Zrodzony z fantastyki

Morgoth Bauglir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Powrót Króla

śr lut 05, 2003 7:16 pm

Prêdzej, czy pó¼niej ten temat pojawi³by siê na forum, a niektórzy mog± chcieæ ju¿ teraz wypowiedzieæ na temat trzeciej ods³ony filmu Petera Jacksona. Mozecie wiêc napisaæ tu czego siê spodziewacie po trzeciej czê¶ci, a czego siê obawiacie ... i.t.p. <br /> <br />Ja narazie na temat nastêpnej czê¶ci siê nie wypowiadam, bo boje siê rozczarowania :roll: .

Haron__
Stały bywalec
Stały bywalec

czw lut 06, 2003 12:01 am

Heh, nie za wczesnie? :wink: <br />Ja jeszcze dobrze nie ochlonalem po "Dwoch Wiezach", wiec na razie jeszcze sie nie zastanawialem nad nastepna czescia. <br /> <br />Niemniej sadze, ze bedzie to film udany, ktory napewno zrobi na mnie duze wrzenie. Nie spodziewam sie wielkiej wiernosci ksiazce, ale wierze, ze ujrze za to wspaniala opowiesc fantasy, ktora zapadnie w mojej pamieci na zawsze.

Quewen Veladorn
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz lut 09, 2003 9:07 pm

"Dwie Wie¿e" wywar³y na mnie duuze wrazenie, mam nadzieje ¿e w przydaku "Powrotu Króla" bêdzie podobnie. Napewno wybiero siê do kina na maraton WP :mrgreen: [Wszystkie czê¶ci pod rz±d]

Pedro Alvarez
Wyróżniony
Wyróżniony

ndz lut 09, 2003 10:24 pm

Ja po bitwie o Rogaty Gród (cholera, tam mia³y byæ enty... grrr) ju¿ siê nie mogê doczekaæ scen batalistycznych w III czê¶ci. Jak widzia³em szar¿ê Rohañczyków to dosta³em dreszczy... Jak tylko my¶le o bitwie na polach Pelennoru to dostaje mr¿onek. :wink:

Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony

ndz lut 09, 2003 10:28 pm

Wątpie czy obejrzę TEN film. <br />Spodziewam się równie marnej interpretacji jak w Dwóch Wieżach. <br />A co do batalistyki, to nie lubię Orków w Adidasach :wink: .

Pedro Alvarez
Wyróżniony
Wyróżniony

ndz lut 09, 2003 11:04 pm

Aragathorze, jeste¶ niemi³osiernie czepliwy... poza tym widaæ, ¿e te uruk-haie to typowe dresy. ?yj± tylko po to by zabijaæ :razz:

Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony

pn lut 10, 2003 12:26 am

Pedro mi chodziło o scenę w której widać orka w adidasach. <br />A co do czepliwości, to wyobraź sobię że jestem fanatykiem Tolkiena i "dzieło" Jacksona uważam za marne.

Elrebril
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn lut 10, 2003 3:51 pm

Mam nadziejê ¿e Powrót Króla bêdzie lepszy ni¿ Dwie Wie¿e. Wiem ¿e niemo¿na zadowoliæ wszystkich i rzecz± ³atw± niejest przeniesienie W³adcy Pier¶cieni na ekran kin. Dlatego cieszê siê ¿e w koñcu chocia¿ kto¶ siê wzi±³ za ekranizacjê. <br /> <br />Aragathor Roaringflame mo¿e komu¶ równie¿ siê niespodoba to co Jackson stworzy³ i bêdzie chcia³ przekazaæ innym w³asn± koncepcjê czy wizjê prozy Tolkienowskiej.

Franek
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn lut 17, 2003 1:26 pm

Tak ! Gdyby usunac te niepotrzebne sceny to Szeloba zmiescila by sie [list]

Faust( karob1 )
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn lut 17, 2003 4:20 pm

Oby tylko trzymal sie blizej ksiazki niez dwie wieze

Quewen Veladorn
Stały bywalec
Stały bywalec

pn lut 17, 2003 4:49 pm

Nie wiem czemu siê tak czepiacie Jacksona.... <br />Film nie mo¿e oddawaæ dok³adnie wszystkich aspektów ksi±zki i zawsze bêdzie gorszy. To tylko wizja re¿ysera, mimo to wydaje mi siê, ¿e wyszed³ ca³kiem nie¼le. Napewno lepiej ni¿ Bractwo Pier¶cienia....

Rince__
Stały bywalec
Stały bywalec

pn lut 17, 2003 4:57 pm

Wiem ¿e nie moze ale te¿ nie nale¿ go ca³kowicie zmieniaæ.Jedyn± dobra rzecz± filmu by Smeagol :)

Sithicus
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn lut 17, 2003 5:12 pm

Chêtnie obejrze 3 czê¶æ. A jak wyjdzie zaestaw DVD wszystkich 3 czê¶ci w wesji director's-cut :) to bêdê na samym pocz±tku kolejki :)

Quewen Veladorn
Stały bywalec
Stały bywalec

pn lut 17, 2003 6:09 pm

<!--QuoteBegin-Rincewind+-->
Rincewind pisze:
<!--QuoteEBegin-->Wiem ¿e nie moze ale te¿ nie nale¿ go ca³kowicie zmieniaæ.Jedyn± dobra rzecz± filmu by Smeagol :)
<br />Zgadzam siê.... <br />Postaæ generowana komputerowo lepsza od aktorów :wink:

Pedro Alvarez
Wyróżniony
Wyróżniony

pn lut 17, 2003 6:51 pm

<!--QuoteBegin-Aragathor Roaringflame+-->
Aragathor Roaringflame pisze:
<!--QuoteEBegin-->Pedro mi chodzi³o o scenê w której widaæ orka w adidasach. <br />A co do czepliwo¶ci, to wyobra¼ sobiê ¿e jestem fanatykiem Tolkiena i "dzie³o" Jacksona uwa¿am za marne.
<br />Sorki, ze tak pó¼no odpowiadam, ale ten post jako¶ mi umkn±³. Ale do rzeczy. <br /> <br />Moim zdaniem ¼le podchodzisz do ca³ego filmu oczekuj±c ekranizacji w 100% zgodnej z ksi±¿k±, co oczywi¶cie jest niemo¿liwe. Tu pozwole sobie na wywód psychologiczny - widz±c, ¿e film ciê nie zadowala, zaczynasz szukaæ tu i ódzie adidasów a potem g³osisz, ¿e film jest do bani. Podejd¼ do tego jak do kolejnego filmu, który chceszobejrzeæ, a nie jako ekranizacji ksi±¿ki, któr± uwielbiasz. <br /> <br />Podobne doswiadczenia mam z Gladiatorem, strasznie mi siê podoba³, ale wszyscy moi znajomi mówili mi, ¿e nie oddaje realiów historcyznych... jakby wogóle Gladiator by³ filmem historycznym. <br /> <br />Tak czy inaczej pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony

pn lut 17, 2003 7:02 pm

Te adidasy to spostrzeżenie przypadkowe (scena na murze). <br />A co do podejścia to miałem nadzieję że film będzie podobny do I części (tzn. trochę odstępstw), ale zamiast tego dostałem wizję reżysera. <br />Zakończmy tą dyskusję bo schodzi na Off-topic.