Zrodzony z fantastyki

Zbrozło
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lut 08, 2003 11:54 am

Cieñ to wyt³umaczenie jest ¿e tak powiem dziwne :? Za ka¿dym razem gdy gracze zrobia co¶ nie po twojej my¶li bedziesz ich zabija³?Jako MG powiniene¶ mieæ wyj¶cia awaryjne na takie wypadki.Nie mo¿na nikomu narzucaæ nic na si³e ...A szafowanie zyciem NPC tów to tez lekko niesmaczne..

Chomik Jedi
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob lut 08, 2003 12:41 pm

Popieram Zbroz³a i proszê Cienia o <br />a) czytanie notek <br />b)podawanie argumentów <br />c)zakoñczenie tej bezsensownej rozmowy <br />Pozdrawiam i proszê Cienia o opanowanie siê, bo nastêpna przygoda jest MOJA <br />i mo¿e Ciê spotkaæ co¶ bardzo z³ego (typu spadaj±cy smok + 1-poziomowy ³otrzyk :evil:)

Ghazad
Użytkownik
Użytkownik

sob lut 08, 2003 1:58 pm

Coz mnie rowniez denerwuje nastawienie graczy: no wchodzimy do komnaty pelnej wrogow i tak ich rozwalimy a oni moga nas conajwyzej w tylek pocalowac. Wtedy zazwyczaj robie im malo sympatyczna niespodzianke. Zazwyczaj nie wszyscy stamtad wychodza, lub nie ze wszystkimi czlonkami ciala. Zazwyczaj wowczas protestuja, ze to niesprawiedliwe, ze dostali takie baty (no bo przeciez sa super extra mighty heroes). No coz w koncu to ja jestem MG :mrgreen:

zurek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob lut 08, 2003 7:34 pm

Dzisiaj i wczoraj prowadzilem sesje tym samym gracza i normalnie sie zachowywali po za jednym,wiec nie jest z nimi tak zle.Delikwent zabil 2 krasnolosdow na trakcie,wiec zostal zlapany,zabrano mu caly sprzet i dano mu worek po kartoflach jako ubranie i kromk suchego chleba.Odrazu zrobil nowa postac.Dzieki za wszystkie porady.

Vh__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Najg³upsze pomys³y waszych graczy

ndz mar 09, 2003 9:49 pm

Sesje prowadze od niedawna (DnD), ale mam baaardzo fajnych graczy. Co rush strzelaj± nowymi pomys³ami: <br />1) jeden odcina wszystkim humanoidalnym przeciwnikom fallusy(!!!!!), bo powiedzia³, ¿e Yennef mia³a fallusa trolla, i by³ on szalenie wa¿ny w czym¶ tam :) <br />2) urywaj± nogi od sto³ów, wbijaj± gwo¼dzie i walcz± tym <br />3) za ka¿dym razem, kiedy pojawi± siê w nowym miejscu, bekaj± g³o¶no, aby odtraszyæ potwory (ostatnio tyle dorobili, ¿e mnie wkurzyli, i wys³a³em na nich smoka, hehe, wyr¿na³ ich) <br />A wasi co wyprawiaj±?

Baob Szary
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz mar 09, 2003 10:00 pm

Je¶li chodzi o takie zachowania to mam kumpla w dru¿ynie, który nawyzywa³ ¿onê 20-poziomowego maga od ladacznic, po czym zosta³ zamieniony w wegetuj±c± ga³kê oczn± z potrzeb± wypró¿nienia siê :wink: <br />Jest jeszcze wiele, wiele sytuacji zwi±zanych z tym graczem, jak np. UKRADKOWY ATAK ==> wbicie sztyletu w samego siebie [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] , ale wolê nie ryzykowaæ i nie wyjawiaæ wam tych sekretów. <br /> <br />P.S. <br />Nie wiem ale to chyba nie tyle g³upie zachowanie ile g³upi gracz :wink:

The Thing
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn kwie 28, 2003 1:02 pm

witam <br />witaj selvan ja te¿ znam tego gracza <br />co do g³upich zachowañ i konsekwencji jakie powinien wyci±gaæ MG to proste wed³ug mnie mG powinien prowadziæ swoje bo przecie¿ scenariusz napisany przez MG powinien siê wyda¿yæ i niech siê wyda¿y i wierzcie mi mistrzowie mo¿e byæ ciekawie kiedy dru¿yna co¶ spapra³a a wy dalej cos prowadzicie i w pewnym momencie gracze zrozumiej± gdzie pope³nili b³±d i mo¿e pó¼niej go nie pope³ni± mo¿e <br />co do g³upich zachowañ to jeden z graczy z którym gra³em na audiencji u su³tana w "arabskiej" krainie, trzeba dodaæ ¿e ten gracz pochodzi³ z tej krainy reszta bohaterów by³a obcokrajowcami, zaczo³ przerywaæ su³tanowi i ten kaza³ go wych³ostaæ gracz natomiast rzuci³ siê na su³tana zaczo³ rzucaæ czary i jeszcze k³óciæ siê z MG jak ten wyci±gno³ z tego konsekwencje <br />to jest g³upota i to wielka

wonder
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn kwie 28, 2003 4:23 pm

Siewka Selvan i The Thing (wiec juz masz nicka...: ) <br />co za zbieg okolicznosci, ja tez kojarze tego goscia : ) <br />Jesli chodzi o glupie zachowania graczy to przytocze tu swoje (az wstyd sie przyznac) ostatnie przygody. Ja i kumpel (duet barbarzynca/³owca - czyli postaci, ktore z zalozenia umieja sobie poradzic w kazdych okolicznosciach) poszlismy penetrowac krasnoludzkie podziemia zaopatrzeni jedynie w 10 metrow liny i racje zywnosciowe na pare dni... Oczywiscie zapomnielismy tez o takich "szczegolach" jak haki do wspinaczki czy bandaze. Najpierw sie prawie pozabijalismy schodzac w dol po 30-metrowej scianie skalnej, a potem niemal zdechlismy z glodu... Na szczescie glupota nie boli... <br /> <br />Do notki poni¿ej: <br />Racja.. pochodni tez zapomnielismy.. : ) Na szczescie polork ma widzenie w ciemnosciach.

The Thing
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn kwie 28, 2003 5:15 pm

nie zapomnij dodaæ wonder ¿e zapomnieli¶ci te¿ pochodni i jakiegokolwiek innego ¼ród³a o¶wietlenia <br />z innych g³upot jeden gracz u mnie w Add w Forgtten do dobrej dru¿yny przy³±czy³ siê Templariuczem Talosa a w dru¿ynie by³ paladyn (pamiêtasz wonder?)

Gin&Tonic
Stały bywalec
Stały bywalec

pn kwie 28, 2003 7:12 pm

Dobra wy to siê mo¿ecie wkurzaæ ale to jest MÓJ gracz i MÓJ problem [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] zreszt± ju¿ pisa³em o tym na forum :mrgreen: Co do g³upich pomys³ów graczy to z zamierzch³ej przesz³o¶æi mogê wydobyæ pomys³ powalenia rycerza w p³ytówce przy pomocy procy (wtajemniczeni pamiêtaj± :)) co niestety zakoñczy³o siê fizycznym unicestwieniem strzelca <br />no ale "ton±cy brzytwy siê chwyta"...

The Thing
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn kwie 28, 2003 7:49 pm

o jaki problem ci chodzi Gin&Tonic bo troche nie jestem w temacie <br />z nami chyba prowdzi ci siê dobrze pomijaj±c jednego znanego nam gracza

-TEApot-
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

śr kwie 30, 2003 1:36 am

witam panów : P <br />... tak sie sk³ada ¿e wszyscy znamy owego gracza... wymieniaæ mo¿na du¿o, ale konkluzja jest jedna- postaci odgrywane przezeñ maja do¶æ krótki acz burzliwy ¿ywot. Co do g³upich akcj s± one integraln± czê¶ci± wszystkich systemów.. i mówcie co chcecie.. ale bez nich system straci³by duszê... a p³akaæ ze ¶miechu mo¿na latami (zw³aszcza u nas na sesji z ³otrzykami z zaciêciem filozoficznym i "Odpustowymi Czarodziejami")

Tementhor
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt maja 27, 2003 8:21 am

Ja przez g³upotê graczy, straci³em (czyt. wyrzuci³em) ju¿ 3 osoby. Jezu!! <br />Pierwszy wykazywa³ siê g³ównie w rzeczywisto¶ci skacz±c na innego gracza (tego jednego, którgo zostawi³em). Poza tym on w grze tylko chodzi³ za innymi postaciami. Ci±gle tylko "I co teraz", gdzie idziemy", "ja te¿". <br />Drugi to lepiej nie mówiæ. A trzeci szed³ i niszczy³. Zrobi³ raz bezsensown± rozróbê w tawernie (to jest rzecz normalna i mo¿na wybaczyæ, czêsto fajnie rozegrana jest po prostu niez³ym uromaiceniem), a potem kiedy przyszli ¿o³nierze (rozróba by³a d³ugawa) to gracz maj±c 1 poziom rzuci³ siê na chyba 6 ¿o³nierzy i 1 kapitana. Dru¿yna chcia³± uciekaæ. Próbowa³a oknami na piêtrze (pomys³ tego lepszego). Po pewnym czasie, kiedy dru¿yna krzycza³a na niego ze schodów, to on ciê¿ko ranny (przy tym nie zabi³ nikogo) zdecydowa³ siê wreszcie ¿e pójdzie. I wchodz±c po schodach po prostu potkn±³ siê, przewróci³ i spad³ z nich. :evil: A ¿o³nierze nie pojmali go tylko za czyny które próbowa³ pope³niæ zabili go po prostu. Reszta dru¿yny próbowa³a go ratowaæi tak oto zginêli wszyscy. Przez niego.

reinevan
Użytkownik
Użytkownik

wt maja 27, 2003 1:10 pm

Gracze nie zawsze my¶l± wol± si³e ni¿ umys³ . <br />Umnie na sesji mieli dwa wyj¶cia ukryæ siê w wozie i bezpiecznie opu¶ciæ kopalnie,albo rozwaliæ stra¿ ,powiedzia³em im ¿e si³a nie jest zawsze najlepszym rozwi±zaniem .Da³em im za to wiêcej PD ni¿ jakby u¿yli si³y <br />to teraz skutkuje najpierw pomy¶l± a potem wykonaj±

Horned_Rat
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt maja 27, 2003 3:30 pm

A ja zaczynam moja kariere Mg i czasami mysle sobie kiedy gracze robia cos absurdalnego wielkie bydle (jako postac "straszak do ominiecia dodajaca klimatu) jest atakowana przez jakies szczury (gracze [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] ) Ida na smierc ....Informuje ich czesto ze juz dalej nie bedne im darowal i wogule ale mam zbyt miekkie serce :] ..Czytajac ten temat troche stwardianalem :evil: ...Czesc graczy jest poczatkujaca a czesc jest obyta ze swiatem i dlatego dopuki sie nie znajda w tym swiecie (jeszcze 2 lub3 sesje) bende jakos im pomagal (mam nadzje ze nie bednzie to trwac wiecznie):razz:...Ale robie to coraz rzadziej raz mieli szanae 1 na 10 wyjscia z krytycznej i przesadzonej sytuacj ale mieli zabujjjczego farta ;-)No chyba dodalo im zbyt duze pewnosci siebie. <br /> <br />Jako gracz gram juz od dluuzszego czasu..

Rince__
Stały bywalec
Stały bywalec

wt maja 27, 2003 5:50 pm

Ej no horned ten pomys³ z proc± by³ dobry to musisz przyznaæ.no dobra mia³ klika minusów alw by³y spore sznase ¿e siê uda.

Alauna
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr maja 28, 2003 4:58 pm

Ufff... a ju¿ my¶la³am , ¿e chodzi o mnie ..... Choæ to , ¿e zapomnia³am , ¿e mój chowaniec zionie ogniem , to by³a lekka przesada :oops: :oops: Obiecujê , ¿e postaram siê wiêcej my¶leæ :mrgreen: :mrgreen: <br /> <br />BTW: Z chowañcem , to by³a ciekawa rzecz ... Zciemnia³o siê i nasza dró¿ynka (pod namow± MG ) postanowi³a rozbiæ obóz ... Wszystko oki - miejsce wykarczowane , dziczek jest , ognisko u³o¿one ... ALE JAK JE ROZPALIæ ?? (hubki i krzesiwa zu¿yte) ... No to dru¿ynowy z³odziej "mo¿e pani czarodziejka by nam rozpali³a ??" ... A ja (czarodziejka) zaczynam siê g³owiæ ... Promieñ ?? niee... a co jak nie trafiê :razz: (strasznie sucho) ... mo¿e p³on±ce d³onie ?? niee... to dzia³a w pó³kolu ... mo¿e p³on±ca kula ?? nieee.... za du¿y ma zasiêg ... (ca³a dru¿yna my¶li .... g³owi siê ....) MG:" Nagle widzicie , ¿e z torby czarodziejki wychodzi chowaniec ... dmuchno³ ... macie ognisko ...." [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]

eric
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw sie 07, 2003 12:02 am

No wiec têpy barbarzyñca rzucaj±cy sie na awatara (na dodatek po sugestywnym pytaniu od najbardzieja). Obecnie ch³opak prowadz±cy tamtego¿ samego têpego barba¿yñce prowadzi tak samo têpego wojownika i chce jego ¶mierci bo co¶ mu tam nie pasuje a najlepsze ze sam nie wie co.

JaaA
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr sie 13, 2003 9:50 pm

Co do tego ¿e graczom zale¿y tylko na jaki¶ wypa¶nych broniach, czy co¶ w tym stylo: <br /> <br />Mój gracz zrobi³ siebie materialisom. Zaleza³o mu tylko na pieni±dzach i drogich przedmiotach i ¶wiecide³kach. Taki sobie harakter zrobi³.

Don Vito__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr sie 27, 2003 7:36 pm

<!--QuoteBegin-zurek+-->
zurek pisze:
<!--QuoteEBegin-->Pomozcie!Prowadze sesje u nas na osiedlu,wymyslam przygody ale moim gracze wogole nie mysla.Przyklad:Wchodza do lochu,jeden wpada do pulapki,reszta go uwalnia i ida dalej wogole nie sprawdzajac czy nie ma pulapek.Co zrobic zeby mysleli i skoncentrowali sie na grze???
<br />Najlepiej zasugerowaæ im grzecznie ¿e zgin± jak niezaczn± uwazaæ na pó³apki. Je¿eli siê niezastosuj± zabij jednego, potem drugiego. <br />Tylko niezasugeruj im tego zbyt nachalnie bo je¿eli naprawdê sa g³upi zaczn± przeszukiwaæ ka¿dy kawa³ek pod³ogi, ¶ciany, sufitu. A co gorsza mog± zacz±æ szukaæ pó³apek w karczmie, ¶wi±tyni czy u wie¶niaka w domu.

nbvc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt sie 29, 2003 11:55 am

Te¿ mam takie problem, moi gracze doszli w koncu do wni±sku, ¿e poco nas³uchiwaæ, jak siê wejdzie to i tak ich zaatakuj± i tak, czasami zdarza im siê pomy¶leæ, raczej rzadko, ale muszê graæ z nimi, bo nikt inny na osiedlui nie ma nawet pojêcia co to RPG.:-(

embryo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob sie 30, 2003 11:19 am

pamietam jak gralismy druzyna : <br />Bard/Mag/Mnich/Druid <br /> <br />w lochach nikt nie potrafi³ szukac pu³apek (bardowi nie wychodzi³o) <br />wiec sprawilismy sobie TDO czyli Teleskopowy Dr±g Obronny, 2 metrowy sk³adany kij którym ostukiwali¶my korytarze przed nami:)

Terrasqe
Użytkownik
Użytkownik

wt wrz 09, 2003 4:08 pm

Ja to bym walnal im jakis dlugi korytarzyk z mnostwem smiercionosnych pulapek. I jakby po raz kolejny musieli zaczynac od poczatku to moze zaczeliby myslec. Hej a moze oni po prostu nie wiedza ze jest tak mozliwsc jak szukanie pulapek ?!

Duncan laird McLean
Wyróżniony
Wyróżniony

śr wrz 10, 2003 12:51 am

Pamiêtam jak przyszedl nowy gracz. Zaraz na poczatku jak mowili¶my ¿e u nas jest zasada rownego podzialu skarbu po odjêciu kosztow komponentow dla maga obruszyl siê i powiedzial ¿e uwa¿a i¿ ka¿dy zbiera dla siebie. Jak tak to OK. W efekcie ka¿dy wyszedl z ma³a fortunk± a on z kilkoma sztukami zlota. Gromkim glosem podejrzewal MG o specjalne gnojenie( akurat oliwa byla sprawiedliwa ale gdyby by³o inaczej faktycznie bym co¶ pozmienial w scenariuszu) -wiêc udowodni³em mu ze to jego decyzje spowodowaly ten stan rzeczy ( np. nie ruszam tej skrzynki wygl±da ze ma pu³apkê). No wiec na nastêpnej sesji ju¿ byl za rownym podzialem. Kasy wpadlo malo ale sporo broni i zbroji. Tego zelastwa by³o masê wieæ opchneli¶my je kapitanowi oddzialu najemników w pobli¿u za pó³ ceny. Oczywi¶cie z wyj±tkiem naszego chciwego gracza ,ktory stwierdzial ¿e to siê nie op³aca i sprzeda swoj± czê¶æ samemu. Musia³ kupiæ dwa konie aby pomie¶ciæ zdobycz ( no cóz jako dobrzy towarzysze udzielili¶my mu po¿yczki), nara¿ajac wszystkich przemycal towar kolo komor celnych ( grozilo za to wszystkim wiêzienie lub ¶mieræ) , do miasta wnosil towar kanalami ¶ciekowymi -aby unikn±æ op³at miejskich) po czym wreszcie znalazl kupca ktory byl zainteresowny kupnem tak znacznych ilo¶ci uzbrojenia. Kupiec towar obejrzal, zapytal o kwity celne a jak uslyszal ze ich nie ma stwierdzil ze za sprzeda¿ towarów przemycanych jest wiezienie lub smierc .On co prawda mo¿e zaryzykowaæ ale zap³aci nie wiecej ni¿ 33% warto¶ci :)

Korgan
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt wrz 12, 2003 8:16 pm

Kiedys grałem nekromantą i przywołałem sobie szkieleta. Każdy wie że po stracie takiego szkieleta nekromanta ma odejmowane PD. <br />Była taka sytuacja: W drużynie był pewien barbażyńca prowadzony przez dość głupkowatego gracza. A że razem z nim w grze nie dzielimy się dużą sympatią chciał mi zabić szkieleta żebym cofnął się o jeden poziom. W pewnym momencie gry krzykną: "Ty lepiej uważaj na PD-eki" wtedy to on miał je odjęte a nie ja:)

Ufretin
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob wrz 13, 2003 8:23 pm

My te¿ mamy mega gracza. Dostali¶my jaki¶ magiczny kocio³ek, w którym mo¿na robiæ mikstury( jest przy nim taka dzwignia do mieszania) A nasz kolega do niego "nala³" i poci±gn±³ dzwingnie, bo my¶la³ ¿e to sp³uczka. LOL <br /> <br /> <br />Albo ten sam gracz podchodzi do jakie¶ go¶cia, który siê do nas tymczasowo przy³±czy³ i pyta: "Dzieñ dobry, który masz poziom??"

Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony

sob wrz 13, 2003 8:44 pm

<!--QuoteBegin-Korgan+-->
Korgan pisze:
<!--QuoteEBegin-->Kiedys gra³em nekromant± i przywo³a³em sobie szkieleta. Ka¿dy wie ¿e po stracie takiego szkieleta nekromanta ma odejmowane PD.[...]
<br />Taka zasada nie istnieje...