Zrodzony z fantastyki

Ristofan
Stały bywalec
Stały bywalec

Pojemniki na kostki

pn sty 27, 2003 11:53 pm

<!--coloro:#6666CC--><span style="color:#6666CC"><!--/coloro-->Ze wzglêdu na bliski temat, w±tki scali³am i zachêcam do prowadzenia tu wszelakich dyskusji o tym, jakie, gdzie kupione, w czym noszone itp. kostki rz±dz± i jak je ob³askawiæ. Dyskusje, czy w ogóle u¿ywaæ ko¶ci zapraszam gdzie indziej, najlepiej do dzia³u "Roleplaying, czyli...", w tym zapomnianym w±tku. Ewentualnie w jakim¶ innym odpowiednim. Anegdotki o szczê¶liwych lub pechowych rzutach tu.<br /><br />Pozdrawiam, Eri.<!--colorc--></span><!--/colorc--><br /><br /><!--QuoteBegin-IronNasa+-->
IronNasa pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jak±¶ syta sakfe na ko¶ci ;]] <br />Taka ¿eby by³± w klimacie macie mozê cos takiego ??
<br />Niestety. Ja mam za to taka fajowa saszetke z Kamisa. Jest zielona (teraz juz w polowie czarna) i moze sie w niej zmiescic ok. 10 kostek. Jest super :)<br /><br />Ktos ma jakies swoje wyjatkowe saszetki/sakiewki? :)

Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony

Re: Pojemniki na kostki

wt sty 28, 2003 12:19 am

<!--QuoteBegin-Ristofan+-->
Ristofan pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Ktos ma jakies swoje wyjatkowe saszetki/sakiewki? :)
<br />Ja mam do¶æ nietypowy pojemnik :roll: . Swoje ko¶ci trzymam w pojemniku na lekarstwa, których u¿ywa³a moja mama :roll: . Jest odpowiedniej wielko¶ci, ma amortyzacja w ¶rodku 8) oraz nie otworzy siê z byle powodu 8) .

Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony

wt sty 28, 2003 8:16 am

Ja mam zwykly woreczek (kiedys przechowywalem w nim runy). <br />Ale widzialem juz rozne "pojemniki" na kosci takie jak pudelka na tyton, woreczki z metalu ala kolczuga i tym podobne. <br />A moja druzyna przechowuje kosci w sloikach :)

Ristofan
Stały bywalec
Stały bywalec

wt sty 28, 2003 5:52 pm

Blah! Krwawe (skorzane) saszetki na kostki! Obrzydliwosc! <br /> <br />Jednak ja rozwine moje chwalenie sie moja urzyteczna, zrobiona z materialu (jakiegos silikonowego jak mniemam). Jest prostokatna, zamykana na zamek blyskawiczny (ale nie otwiera sie z byle powodu) i miesci ok. 10 kostek (lub nawet figurke :wink:) - jest ekstra. Jak ktos ma dostep do bajerow Kamisa to polecam - bardzo funkcjonalna. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony

wt sty 28, 2003 6:50 pm

Ristofan 10 kostek to mało, szczególnie gdy masz ich więcej (ok 50) <br />Ale jeśli to ci odpowiada...

Rince__
Stały bywalec
Stały bywalec

wt sty 28, 2003 7:02 pm

Ja trzymam ko¶ci w czarnym woreczku zrobionym z zamszu "zamykanym" dziêki dwum sznureczkom.niwstety pojemnosæ nie jest du¿ max.12 ko¶ci

Ristofan
Stały bywalec
Stały bywalec

wt sty 28, 2003 9:29 pm

<!--QuoteBegin-Aragathor Roaringflame+-->
Aragathor Roaringflame pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ristofan 10 kostek to ma³o, szczególnie gdy masz ich wiêcej (ok 50) <br />Ale je¶li to ci odpowiada...
<br />Mi 10 kostek to az nadto: zobaczmy... mam jeden komplet... a wiec... dodam jeszcze jakas figureczke na sesyjke lub 3 kostki: np. 1k10 lub jakies specjalne. <br />W drodze mam komplet runicznych i 1k6 z czaszkami (www.q-workshop.com) no i jedna z Anglii i od kumpeli z drugiego kranca Polski :mrgreen: <br />Hmm.. troche zboczylem z tematu, ale ja jakos kocham moje kosteczki :wink: <br />Btw. mialem ich w historii z 4-5 kompletow, ale czesc zgubilem, czesc mi ukradziono i czesc wzial brat, no i zostal 1 komplet (drugi w drodze) :) <br />Jeden mi starcza, stary moge sprzedac za np. 20-30 zloty i miec polowe kasy na nowy podrecznik :mrgreen: <br />Btw. - widzialem w sieci jakies skorzane (:evil:), ale w sumie byly takie sobie. Moja jest bardziej sztywna i bardzo poreczna. Nie ma wad (no chyba, ze ktos chce trzymac 50 kostek :roll:), przynajmniej zauwazonych przeze mnie. <br /> <br />Pozdrawiam!

merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt sty 28, 2003 10:13 pm

Moja to zwyczajna sakiewka z jakiegos starego materia³u, ale dla mnie ma szczególne znaczenie gdy¿ zrobi³em jasam w drugiej klasie podstawówki :) Ostatnio robi³em remont, bo zaczyna³a sie roz³aziæ, mie¶ci do 20 kostek i jest suuuuuuper :) <br /> <br />Pozdrawiam!

Dragonik__
Stały bywalec
Stały bywalec

wt sty 28, 2003 10:19 pm

A ja mam bardzo ³adna sakieweczke z czarnego materia³y. Bardzo miekka w dotyku i super wyglada. Mam w niej 20 ko¶ci i ca³y czas jest miejsce na wiêcej ! <br />Acha.. ciekawostka - nie brudzi siê! Obrazek

Ristofan
Stały bywalec
Stały bywalec

czw sty 30, 2003 9:27 pm

Pewnie sa gdzies/jakos do dostania. <br />Ja za to slyszalem o kostkach z bursztynu!!! <br />Wyobrazcie sobie K10 z jakims owadem w srodku! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Xavier
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt sty 31, 2003 12:49 pm

Ja trzymam moje kości w skórzanym cylindrze o niewielkich rozmiarach z zamknięciem jak od portfela. Kości jest tam 21 i zmieści się jeszcze ok. 5

Demus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn mar 03, 2003 4:10 pm

Uhhh ... gotowca bym sobie kupi³ ... jak na razie moje ko¶ci le¿± sobie w opakowaniu orginalnym (plastikowym) ... niestety ... a tak swoj± drog± to s³ysza³em wiêksz± ciekawostkê w sprawie ko¶ci ... noszone przy sobie "przywi±zuj±" siê do w³asciciela ... ale od koloru saszetki zale¿y pó¼niejszy tok postêpowania gracza ;P

Arashi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn mar 03, 2003 7:53 pm

Z moimi kosteczkami siê nie rozstajê, zawsze mam je przy sobie. Noszê je we w³asnorêcznie wyszyde³kowanej sakiewce (w mocno chaotycznych kolorkach - bo to resztki w³óczek by³y :wink: ). Mie¶ci siê ich tam obecnie 18 (+ pami±tkowa pluszowa myszka :oops: ) i wejdzie jeszcze trochê. A w takie sakiewki zaopatrzam moich znajomych ju¿ od jakiego¶ czasu (urodziny, Miko³ajki i takie tam, ka¿da okazja dobra :mrgreen: )...

Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn mar 03, 2003 8:26 pm

Ja moje ko¶ci mam w ¶licznej skórzanej sakiewce kupionej razu pewnego na turnieju rycerskim. Druga sakiewka jest ze zwyk³ego czarnego aksamitu. Mam duu¿o ko¶ci, kilka zestawów, i jak narazie 2 sakiewki wystarczaj±. No, i jeszcze jest zestaw d10 do Wampira w sakiewce ze znaczkiem Camarilli.

Ristofan
Stały bywalec
Stały bywalec

pn mar 03, 2003 10:40 pm

<!--QuoteBegin-silvara+-->
silvara pisze:
<!--QuoteEBegin-->To, ¿e ko¶ci przywi±zuj± siê do cz³owieka, równie¿ jest prawd±. Dlatego osobi¶cie nie polecam po¿yczania komu¶ swoich Ko¶ci...
<br />Smiem kwestionowac te zabobony... w innym wypadku rozmawialbym z moim kubkiem i mowil do kompa, jak sie zawiesi :wink: <br />Moi znajomi tak robia - czasami dziala, ale nie czesciej, niz u mnie :) <br />Moje kosci pozyczam znajomym, poniewaz TYLKO JA mam kosci w mojej grupie. Zreszta - przywiazalem sie do jednej kostki, dlatego, ze to prezent i jakos mam dobre rzuty na niej... <br />"Sa rzeczy na niebie i Ziemi, ktore nie snily sie waszym filozofom". <br />Co do run to kiedys chcialem sie za to zabrac, ale niestety - nie znam modlitw potrzebnych do "przekonania" drzewa, aby mi dalo swoje galazki lub rzeki, aby dalo kamyki :wink:. <br />Powstrzymam sie od dalszego komentarza.

Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec

wt mar 04, 2003 12:50 am

kieszeñ:mrgreen: <br />Ale na serio. Kupi³em sobie niedawno kamizelkê z du¿± ilo¶ci± kieszeni. Wygodnie mie¶ci siê w niej kupa kostek. <br /> <br />skoro o kostkach mowa....czy nosicie je stale przy sobie?

Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt mar 04, 2003 1:01 am

Noszê ze sob± te w aksamitnym woreczku. S± ³adne, i jestem do nich przywi±zana. <br />Co do przywi±zywania siê ko¶ci do ludzi: Mam szczê¶liw± d20, jak ju¿ mówi³am kilka razy. ?adko wyrzucam na mniej mniej ni¿ 10. Jest pomarañczowa w ¿ó³te plamki. Mo¿na powiedziec: lubi mnie, przywi±za³a siê do mie. A gdzie tam! Ta ko¶æ nawet nie jest moja! Nale¿y do mojego mê¿czyzny, i w jego rêkach nie dzia³a ju¿ tak dobrze. To tyle, je¶li chodzi o przywi±zywanie siê ko¶ci do ludzi.

Carnloch
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt mar 04, 2003 10:12 am

Ech, mia³em kiedy¶ ukochan± fioletow± k10, moja pierwsza kostka, niezawodna w Kryszta³ach Czasu, Warhammerze, Cyberpunku, ?wiecie Mroku, zaginê³a, niestety. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img]

Ristofan
Stały bywalec
Stały bywalec

wt mar 04, 2003 2:37 pm

Moja szczesliwa kostka to prezent. Rozowa (tak, kostka od pewnej grrrl) k10. <br />Ja kostki nosze do szkoly (zawsze sa w plecaku), wiec w pewnym sensie czasami nosze je przy sobie :wink:

silvara
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt mar 04, 2003 2:54 pm

Zawsze mam ko¶ci przy sobie. <br />Je¿eli chodzi o wypowied¼ Ristofana... <br />Przy wró¿eniu z run nie trzeba siê modliæ do drzew! <br />Mo¿esz mi powiedzieæ sk±d masz takie informacje???

Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt mar 04, 2003 3:11 pm

HA! Hobibit. Masz nie¶wierze informacje! Zlokalizowa³am t± jedyn± szczê¶liw± pomarañczow± kostkê. Teraz le¿y oddzielnie ma moim biurku, odpoczywa. :mrgreen:

Gilthoniel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Rozmawiaj±cy z ko¶æmi!!!

pt mar 21, 2003 4:28 pm

Czy zdarza siê wam, ¿e przed rzutem ko¶ci± mówicie do niej, g³aszczecie j± itp. Mi do¶æ czêsto, a szczególnie jak cienkie mia³em poprzednie rzuty. <br /> <br />Walczy³em paladynem z kilkoma fanatykami. Rzuty mia³em takie, ¿e zapomnij (trafia³em co 5 raz). Ich by³o piêciu, a ja tylko z giermkiem. Je¶li ju¿ kogo¶ trafi³em to na ko¶ci k8 wypada³o 2 (7 razy pod rz±d). Zdenerwowany zmieni³em ko¶ci na kumpla i zacz±³em do nich mowiæ, jakie to one s± wspania³e. No i pomog³o. <br />Pierwszy rzut na trafienie: 20!!! <br />Ja: No dalej kostko prosze o 12, tak tylko, aby go trafiæ. <br />Ko¶æ: 12. <br />Ja: A teraz chcia³bym 6 (k8.), nie chcê go zmasakrowaæ. <br />No i wypad³o - 6. <br /> <br />P.S. Takich przyk³adów móg³bym wymieniæ wiêcej i to nie tylko z RPG, ale i ze zwyk³ej gry w ko¶ci. <br /> <br />P.S.2. Nie namaszczajcie ko¶ci!! To je z³o¶ci.

Muad'Dib
Stały bywalec
Stały bywalec

pt mar 21, 2003 4:49 pm

Hmm... fakt. Na wakacjach gra³em z go¶ciem, który mia³ takie g³upie szczê¶cie, ¿e ile razy mówi³ "to ja wbijam w niego miecz i wyszarpujê do góry" tyle razy na jego k20 wypada³a... 20. On wiedzia³ ¿e ko¶ci nie nale¿y z³o¶ciæ, wiêc u¿ywa³ tego chwytu rzadko. Ale ile razy powiedzia³ - tyle razy krytyk. <br />Chlip... moje kostki za mn± szczególnie nie przepadaj±. Poza czarn± k12 idealn± do walki toporem i rzutów na HP dla barbarzyñcy.

Bulkers
Stały bywalec
Stały bywalec

pt mar 21, 2003 4:53 pm

W temacie jest b³±d gramatyczny!!! Jakie "ko¶ciami"? <!--coloro:blue--><span style="color:blue"><!--/coloro-->[Ju¿ poprawi³em za autora :wink: . - Darklord]<!--colorc--></span><!--/colorc--> <br /> <br />A co do tematu jest to jeden z tej serii zabobonów, które powoduj±, ¿e graczom gra siê lepiej. Osobo¶cie nic takiego nie robie, ale nie przeszkadza mi to (szczególnie je¿eli wp³ywa takie "rozmawianie" na barwno¶æ opisu walki).

Baob Szary
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt mar 21, 2003 5:19 pm

Jako¿e w ko¶ci jeszcze siê niezaopatrzy³em (choæ zrobiê to nied³ugo), to u¿ywam tych mojego kolegi. Ale jak zauwa¿y³em, gdy zacznê do nich mówiæ to rzuty wychodz± mi mniej wiêcej od 13-18 (bardzo ¿adko 19 i 20), a gdy nie mówiê to wypada od 3-5 [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] <br /> <br />P.S. <br />I pomimo, ¿e to jest zabobon to ja go u¿ywam i bêdê u¿ywa³ go nadal (przecie¿ koci s³u¿± po to by nimi rzucaæ i do nich mówiæ :wink: ).

Azuth
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt mar 21, 2003 5:49 pm

Tak jak wspomniano jest to zabobon, ale jaki przyjemny i urozmaicaj±cy sesje, o ile nie zdarza siê to zbyt czêsto.Ja (MG) czasami rzucam za graczy gdy maj± pecha i zazwyczaj wypada 17-20 na k20.Niestety rzucam te¿ za przeciwników i wtedy nie jest tak mi³o.

Peter White
Użytkownik
Użytkownik

pt mar 21, 2003 5:51 pm

Co prawda nie przemawiem za czêsto do moich ko¶æi, ale kiedy siê tak dzieje to dla mnie niechybny znak, ¿eby nie kupowac ju¿ wiêcej tego ¶wiñstwa od kolesia z baru naprzeciwko :) Pozatym tylko czasami odpowiadaja, a i tak s± jakie¶ ma³omówne. Niemniej posiadaja pewn± zabawno - irytuj±c± cechê, zawsze gdy chce aby wypad³a na nich ma³a liczba wypada du¿a i odwrotnie. W dodatku nie da siê ich nijak oszukaæ, ca³kiem tak jakby wiedzia³y co my¶lê - ma³e bestie :evil: :mrgreen:

Quewen Veladorn
Stały bywalec
Stały bywalec

pt mar 21, 2003 5:55 pm

Ja nie musze gadaæ do ko¶ci, bo i tak przynosz± mi szczê¶cie. Mam jeden ulubiony zestaw, na którym zawsze mam wysokie rzuty :wink:

.:..::Ezrael Abn`Nerqul::
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt mar 21, 2003 6:32 pm

A ja zwyk³em podczas calusieñkiej sesji trzymaæ i g³askaæ moj± kochan± 20dziestkê. Resztê ko¶ci k³adê na sakiewce, obracaj±c wszystkie na 1. Zwylke s± pos³uszne, g³ównie k6 przy rzutach na obra¿enia, s± zaiste magiczne :evil: