Zrodzony z fantastyki

Ristofan
Stały bywalec
Stały bywalec

Konwersja

sob lut 22, 2003 12:25 pm

Witam! <br />Mam wielki dylemat. W AD&D 2nd ed. mialem barda 11-poz., ktory lubowal sie w sztukach magicznych, a jego ulubione zaklecia to kula ognia oraz kwasowa strzala Melfa. <br />W podreczniku do konwersji pisze, ze trace wszystkie poprzednie czary i zyskuje nowe, wg. listy czarow dla barda. Jednak to by bardzo uszczuplilo moja postac i nie pozwolilo opisywac starych wspomnien prowadzac do nastepujacych dialogow: "wiec pomscilem ich smierc rzucajac w nia kule ognia", a gracze na to: "to dlaczego nie rzucasz teraz kuli ognia jak mamy problemy?!?"... "eee, no wiecie... zmienilem system" :razz: <br />Dlatego, czy nie sadzicie, ze lepiej bedzie jak przy konwersji dam mojemy bylemu bardowi 6 poz. barda oraz 5 poz. czarodzieja? <br />Co o tym myslicie? Twardo sie trzymac zasad, czy stworzyc postac jak najbardziej wierna koncepcji? Czy lepiej tracic na realizmie i mozliwosciach, czy zachowujac realizm zyskac nowe mozliwosci, jakie daje czarodziej?

Feanor__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob lut 22, 2003 12:36 pm

6poz. Barda 5poz. czarodzieja! System klas w 3 edycji jest bardzo elastyczny. Mo¿esz byæ przecie¿ bardem który znalaz³ w sobie równie¿ zami³owanie do magii czarodzieji. Postaæ bêdzie bardziej zró¿nicowana i ciekawsza ni¿ zwyk³y 11poz. bard.

Zbrozło
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lut 22, 2003 5:54 pm

Taa tylko ze bard rzuca zaklecia z charyzmy a mag z inteligencji... <br />To troche zróznicowa³o postacie zucajace zaklecia ale w przypadku takiego barda troszke komplikuje sytuacje...No i ta bolesna dla barda strata klku fajnych mozliwosci...Naprawde masz dylemat.I nie bedziesz jedyna postacia która na tym straci..o ile pamiec mnie nie myli podobny problem zaistnial w konwersji Bochaterów ze swiata FR.(chodzi o tych przez duze B :wink: )

nekromancer
Wyróżniony
Wyróżniony

sob lut 22, 2003 6:12 pm

IMO: <br />Nie konwertuj postaci. To zabieg, który sprawi ¿e bêdzie usztuczniona. Prze¿yæ postaci nie da siê napisaæ na nowo. Stracisz g³êbszy zwi±zek emocjonalny z postaci±. I czary tu s± zaledwie jednym z problemów.

Ristofan
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz lut 23, 2003 10:47 am

<!--QuoteBegin-Zbroz³o+-->
Zbroz³o pisze:
<!--QuoteEBegin-->Taa tylko ze bard rzuca zaklecia z charyzmy a mag z inteligencji...
<br />Tak jak w drugiej edycji, wiec nic sie tu nie zmieni... <br />necromancer - ale to by oznaczalo jej smierc, koniec gry nia. Akurat udalo mi sie zrobic wszystko tak, ze postac nie straci "ciaglosci", jesli zrobie tak jak pisalem o tym wczesniej... Wtedy praktycznie nic nie strace...

Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony

ndz lut 23, 2003 11:11 am

<!--QuoteBegin-Ristofan+-->
Ristofan pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Zbroz³o+-->
Zbroz³o pisze:
<!--QuoteEBegin-->Taa tylko ze bard rzuca zaklecia z charyzmy a mag z inteligencji...
<br />Tak jak w drugiej edycji, wiec nic sie tu nie zmieni...[...]
<br />Muszê zaprotestowaæ. W 2E nauka (i dostêp do) zaklêæ u maga i barda zale¿a³a od Inteligencji. <br />Dla barda Charyzma by³a wa¿na ze wzglêdu na umiejêtno¶ci wystêpowania przed publik±.

Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony

ndz lut 23, 2003 11:20 am

Zamiast męczyć się z CHA i INT możesz zamiast wizarda wziąć sorcerera. On też rzuca czaray z CHA więc nie będzie problemu.

Ristofan
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz lut 23, 2003 5:30 pm

<!--QuoteBegin-Darklord+-->
Darklord pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Ristofan+-->
Ristofan pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Zbroz³o+-->
Zbroz³o pisze:
<br />Tak jak w drugiej edycji, wiec nic sie tu nie zmieni...[...]
<br />Muszê zaprotestowaæ. W 2E nauka (i dostêp do) zaklêæ u maga i barda zale¿a³a od Inteligencji. <br />Dla barda Charyzma by³a wa¿na ze wzglêdu na umiejêtno¶ci wystêpowania przed publik±.
<br />Chodzi mi o to, ze nie zmieni sie, poniewaz mialem w 2e czary bazujace na INT.