Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

Nowe PRC do DL

czw wrz 05, 2002 6:26 pm

Czy ktos z was ma jakis fajny pomysl na stworzenie nowej Prc do DL. Jakiej wam najbardziej brakuje? Mi np. brakuje w DL lowcy kenderow :) albo Jakiegos czlonka elitarnej grupy szturmowej krasnoludow zlebowych. Przeciez takie Prc bilyby rekordy popularnosci!!!! Co wy na to ? :wink:
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw wrz 05, 2002 7:41 pm

Hmm, chyba nad czym¶ pomy¶lê :) . Jak co¶ wymy¶le, to napisze 8) . A brakuje te¿ mi na przyk³ad cz³onków elitarnej floty minotaurów, czy ergothañskich je¼dzców.
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

wt lut 18, 2003 3:33 pm

Na www.dragonlance.com są bodajże 3 wersje wizard of the high sorcery i nijak nie mogę ich ze sobą pogodzić :-/ Nie wiem też, czy ten prestige class może przedłużać klasę zawodową typu bard - niby tak <zaznaczono> ale nie bardzo mi to pasuje...mój MG strasznie się o to burzy :-/
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt lut 18, 2003 4:24 pm

<!--QuoteBegin-arcmage+-->
arcmage pisze:
<!--QuoteEBegin-->Na www.dragonlance.com s± bodaj¿e 3 wersje wizard of the high sorcery i nijak nie mogê ich ze sob± pogodziæ :-/ Nie wiem te¿, czy ten prestige class mo¿e przed³u¿aæ klasê zawodow± typu bard - niby tak <zaznaczono> ale nie bardzo mi to pasuje...mój MG strasznie siê o to burzy :-/
<br />No có¿, wszystkie rozpisane tam klasy presti¿owe s± nieoficjalne. Na oficjalne trzeba jeszcze trochê poczekaæ (do wakacji), a¿ wydadz± oficjalnie Dragonlance na zasadach 3(.5)E. <br /> <br />Dodatkowo pamiêtaæ trzeba, ¿e aby nabyæ t± klasê presti¿ow± trzeba wpierw przej¶æ Próbê. Tylko magowie byli do niej dopuszczani.
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

wt lut 18, 2003 11:03 pm

Zdaję sobie sprawę, że to materiał nieoficjalny, ale nie w tym rzecz, chodzi mi raczej o interpretację. A jak interpretować co następuje? <br />Spells per Day: Wizards of High Sorcery cast arcane spells, and continue to study magic as they did before taking the Test. Thus, when a new Wizard of High Sorcery level is gained, the character gains new spells per day as if she had also gained a level in the spellcasting class she belonged to before she added the prestige class. She does not, however, gain any other benefit a character of that class would have gained (metamagic or item creation feats, improved chance to use bardic powers, and so on). This essentially means that she adds the level of Wizard of High Sorcery to the level of some other arcane spellcasting class the character has, then determines spells per day and caster level accordingly. <br />A może, bez względu na jeszcze jedną 'magiczną' klasę, kandydat zawsze musi posiadać teoretycznie 3 poziomy wizarda? Kwestia nauki: sytuacja, w której np. renegat <sorcerer> zostaje nakłoniony do wstąpienia do jednego z Zakonów <tfu tfu> - czy może przystąpić do Próby ze swoimi wrodzonymi umiejętnościami <zakładając, że są na odpowiednim poziomie>, czy musi przejść przeszkolenie? Jeżeli tak, jak rozumieć to? <br />If a character had more than one class capable of casting arcane spells before she became a Wizard of High Sorcery, she must decide to which class she adds each level of High Sorcerer for purposes of determining spells per day when she adds the new level.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt lut 18, 2003 11:16 pm

Arcmage :arrow: zak³adaj±æ, ¿e renegat zosta³ dopuszczony do próby (co jest teoretycznie mo¿liwe), mo¿emy za³o¿yæ, ¿e dalej rozwija siê jako sorcerer lub ¿e poziom w klasie presti¿owej liczy siê jako efektywny poziom maga (spotka³em siê z takimi klasami w Ravenloft'cie 3E). <br />Co do barda, to tutaj bym wymaga³ poziomów w magu (mo¿e jeden by starczy³ od biedy).
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

wt lut 18, 2003 11:25 pm

Dziękuję bardzo. Przemyślę jeszcze kwestię, która jest ważna dla mnie o tyle, że tworzę własną kartę postaci :razz: Ciekawa jestem jeszcze, jak będzie wyglądać ostateczna i oficjalna wersja wspomnianej klasy prestiżowej. Nieoficjalne wersje znacznie się od siebie różnią...I które z wielu krążących po sieci klas zostaną oficjalnie uznane? Wiadomo coś na ten temat?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt lut 18, 2003 11:32 pm

<!--QuoteBegin-arcmage+-->
arcmage pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]I które z wielu kr±¿±cych po sieci klas zostan± oficjalnie uznane? Wiadomo co¶ na ten temat?
<br />Dragonlance.com i Dragonlance Nexus s± stronami oficjalnymi, wiêc istnieje szansa, ¿e kto¶ z tych stron zostanie zatrudniony przy projekcie. <br />Jednak na razie nie podaje siê zbyt wielu informacji. Musimy uzbroiæ siê w cierpliwo¶æ i monitorowaæ obie strony w poszukiwaniu wszelkich przecieków :wink: .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości