Zrodzony z fantastyki

 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pt lip 04, 2003 10:22 pm

(s± to osoby m³ode lub s³abe, nie posiadaj±ce ¶rodków do obrony przed takim porwaniem).
<br />Mam przed sob± ten cytat i nic takiego nie pisze.Równie dobrze mo¿na za³o¿yæ ¿e Cienie s± zainteresowane pozyskaniem potê¿nego sojusznika.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pt lip 04, 2003 10:27 pm

Cóż porwanie i uwięzienie na terenie miasta cieni nie jest najlepszym sposobem na pozyskanie sojusznika (ale to teoretyzowanie). <br /> <br />Cienie nie odnoszą się do nie-cieni przyjaźnie, więc najprwadopodobniej traktowaliby takiego dalekiego potomka jak coś trochę lepszego od niewolnika.
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pt lip 04, 2003 10:40 pm

Cienie nie odnosz± siê do nie-cieni przyja¼nie, wiêc najprwadopodobniej traktowaliby takiego dalekiego potomka jak co¶ trochê lepszego od niewolnika
<br />To tylko twoja teoria.Tak naprawdê Cienie maj± solidn± podstawê na sojuszników.Ko¶ció³ wyznania Shar, które jest ich oficjaln± religi±.
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

pn lip 14, 2003 10:13 am

Przeglądałem ostatnio forum WotC i w jednym z wątków Faerunian NPC Errata znalazłem nieoficjalne statystyki ważniejszych przywódców Cieni. Jak do tej pory rozpisani są Telamont Tanthul, Rivalen Tanthul i Clariburnus Tanthul. Kolejni sa już zapewne w drodze 8)
 
Gryzlock__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 239
Rejestracja: sob mar 29, 2003 2:25 pm

pn lip 14, 2003 11:17 am

Ciekawe. <br />Telamont Tanthul dorównuje poziomami Elminsterowi. : Male Shade Wizard 20/ Archmage 5/ Shadow Adept 10. <br />Czy¿by w koñcu jaki¶ godny przeciwnik? :wink:
 
Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 475
Rejestracja: pt cze 13, 2003 10:03 am

pn lip 14, 2003 12:10 pm

hmm, wyglada ciekawie - jesli Cienie sie nie dogadaja np z Elmem tudziez z Siedmioma siostrami moze byc "ciekawie" w Krainach :evil:
 
Dante__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 10, 2002 8:13 am

pn lip 14, 2003 1:03 pm

Wszyscy wybrañcy Mystry moim zdaniem nie s± godnym przeciwnikiem dla cieni. Cienie maj± kilkana¶cie epic spellcasterów. Pozatym jest w ich mie¶cie 25 000 osób z których ka¿da potrafi pos³ugiwaæ siê magi±. Na cienie trzeba by by³o nas³aæ Thay lub Halure albo to i to naraz. A i tak nie jestem pewien czy Cienie by nie wygra³y
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn lip 14, 2003 1:06 pm

<!--QuoteBegin-Dante+-->
Dante pisze:
<!--QuoteEBegin-->Wszyscy wybrañcy Mystry moim zdaniem nie jest godnym przeciwnikiem dla cieni.[...]
<br />Podobno na zakoñczenie Trylogii Arcymagów, to w³a¶nie Wybrañcy Mystry przetrzepali skóry Cieniom...
 
Dante__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 10, 2002 8:13 am

pn lip 14, 2003 1:14 pm

Nie wiem nie czyta³em tej trylogi. Mo¿esz mieæ racjê. Ale to jest ksi±¿ka. W ksi±¿ce mo¿emy napisaæ co chcemy np. ¿e jaka¶ kobitka zabija drakolicze na ¶niadanie, a na obiad 100 beholderów. Mi chodzi o rozpatrzenie systemowe. Mo¿e z Halur± i Thay przesadzi³em, ale potêge jak Cienie naprawdêciê¿ko pokonaæ. Trzeba jeszcze wzi±æ pod uwagê ¿e maj± dostêp do b.du¿ej ilo¶ci artafaktów, jakich toril nie widzia³ od czasów nethrilu, tych minor i tych major. <br /> <br />Do notki ni¿ej: <br /> <br />Oj zapomnia³em srawdziæ, chyba jednak siê myli³em. Dziêkujê za od¶wie¿enie informacji.
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pn lip 14, 2003 1:15 pm

Te statystyki s± dzie³em fanów, nie jest to oficjalna errata,jedyne wiarygodne s± poziomy. <br /> <br />
Wszyscy wybrañcy Mystry moim zdaniem nie jest godnym przeciwnikiem dla cieni. Cienie maj± kilkana¶cie epic spellcasterów. Pozatym jest w ich mie¶cie 25 000 osób z których ka¿da potrafi pos³ugiwaæ siê magi±
<br />Mylisz siê -25 000 osób to zwykli poddani z klas± commoner na , expert,.W³adaj±cych magi± jest du¿o, ale nie w takiej liczbie.Za Lords of Darkness: <br />oko³o 800 Wiz4/Sha3 human LE <br />oko³o 200 Wiz8/Sha7 Shade human LE <br /> <br />Oko³o 3tysiêczna armia Ftr1/Sorc1-podstawowy ¿o³nierz,kapitan ju¿ Shade Ftr5/Sorc3 <br /> <br />Niesprecyzowana liczba Deterministów(wy¿si urzêdnicy), jednak z opisu wynika, ¿e bêd±ca ma³± grup± : <br />NE human Shade-Wiz8/Sha5
 
Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 475
Rejestracja: pt cze 13, 2003 10:03 am

pn lip 14, 2003 1:29 pm

hmm... to mi wyglada na potezna sile... <br />nawet bez wspacia glownych dowodcow tudziez major atrefaktow powinni byc w stanie opanowac np. Stonelands tudziez skutecznie uniemozliwic Zhentarimom jakikolwiek handel przez Anauroch...
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pn lip 14, 2003 1:34 pm

G³ównie walcz± z potworami znanymi jako phearimms.Zreszt± wiecej mo¿na sie dowiedzieæ z ksi±¿ek, w których opisane jest tak¿e znikniêcie Tilverton.Walka z wybrañcami podobno by³a wyrównana.
 
Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 475
Rejestracja: pt cze 13, 2003 10:03 am

pn lip 14, 2003 2:32 pm

Molobo - o ile chodzi o ich konflikt z phaerimm to wydaje mi sie ze jest to recepta na niekonczaca sie wojne, wojne ktora Netheril juz raz przegral. <br />Tutaj moze byc pole do popisu dla MG z rozmachem - koalicja anty-phaerimm z udzialem Harfiarzy, Sauriali z Zagubionej Doliny, etc. <br /> <br />Poza tym to nawet zwiazanie Cieni walka z phaerimm moze nie powstrzymac ich expansji z Anauroch
 
Kharis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: wt wrz 16, 2003 4:21 pm

czw sty 29, 2004 1:21 pm

Mam pytanie dotycz±ce stosunku Pomroków (czy te¿ Cieni) do innych z³ych organizacji, g³ównie Zhentarimów i Czerwonych Czarnoksiê¿ników. Czy s± do nich wojowniczo nastawieni, czy te¿ mo¿e w jaki¶ sposób przychylnie, a mo¿e s± dla nich kompletnie neutralni. Nie uwa¿am Pomroków (kurcze jak ja nie lubiê tej nazwy :evil: ) za typowo bardzo z³± organizacjê. Wed³ug mnie o wiele bardziej ¼li s± Czerwoni Czarnoksiê¿nicy. Jak wiadomo Cienie nawet sprzyjaj± Faerunowi, walcz± z phaerimmami i pragn± uczyniæ z Anauroch kwitn±c± i zielon± krainê jak± by³a kiedy¶, a poza tym to zbieraj± sobie tylko artefakty Netherilu. :wink: Dlatego te¿ nachodzi mnie pytanie o stosunek na w pó³ z³ej organizacji/rasy z typowo z³ymi faeruñskimi organizacjami. Czy dojdzie miêdzy nimi do wojny, czy te¿ do przymierza :?:
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

Re: pomroki

pn lut 02, 2004 2:16 pm

<!--QuoteBegin-Da'i+-->
Da'i pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy w ¶wiecie Faerunu mogê zostac pomrokiem w czasie rozgrywki?Pomroki sa opisane w nowym opisie faerunu ale ta kwestia nie jest objsniona. Proszê o odpowied¼. :mad:
<br />Przejrzyj notki powy¿ej [w scalonym temacie]. Ta kwestia by³a poruszana.
 
Aelthas Tamalith
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 30, 2004 4:26 pm

sob maja 15, 2004 9:31 pm

Wiem, że jestem ciemny, ale czy Melegaunt jest cieniem ?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz maja 16, 2004 12:18 am

<!--QuoteBegin-Littlefinger+-->
Littlefinger pisze:
<!--QuoteEBegin-->Wiem, ¿e jestem ciemny, ale czy Melegaunt jest cieniem ?
<br />Tak jest (czy te¿ by³ :wink: ) Cieniem/Pomrokiem (Shadem).
 
Furion__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 155
Rejestracja: czw sty 15, 2004 12:33 am

sob cze 05, 2004 2:41 pm

1. Czy magia cienia czyni nie¶miertelnym(bynjmniej o wiek mi chodzi) <br />2. Czy notka w FRCS w dziale geografia, halruaa zatytuowana "intrygi i plotki" mówiaca o inwazji pomroków na halruaa i i inwiligacji , jest prawdziwa? <br />3. Na jakiej zasadzie niektóre czary s± s³absze u¿ywane poprzez cienista osnowe magi? <br />4. W jakich rejonach mozna znale¼æ dzia³alnosc pomrków oprócz chult anauroch? <br />W podrecznikach wy³apa³em halruaa, amn czy s± jakies jeszcze?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob cze 05, 2004 4:01 pm

1. Przemiana w Pomroka - tak, sama magia - nie. <br />2. Tak, potwierdza to jedno z opowiadañ w antologii Krainy Cieni. <br />3. Jest to podane w opisie atut wymaganego do u¿ytkowania tej magii (zmniejsza efektywny pozim czarowania). <br />4. Cienie dzia³aj± wszedzie tam, gdzie mieszkali Netherilczycy lub ich potomkowie (czyli praktycznie "na oko³o" Anuaroch).
 
Aelthas Tamalith
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 30, 2004 4:26 pm

sob cze 05, 2004 8:23 pm

Ale interesuje mnie Melegaunt. Przecież on wyglądał jak normalny człowiek, a z tego co wiem pomroki nie są identyczni jak ludzie. O co z nim chodziło ?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob cze 05, 2004 8:57 pm

<!--QuoteBegin-Littlefinger+-->
Littlefinger pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ale interesuje mnie Melegaunt. Przecie¿ on wygl±da³ jak normalny cz³owiek, a z tego co wiem pomroki nie s± identyczni jak ludzie. O co z nim chodzi³o ?
<br />S± czary i przedmioty zmieniaj±ce wygl±d. Musia³ wygl±daæ jak "przeciêtny" cz³owiek, by mieæ swobodê dzia³ania.
 
Furion__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 155
Rejestracja: czw sty 15, 2004 12:33 am

ndz cze 06, 2004 12:25 am

<!--QuoteBegin-Darklord+-->
Darklord pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Dante+-->
Dante pisze:
<!--QuoteEBegin-->Wszyscy wybrañcy Mystry moim zdaniem nie jest godnym przeciwnikiem dla cieni.[...]
<br />Podobno na zakoñczenie Trylogii Arcymagów, to w³a¶nie Wybrañcy Mystry przetrzepali skóry Cieniom...
<br /> <br />Min±³ ju¿ prawie rok od tego posta wiêc wydaje mi siê ¿e ju¿ w tej kwesti nie bedzie niejasno¶ci :) To jak teraz jest z shade'ami ? zosta³y pokonane czy tylko os³abione?.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

ndz cze 06, 2004 12:42 am

Shadovar zostali tylko osłabieni, dalej przebywaja na terenie Anauroch. <br />?ródło: PGtF.
 
Aelthas Tamalith
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 30, 2004 4:26 pm

ndz cze 06, 2004 8:46 am

Wytłumaczcie mi kto to jest Shadovar z Wezwania trudno było mi to wywnioskować ?
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

ndz cze 06, 2004 8:48 am

Shadovar to ogólne określenie na mieszkańców latającego miasta które zamieszkuja Shade's (Pomroki).
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

ndz cze 06, 2004 9:51 am

¦miem zauwa¿yæ, ¿e, z tego co wiem, nie wszystkie Pomroki (jako ludzie cienia Shades) s± Shadovarami (mieszkañcami miasta Shade) i nie wszyscy Shadovars to Pomroki. Tak jak nie ka¿dy Cormyrczyk jest pó³elfem i nie ka¿dy pó³elf jest Cormyrczykiem. W rzeczy samej sa to zatem s³owa opisuj±ce dwa ró¿ne rodzaje istot.
 
Mensis Maris
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr sie 20, 2003 11:27 pm

sob cze 12, 2004 10:25 am

1. Czy magia cienia czyni nieśmiertelnym(bynjmniej o wiek mi chodzi)
<br />
1. Przemiana w Pomroka - tak
<br />W Lords of Darkness przy opisie książąt, pomroków pisze, że ich "ciała" z wiekiem słabną i muszą poszukać innych sposobów przedłużenia życia. <br />Czy zatem przemiania w pomroka tylko niewyobrażalnie wydłuża życie? <br />Czy ciało shade zanika, 'umiera'?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob cze 12, 2004 10:33 am

Standardowo zwiêksza d³ugo¶æ ¿ycia 10-krotnie, ale w praktyce wa¿ni pomrokowie maj± swoje sposoby na jeszcze d³u¿sze ¿ycie. W kwesti mechanicznej jest tutaj ten sam problem co przy wybrañcach - nie jest dok³adnie wyt³umaczone czemu i jak.
 
Mensis Maris
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr sie 20, 2003 11:27 pm

pn cze 14, 2004 12:20 am

1. Czy istota, która zamienia sie w Pomroka zachowuje dwoistą nature - oddzielnie cialo i dusza? <br />2. Na czym polega rytułał przemiany w pomroka?( w temacie jest opis co się dzieje z taką istotą mnie interesuje jak ogólnie on przebiega i co jest potrzebne do jego przeprowadzenia). <br /> <br />Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości