Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

pn kwie 28, 2003 11:21 pm

No cóż, obecnie prowadzę tylko DnD, ale wczesniej zdazyło mi się prowadzic CyberPunka, i Oko Yarhedesa, a jesli chodzi o systemy, w których uczestniczę jako gracz to są : DnD, Warhammer, CyberPunk,Krasnoludzkie Legędy ( SyS autorski ), X* , Y* i *Z. Oraz SG13 wiekszosc zapewne wie co to oznacza, tak jestesmy druzyną SG13 w poszukiwaniu nowych swiatow i walczeniu z Goauld etc ( Gwiezdne Wrota )... <br /> <br />Szeroka Gama rpg jest dostępna w ?KF ( Sląski Klub Fantastyki Tam nie można się nudzic ). Wypisalem te ciekawsze... <br /> <br />Zainteresowanych zapraszam na PW... <br /> <br />*X System autorski kolegi w konwecji fantasy, jest o tyle ciekawy ze kazdy gracz/postac zaczyna gre po swojej smierci, lecz zaznaczam nie jest nieumarlym, poprostu z pewnych wzgledów ozyła x lat po swojej smierci... <br />*Y - j.w. w konęcji lat 2010, nie jest to cyberpunk ale ma juz pewne zaciaki na future, postacie wcielaja sie w oddzialy wojskowe, policje SWAT i inne oddzialy zaleznie od kampani... <br />*Z - j.w. w konwęcji mocno FUTURE, gracze są ogólnie kosmicznymi kupcami/piratami posiadaja wlasny okret do w/w celów etc. bardzo ciekawy zresztak tak jak w/w.
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

pn kwie 28, 2003 11:36 pm

<!--QuoteBegin-Bulkers+-->
Bulkers pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Loethlin@-'-+---->
Loethlin@-'- pisze:
<!--QuoteEBegin-->P.S. Ankieta skierowana jest do osób, które grają w D&D lub d20.
 
Zbrozło
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 530
Rejestracja: pn lis 11, 2002 1:52 pm

wt kwie 29, 2003 9:28 am

Tak jak u wszystkich D&D jest na pierwszym miejscu, ale pozatym prowadze CP 2020 oraz Mechwariora. <br />Z tego co zauwazy³em to wiekszosc dedekowców ma stycznosc z systemami przysz³osciowymi :)
 
wonder
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pt kwie 25, 2003 7:03 pm

wt kwie 29, 2003 4:50 pm

<!--QuoteBegin-Zbroz³o+-->
Zbroz³o pisze:
<!--QuoteEBegin-->Tak jak u wszystkich D&D jest na pierwszym miejscu <br />
<br />Ooooch, wierz mi, nie u wszystkich. Uogolnienie jest najwiekszym wrogiem czlowieka :P Ja np. od D&D wole c-punka i L5K. A swojego czasu zdarzylo mi sie tez grac we Wladce Pierscieni (pierwszy system), MERP, Warhammera, Zew Cthulhu, Dzikie Pola, Aphalon, Deadlands i pare innych (w tym systemy autorskie).
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

wt kwie 29, 2003 11:07 pm

Obecnie raczej tylko D&D - g³ównie z braku czasu, heh. Trzeba mieæ priorytety :) Kiedy¶ grywa³em sporo w ED, WFRP i parê innych systemów. Teraz zosta³y na placu boju jedynie Lochy & Smoki, chocia¿ nadal przymierzam siê do "mistrzowania" w Fallouta.
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

wt kwie 29, 2003 11:15 pm

D&D. Prowadzę. Raz na tydzień, czasem dwa. Okazyjnie grywam w WFRP i Vampire: DA. W inne systemu już daaaaawno nie grałem.
 
Ch4os
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: pn mar 24, 2003 5:12 pm

wt kwie 29, 2003 11:23 pm

Ja zaczyna³em od Warhamera , pó¿niej by³ system autorski oparty na d6 a ostanio gram wy³±cznie w D&D . Ale od pocz±tku do koñca fantasy .
 
-TEApot-
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 30, 2003 1:02 am

śr kwie 30, 2003 1:48 am

Osobi¶cie grywam conieco w D&D 3 <br />jednak nie wyobra¿am sobie jak mo¿na zrobiæ tak± "krzywdê" innym systemom i zmieniaæ ich specyficzn± i doskonale poniek±d dobran± mechanikê na D20... to niedorzeczne... UNIFORMIZACJA! Do D&d pasuje 20-stka... co do reszty... wole nie komentowaæ (biblioteka¿ w ZEW CTHULHU na 20 pozycji...) <br />a je¶³i chodzi o systemy.. to CP 2020 , L5k, przymierzam sie do Drogi ku Chwale- ale jak narazie brak czasu...
 
Elrebril
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: czw sty 23, 2003 1:11 pm

śr kwie 30, 2003 9:34 am

U mnie zaczê³o siê od Warhemera jakie¶ 3 lata temu, a pó¼niej by³a d³uga przerwa spowodowana brakiem MG. Ale teraz znów o¿y³em :mrgreen: i grywam jak czas i ludzie pozwalaj± w D&D 3 oraz zamierzam skubn±æ dodatkowo Wampirka czy nawet zacz±æ prowadziæ.... <br /> <br />Pozdrawiam!
 
Gaszakus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: sob sie 24, 2002 12:42 pm

śr kwie 30, 2003 9:46 am

kiedys gralem w krysztaly czasu i wojmlotka, a teraz gram i prowadze DnD 3E.
 
Nostaven
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: wt lip 26, 2005 7:49 pm

śr kwie 30, 2003 11:16 am

Grywam w kilka innych systemów, nie mających nic wspólnego z DnD (m.in. Earthdawn, mój początkujący system autorski, Wiedźmin, zabieramy się też do Gasnących Słońc z Sevinem :) ). Uważam, że nie ma sensu zamykanie się jedynie na jeden system, czy świat, bo potem może się okazać, że znaleźlibyśmy dla siebie coś lepszego, a tu sterczymy uparcie przy jednej możliwości...
 
Lord Winter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 628
Rejestracja: śr maja 22, 2002 12:13 pm

śr kwie 30, 2003 3:09 pm

Hejka... <br /> <br />Ja moje skromną karierę zaczołem jakiś czas temu od stareńkich Kryształków Czasu :wink: , przechodząc chwilowo przez CP2020, Warmłotka, Vampirka i ADnD... Potem spory kawał czasu stagnacji, po czym wystartowanie z prowadzeniem Wiedźmina i graniem w DnD 3ed u MacDantego, aż staneło na tym że prowadzę 5 dróżyn w Forgotenie 3ed... I liczę dni kiedy wkońcu znów zagram w cokolwiek (najlepiej DnD, ale innymi systemami nie pogardzę)... <br /> <br />Pozdra... <br /> <br />PS. Bulkers mógłbyś tej wazeliny tak oficjalnie nie rozlewać :!: Jeszcze inni wezmą z ciebie przykład :wink: - i pomyśl co to wtedy będzie :!: I winieneś skończyć z tym czepianiem się wszystkiego - bo sam zaczynasz trącić rasizmem... [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]
 
takisobieMG
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1169
Rejestracja: sob sie 17, 2002 8:01 pm

czw maja 01, 2003 7:59 am

U mnie sie to zaczelo (jak juz pare razy mowilem) od artykulu w Ganmblerze i wlasnego systemu. <br /> <br />Grywalem w rozne tytuly, tak autorskie jak i oficjalne, ze wymienie tylko najwazniejsze: Warhamera, Wampira i S.A.M (ten ostatni to moj autorski, od pieciu lat, mimo intensywnych prac niezmiennie w wersji alfa...) <br /> <br />Ostatnio gram glownie w D&D, L5R (GENIALNY system, duzo moim zdaniem lepszy od D&D). Po maturach byc moze zalapie sie na Shadowruna (cos jak Cyberpunk, tyle ze z magia, genialnie zakrecony swiat). <br /> <br />Jak widac only fantasy. <br /> <br />A jesli chodzi o mechanike, to malo prawdopodobne mi sie wydaje, by D20 stalo sie jedyna sluszna. Za wielu osobom to jednak nie pasuje.
 
Nadiv__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: śr gru 11, 2002 6:13 pm

sob maja 03, 2003 9:41 am

Prowadzê Deadlands, Gasn±ce S³oñca, Neuroshimê, Hell on Earth, D&D (Forgotten Realms i Planescape), Star Wars d20 Revised, Hell on Earth i Zew Cthulhu. Jako, ¿e preferujê (co chyba widaæ po spisie :wink:) mistrzowanie, grywam raczej rzadko. No ale je¶li ju¿, zdarza mi siê zagraæ w Shadowruna, Warhammera i Earthdawna.
 
Tolek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 153
Rejestracja: pt lis 29, 2002 5:39 pm

pn maja 05, 2003 6:39 pm

Obecnie grami prowadzê D&D3ed (kolega prowadzi Greyhawk, a ja FR). Ponadto Earthdawn i Wied¼min(rzadko). Kiedy¶ gra³em we wszystko co ukaza³o siê po polsku oraz Palladium
 
Sarrivin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: czw paź 31, 2002 9:49 pm

pn maja 05, 2003 10:51 pm

Ja moj± przygodê z Rpg zacz±³em od Warhammera, bodaj¿e 7 lat temu. Pierwsze wra¿enie by³o niesamowite, od razu wiedzia³em, ¿e to co¶ dla mnie. Jednak na szczê¶cie prawie przez przypadek zakupi³em Ad&d kilka dni pó¼niej - no i siê zaczê³o. Prowadzi³em pocz±tkowo w FR, ¶wiecie autorskim (Arcanii), potem w Dark Sunie i Greyhawku (przy niewielkich materia³ach), a tak¿e w Dragonlance. <br />Obecnie jestem bardzo zadowolony z D&D 3e, do którego powróci³em po przerwie, choæ czekam na reedycjê. Preferujê GH, DL i ¶wiat autorski. <br />W miêdzyczasie gra³em tak¿e w Cyberpunka i system mojego kolegi, w ¶wiecie gry Syndicate i Syndicate Wars (czy kto¶ je jeszcze pamiêta?). Zosta³em tak¿e wprowadzony w Call of Chtulhu, ale nie w mechanice D20. <br />Ostatnio rozwa¿am (z powodu braku czasu) propozycjê gry w Wampira - przymierza³em siê do niego kilkakrotnie, tak wiêc znam ¶wiat, a mechanika podobno banalna :). Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 
Horned_Rat
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 935
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 11:26 am

pt maja 23, 2003 5:20 pm

Obecnie gram i prowadze w D&D 3 E ale grywam w Warhammer i Wampirka Maskarade (jak sie zachce kumplowi poprowadzic) No i Zew ale zadko bardzooo moge na palcach policzyc..
 
Tementhor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 11:49 am

wt maja 27, 2003 8:51 am

<!--QuoteBegin-Horned_Rat+-->
Horned_Rat pisze:
<!--QuoteEBegin-->Obecnie gram i prowadze w D&D 3 E ale grywam w  Warhammer i Wampirka Maskarade (jak sie zachce kumplowi poprowadzic) No i Zew ale zadko bardzooo moge na palcach policzyc..
<br />Mam ca³kiem podobnie. D&D to ja prowadzê, ale gram te¿ w Wampira Maskarade i Mroczne Wieki oraz WFRP w tych jestem graczem.
 
reinevan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 11:04 am

wt maja 27, 2003 1:13 pm

Prowadzê sesje w D&D ale zbieram siê do gry w Warhammera
 
vanamet
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 07, 2003 8:18 pm

wt maja 27, 2003 2:33 pm

Ja poza d&d grywam w warhammera i cyberpunka 2020
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

pt cze 13, 2003 6:51 pm

Ja oprócz D&D gram w Deadlands, Warhammer, Wiedżmin (lubię ten świat), L5k.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

ndz lip 27, 2003 3:26 am

Oprócz D&d (Planescape, FR i własne pomysły) prowadzę WoD (najczęściej Wampir: Maskarada, czasem Moczne Wieki i Wilkołak). Kiedyś jeszcze "In nomine magnae veritatis". <br /> <br />Ostatnio grywam w D&d(j.w), WoD(Wampir, Wilkołak, Mag), Warhammera, Zew i Neuroshimę. <br /> <br />Sporadycznie zdarza się kampania w coś innego, ale to wyjątki. Czasu brakuje coraz bardziej... (czyżby się kurczył?) <br /> <br />Ys.
 
JQM
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: sob sie 23, 2003 10:09 pm

ndz lip 27, 2003 11:18 am

Grałem/Prowadziłem przez tą prawie dekadę wiele systemów. Grałem w: Oko Yrrhedesa, Kryształki, Warhamera, Shadowruna, Wilkołaka, Odmieńca, Wampirka, Star Wars,Dzikie Pola, Earthdawna no i AD&D...Obecnie jest tego dużo mniej (niestety) z racji Efektu Kurczącego Się Czasu :wink: Teraz grywam w Cyberka, Maga oraz D&D. W najbliżej przyszłości rozpoczynam przygodę w 7th Sea :mrgreen: Prowadze tylko DeDeki oraz autorkę. Pozdrawiam
 
Vainamoinen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt cze 13, 2003 8:03 pm

ndz lip 27, 2003 9:32 pm

Wcze¶niej: <br />- AD&D w Planescape & FR <br />- Wampir: Maskarada / Mroczne Wieki <br />- MERP <br />- Mag: Wst±pienie <br />- Warhammer <br />- Wied¼min <br />- Deadlands <br /> <br />Obecnie: <br />- D&D3ed <br />- Wilko³ak Apokalipsa <br />- Cyberpunk 2020
 
Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 475
Rejestracja: pt cze 13, 2003 10:03 am

pn lip 28, 2003 9:16 am

Moje systemy to (jako gracz lub/i MG): <br />Kiedys: Oko Yrrhedesa (w wersji z MiMa 7), KC, RIFTS, Earthdawn, DnD 1ed, ADnD 2 ed, DP, CP2020, Shadowrun, GURPS, WFRP, ZnB (Zadyma na Bagnach - sys. autorski :wink: ), Zew, DL i Amber <br />Obecnie - DnD 3e (FR), Discworld d20 (kowersja wlasna - wiecej w niej GURPSa niz d20 ale jest ok) i GURPS Space we wlasnym settingu (baaardzo rzadko [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] ) <br /> <br />Pozdrawiam
 
Raw__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 205
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:25 pm

wt lip 29, 2003 10:53 am

U mnie sie wszystko zaczê³o od... MERPa :razz: A potem ju¿ posz³o. Jaki¶ czas przy warhamerku, earthdawn, Vampierek Maskaradowy, Wied¼mak... Teraz zabieram sie za L5K i Neuroshimê. <br /> <br />No i oczywi¶cie DnD :razz: Ale chyba osób graj±cych wy³±cznie w jeden system jest niezbyt wiele. Zreszt± jak widaæ ja do nich ta¿ke nie nale¿e. Ale ostatnio zosta³em uznany za didowca :razz:
 
Gorrader
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: pt lip 11, 2003 2:14 pm

śr lip 30, 2003 2:27 am

Trudno powiedzieæ, ¿e gram, ale na pewno gra³em / lizn±³em wszystkich systemów, które ukaza³y siê w jêzyku polskim (plus kilka innych w wersjach angielskich). G³ównie za spraw± brata i jednocze¶nie by³ego MG. Teraz gram w D&D i Cthulhu (klasyczne) oraz baaardzo nieregularnie w Deadlands, Earthdawna i CP. <br /> <br />PS. Nie bardzo wiem czym w waszej ankiecie ró¿ni± siê dwie ostatnie odpowiedzi. Z niepewno¶ci± wciskam 4, chyba dobrze... (?)
 
Valganis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 17, 2003 9:34 pm

śr lip 30, 2003 11:29 am

Ja zacz±³em od Warhamca , nastêpnie AD&D , Zew , Wiedzmin , D&D. <br /> <br />Pozdrawiam.
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

śr lip 30, 2003 4:38 pm

Prócz w D&Da gram w: Deadlands, gra³em w Wied¼mina, Dzikie Pola (te dwa niezbyt lubiê). Patrza³em na pare innych systemów, ale ogólnie to gram w co siê da.
 
AdrianWerner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pn sie 18, 2003 2:24 pm

czw lip 31, 2003 10:53 am

Ja rzadko prowadze systemy na ich wlasnej mechanice. Jedynie Changeling:the Dreaming jest wyjatkiem(chociaz swiat mocno zmodyfikowalem). Do wszystkich systemow fantasy stosuje mechanike Riddle of Steel(obecnie prowadze gracza w swiecie Stormbringera, a ze ten swiat to czesc multiversum to wkrotce zapewnie gracza jakas krotka kampanie w swiecie Conana...a potem moze IronKingdoms), ponadto prowadze jeszcze swiat oparty na CowboyBebopie, tym razem na mechanice FengShui. Z mechaniki DnD jako mistrz gry nie korzystam, jakos do mnie nie trafia, ale podreczniki wydawane do d20 sa czesto na tak wysokim poziomie, ze warte sa trudu konwertowania ich na inne zasady. Gram natomiast w Greyhawka, oczywiscie na 3ed, ale to tylko tymczasowe, bo moj GM czeka az wydadza Dragonlance Campaign setting.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości