Zrodzony z fantastyki

 
Franek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pt lis 08, 2002 3:22 pm

Czy psionik wyszed³ ju¿ z mody?

wt lis 19, 2002 3:08 pm

Wiem , ¿e ka¿dy lubi to co lubi ale chcia³em was spytaæ : Czemu psionik wyszed³ ju¿ z mody ? Nowych notek nie ma tu od d³ugiego czasu . W 3 ed polskiej jeszcze o nim nie ma i w ogóle nie wiem czy bêdzie .
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

wt lis 19, 2002 3:25 pm

Po pierwsze - będzie. <br /> <br />Po drugie - psion jest postacią bardzo specyficzną i ciężko jest go umiejscowić w "typowym" świecie fantasy, a właśnie w takich większość osób gra... <br />Wprowadzenie klasy psionika to jak wprowadzenie nowej kultury. <br /> <br />Pozdra
 
The Raven__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 572
Rejestracja: ndz maja 26, 2002 1:03 pm

wt lis 19, 2002 6:52 pm

Wed³ug mnie ma na to wp³yw pomijanie psioników w grach komputerowych - jeszcze w ¿adnej grze na podstawie D&D w jak± gra³em nie widzia³em tych klas...a sporo graczy przechodzi do RPG w³a¶nie od gier, wiêc ta klasa jest dla nich obca...
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt lis 19, 2002 7:07 pm

<!--QuoteBegin-The Raven+-->
The Raven pisze:
<!--QuoteEBegin-->Wed³ug mnie ma na to wp³yw pomijanie psioników w grach komputerowych - jeszcze w ¿adnej grze na podstawie D&D w jak± gra³em nie widzia³em tych klas...a sporo graczy przechodzi do RPG w³a¶nie od gier, wiêc ta klasa jest dla nich obca...
<br />Ale pojawili siê w grach do AD&D 2E: Dark Sun i Dark Sun II: Wake of Ravager 8) . Jedne z moich ulubionych 8) . <br /> <br />Ale to prawda - psionika zawsze by³a na dalszym planie, a wiele osób j± ignorowa³o (czy wrêcz by³a jej wroga).
 
The Raven__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 572
Rejestracja: ndz maja 26, 2002 1:03 pm

pt lis 22, 2002 9:03 am

Niestety nie dane mi by³o poznaæ tych gier [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img]
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

ndz gru 01, 2002 11:21 pm

Psionicy sa rzadcy chyba tylko w polsce, na zachodzie wiele osob gra tylko psionikem. Osobiscie mam bardzo pozytywne doswiadczenia z graczami-psionikami, sa bardzo wszechstronni (szesc rodzajow psionikow do wyboru). Moze wiec to nie jest problem psionikow, a raczej polskich graczy.
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

pn gru 02, 2002 12:13 am

Owszem, ni należy zapominać iż Psionic Handbook wyszedł ajko jeden z pierwszych akcesoriów do trzeciej edycji. W Warszawie nie było raczej kłopotów z jego nabyciem (nie wime jak w innych miejscach) mimo to nie przyjął się zbyt dobrze. Być może psionika jest dla nas tym czym dla ludzi w niektórych światach magia? Rzeczą niepozną a przez to wrogą.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn gru 02, 2002 12:20 am

Z tego co siê orientujê, to sporo osób ma niechêæ do psioniki ze wzglêdu na jej zasady w poprzednich edycjach. Poza tym by³a do¶æ potê¿na i potrafi³a szybciej zaburzyæ równowagê gry. Dopiero wyj¶cie Dark Sun Revised Campaign Setting polepszy³o "miodno¶æ" psioniki, ale to ¼ród³o mia³o ograniczony kr±g odbiorców. <br /> <br />Ja akurat lubiê psionikê i od czasu do czasu pojawia siê w jakiej¶ formie u mnie :wink: .
 
Faust( karob1 )
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 12, 2003 7:47 pm

ndz lut 16, 2003 8:22 pm

Psionika jest genialna nie wiem czemu ludzie jej nie lubia ( pewnie ze wzgledu na 2ed ) ja prowadzilem ja tam go uwielbiam
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

Dlaczego MGs boj± siê psioniki??

wt lis 11, 2003 8:24 pm

Jak w temacie... <br />Zapraszam do elokwentnej, kulturalnej i twórczej dyskusyji <br />Pozdrawiam
 
Dark Dar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 270
Rejestracja: sob lip 26, 2003 5:08 pm

wt lis 11, 2003 8:59 pm

moze dlatego ze ich nie znaja :wink: i wydaja sie im takimi przypakowanymi chodzacymi lupierzcami umyslow wysysajacymi mozgi i to bez ELC!!!! :evil: ( [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] )
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

wt lis 11, 2003 9:04 pm

No tak... niewiedza matk± narodów... równie¿ MGs'es ale jak poUczyæ owego MG, ¿e psionicy nie s± przepakowani??
 
Qendi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:47 pm

wt lis 11, 2003 9:21 pm

Có¿ ja tam jestem MG i znam psionikê, i mimo to jej nie lubiê. Poprostu mimo ograniczeñ jest IMO za potê¿na w stosunku do magii, przynajmniej tak to wychodzi u mnie na sesjach.
 
Hallucinogen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: pt lip 11, 2003 12:08 am

pt lis 14, 2003 11:47 pm

Powodem moze tez byc to, ¿e nie kazdy ma podrêcznik psioniki np. u nas na sesjach nikt takowego nie posiada i dlatego nikt sie w psionike nie bawi.
 
Dark Elf from Underdark
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: czw lis 13, 2003 5:42 pm

sob lis 15, 2003 9:20 am

Psionikê nale¿a³oby wprowadziæ na osobn± kampanie/w±tek fabularny, w którym magowie istniej± jedynie jako przeciwnicy, a gracze maj± do wyboru tylko dwie klasy : psion i psychowojownik. Niewielu znam graczy, którzy zgodziliby siê na takie ograniczenie. Jednak efekty s± zadowalaj±ce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość