Zrodzony z fantastyki

 
xsion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: czw mar 06, 2003 6:50 pm

Rpg

wt mar 11, 2003 7:59 pm

Radzê wam spróbowaæ w¶ród metali i ludzi s³uchaj±cych ciê¿szych odmian muzyki. W¶ród nich jest wiele osób interesuj±cych siê fantastyk± i j± lubi±c±. Na pewno nie bêd± mieli nic przeciwko nowym do¶wiadczeniom
 
Demus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: sob mar 01, 2003 4:20 pm

śr mar 12, 2003 9:54 am

Raz grali¶my ze 100% metaleomaniakiem (przyjecha³ motorem no i 1/4 czasu po¶wiêconego na sesjê posz³a na gadaninê o motorku ;P ). Przyznam ¿e nie zaliczê tej sesji do udanych ... <br />W sumie do kwestii z tematu dochodzi jeszcze to czy osoba wogóle nadaje siê na udzia³ w sesji ... je¶li bêdzie przez po³owê sesji gderaæ o tym ¿e muza siê nie podoba (jest za spojojna: "... wiecie ja przywioz³em zaje***sty hardmetal na sesje" ... "ejj ... daj kur**a g³o¶niej" ... "teraz bêdzie zaje***sty fragment , s³uchajcie") i ¿e on "raz" gra³ z kumplem i wyglada³o to inaczej (gra³ wcze¶niej w Cyberpunka ;P ) ... <br />Wiêc jak mam byæ szczery wybór kogo¶ na sesjê z tej grupy ludzi te¿ nie jest ³atwy ... chocia¿ na pewno ³atwiej ich zachêciæ ... i z czyst± przyjemno¶ci± wezm± udzia³. <br /> <br />Pozdrawiam <br />(mam nadziejê ¿e nikogo nie urazi³em t± wypowiedzi± ... sam te¿ metalu s³ucham ... a mam nadziejê ¿e przytoczony tutaj przezemnie tekst o sesyjce jest wyj±tkiem który pojawi³ siê tylko u nas ... 8) )
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6449
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

śr mar 12, 2003 10:14 am

Je¿eli chodzi o szukanie ludzi do grania, to dobrym miejscem (poza, naturalnie, forum) s± sklepy z erpegami - mo¿na tam wywiesiæ informacjê, ¿e poszukuje siê ilu¶tam graczy do takiego-to-a-takiego systemu. Poza tym w niektórych takich sklepach s± wydzielone miejsca do grania (z regu³y okupowane przez karciarzy), wiêc sesjê "testow±" mo¿na przeprowadziæ na neutralnym gruncie, zanim sprowadzi siê nieznajomego cz³owieka do domu. <br /> <br /> Pozdrawiam, <br /> Adam
 
xsion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: czw mar 06, 2003 6:50 pm

Metal

sob mar 15, 2003 8:18 pm

Oczywi¶cie zdarzaj± siê i tacy metale ale to chba rzadko¶æ. Widaæ ¿e go¶æ raczej nie my¶la³ o grze. A napisa³em o metalach bo w¶ród nich ³atwiej jest znale¿æ maniaków ¶wiata wyobra¼ni ni¿ nap w¶ród hip hopów. Nieuwa¿acie? :razz:
 
Earendil Nailoufin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw lut 27, 2003 8:37 pm

Re: Metal

wt mar 18, 2003 3:47 pm

<!--QuoteBegin-xsion+-->
xsion pisze:
<!--QuoteEBegin-->A napisa³em o metalach bo w¶ród nich ³atwiej jest  znale¿æ maniaków ¶wiata wyobra¼ni ni¿ nap w¶ród hip hopów. Nieuwa¿acie?  :P
<br />Prawdê powiedziawszy to nie jest to dla mnie takie pewne (sam jestem, powiedzmy ze „wieloklasowcem” :wink: )
 
Bulkers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: sob wrz 21, 2002 12:13 pm

Re: Metal

wt mar 18, 2003 4:50 pm

<!--QuoteBegin-xsion+-->
xsion pisze:
<!--QuoteEBegin-->Oczywi¶cie zdarzaj± siê i tacy metale ale to chba rzadko¶æ. Widaæ ¿e go¶æ raczej nie my¶la³ o grze. A napisa³em o metalach bo w¶ród nich ³atwiej jest  znale¿æ maniaków ¶wiata wyobra¼ni ni¿ nap w¶ród hip hopów. Nieuwa¿acie?  :P
<br />No nie no, z tym to ju¿ przesadzi³e¶. W¶ród grupy moich graczy wiêcej osób s³ucha hip-hopu ni¿ metalu, ale za prawdê powiadam Ci, to nie ma ¿adnego znaczenia. To nie jest tak, ¿e cz³owiek, który ma wyobra¼nie albo predyspozyjce do grania musi s³uchaæ czego¶ tam. Ludzie s± ró¿ni, ka¿dy ma swój gust, a i metal metalowi nie równy i hip-hopowiec hip-hopowcowi nie równy. Tyle na ten temat.
 
Franek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pt lis 08, 2002 3:22 pm

śr mar 19, 2003 7:12 pm

Sprawa zakoñczona!!! Próbne chodzenie z DnD spodoba³o mu siê i w dodatku zna wszystkie zasady dotycz±ce graczy 8O. Ale nie oznacza to chyba koñca tematu prawda?
 
Master of Mint
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: sob cze 04, 2005 10:01 pm

sob gru 11, 2004 3:33 pm

Ja osobiście należę do tej najlepszej drużyny.
Za 1 razem trochę chciało mi się śmiać, ba płakałem ze śmiechu widząc jak 18 latek udaje krasnala... mało mnie nie wywalili. Ale jak takpopatrzyłem, jacy oni byli poważni, przemogłem się i się uzależniłem w 90 %.
 
Rish
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 30, 2004 12:00 pm

śr gru 15, 2004 3:46 pm

Je¿eli chodzi o klimaty fantasy i o gracza, który jest zielony (nie wie, kto to Conan, nie wie, kto to Gandalf, nie wie, kto to Geralt...jednym s³owem - nie wie nic) warto wprowadziæ go w takie klimaty, za pomoc± zwyk³ych opowie¶ci o przebiegu takich sesji (Dzielny rycerz (¦redniowiecze - Historia) i magia (na pewno czyta³ za m³odu Harrego Pottera, a nawet, je¶li nie, to pos³ysza³ o takowej w bajkach...)).
Wrêcz obowi±zkowym punktem "edukacji" rekrutów RPG jest zapoznanie go ze znanymi filmami typu "W³adca Pier¶cieni" (je¿eli lubi czytaæ ksi±¿ki tym lepiej). Potem za¶ mo¿esz u¶wiadomiæ mu, ¿e takie klimaty bêdzie posiadaæ tak¿e sesja tyle, ¿e...emocje s± tam o wiele wiêksze!
Dobrze by³oby mu te¿ zaprezentowaæ (oczywi¶cie, je¿eli interesuje siê komputerem) jakiego¶ cRPG'a...(Najlepiej z do¶æ ³adn± grafik±, poniewa¿ na tym etapie nasz uczeñ mo¿e nie rozumieæ, ¿e najwa¿niejszy jest klimat i historia) (Taka gra mo¿e te¿ byæ dobrym wprowadzenie do jakiego¶ ¶wiata np. FR)
Nastêpnie wa¿ne jest odej¶cie od teorii do praktyki, czyli pokazanie mu "jak w to siê gra i z czym to siê je". W pocz±tkowych opowie¶ciach za³apie trochê mechaniki, (rozwój postaci, ró¿ne umiejêtno¶ci, kostki i testy) (oczywi¶cie za³apie tej mechaniki tylko wtedy, kiedy mu o niej opowiesz, lub, gdy pozna trochê zasad z "gier na komputer" :wink: ) co pozwoli mu zrozumieæ to, co siê dzieje na sesji (w±tpliwo¶ci nale¿y wyja¶niæ). Prawdopodobnie "napalony" pocz±tkuj±cy gracz rzuci siê prosz±c o rozpoczêcie gry, wtedy za¶ nadejdzie pora na dok³adne wyja¶nienie mu zasad podczas tworzenia jego karty postaci.
Nastêpnie próbna sesyjka, nastawiona tylko i wy³±cznie na niego i mamy ju¿ niedo¶wiadczonego, ale jednak: rasowego RPG'owca! Teraz tylko po¿yczyæ mu ksi±¿ki do poczytania (niech zg³êbia samodzielnie sw± wiedzê) i pozostaje mu czyste æwiczenie. Ostatnim punktem w nauce naszego podopiecznego bêdzie polecenie mu tego Forum! :wink:

I koniec. :D

Ho! Ho! Hoooo!
:x-mas: Pozdrawiam - Rish :x-mas:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości