruszył nurtujący mnie od dawna temat jeśli chodzi o równoczesne używanie obu sposobów patrzenia i samego przełączania... Prawdą jest co napisał Darklord że z takich oczu winien bić blask. Kiedyś czytałem w jakimś poważnym dziele (sorki nie pamiętam tytuału ani autora) że białka wytężanych oczu w ciemnościach mogą fosforyzować nikłym światłem i same też mogą odbijać światło na które są zwrócone dlatego należy uważać jak się skrada i podpatruje biwakującuch... <br /> <br />Pozdra
 
kastor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pn gru 16, 2002 3:52 pm

pt sty 24, 2003 5:12 pm

<!--QuoteBegin-Darklord+-->
Darklord pisze:
<!--QuoteEBegin--> <br />Nie trzeba siê prze³±czyæ, gdy¿ dzia³a praktycznie ca³y czas (low-light vision i darkvision). Darkvision ¼ród³o ¶wiat³a nie przeszkadza (jest to zaznaczone w Dungeon Master's Guide). <br />
<br />³eeeee... <br />Darklord, chyba trzeba za³o¿yæ ¿e te wszystkie ... visie (równie¿ euroVizje) s± mniej ostre od zwyk³ego widzenia. Choæby na podstawie widzenia wszystkich istot w realnym ¶wiecie lub widoku z noktowizora. W takim przypadku nag³a zmiana natê¿enia ¶wiat³a Musi wywo³±æ jaki¶ szok i na chwilê os³abiæ jego zmys³y. Takie podej¶cie wydaje mi siê ciekawsze i logiczniejsze. <br />No, chyba ¿e zak³adamy ¿e oczy elfa magiczne s±. Ale w takim razie to ju¿ koniec jakiejkolwiek dyskusji. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img]
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt sty 24, 2003 7:43 pm

kastor zobacz co napisano w Dungeon Master's Guide na stronie 74: <br />
The presence of light does not spoil darkvision. If a character has darkvision with a 60-foot range, and he stands within a 30-foot radius of light, the character can see normally in the light, and 30 feet beyond the light because of his darkvision.
<br />i na stronie 79: <br />
Character with low-light vision have eyes that are so sensitive to light that they can see twice as far as normal in dim light. [...] Low-light is color vision. A spellcaster with low-light vision can read a scroll as long as even the tiniest candle flame is next to her as a source of light.
<br />Jak widzisz zasady mówi±c co innego. Nie ma takiego szoku w 3E. Co innego by³o w 2E...
 
Dragonik__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 310
Rejestracja: sob maja 25, 2002 11:51 pm

pt sty 24, 2003 11:00 pm

<!--QuoteBegin-Darklord+-->
Darklord pisze:
<!--QuoteEBegin-->/ciach/Nie ma takiego szoku w 3E. Co innego by³o w 2E...
<br />Hmm.. a co takiego by³o w 2 edycji? Mo¿e troszke wiêcej na ten temat? <br />A dlaczego siê pytam? Bo gdy czyta³em Trylogie Drizzta w jednej z ksi±¿ek w³a¶nie takie co¶ by³o - musia³ prze³±czyæ sobie darkvisiona na normalny. Ale te ksi±¿ki by³y pisane na podstawie 2 edycji. <br />A wiêc jak to by³o?? <br /> <br />Pozdra, <br />Dragonik
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt sty 24, 2003 11:19 pm

<!--QuoteBegin-Dragonik+-->
Dragonik pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Darklord+-->
Darklord pisze:
<!--QuoteEBegin-->/ciach/Nie ma takiego szoku w 3E. Co innego by³o w 2E...
<br />Hmm.. a co takiego by³o w 2 edycji? Mo¿e troszke wiêcej na ten temat? <br />[...]
<br />Ju¿ udzielam odpowiedzi. <br /> <br />Dungeon Master's Guide do 2E opisywa³ dwie wersje infrawizji (na stronie 160 nowszego wydania): <br />1. Bazowa - wygl±da³o co¶ jak po³±czenie low-light vision i darkvision: <br />
They just see in the dark as clearly as they do in normal light.
<br />2. Opcjonalna - porównywano do termowizji. Nie pozwala³a na odró¿nienie ¶ciany od pod³ogi, a patrzenie na ¼ród³o ¶wiat³a o¶lepia³o w mniejszym lub wiêkszym stopniu (w zale¿no¶ci od temperatury o¶wietlenia). Bardzo utrudnia³o to grê. <br /> <br />Natomiast drowy mia³y/maj± light blindness i dlatego gorzej znosz± zmianê o¶wietlenia...
 
Xariell
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: czw lis 21, 2002 9:30 am

pn sty 27, 2003 11:14 am

Tiaaa... A mój MG stwierdzi³, ¿e od jutra ju¿ nie jestem elfem!!! Buuu... Ale ja tolerujê tylko elfy i zawsze tylko elfami gram, ew. pó³elfami... Zgadzam siê ¿e zdecydowanie mniej jest w¶ród BG elfów... Niestety... Dominacja ludzi?
 
IronNasa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 27, 2003 10:06 pm

pn sty 27, 2003 10:14 pm

Ja my¶le ¿e elfami powinny graæ tylko dziewczyny ;]] facet z jedwabn± skór± ;]] >?< nieee to nie w moim stylu... <br />Elfy lubie tylko p³ci ¿eñskiej ;]] <br />Ale np. Mroczne Elfy uwa¿am w³a¶nie na odwrót ¿e mrocznymi powinni graæ faceci...
 
Dziad
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1720
Rejestracja: wt maja 14, 2002 11:02 am

wt sty 28, 2003 10:08 am

<!--QuoteBegin-IronNasa+-->
IronNasa pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ja my¶le ¿e elfami powinny graæ tylko dziewczyny ;]] facet z jedwabn± skór± ;]] >?< nieee to nie w moim stylu... <br />Elfy lubie tylko p³ci ¿eñskiej ;]] <br />Ale np. Mroczne Elfy uwa¿am w³a¶nie na odwrót ¿e mrocznymi powinni graæ faceci...
<br />Wszystko jest kwestia interpretacji i wyobrazni... <br /> <br />Pozdrawiam.
 
takisobieMG
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1169
Rejestracja: sob sie 17, 2002 8:01 pm

wt sty 28, 2003 10:54 am

Ja natomiast bardzo lubie elfy, a do dziewczyny mi jeszcze bardzo daleko.
 
Mateo__
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1909
Rejestracja: śr wrz 18, 2002 8:28 pm

wt sty 28, 2003 10:59 am

Ja natomiast dla odmiany bardzo lubie dziewczyny, a do elfa mi daleko.
 
Edhel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 31, 2003 10:18 pm

pt sty 31, 2003 10:23 pm

ee tam <br />Elfami mog± graæ faceci - w czym to przeszkadza. Doskonale pokazuje to W³adca Pier¶cieni przecie¿!
 
Madril
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: ndz lip 07, 2002 5:33 pm

pt sty 31, 2003 10:32 pm

<!--QuoteBegin-IronNasa+-->
IronNasa pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ale np. Mroczne Elfy uwa¿am w³a¶nie na odwrót ¿e mrocznymi powinni graæ faceci...
<br />Tylko, ze wtedy sa rzadzeni przez Drowki. :evil: <br />A tak w ogole to nie rozumiem tego podzialu rasa-plec. 8O <br /> <br />Do notki ponizej: <br />Rozumiem ten podzial, ale nie rozumiem jak ktos moze sie do niego stosowac :evil: - o to mi chodzilo...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości