Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
 
Vankar of Helm
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 17, 2003 8:05 pm

wt lut 18, 2003 6:33 pm

Widzê ¿e nale¿ycie do (w moim mniemaniu) graczy normalnych. S± jednak tacy, a jest ich sporo, którzy graj±c faktycznie prze¶cigaj± siê w okrucieñstwach i innych takich. Tworz± aurê satanizmu i abominacji woko³o Gier Naszych Kochanych 8) . Pisa³em ju¿ w tym temacie o pewnym li¶cie do MiMa. To jest przegiêcie ale tacy ludzie istniej±. I to na nich trzeba uwa¿aæ. Oni tworz± (miêdzy innymi) problem. <br /> <br />Pozdrawiam. Vankar.
 
Cercamon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: sob sie 31, 2002 3:46 pm

wt lut 18, 2003 11:56 pm

Ja na szczê¶cie nie spotka³em takich graczy ale domy¶lam siê, ¿e tacy degeneraci istniej± i to m.in. przez nich czê¶æ ludzi wrogo patrzy na RPG. Bo ja sobie tak my¶lê, ¿e gdybym by³ g³êboko wierz±c± babci± dewotk± która o RPGach nigdy nie s³ysza³a to te¿ bym siê martwi³ o wnusia który chodzi na jakie¶ "sesje" na których wyobra¿a sobie wraz z kolegami ¿e gwa³ci pali i rabuje. I ma jakiego¶ guru do którego mówi "mistrzu podziemi" 8) <br />Osobi¶cie nie spotka³em siê z zarzutami o satanizm czy co¶ takiego...za to bardzo czêsto widzê ludzi którzy kpi± z RPGów - "Ty masz 18 lat i w to grasz!!?? Przecie¿ to dla dzieci!"...
 
Horned_Rat
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 935
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 11:26 am

śr lut 19, 2003 8:57 pm

Mnie udalo sie osobiscie oswiecic ksiaedza ..po obejrzeniu przez klase filmu pod tytulem "New Age" w ktorym mowiono o tym ze DnD jest be i ze to sa satani inne tam :-) podszedlem do ksieda i mu wszystko opowiedzialem ..Najpierw sluchac nie chcial ale jak zrozumial o co w tym chodzi zmienil zupelnie swoje stanowisko do tego typu rozrywki :] <br />A wiec Zaboboniaze sa wsrod nas :) lub przynajmniej osoby nie wiedzace o co chodzi e DnD i innych systemach a wypowiadajace sie ...... :-) <br /> <br />Ps. Czy kazdy kocha disco polo ?? :mrgreen:
 
Cercamon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: sob sie 31, 2002 3:46 pm

śr lut 19, 2003 9:52 pm

<!--QuoteBegin-Horned_Rat+-->
Horned_Rat pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ps. Czy kazdy kocha disco polo ?? :mrgreen:
<br />Jasne ,¿e nie, ale nikt discopolowców nie nazywa satanistami i odszczepieñcami...a z reszt±, zaboboniarzy jest coraz mniej i chyba walka toczy siê o dawno wygran± sprawê. Nasze spo³eczeñstwo chyba powoli normalnieje... :roll: <br /> <br />Adam - RPG - Rabowaæ Paliæ Gwa³ciæ RZ?DZI [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]
 
Solandis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 13, 2003 7:40 pm

czw lut 20, 2003 9:26 pm

Hehe moze zejde troche z tematu no ale wypowiem sie. <br />Ja tam problemow z ksiezami niemam poniewarz wyznaje DRUIDYZM :)
 
Tomek Kreczmar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 332
Rejestracja: śr mar 10, 2004 7:32 pm

pt lut 21, 2003 10:18 pm

Zjarzyjcie sobie na <br /> <br />http://www.mamre.niedziela.pl/Pomoce/RPG.rtf <br /> <br />Poznacie stosunek niektórych ludzi do RPG. Bardzo zabawne, w pewnym sensie... <br /> <br /> <br />t
 
Cercamon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: sob sie 31, 2002 3:46 pm

pt lut 21, 2003 10:32 pm

Co¶ niesamowitego!!! 8O 8O 8O <br />tomula - jeste¶ WIELKI :mrgreen: <br /> <br />RPG - rabowaæ paliæ gwa³ciæ :evil: :evil: :evil: :evil: <br />buahahaha <br /> <br />AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!! <br />Z tej samej strony ¶ci±gnijcie sobie listê zespo³ów satanistycznych <br />Prawie umar³em ze ¶miechu: <br />Backstreet Boys, Sting, Mick Jagger i wielu innych.... [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]
 
Marfael
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 18, 2003 2:49 pm

pt lut 21, 2003 11:24 pm

Niestety mimo moich wielu prób, chêci i samozaparcia nie jestem ju¿ katolikiem.Dlaczego, bo Ko¶ció³ to struktura korporacyjna nie maj±ca absolutnie nic wspólnego z Bogiem. <br />Jest po prostu firm±, która zarabia na najbardziej dochodowych i nieod³±cznych dziedzinach ludzkiego ¿ycia: <br />Narodziny > Chrzest, ?mieræ > Pogrzeb, Mi³o¶æ > ?lub etc. <br />Nie namawiam do pój¶cia moj± drog± radzê jednak, by nie braæ dos³ownie wszystkiego co ko¶ció³ rozpowszechnia.Pamiêtajcie, ¿e istnia³ i chyba dalej istnieje indeks Ksi±g zakazanych, na którym znalaz³o siê masê wspania³ych ksi±¿ek.Co do ksiê¿y polecam lekturê "Boskiej Komedii" Dantego, a w sprawach wiary najlepiej jest sugerowaæ siê wypowiedziami papie¿a i w³asnym sumieniem. <br />Ja dajê uci±æ sobie g³owê, ¿e Bóg nie ma nikomu za z³e grania w RPGi. <br />Sedecznie pozdrawiam !!!
 
Cercamon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: sob sie 31, 2002 3:46 pm

sob lut 22, 2003 12:02 am

<!--QuoteBegin-Marfael+-->
Marfael pisze:
<!--QuoteEBegin--> w sprawach wiary najlepiej jest sugerowaæ siê wypowiedziami papie¿a
<br />No tak, ale papie¿ jest przecie¿ ojcem ca³ego ko¶cio³a katolickiego na który tak narzekasz...
 
Marfael
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 18, 2003 2:49 pm

sob lut 22, 2003 12:07 am

Owszem, ale to co mówi niewiele ma wspólnego z tym co g³osz± jego "podw³adni". <br /> <br />Nie narzekam na Ko¶ció³ jedynie stwierdzam fakty.Amen
 
Cercamon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: sob sie 31, 2002 3:46 pm

sob lut 22, 2003 12:36 am

Ja jestem katolikiem ale jak s³yszê wypowiedzi niektórych ksiê¿y to a¿ mnie odrzuca (np. taki Rydzyk) :evil: . Pociesza mnie fakt, ¿e oprócz papie¿a jest jeszcze mnóstwo wspania³ych i m±drych ksiê¿y. <br />Fakt, ¿e ko¶ció³ jest instytucj± bardzo skostnia³± ale pamiêtaæ trzeba, ¿e tworz± go przede wszystkim wierni (przynajmniej w teorii). <br />A tak z ciekawo¶ci - Marfael - skoro piszesz, ¿e nie jeste¶ katolikiem to jakiego jeste¶ wyznania? Bo z tego co nipisa³e¶ wywnioskowa³em, ¿e chyba jeste¶ wierz±cy. Pytam bo mam podobny problem. Wierzê w Boga ale trochê mierzi mnie skostnia³o¶æ i biurokratyczno¶æ ko¶cio³a jako instytucji. <br />pozdr,
 
Vankar of Helm
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 17, 2003 8:05 pm

sob lut 22, 2003 10:13 am

Carcamon nie jeste¶ jedyny, mam ten sam problem. Wielu ludzi jest teraz czym¶ w rodzaju "faktycznie wierz±cy, niepraktykuj±cy" lub "wierz±cy, praktykuj±cy bo musi"... <br /> <br />Ale fakt, ¿e ko¶ció³ jest w trakcie ogromnych zmian zapocz±tkowanych przez Ojca ?wiêtego. Spotkania z m³odzie¿±, zjazdy, papieskie pielgrzymki, itp. - to pocz±tek otwarcia ko¶cio³a na nowe czasy. Ale to potrwa. W 20 lat nie zmieni siê dwuty¶±cletniej organizacji. Trzeba uzbroiæ siê w cierpliwo¶æ a nie cepy :) . <br /> <br />Marfael ma racjê, Bóg nic przeciw RPG zapewne nie ma. Chyba, ¿e zrobi siê z tym co¶ z³ego. Z RPG jest (jak prawie ze wszystkim) jak z alkocholem. Ludzie to krytykuj± zawsze, choæ grzechem nie jest wypicie piwa czy kielonka z kolegami. Z³e jest napieprzyæ siê za pieni±dze ¿ony i le¿eæ pod p³otem, potem wróciæ do domu i ot³uc dziecko. Ale przez ludzi, którzy tak robi± ta biedna substancja chemiczna sta³a siê wrogiem naszych czasów, wielkim problemem spo³ecznym, pacz±cym dzieci i niszcz±cym rodziny... Rozumiecie chyba o co mi chodzi. <br /> <br />Pozdrawiam. Vankar.
 
Bulkers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: sob wrz 21, 2002 12:13 pm

sob lut 22, 2003 11:15 am

<!--QuoteBegin-tomula+-->
tomula pisze:
<br />?ciê³o mnie z nóg. Niesamowicie bzdurny tekst. Dawno nie czyta³em takich g³upot. Dobitnie ¶wiadczy o autorze, którego intelekt nie by³ w stanie poj±æ istoty RPG a poj±³ istotê Boga. ?ech, to siê nazywaj± ludzie z "klapkami na oczach". Bóg pewnie by nie chcia³ takich wyznawców...
 
Obieżyświat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: ndz gru 29, 2002 10:56 am

sob lut 22, 2003 12:15 pm

Przeczyta³em i nie wiem czy ten txt to ¿art, czy zosta³ napisany przez osobê po praniu mózgu.
 
Marfael
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 18, 2003 2:49 pm

sob lut 22, 2003 12:37 pm

Carcamon sprawi³ mi nie lada problem swoim pytaniem.Ale postaram siê na nie odpowiedzieæ.Ja nie przyznajê siê do ¿adnego wyznania, poniewa¿ uwa¿am, ¿e nie ma gotowej recepty na kontakt z Bogiem (je¿eli istnieje) i za nas powinny przemawiaæ nasze czyny, a nie zbiór rytua³ów oraz przepisów. <br />Wogóle zbyt czêsto okre¶la siê Boga w takich samych kategoriach jak cz³owieka co stawia go na tej samej p³aszczy¼nie z lud¼mi (istnieje tylko ró¿nica jako¶ciowa), a przecie¿ Bóg to "si³a" niepojêta dla ¿adnego ziemskiego umys³u.Poza tym istnieje jeszcze jedna kwestia.Bóg mo¿e istnieæ zupe³nie niezale¿nie od nas tzn. my mo¿emy byæ jedynie zlepkiem komórek powsta³ym w wyniku ewolucji, a Bóg nie tylko nie musia³ braæ w naszym stworzeniu udzia³u, lecz mo¿e mu byæ nasze istnienie zupe³nie obojêtne (mo¿emy oczywi¶cie posiadaæ duszê równie¿ niekoniecznie zwi±zan± z osob± stwórcy).Ja osobi¶cie wierzê w dobrego Boga, który rozumie pojêcie dobra tak jak ja je rozumiem. <br />Po pierwsze ja nienawid¿e ludzi, którzy gwa³c±, zdradzaj± i uwa¿am, ¿e nie powinno siê mieæ dla nich ¿adnej lito¶ci i nale¿y karaæ ich poprzez ciê¿kie okaleczenia.(popieram karê ¶mierci) <br />W katolicy¼mie bardzo nie podoba mi siê ca³kowite przebaczenie i wszystko co siê z tym wi±¿e (szczególnie nie lubiê przypowie¶ci o syny marnotrawnym).Zauwa¿cie, ¿e gorsze konsekwencje gro¿± za nietrzymanie siê regu³ ko¶cielnych ni± za wystêpki ¿ycia codziennego przeciw bli¼nim.Zreszt± d³ugo, by wymieniaæ. <br />Ca³kiem mo¿liwe, i¿ ja sam popad³em w pu³apkê dostosowywania Boga do w³asnego ¶wiatopogl±du niemniej jednak jestem gotowy na to, by byæ swoim w³asnym adwokatem na S±dzie Ostatecznym (je¶li takowy bêdzie mia³ miejsce).Postêpuje zgodnie z w³asnymi odczuciam i staram siê postêpowaæ dobrze. <br />Chyba paladynizm to najlepsze okre¶lenie tego do czego staram siê chocia¿ zbli¿yæ :) .Uwa¿am po prostu, ¿e ka¿dy cz³owiek ma ca³kowit± kontrolê nad w³asnym ¿yciem i nie musi zdradzaæ, byæ rozwi±z³ym, robiæ krzywdy innym, drêczyæ zwierz±t, ok³amywaæ i tak dalej i je¶li to robi powinien zostaæ surowo ukarany. <br />Ale siê rozpisa³em, a to jedynie czubek góry lodowej. <br /> <br />Serdecznie pozdrawiam!!!
 
Feanor__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: ndz lut 09, 2003 1:50 pm

sob lut 22, 2003 12:47 pm

<!--QuoteBegin-tomula+-->
tomula pisze:
<!--QuoteEBegin-->Zjarzyjcie sobie na <br /> http://www.mamre.niedziela.pl/Pomoce/RPG.rtf
<br />Brrr... Ca³a ta strona wygl±da troche dziwne, a ten text wygl±da jakby zosta³ napisany przez jakiego¶ fanatyka!!!! To pewno nie jest ¶mieszne. A¿ dziwne ,¿e kto¶ kto gra³ kiedy¶ w RPG, potrafi byæ teraz tak zaciek³ym jego przeciwnikiem kieruj±c siê jakimi¶ niezrozumia³ymi ideami. To smutne.
 
Obieżyświat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: ndz gru 29, 2002 10:56 am

sob lut 22, 2003 2:25 pm

<!--QuoteBegin-Feanor+-->
Feanor pisze:
<!--QuoteEBegin--> <br />Brrr... Ca³a ta strona wygl±da troche dziwne, a ten text wygl±da jakby zosta³ napisany przez jakiego¶ fanatyka!!!! To pewno nie jest ¶mieszne. A¿ dziwne ,¿e kto¶ kto gra³ kiedy¶ w RPG, potrafi byæ teraz tak zaciek³ym jego przeciwnikiem kieruj±c siê jakimi¶ niezrozumia³ymi ideami. To smutne.
Mo¿liwe, ¿e ta osoba nigdy nie gra³a w RPG (podszywa siê tylko pod by³ego gracza), a z ksi±¿ek fantasy przeczyta³a "Hobbita" i I cz. trylogii Tolkiena. Takie przynajmniej odnios³em wra¿enie. W ka¿dym b±d¼ razie, ca³y artyku³ jest tendencyjny, maj±cy na celu "udowodniæ" zgubny wp³yw RPG na psychikê graczy, oraz powi±zanie z satanizmem. Osobom kreuj±cym ten wizerunek, nawet do g³owy nie przyjdzie, ¿e RPG mo¿e byæ elementem wychowawczym, u³atwiaj±cym przekazywanie wiedzy i innych pozytywnych warto¶ci. Przyk³adem niech nam bêdzie Adi Cherryson i jego zagadki z tematu "Trudne zagadki w przygodach". Adi Pozdrawiam.
 
Chomik Jedi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 26, 2002 7:59 pm

sob lut 22, 2003 5:45 pm

oczywi¶cie, ¿e aUTOR w RPG nie gra³. Wygl±da na to, ¿e jest on bogatym o¶miolatkiem, któremu mamusia obciê³a kieszonkowe, bo zabi³ tatusia i musi siê na czym¶ teraz wy¿yæ... Niejadalne i NA PEWNO nie ¶mieszne. Po prostu PsychoMan i tyle. Pomimo tego la³em ze ¶miechu, jak to czyta³em. Ajeszcze bardziej zachwyuci³o mnie to, ¿e pod tekstem nie by³o podpisu. Czy¿by dziecko siê ba³o? Maybe yes, maybe no. <br />Pozdrawiam i proszê nie podawaæ wiêcej takich linków - ucierpia³o na tym moje zdrowie, ale przynajmniej mam taaaakie miê¶nie na brzuchu... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: <br />PS: Istnieje przykazanie mówi±ce, ¿e niue mo¿na k³amaæ. Mo¿e to pisa³ satanista...? <br />Mo¿eby do nich napisaæ, ¿e na stronie maj± satanistyczne tre¶ci?
 
Marfael
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 18, 2003 2:49 pm

sob lut 22, 2003 6:32 pm

A byæ mo¿e napisa³ to po prostu jaki¶ ksi±dz w celach propagandowych. <br />Takie preparowane teksty czasami siê tu i ówdzie pojawiaj±. <br />W ka¿dym razie nie ma co siê denerwowaæ, bo polemika z idiot± do niczego nie prowadzi.
 
Avellach
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: ndz lut 16, 2003 12:33 pm

sob lut 22, 2003 6:35 pm

ja tam se takich textow do serca nie biore :mrgreen: <br />lubie to wiec robie to :> (:razz:) <br />i w sumie wisi mi to czy ma to cos przeciw religi or sth... <br />ale i tak w takie "pomuwienia" nie wierze :wink:
 
Feanor__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: ndz lut 09, 2003 1:50 pm

sob lut 22, 2003 7:16 pm

Troche dziwnie wygl±da to,¿e ten pseudogracz uwa¿a tolkiena za jednego za najlepszych pisarzy, a zaraz potem mówi,¿e mu siê rzygaæ chcia³o z powodu za du¿ej dawki fantasy po pierwszej czê¶ci W³adcy Pier¶cieni. Je¶li ten kto¶ by³ takim fanem Warhammera w przesz³o¶ci to ta ,,dawka fantasy" z W³adcy Pier¶cieni nie sprowadzi³aby na niego takich problemów ¿o³±dkowych jak napisa³. I tak do¶æ przera¿aj±ce jest to,¿e jakiemu¶ fanatykowi chcia³o siê poznawaæ erpegi, karcianki itp. A potem pisaæ tekst który mia³ na celu tylko oczernienie fantasy i RPG w oczach ludzi którzy o nich nie wiele wiedz±. Fanatyzm religijny jest niestety przera¿aj±cy.
 
Obieżyświat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: ndz gru 29, 2002 10:56 am

sob lut 22, 2003 7:48 pm

Wystarczy zajrzeæ do empiku i poogl±daæ obrazki, spisaæ kilka tytu³ów lub poszperaæ po sieci. Nie trzeba nawet d³ugo siedzieæ aby znalaz³o siê co¶ na podobny artyku³. Ciekawe czy autor pisz±c swe dzie³o bra³ pod uwagê, ¿e w ten sposób gwa³ci 8 przykazanie. No có¿ widocznie, dla niektórych, cel u¶wiêca ¶rodki. W koñcu walka z satanizmem jest najwa¿niejsza.
 
Cercamon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: sob sie 31, 2002 3:46 pm

sob lut 22, 2003 7:59 pm

Tylko pamiêtajmy, ¿e to nie Ko¶ció³ potêpia RPG a ludzie mieni±cy siê obroñcami Jezusa a de facto bêd±cy osobami ograniczonymi umys³owo. <br /> <br />Co ciekawe, w dziale "linki-strony godne polecenia" na owej stronie znajduje siê encyklopedia internetowa WIEM w której jest nastêpuj±ca definicja: <br />"RPG (skrót od ang. role playing game ‘zabawa w odgrywanie ról’) 1. rodzaj towarzyskiej gry o charakterze parateatralnym, której przewodniczy jeden z uczestników, nazywany mistrzem, wyposa¿ony w ksiêgê – scenariusz (bliski najczê¶ciej powie¶ciowej fantasy) i rozdzielaj±cy role poszczególnym osobom (kreuj±cym je do koñca), streszczaj±cy fabu³ê kolejnych scen i nadzoruj±cy przebieg gry." <br /> <br />Mo¿e by do nich napisaæ, ¿e propaguj± satanistyczne strony :wink:
 
nbvc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt lut 21, 2003 4:10 pm

Sporawa

sob lut 22, 2003 8:09 pm

Wed³ug mego skromnego zdania, granie w D&d, a religia to dwie inne rzeczy. Nie stawiam sobie wyrzutów, tylko dalej giercuje. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]
 
Gunslinger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob lut 08, 2003 4:32 pm

sob lut 22, 2003 8:41 pm

Ten artyku³ to jest porostu jaki¶ ********* propagandowy tekst. Autor na ka¿d± karciankê lub rpg po¶wiêci³ dwa zdania i to z pozmienianymi maksymalnie chyba 3 s³owami. Wyzywa on w nich graczy oraz pisarzy. Widaæ ¿e siê nie zna gdy na przyk³ad mówi „satanistyczny pentagram” (w mojej ksi±¿ce od maty ta figura nosi nazwe „piêciok±t gwia¼dzisty” :wink: ). Nie wierze ¿e gra³ w rpg gdy¿ ja siê bardziej znam od niego (a gra³em w ¿yciu kilka sesji). Najbardziej mnie roz¶miesz to jak mówi o ksi±¿kach umieszczonych w ¶wiecie AD&D (ciekawe czemu ksi±¿ka bby³aby by umieszczona w uproszczonym ¶wiecie D&D... a ju¿ wiem przecieæ pisarze fantasy s± tak opanowani przez szatana ¿e s± zbyt ograniczeni umys³owo na napisanie ksi±zek w bardziej zaawansowanym ¶wiecie). Jak dal mnie autor teksu to jaki¶ 14 letni ch³opak któremu nie uda³o siê zdaæ olimpiady (a jak mi go szkoda :evil: ). <br />PS: Pisze ¿e o Czêstochowie i wsopmina o dnaich fantasy. Taki dni odbywaj± siêu nas tylko w szkole nr.1 mo¿e go wytropimy :evil: ?
 
Cercamon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: sob sie 31, 2002 3:46 pm

sob lut 22, 2003 9:00 pm

<!--QuoteBegin-Marfael+-->
Marfael pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ja osobi¶cie wierzê w dobrego Boga, który rozumie pojêcie dobra tak jak ja je rozumiem. <br />Po pierwsze ja nienawid¿e ludzi, którzy gwa³c±, zdradzaj± i uwa¿am, ¿e nie powinno siê mieæ dla nich ¿adnej lito¶ci i nale¿y karaæ ich poprzez ciê¿kie okaleczenia.(popieram karê ¶mierci) <br />Chyba paladynizm to najlepsze okre¶lenie tego do czego staram siê chocia¿ zbli¿yæ :)
<br />To bardzo ciekawe co napisa³e¶. Ale chyba nie do koñca konsekwentne. <br />Skoro wierzysz w dobrego Boga to czemu popierasz karê ¶mierci? <br />A mo¿e wyznajesz inn± definicjê "dobra"?
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

pt cze 06, 2003 10:12 pm

Z tego co sie orientuję to "satanistyczny pentagram" zwie się anagram. <br /> :evil:
 
Tementhor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 11:49 am

sob cze 07, 2003 10:57 am

Ja natomiast widzia³em w pewnej ksi±¿ce pentagram. Pod rysunkiem tego¿ pentagramu by³ jak¿e wiele wyja¶niaj±cy napis (co do tego o czym jest ksi±¿ka [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] ): Gwiazda Pitagorejska. <br />Poza tym z tego co siê orientujê pentagram wcale nie jest przede szystkim znakiem szatana, lecz gwiazd± symbolizuj±c± ochronê. <br /> <br />Dwie minutki pó¼niej: Po napisaniu powy¿szych s³ów od razu wzi±³em do rêki s³ownik wyrazów obcych i znalaz³em: pentagram. I podana tam definicja nie ró¿ni siê od tego co napisa³em powy¿ej. <br />Pentagram - < penta- + gr. gramma = litera, rysunek > <br />1. piêciok±t, na którego bokach s± zbudowane trójk±ty równoramienne; piêciok±t gwia¼dzisty. <br />2. w ¶redniowieczu: magiczny znak tego kszta³tu przedstawiony na amuletach, chroni±cy rzekomo przed z³ymi mocami. <br /> <br />Mie ma nawet najmniejszej wzmianki o satani¼mie. Wydaje mi siê, ¿e Ko¶ció³ sam przyporz±dkowa³ tê figurê do szatana, poniewa¿ wierzenie w magiê od zawsze by³o obiektem prze¶ladowañ ze strony Ko¶cio³a. Nawet mia³em na lekcji religii poruszone - co jest z³e? Ta lista sk³da³± siê z takich elementów jak: demony, wró¿ki, magia itp. IMO to pokazuje, ¿e symbol dzisiejszego satanizmu ( który np. w Ameryce jest zarejestrowany jako legalny ko¶ció³) zosta³ przyporz±dkowany do tej¿e religii nie przez jej wyznawców, lecz przez Ko¶ció³ chrze¶cijañski.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

sob cze 07, 2003 11:24 am

Pentagram symbolizuje wyższość duch nad ciałem, a w kole równowagę (pentagram w kole był pieczęcią Ur). <br />Anagram (odwrócony pentagram) ma symbolizować wyższość ciała nad duchem (kościół ubzdurał sobie że jest to symbol satanistów)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości