Zrodzony z fantastyki

 
Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 475
Rejestracja: pt cze 13, 2003 10:03 am

Discworld d20

wt lip 01, 2003 2:14 pm

Witam! <br /> <br />Czy gracie w Discworlda? jak wam idzie? jakies pomysly na przygody? <br />Recenzje, materialy etc. <br /> <br />Zapraszam wszystkich do dyskusji <br /> <br />Pozdrawiam
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

wt lip 01, 2003 2:28 pm

To jest co¶ takiego jak Discworld D20?! Gdzie mo¿na nabyæ podrêcznik? <br />Do notki poni¿ej: Dziêki za odpowied¼ Halgir.
 
Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 475
Rejestracja: pt cze 13, 2003 10:03 am

wt lip 01, 2003 2:38 pm

Terai - nie wiem, ja swoja konwersje wzialem z Gurps Discworld <br />troche ciezko szlo jesli chodzi o specyficzne klasy ale z moja druzyna opieramy glownie na storytellingu a mechanika jest drugorzedna sprawa <br /> <br />aha strona z ktorej mozna czerpac inspiracje to http://www.byenighte.com/
 
Giotopoulos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pt lis 22, 2002 5:24 pm

wt lip 01, 2003 2:46 pm

Powiem szczerze, ¿e tak sobie podoba mi siê pomys³ na granie w Discworld, bo ksi±¿ki i sam ¶wiat jest niejako parodi± ¶wiata realnego. Moim zdaniem nadaje siê tylko do przygód na luzie, bo trudno walczyæ ceg³ówk± w skarpetce :) . <br /> <br />smutny i z³y giotopoulos
 
Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pt sty 17, 2003 9:54 pm

wt lip 01, 2003 2:53 pm

Przecie¿ D. D20 by³oby gorsze od TOONsa....Choroba psychiczna gwarantowana.... <br /> <br /> <br />Klasy....jaki problem z klasami?
 
Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 475
Rejestracja: pt cze 13, 2003 10:03 am

wt lip 01, 2003 2:54 pm

Giotopoulos - Swiat Dysku jest tez parodia swiatow fantasy a ze jest baaardzo bogaty wiec mozna z nim zrobic dokladnie to samo co w innych swiatach <br />Masz horror / gothic w Uberwaldzie :evil: , Oriental Adventures na Kontynencie Przeciwwagi [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] , Dreamland na XXX :wink: itd <br /> <br />Sm00k - chocby jesli chodzi o wiedzmy tudziez druidow "troche" innych niz kanoniczne klasy z d20 <br /> <br />Nie ograniczam sie tylko do komedii (chociaz prawde mowiac to i tak traktujemy to z druzyna jako odskocznie od "powaznego" grania w FRka albo Planescape)
 
Eldarion Telkontar__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: czw lip 10, 2003 12:05 pm

pt lip 11, 2003 8:14 pm

Dobrze wam siê gra na ?wiecie Dysku? I czy teksty te¿ s± tak ¶mieszne jak w ksi±¿kach Pratchetta? To mog³oby byæ bardzo ciekawe...
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

sob lip 12, 2003 9:47 am

Bardzo zabawna gra. Ale nie sądzę, aby dało się ją skonwertować na d20. Na dysku kapłani nie rzucają zaklęć, ale mięsem.
 
Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 475
Rejestracja: pt cze 13, 2003 10:03 am

śr lip 16, 2003 9:18 am

Wczoraj wlasnie moi gracze dotarli do sporych perypetiach do Uberwaldu... <br /> <br />Eldarion - co do textow i przygod to zalezy od ekipy - ja prowadze rozne typy przygod ale generalnie i tak wychodza straszne schizy :wink: <br /> Erpegis - co do kaplanow, hmm.... zazwyczaj u mnie sa lamani z wojownikiem albo lowca - ale i tak ich zdolnosci ograniczaja sie do bezowocnych modlitw i okazjonalnego lightninga w odpowiedzi [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]
 
Mirveka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: pn cze 02, 2003 8:39 pm

czw mar 11, 2004 2:43 pm

Taak, nie ma to jak bogowie w ¶wiecie dysku. <br />Wiêc czy jakakolwiek kasta oprócz wojowników nadaje siê naposzukiwaczy przygód (w ?wiecie Dysku to chyba raczej poszukiwaczy guza), czy wszyscy magowie s± na poziomie Ricewind'a?
 
Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 475
Rejestracja: pt cze 13, 2003 10:03 am

śr mar 17, 2004 7:42 am

Well, poszukiwaczem guza, tfu, przygod na Jedynym Plaskim Swiecie sa wszyscy - wszystkie klasy podstawowe + experci (czyli wszyscy ktorych inaczej nie moge zakwalifikowac [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] ) <br />Co zas sie tyczy magii to oprocz szurnietego druida nie mialem przyjemnosci 8) prowadzenie / grania magiem - wg mnie mag typu Ricewind to odpowiednik kaplana z wczesniejszego postu Erpegisa :mrgreen: , sklanialbym sie raczej do normalnego (w warunkach Dysku oczywiscie :evil: ) czarowania....
 
baca007
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 352
Rejestracja: pn gru 22, 2003 1:22 pm

śr maja 04, 2005 8:17 pm

Mo¿naby reaktywowaæ temat. Moim zdaniem gra w ¦wiecie Dysku jest w pe³ni mo¿liwa i daje nawet spore mo¿liwo¶cie jednak nie wiem czy da³oby siê to rozpisaæ pod mechanikê, my¶lê ¿e za bardzo by to ogranicza³o ten fantastyczny ¶wiat.

Co do klas to s± druidzi, czarownice, magowie, wojownicy, z³odzieje, skrytobójcy, stra¿nicy... Ca³kiem sporo moim zdaniem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości