Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

Kolorowe smoki w pudełeczku noszę... (krzyżowanie smoków)

wt kwie 15, 2003 9:31 pm

Czy istnieją oficjalne zasady dotyczące krzyżówek smoków różnych kolorów. Np. Czerwony smok z niebieską smoczycą? <br /> <br />Jeżeli są takie zasady i umożliwiają takie krzyżówki to czy ktoś mógłby mi przybliżyć co się narodzi? (Ogólne założenia) <br /> <br />Jeżeli nie spotkaliście się z czymś takim to zapraszam do dyskusji.
 
Sliwhas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 2:14 pm

wt kwie 15, 2003 9:36 pm

No... ja o ile wiem chyba z czym¶ takim siê nie spodka³em. Nie wiem czy mo¿na takie co¶ krzy¿owaæ, ale podejrzewam, ¿e jak skrzy¿ujesz czerwonego smoka z niebiesk± smoczyc± to... wed³ug moich obliczeñ powinno ci wyj¶æ fioletowe smocze dziecko :mrgreen: . Chyba, ¿e co¶ poknoci³em. Musisz chyba sam spróbowaæ je skrzy¿owaæ...
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt kwie 15, 2003 9:46 pm

Druga edycja to poruszy³a w akcesorium do Forgotten Realms pod tytu³em Draconomicon. Sprawa przedstawia siê tak: <br />1. Tylko chromatyczne smoki mog± siê mieszaæ (równie¿ z metalicznymi). <br />2. Kolor: mieszaj± siê barwy (wedle prawide³ mieszania barw). <br />3. Wielko¶æ: w granicach pomiêdzy wiêkszym a mniejszym rodzicem. <br />4. Klasa pancerza: losowo wybranego rodzica. <br />5. Ko¶ci wytrzyma³o¶ci: ¶rednia warto¶æ rodziców. <br />6. Oddech: 01-40 - rodzica A, 41-80 - rodzica B, 91-00 - kombinowany <br />7. Zdolno¶ci: czary wrodzone od jednego rodzica, a klasê czaruj±c± od drugiego. <br />8. S± bezp³odne. <br />9. Nie przepadaj± za towarzystwem.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

wt kwie 15, 2003 9:47 pm

Oficjalnych zasad nie ma (ale podobno ma być coś w Draconomiconie). <br />Ale dla mnie taka krzyżówka jest niemożliwa, Smoki zbyt bardzo różnią się pomiędzy sobą (Charakterem, upodobaniami, terenem na ktorym żyją).
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

wt kwie 15, 2003 11:21 pm

Yyy...więc już wiem, skąd się biorą szare smoki :razz: <br />Nie do końca rozumiem 'Tylko chromatyczne smoki mogą się mieszać (również z metalicznymi)' Czy znaczy to, że 'krzyżowanie' jest w jakiś sposób...jednostronne? Albo to kwestia sformułowania :)
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt kwie 15, 2003 11:24 pm

<!--QuoteBegin-arcmage+-->
arcmage pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]'Tylko chromatyczne smoki mog± siê mieszaæ (równie¿ z metalicznymi)' Czy znaczy to, ¿e 'krzy¿owanie' jest w jaki¶ sposób...jednostronne? Albo to kwestia sformu³owania :)
<br />Samiec chromatyczny mo¿e zap³odniæ samicê metaliczn± i chromatyczn±. Samiec metaliczny tylko swojego koloru metaliczn±. <br />Mam nadziejê, ¿e to rozwia³o w±tpliwo¶ci...
 
Marsavius
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: pt lis 05, 2004 10:18 pm

wt kwie 15, 2003 11:29 pm

Nie zrozumiałem tego samego co arcmage... <br />A, ze zwlekałem z odpisaniem uzyskałem odpowiedź :) <br /> <br />Ogólnie smokiem "krzyżówką" jest smok-strażnik (trójgłowy chromatyczny) pilnujący przejścia z pierwszej płaszczyzny 9 piekieł do drugiej... <br /> <br />Nie jestem w stanie sklecić template'a w biegu... jak wpadnę na pomysł to tu podrzucę - ale ogólnie kierowałbym się zdrowym rozsądkiem/zbalansowaniem smoka. <br /> <br />I o jaką krzyżówkę chodzi ? Kolorystyczną czy, że na przykład smok ma dwie głowy ? <br /> <br />Jak 2 głowy to zwiększamy CR o 1 lub 2 a resztę zostawiamy silniejszego smoka (z tych dwóch bazowy=silnijszy). <br /> <br />Pozdrawiam
 
Ch4os
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: pn mar 24, 2003 5:12 pm

wt kwie 15, 2003 11:43 pm

A mog± powstaæ smoki powiedzmy dwukolorowe czy tylko jednolite kolory???
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

wt kwie 15, 2003 11:51 pm

W paski? Ciapki? Kropki? No bez przesady... <br />?artuję :) Racja. W naturze w wypadku krzyżówek dziedziczone po różniących się rodzicach umaszczenie rozkłada się różnorako, nie zawsze jednolicie... Ale w końcu smok to bestia nienaturalna, a już na pewno nie zwierzę...
 
Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pt sty 17, 2003 9:54 pm

śr kwie 16, 2003 12:13 am

Kwestii kolorów: Czy wed³ug zasad D&D istnieje co¶ takiego, jak smok szary?
 
Ch4os
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: pn mar 24, 2003 5:12 pm

śr kwie 16, 2003 12:30 am

dojscie do bia³ego i czarnego koloru niejest takie trudne a po kopulacji tych dwuch powstanie szary lub ...........³aciaty :)
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

śr kwie 16, 2003 12:52 am

Wybaczcie, ale oczyma wyobraźni widzę smoka - krasulę :mrgreen::D:D:D <br />Ale tak na wyczucie sądzę, że kolory równomiernie się mieszają. Co jak co, ale ze smoków lepiej nie stroić sobie żartów :razz: <br />Pytanie: czy klasa czarującego/czary wrodzone ustalane są dowolnie, czy np. klasa od matki, czary wrodzone od ojca? <br />Taka krzyżówka to naprawdę ciekawa sprawa, nigdy się nad tym nie zastanawiałam a uznałam pomysł za ciekawy, chodzi mi po głowie pewien epizod i dlatego tak zawracam głowę :razz:
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6434
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

śr kwie 16, 2003 8:31 am

<!--QuoteBegin-Ch4os+-->
Ch4os pisze:
<!--QuoteEBegin-->A mog± powstaæ smoki powiedzmy dwukolorowe czy tylko jednolite kolory???
<br /> Zasady dotycz±ce krzy¿owania smoków ró¿nych ras / gatunków / kolorów znale¼æ mo¿na w podrêczniku Slayers Guide to Dragons wydawnictwa Mongoose Publishing, napisanym przez samego Gary'ego Gygaxa. <br /> <br /> Pozdrawiam, <br /> Adam
 
Sliwhas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 2:14 pm

śr kwie 16, 2003 1:01 pm

Kiedy pomiesza³em wypowiedzi wszystkich, co napisali w tym temacie, wysz³o mi, ¿e je¿eli zmieszam czerwonego smoka z niebieskim, to wyjdzie czerwony smoczek w niebieskie paski, lub ciapki (albo na odwrót) :mrgreen: ...
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

śr kwie 16, 2003 3:07 pm

Smok zebra... co w tym złego? Smoki w plamy, jak krowy mogą wyglądać naprawdę wspaniale. Nie widzę w tym nic dziwnego. Zwróćcie uwagę na ilustrację czarnego smoka w MM. Jego kolorystyka to co prawda gra ceini ale wygląda interesująco. A teraz pytanie numer dwa: <br /> <br />Jak wiadomo każdy smok ma swój charakterystyczny wygląd (np. kolec na pysku vide niebieski). Co się dzieje z takimi cechami? Są one losowe i pozostają kwestią MG czy istnieją też zasady na to?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

śr kwie 16, 2003 3:25 pm

<!--QuoteBegin-prEDOator+-->
prEDOator pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Jak wiadomo ka¿dy smok ma swój charakterystyczny wygl±d (np. kolec na pysku vide niebieski). Co siê dzieje z takimi cechami? S± one losowe i pozostaj± kwesti± MG czy istniej± te¿ zasady na to?
<br />Losowe, tak jak spora czê¶æ pozosta³ych "cech".
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

śr kwie 16, 2003 4:36 pm

Mam pytanie a co w takim razie z charakterem? Jak się zmiesza np złoty (dobry)n z czerwonym (zły) to czy smok bedzie neutralny? <br />I czy wie ktoś jakie możliwości potencjalnech krzyżówek mają smoki pryzmatyczne, mocy, i klejnotowe?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

śr kwie 16, 2003 5:43 pm

<!--QuoteBegin-Rend+-->
Rend pisze:
<!--QuoteEBegin-->Mam pytanie a co w takim razie z charakterem? Jak siê zmiesza np z³oty (dobry)n z czerwonym (z³y) to czy smok bedzie neutralny?[...]
<br />Bêdzie mia³ charakter rodzica, które zajê³o siê jego wychowaniem.
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

śr kwie 16, 2003 5:58 pm

a smoki niechromatyczne i niemetaliczne czyli np. klejnotowe ze smokiem cienia????? mogą się tak krzyzować???
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

śr kwie 16, 2003 6:02 pm

<!--QuoteBegin-Pomniejszy ¶ciekowy Golem+-->
Pomniejszy ¶ciekowy Golem pisze:
<!--QuoteEBegin-->a smoki niechromatyczne i niemetaliczne czyli np. klejnotowe ze smokiem cienia????? mog± siê tak krzyzowaæ???
<br />Drugoedycyjny Draconomicon nie obejmuje tych ras w rozwa¿aniach.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

śr kwie 30, 2003 11:31 am

Ok, a co ze smokami klejnotowimi? one przeciez tez wystepuja w 3e
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

śr kwie 30, 2003 11:39 am

Odpowiedź masz nad swoją notką. Jak to z nimi jest to niewiadomo, ani za ani przeciw. Draconomicon 3e jeszcze nie wyszedł i chyba trzeba będzie poczekać na niego aby to wyjaśnić (albo i dłużej).
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn maja 19, 2003 1:59 pm

Dzi¶ skoñczy³em czytaæ Savage Species i znalaz³em tam mechaniczne rozwi±zanie mieszania siê smoków: <br /> <br />Do smoka bazowego (zapewne matki) dodaje siê szablon pó³smoka (zapewne ojca) i tam otrzymujemy potomstwo smoków dwóch ró¿nych rodzajów.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

śr maja 21, 2003 3:19 pm

W takim razie taki smok-bękart będzie o wiele potężniejszy od rodziców (lepsze statsy, więcej umiejętności...)
 
Lung
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: śr maja 07, 2003 9:11 am

śr maja 21, 2003 6:15 pm

to ca³e szczê¶cie ze te mieszanki sie niemog± dalej mieszaæ bo mog³o by wyj¶æ z tego co¶ w rodzaju hydry ze skrzyde³kami o barwie têczy i o parametrach dzieki którym by³ by równym przeciwnikiem dla "Tarasu" :wink: <br /> <br />a teraz pytanie odemnie. czy jest mo¿e uzasadnione dlaczego metaliczne niemog± sie mieszaæ ze sob±? A je¿elitego nigdzie niema napisanego to mo¿e wy macie jakie¶ rozs±dne wyt³umaczenie. <br /> <br />pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

śr maja 21, 2003 6:25 pm

Nie mam pojęcia, ale czy ktoś wie co się stało ze smokiem rtęciowym (kiedyś już chyba o to pytałem)?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

śr maja 21, 2003 6:36 pm

<!--QuoteBegin-Lung+-->
Lung pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]czy jest mo¿e uzasadnione dlaczego metaliczne niemog± sie mieszaæ ze sob±?[...]
<br />Staroedycyjny Draconomicon t³umaczy³ to, tym, ¿e z ich zwi±zku wychodz± "dziwaczne" istoty (obdarzone wadami genetycznymi) i mieszanie siê pomiêdzy nimi jest bardzo niewskazane. <br /> <br />Dodam jeszcze, ¿e smocze mieszañce s± bezp³odne. <br /> <br /><!--QuoteBegin-Suldarr'essalar+-->
Suldarr'essalar pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]co siê sta³o ze smokiem rtêciowym[...]?
<br />Je¶li mnie pamiêæ nie myli, to poprostu oficjalnie go jeszcze nie rozpisane. Mo¿liwe, ¿e pojawi siê przy jakiej¶ okazji (mo¿e w nowym Draconomiconie).
 
Lung
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: śr maja 07, 2003 9:11 am

czw maja 22, 2003 2:51 pm

To ¿e z mieszanki metalicznych smoków mo¿e wyj¶æ co¶ z " wadami" genetycznymi to jest to dobra rzecz do uzycia w przygodzie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
ziomek127
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 13, 2003 12:00 am

sob maja 31, 2003 9:53 am

Z pewno¶ci± jest du¿o mieszanin smoków np. czerwony i czarny móg³by daæ zupelnie nie oczekiwany kolor smoka. :idea:
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob maja 31, 2003 11:09 am

<!--QuoteBegin-ziomek127+-->
ziomek127 pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]czerwony i czarny móg³by daæ zupelnie nie oczekiwany kolor smoka. :idea:
<br />Poprzednia edycja wyra¼nie to sprecyzowa³a i s±dzê, ¿e zasada ta nadal obowi±zuje: <br /> <br /><!--QuoteBegin-Darklord (w trzeciej notce tego tematu)+-->
Darklord (w trzeciej notce tego tematu) pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]2. Kolor: mieszaj± siê barwy (wedle prawide³ mieszania barw).[...]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości