Zrodzony z fantastyki

 
Ganjialf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 176
Rejestracja: śr mar 26, 2003 10:41 pm

czw maja 01, 2003 4:20 pm

Bardzo Ci dziêkujê! <br /> <br />Jednym s³owem du¿o bardziej op³aca siê tworzyæ BBB i zapisywaæ w nich czary ni¿ w normalnych ksiêgach :mrgreen: . <br /> <br />A jak rozdajecie do¶wiadczenie za przepisane czary? Bo jak gra³em na oryginalnych zasadach (w których dostaje siê 1000 xp za poziom czaru) bardzo krótkim czasie sta³em siê potêg±... Dlatego z moim MG doszed³em do wniosku, ¿e lepiej dawaæ 500 xp, a nawet 250. Jak to u was jest? Mo¿e poprostu magowie w waszych grach posiadaj± du¿o mniej czarów i trudniej jest zdobyæ nowe...?
 
Mateo__
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1909
Rejestracja: śr wrz 18, 2002 8:28 pm

czw maja 01, 2003 11:40 pm

W 3Ed nie ma XP za przepisywanie czarów.
 
Ganjialf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 176
Rejestracja: śr mar 26, 2003 10:41 pm

pt maja 02, 2003 9:19 am

Powa¿nie?! To ja do tej pory gra³em tak, ¿e by³y... :oops: Zastanawiem siê to za co taki wizard co ci±gle siedzi w wie¿y dostaje xp... Chyba siê zeruje pisaniem zwojów i tworzeniem magic itemów [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] . <br /> <br />P.S. <br />Mateo, a mo¿e Ci siê co¶ pomyli³o (nie moge tego w PHB znale¼æ :x ).
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

pt maja 02, 2003 10:04 am

<!--QuoteBegin-Ganjialf+-->
Ganjialf pisze:
<!--QuoteEBegin-->Mateo, a może Ci się coś pomyliło (nie moge tego w PHB znaleźć :x ).
<br /> <br />PHB==>Rozdział 10==>strona 155==>Arcane Magical Writing <br /> <br />Tam jest wszystko powiedziane i Mateo ma rację. <br /> <br />Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pt maja 02, 2003 11:19 am

Wprowadzilismy z graczami opcje, ze wizard moze rzucac sztuczki (i TYLKO sztuczki!!!) jak zaklinacz, sa to czary tak proste ze nie wplywa to sama gre, a uprzyjemnia zycie magom. co do rzucania z ksiegi, to owszem , u mnie mozna, ale <br />1) zuzywa sie na to o 1 runde wiecej <br />2)musisz najpeirw znalezc zaklecie ktorego szukasz :) <br />3)wykonac test spellcraft o DC=15+poziom czaru!, przyczym, spell focus i greater spell focus obnizaja DC (odpowiednio o 2 lub o 4)
 
Uimar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 463
Rejestracja: pt sty 03, 2003 8:44 am

pt maja 02, 2003 12:06 pm

Jako osoba totalnie "antyczarodziejska", z zadowoleniem odnotowujê konieczno¶æ posiadania przez czarodzieja ksiêgi z czarami. <br />Dlaczego ? Ano dlatego, ¿e czarodziej na wy¿szych poziomach staje siê "najmocniejsz±" z klas i taka ksiêga jest jego "piêt± achillesow±". Ten s³aby punkt mo¿na wykorzystaæ, by dobraæ siê do skóry magowi :evil: ! <br />Dlatego jestem zdania, ¿e ¿adne "ulgi", czy "³agodne traktowanie" magików dotycz±ce zapisywania ksi±g, ich ciê¿aru i rozmiaru, itd. itp., nie powinno mieæ miejsca ! <br /> <br />Ze (¼le udawanym) wstydem muszê siê przyznaæ, ¿e zawsze cieszy mnie utrata przez czarodzieja jego ksiêgi z czarami ... niezale¿nie czy to "swój" czarodziej, czy te¿ obcy :wink: ...
 
Uimar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 463
Rejestracja: pt sty 03, 2003 8:44 am

wt lip 08, 2003 2:49 pm

<!--QuoteBegin-Ja sie nie znam ale...+-->
Ja sie nie znam ale... pisze:
<!--QuoteEBegin-->Uwa¿am ¿e czytanie siêgi bez uprzedniego zapamiêtania powinno byæ traktowane jak czytanie ze zwoju. Czyli poprostu strony które sie przeczyta³o "spalaj± sie" czy co¶ takiego.
<br />chyba raczej nie, bo proces tworzenia ksiêgi z czarami i zwojów ró¿ni siê. To nie s± takie same zapiski. Zwój to w³a¶ciwie gotowy czar, ktory tylko nalezy aktywowaæ, a ksiêga zawiera tylko opis czaru - potrzebna s± jeszcze odpowiednie gesty, komponenty itp. <br />Tak wiêc, to nie to samo.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt lip 08, 2003 4:26 pm

<!--QuoteBegin-Uimar+-->
Uimar pisze:
<!--QuoteEBegin--> Zwój to właściwie gotowy czar, ktory tylko nalezy aktywować, a księga zawiera tylko opis czaru - potrzebna są jeszcze odpowiednie gesty, komponenty itp. <br />Tak więc, to nie to samo.
<br />Zgodzę się, że to nie jest to samo. Za zapisanie czaru w księdze nie płaci się XP, ale mając zwój, nadal musisz ręcać machami i gryźć się w język :wink:
 
Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1135
Rejestracja: śr maja 26, 2004 2:23 am

wt lip 08, 2003 4:43 pm

.
Ostatnio zmieniony śr sie 30, 2023 11:35 pm przez Devik Crazystar, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Qendi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:47 pm

wt lip 22, 2003 10:32 pm

Co do pobjêto¶ci to raczej siê nie czepiam. Zw³aszcze, ¿e gracze zawsze straja± siê zdobyæ ksiêgê Arcymaga(drogie jak choroba ale mie¶ci nieogranicvzon± ilo¶æ czarow i jest zabezpieczona pu³apk± Leomunda i kilkoma innymi czarami:twisted:)
 
Neluriandir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn cze 07, 2004 8:42 pm

ndz sie 01, 2004 3:34 am

Zgadzam siê z Devikiem. Kiedy rzucasz czar ze zwoju - ten po wykonaniu swojej powinno¶ci znika. S±dzê, ¿e gdyby¶ chcia³ rzucaæ zaklêcia z ksiêgi, to strony, tak jak zwoje równie¿ by znika³y.
 
Kolekcjoner
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: sob sie 07, 2004 11:08 pm

śr paź 20, 2004 5:29 pm

I jeszcze pytanie co do wcze¶niejszego w±tku...ile ksi±g zaje³y by czary ze wszystkimi czarami 1,2,3 poziomu, 20 czarów 4, 10 czarów 5 poziomu i 4 czary poziomu 6. ?? ( czary z podrêcznika gracza ). Czy 4 ksiêgi wystarcz± ??
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

śr paź 20, 2004 7:49 pm

Zgadzam się z Devikiem. Kiedy rzucasz czar ze zwoju - ten po wykonaniu swojej powinności znika. Sądzę, że gdybyś chciał rzucać zaklęcia z księgi, to strony, tak jak zwoje również by znikały.
Niekoniecznie. Różnica między zwojem a ksiegą jest taka, że w księdze jest przepis jak rzucić czar, a zwój to częściowo przygotowany czar. Porównując to do wizarda: zwój pełni rolę tej medytacji, którą wizard wykorzystuje do "zapamiętania" zaklęcia (a w istocie do jego poprawnego rzucenia). Jakby było tak jak mówisz, to za zapisywanie czarów w księdze powinno się płacić w PDkach. A tak nie jest.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

śr maja 04, 2005 6:25 pm

W opisie czaru "Kopista" jest napisane,że jeśli mam odpowiednie materiały to mogę przepisać czar z innej ksiegi do drugiej.Czy wtedy muszę przejść test czarostwa by opanować ten czar,który już przepisałem do swojej księgi czy automatycznie rozumiem formułkę tj.magia czaru przestraja pismo by było dla mnie zrozumiałe?
 
Awatar użytkownika
rekus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 69
Rejestracja: sob maja 07, 2005 2:05 pm

ndz maja 08, 2005 7:00 pm

Jeśli dobrze się orientuję to test spellcrafta musisz przeprowadzać przy kopiowaniu czarów z cudzej księgi do włesnej bez używania dodatkowych czarów. Aby nie przechodzić tego testu wystarczy czytanie magii.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość