Zrodzony z fantastyki

Rince__
Stały bywalec
Stały bywalec

Broñ niekonwencjonalna:)

wt lut 11, 2003 9:44 pm

Jakich broni niekonwencjonalnych u¿ywali¶cie na sesjach?Chodzi mi tu o ko¶ci ¶wieczniki itd i jakie zadawa³y obra¿enia <br /> <br />P.S Czy patelnia mo¿e zadaæ 1d6 obra¿eñ?

Coen__
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt lut 11, 2003 10:42 pm

Ja raz walczy³em sam± strza³±. Choæ w³a¶ciwie to tylko j± wbi³em pewnemu elfowi w przyrodzeni, jednak efekt by³ taki iz nogi siê pod nim momêtalnie ugie³y 8)

nekromancer
Wyróżniony
Wyróżniony

śr lut 12, 2003 12:41 pm

Jedna z moich postaci walczy³a wielk± ³aw±, wykradzion± z gospody. By³ to przyg³upi pó³-olbrzym i klimat tego by³ do¶æ specyficzny. <br />Inna moja postaæ, we wczesnych latach grania - krasnoludzki berserker, beast-rider je¿d¿±cy na bawole walczy³ zmumifikowanym trupkiem dziecka, wzmocnionym stalowymi obrêczami i nabitym æwiekami. <br />Na sesjach, na których gra³em, pojawi³y siê oprócz tego: <br />- ko³o od wozu na ³añcuchu; u¿ywane przez trolla <br />- wór z tresowanymi pszczo³ami, wypuszczanymi na przeciwnika <br />- mechaniczna wyrzutnia malutkich strza³ek, wyrzucaj±ca na raz 100 malutkich igie³ek, strza³ek (wygl±da³a jak du¿a skrzynia z bardzo wieloma dziurkami z jednej strony). <br /> <br />PS <br />A¿ siê sam zdziwi³em, jak sobie to wszystko przypomnia³em...

Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu

śr lut 12, 2003 12:57 pm

Kiedy¶ z drug± postaci± walczyli¶my wspólnie sto³em - skosili¶my kolesia schowanego w magicznej ciemno¶ci. Poza tym k³onic± z drabiniastego wozu; rzucania kuflami w karczmie nie liczê. <br /> <br /> Pozdrawiam, <br /> Adam

SePol
Użytkownik
Użytkownik

śr lut 12, 2003 9:20 pm

Mi raz przydarzy³a siê taka sytyacja ¿e walczy³em kuflem od piwa. <br />Nie zadawa³ on jednak du¿ych obra¿eñ choæ zawsze by³ lepszy od piê¶ci :).

Faust( karob1 )
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr lut 12, 2003 9:44 pm

U mnie na sesji psion wyciagn±l kumplowi z druzyny stra³y z ko³czanu i powbijal w plecy tak ze ten nawet nie wiedzia³ :-) ?mierc na miejscu ( do czego moze doprowadzic klutnia o paree sztuk z³ota :-) )

mad_berzerker
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw lut 13, 2003 4:05 pm

ostatnio jeden z moich graczy z uporem maniaka rzuca zw³okami - ¶wietnie stopuj± szar¿e i tym podobne wybryki wrogów. <br />Nie wolno te¿ zapominaæ o szkieletach - szybko i ³atwo mo¿na je rozmontowaæ na czê¶ci, które daj± sie wykorzystaæ w ró¿noraki sposób. Pomijaj±c przywalenie komu¶ ko¶ci±, mo¿na pograæ sobie w pi³kê albo wykopaæ do³ek (do tego najlepsza jest ³opatka).

Marcin__
Stały bywalec
Stały bywalec

czw lut 13, 2003 4:28 pm

Oprócz broni codzinnego u¿ytku (tasaki, m³otki do ubijania kotletów, urny, karafki, widelce, wid³y) zdarzy³o siê mojemu graczowi walczyæ oskuban± kur±. Kto¶ inny zrobi³ z moszen (jak to siê odmienia) wielu przeciwników "sap" (wiecie, taki woreczek z piaskiem co to siê przyk³±da do czyjej¶ g³owy). Innym razem kto¶ cisn±³ nizio³kiem (z dru¿yny).

Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec

sob lut 15, 2003 9:14 pm

wszelkie instrumenty muzyczne, czesci ciala. <br /> <br />BG, bedacy polsmokiem odpedzal sie kiedys od strazy miejskiej polowka bramy <br /> <br />w innej sytuacji w uzyciu byly <br />mozg ogra <br />noga ogra <br />jezyk ...ogra <br />...ogra(nie powiem co, bo niecenzuralne) <br /> <br />a takze katapulta, jako miotacz pociskow i pocisk

Haazi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob lut 15, 2003 9:37 pm

Wysoko poziomowa telekineza i rzucanie przedmiotami u¿ytku codziennego za jej pomoc±,ew.telekinetyczne rzucanie samymi wrogami :evil:

Awatar użytkownika
Uzariel
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz lut 16, 2003 4:01 pm

Moja przepiekna krasnoludka wojowniczka ciskala hobgoblinem w drzwi, aby sprawdzic czy jest tam pulapka. Raz moja postac odpala koktail molotowa od podpalonego krasnoludzkiego spirytusu, aby bylo szybciej. <br />Pozdro

balin__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn lut 17, 2003 10:05 am

Czesto walcze bronia tego typu zwlaszcza w karczemnych burdach (zreszta karczma w ktorej dochodzi do uzycia nozy u nas uchodzi za mordownie) stolki,lawy,kufle, itp. sa w codziennym uzytku. <br />Raz moj polork przebiegl sie dwa razy po karczmie ze stolem i tym samym uciszyl cala rozrobe :evil: . Rozpisalismy nawet z kumplami statystki do tego typu broni, np. kufle cynowe zadaja wieksze obrazenia, ale gliniane maja efekt odlamkowy (przy uderzeniu w sciane lub tego typu przedmiot)

Smok_
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt mar 14, 2003 10:48 pm

Pomijaj±c wiele z wcze¶niej wymienionych przedmiotów to pamiêtam sytuacje kiedy walczy³em: <br />1. kwiatkiem doniczkowym. <br /> 2. Po tym jak pewien druid rzuci³ na mój miecz rozgrzanie metalu MG zgodzi³ siê abym ok³ada³ biedaka sam± tarcz±. <br />3. Podczas "przypadkowej" walki w ¶wi±tyni w ruch poszed³ nawet kawa³ek o³tarza ( test na si³e taki ¿e w 3 ledwo siê uda³o tym rzuciæ) i pos±¿ki bogów. <br />4. W gospodzie wisia³ ¿yrandol, a pare minut pó¼niej mieli¶my korbacz jakich ma³o :)

Gilthoniel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob mar 15, 2003 1:44 pm

Nie mia³em sensownej broni do walki z golemem (rapier i kusza), a ¿e nie lubie byæ ca³kowicie bierny z³apa³em za le¿±c± w okolicy skrzynkê. Niestety w pierwszym rzucie wypad³o 1 i skrzynka roztrzaska³a siê na bestii nic mu nie robi±c (mo¿e tylko dodatkowo denerwuj±c).

Woodward
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr mar 19, 2003 10:59 am

<!--QuoteBegin-mad_berzerker+-->
mad_berzerker pisze:
<!--QuoteEBegin-->ostatnio jeden z moich graczy z uporem maniaka rzuca zw³okami
<br />Ja to nazywam odpêdzaniem nieumar³ym/umarlym :wink:

Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec

śr mar 19, 2003 2:00 pm

W gruncie rzeczy w RPG nie ma czego¶ takiego jak broñ improwizowana....

Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony

śr mar 19, 2003 2:07 pm

<!--QuoteBegin-Sm00k+-->
Sm00k pisze:
<!--QuoteEBegin-->W gruncie rzeczy w RPG nie ma czego¶ takiego jak broñ improwizowana....
<br />Jest i s± dla niej zasady w ró¿nych systemach...

Smok_
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr mar 19, 2003 7:02 pm

Na ostatniej sesji znów pojawi³a siê ciekawa broñ, a mianowicie drzwi. Kiedy trafili¶my na mocniejszego przeciwnika to po kilku ciosach drzwi siê rozpad³y zadaj±c dodatkowe obra¿enia k³ute od od³amków, niestety nie tylko przeciwnikom.

Magosmoczek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw kwie 03, 2003 3:52 pm

Mi kiedy¶ przytrafi³o siê i¿ walczy³em grabiami, motyk±, i wid³ami.

Florian__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw kwie 03, 2003 4:38 pm

Dru¿ynowy krasnolud wyrwa³ pal do którego by³ przywi±zany i rzuca³ w nim w ciasnych korytarzach w orki. Normalka :).

Muad'Dib
Stały bywalec
Stały bywalec

czw kwie 03, 2003 9:16 pm

Co prawda nigdy tego nie zrealizowa³em, ale... <br />Ranger - partyzant elf, walcz±cy o wolno¶æ dla narodów. U¿ywa³ by dwóch broni - sierpu i m³ota. <br />Mo¿e jeszcze kiedy¶ nim zagram :-)

Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion

czw maja 01, 2003 10:06 pm

U mnie w druzynie rzucalismy niziolkiem (to juz bylo ale nie wcelowalismy i rozplaszczyl sie na scianie), stolem a nawet kotwica. <br />Pol-ork bral taka kotwice, krecil sie w kolko (ktos z druzyny powiedzial mu o sile odsrodkowej, ale chyba i tak nie zrozumial do konca) i rzucal. kazdy obrot -3 do trafienia, ale dodatkowa kostka obrazen. Kotwica-bron dwureczna-wazaca ok 50kg

Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec

pt maja 02, 2003 4:41 pm

Sesja niedokoñca na powa¿nie: <br /> <br />G1:" Odgryzam mu d³oñ, po czym policzkujê go. D³oni±. <br />MG:.... <br /> <br />Dodam, i¿ nieszczêsna d³oñ by³a w pancernej rêkawicy :mrgreen:

Magosmoczek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt maja 02, 2003 4:54 pm

A ostatnio walczy³em ¶wiec±. <br /> <br />A wiecie co mo¿na zrobiæ czapk±? Odp. Niez³y ³omot. Dok³adnie nie wiem czy to by³a czapka ale bardz podobna.

Gryzlock__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob maja 03, 2003 2:03 pm

Hehe w "Sword&Fist" Drunken Master ma feata, który pozwala mu walczyæ wszystkim co mu wpadnie w rêkê. To stwarza du¿e mo¿liwo¶ci. :evil:

Shirak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt maja 09, 2003 12:15 pm

Jeden z moich graczy posiada zaostrzony bumerang. Daje on do¶c powa¿ne obra¿enia, przy czym jego powrót jest do¶æ niebezpieczny dla samego rzucaj±cego bowiem nie znaj±c w pe³ni jego funkcjonowania jest on zmuszony wykonaæ rzut na refleks podczas powracaj±cej morderczej broni.

Rend
Wyróżniony
Wyróżniony

pt maja 09, 2003 4:04 pm

U nas wykorzystano wielki kufer z miedzią. Wiecie taka wielka drewniana skrzynia z okuciami. Za zadanie było sforsować wrota, ale żeby skrzynia się nie rozleciała po pierwszym uderzeniu to mag rzucił Magic Weapon i tak powstała skrzynia na +1 do trafienia i obrażeń.

Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt maja 09, 2003 7:05 pm

Radzę zobaczyć do Miecza i Pięści classbooka dla wojów i mnichów - tam jest klasa prestiżowa pijany mistrz - ma specjalną zdolność klasową - może walczyć praktycznie wszytkim, na dodatek zadając tym obrażenia za pomocą jego ki. Czyli coś naprawdę bardzo dobrego...

Jacobivan
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn cze 30, 2003 12:40 am

Krasnolud na mojej sesji walczyl kamiennym sarkofagiem z cialem jego przodka... Wygladalo to tak ze zaszarzowal trzymajac sarkofag przez waski korytaz pelen goblinow. I zrobil salatke z zieleniny. Byl wtedy w furii i pod wplywem mocy Moradina:-)