Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
go0r
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt cze 24, 2003 10:17 am

<!--QuoteBegin-Tementhor+-->
Tementhor pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ja w Dedeki mogę u siebie tylko prowadzić. A to spowodowane jest tym, że ja najlepiej znam ich zasady. A szkoda, bo naprawdę chciałbym sobie zagrać w D&D. Może kiedyś...
<br />Ja mam ten sam problem. Jeszcze nikt inny oprócz mnie nie podjął się prowadzenia w D&D. Jeden z graczy zaproponował mi że jeżeli będzie mi się chciało grać to może poprowadzić ale będę musiał mu pomagać z zasadami. Coprawda jest to jego 3 system który prowadzi jeden na stałe a drugi tak jak w moim przypadku, no ale to jest najlepszy MG w naszej drużynie i co do tego wszyscy są zgodni :) Ale przynajmniej mam jakiś cień nadziei że będę mógł zagrać :)

Rend
Wyróżniony
Wyróżniony

wt cze 24, 2003 10:23 am

<!--QuoteBegin-go0r+-->
go0r pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jeden z graczy zaproponował mi że jeżeli będzie mi się chciało grać to może poprowadzić ale będę musiał mu pomagać z zasadami. (...) to jest najlepszy MG w naszej drużynie (...)
<br />To śmiało. Z zasadami będziesz jemu pomagał przez pierwsze dwie-trzy sesje. Potem ten człowiek opanuje zasady biegle, i bedzie bez problemu mógł prowadzić. A skoro to najlepszy DM w waszej drużynie, to wtedy należało by się spodziewać najlepszych sesji. O ile Wy się przyłożycie :) A zasady każdy kiedyś opanowywał...

Awatar użytkownika
go0r
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt cze 24, 2003 10:48 am

Rend ichyba tak zrobię. Ja w końcu swoim prowadzeniem odstraszę drużynę od tyego systemu i nie będą chcieli grać a tak to może ich wciągnie :)

Bezkostny
Użytkownik
Użytkownik

czw cze 26, 2003 2:06 pm

nie widze problemu w zmienianiu sie co mini kampanie jak jest u nas w druzynie, mamy kilku mistrzow gry ktorzy rotacyjnie prowadza po 1-5 przygod i sie zmieniamy, czasami tylko odstepujac w jakims miejscu kampanie trzeba sie dogadac ze zmiennikiem zeby nie czynil osia swojej przygodny jakiegos NPCa albo nie ciagn±³ którego¶ w±tku bo chce siê jeszcze co¶ wykorzystaæ w przysz³o¶ci, poza tym przy takich zmianach wreszcie spelnia sie teoria dawno zapomnianego i pokonanego wroga ktory wraca po przerwie zeby straszyæ graczy

Caban
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw cze 26, 2003 2:14 pm

Na sesjach, w których ja biorê udzia³, co ka¿d± ukoñczon± przygodê siê zwykle zmieniamy. Czasem mam chrapkê, ¿eby ci±gle byæ MP, ale czasem lubiê trochê odpocz±æ i odwrotnie.

Pit__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz lip 06, 2003 12:01 pm

Witam, <br /> <br />Ja gram z jednym DM od prawie 4 lat. Jednak gdy poszli¶my do Gimnazjum znale¼li¶my w naszej nowej klasie 2 graczy. Grali¶my razem przez do¶æ d³ugi okres czasu. Jednak jeden z nich zapragn±³ pomistrzowaæ. <br />Mistrzowa³ nam ,( na zmianê z tym pierwszym) ale z niewyja¶nionych okoliczno¶ci opu¶ci³ nas by mistrzowaæ 2 nowym (zielonym) kolesiom. Mam wiêc w klasie 2 MG - jedengo od DnD, drugiego od Earthdawna. Postanowi³em graæ z 2 MG jednocze¶nie - by³ to najgorszy pomys³ w moim ¿yciu [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] : <br />-Ten od ED my¶la³, ¿e gram z nim by ich "poszpiegowaæ" (sic!) <br />-Ten od DnD my¶la³, ¿e ju¿ z nim nie chcem graæ, bo wole z drugim. <br />Na koñcu kazali mi wybieraæ - nie moge graæ z dwoma MG, muszê zdecydowaæ siê "na jednego". Wiêc zmian nie prubuje, a szkoda [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] .

Valganis
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz lip 06, 2003 5:14 pm

Ja przewa¿nie prowadzê , ale od czasu do czasu mam przerwê w prowadzeniu i jestem graczem.

Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony

pn lip 07, 2003 1:43 pm

Heh...wam to dobrze... <br />kiedys, jak jeszcze bylem w Polsce mielismy stala ekipe i mnie prowadzacego 2e, Rifts, OkoYrha i inne - tylko od krysztalow i Amberka byl moj kumpel <br />Teraz jestem jedynym MG w okolicy i tylko prowadze.... nie gralem juz od dobrych 4 lat.... [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] <br />moze jak przyjade na urlop do kraju.... :?

Raw__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn lip 07, 2003 3:02 pm

No, nie wiem czy tak dobrze. Od kiedy zaczeli¶my zmienaæ co chwile MG i nawet sk³ad graczy na sesjach, ponad po³owa przygod zostala niedokoñczona. Poza tym mamy fajne rozlo¿enie postaci: mag 11 level, paladin i cleric 6, rouge 5 i fighter 9. Nie ma to jak proporcje [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img]

Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion

pn lip 07, 2003 3:47 pm

U nas jest zmienny, według systemu: Każdy po kolei i nie mamy problemów z poziomami postaci. Co do niedokończonych opowieści, to kilka zostawiliśmy sobie na później :evil:

Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony

pn lip 07, 2003 5:56 pm

My od początku się zmieniamy. Teraz gramy tylko w D&D, więc mamy rotację MG w jednym systemie i nie ma problemów. "Opuszczonym" postaciom dodajemy po prostu EXP, a niedokończone historie, cóż, kończymy przy następnej okazji :) Każdemu u nas podoba się rola Gracza, części też rola MG, ale nie na tyle, żeby ciągle prowadzić.

Awatar użytkownika
Lathea
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt lip 11, 2003 12:27 pm

U nas w klubiku robi się coraz więcej MG, jeśli jest paru do jednego systemu to jest to np DnD gdzie każdy ma swój ulubiony świat, w którym prowadzi. Jedna osobka prowadzi w WoDzie wampira, druga planecape w DnD, trzecia ED, czwarta MERPa, piąta z kolei FR w DnD... I na paletę idzie akurat ten MG, który spisał scenariusz, albo ma ochotę prowadzić. Jeśli czujemy się mrocznie to prosimy o wampira ( a żeby was tak...Ja chcę wampira!), jeśli robi się wesoło to składamy tzw drużynę feministyczną , czyli MG to kobieta i wszystkie graczki to kobiety (facetów ci u nas niedostatek:P). <br /> <br />Nie praktykujemy MG cyklicznie zmienianych w jednym systemie. Taki układ daje nam jeszcze więcej możliwości.

Eldarion Telkontar__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt lip 11, 2003 12:48 pm

Jak na mój gust powinno byæ wiele DMów w dru¿ynie. Co najmniej trzech. Prowadz± swoje kampanie na zmianê. Jeden prowadzi, dwóch obmy¶la i ulepsza swoje kampanie. Pó¼niej ewentualnie mo¿na by wyci±gaæ wnioski kto jest lepszy. Naturalnie ¿aden DM nie mo¿e g³osowac na siebie tylko na innego Mistrza. Mo¿e czujê tak dla tego, ¿e jestem u nas jedynym kompetentnym DM a nie za bardzo lubiê to zajêcie :razz: ...

Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lip 11, 2003 12:53 pm

Znam twój ból, Eld. Ja uwielbiam mistrzowaæ, ale nawet MG czasem chce sobie pograæ. W³a¶nie przysposabiam jednego ze swych graczy do sztuki prowadzenia, ale to chyba bêdzie d³uuuugi i ¿mudny proces... prawda Bathoris? :wink: Pozdrawiam

Eldarion Telkontar__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt lip 11, 2003 1:13 pm

Ja próbowa³em wprowadzac wszystkich. Na pocz±tku prowadzi³ nam koles który wprowadzi³ mnie w ogóle do gry. Nie ma jednak zbytnio talentu wiêc wkrótce po nim ja przej±³em pa³eczkê. Nie pamiêta³em jeszcze zbytnio wszystkich zasad wiêc musia³ mi sporo pomagaæ ale, po jakim¶ czasie, zaczê³em radziæ sobie sam. Próbowa³em z drugim graczem ale u niego wyobra¼nia jest niezbyt rozwiniêta jak dla DM... A z trzecim mia³em zamiar próbowac, ale on siê nawet odpowiednio wypowiadac nie umie... [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] Life is brutal...

Brak__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lip 11, 2003 2:15 pm

U nas kiedy¶ by³y ci±g³e zmiany ale odk±d nabyli¶my podrêczniki do D&D to ja ca³y czas prowadzê :? .

Bathoris
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lip 11, 2003 2:23 pm

Heheh Veil... ciekawe czy ty na pocz±tku prowadzie¶ ¶wietnie!?!Pewnie nie bo bylismy wtedy jeszcze takimi bachorami,¿e nie zwracali¶my na to uwagi... :wink: A co do tematu,to raczej wolê sta³ego mistrza gry.Mo¿e dlatego,¿e sam znam mo¿e 3 z którymi warto pograæ,w dodatku ka¿dy prowadzi inaczej....