Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16
 
Osk
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 27, 2003 2:20 pm

czw cze 26, 2003 5:58 pm

<!--QuoteBegin-Dark+-->
Dark pisze:
<!--QuoteEBegin-->A zawsze mo¿esz zaproponowaæ aby sesja odby³a siê w domu jakiego¶ twojego kolegi. 8)
<br />Proponowa³em. Cytat: "Nie ma sprawy, ale nie zapomnij przynie¶æ herbaty :wink:. A pomys³ z sol± wykorzystam :evil: <br /> <br />A co do pomys³u Malaggara: Nie muszê lataæ po t³uczek, zawsze na sesji mam miecz pod rêk± (tak na wszelki wypadek), ale na razie jedynie nim straszê... na razie :evil:
 
Dark__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: sob cze 21, 2003 6:14 pm

czw cze 26, 2003 5:58 pm

Ciekawy pomys³. :evil: Trzeba sobie jako¶ radziæ Osk.Powiedz kolegom ,¿e to zachowanie bardzo Ciê denerwuje i czy nie mogliby siê zachowywaæ ciut inaczej.
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

czw cze 26, 2003 6:29 pm

Je¶li tylko przygoda wymaga my¶lenia, mo¿naby zarz±dziæ przerwê, podczas której gracze dyskutowaliby nad trudno¶ciami w przygodzie, a tak¿e odgrywaliby postacie, jaka¶ normalna rozmowa cz³onków dru¿yny by³aby bardzo ciekawa, postacie graczy pozna³yby siê trochê nawzajem.
 
Horned_Rat
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 935
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 11:26 am

czw cze 26, 2003 6:43 pm

U mnie na i na tej sesji co prowadze ina tej na ktorej gram zawsze wyskoczy jakas sytuacja wywolujaca u nas glupawe przemyslenia typu zrobil bym to gdybym mial laserowa obrabiarke do drewna :-) <br />Dawno juz nie zaopserwowalem zapasow (Silowanie sie na sobie :evil: ) Czasem musi cos takiego sie zdazyc zeby potem byl spokoj ;-)
 
świerzbik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 27, 2003 11:40 am

pt cze 27, 2003 12:10 pm

Najbardziej denerwuj±cy s± go¶cie którzy bez przerwy czepiaj± siê zasad np. " a w podrêczniku jest innaczej i ty nie mo¿esz mnie zabiæ ha ha ha!"
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

pt cze 27, 2003 12:20 pm

I oto jest wada zbyt oczytanych graczy :wink:
 
Handradas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr lut 19, 2003 12:47 pm

pt cze 27, 2003 3:15 pm

<!--QuoteBegin-¶wierzbik+-->
¶wierzbik pisze:
<!--QuoteEBegin-->Najbardziej denerwuj±cy s± go¶cie którzy bez przerwy czepiaj± siê zasad np. " a w podrêczniku jest innaczej i ty nie mo¿esz mnie zabiæ ha ha ha!"
<br />No zaraz, ale jak w podreczniku JEST INACZEJ, to rzeczywiscie nie mozna go zabic. Ja rozumiem, ze MG/MP jest sedzia, ale opiera swoje decyzje na prawie, ktore jest wylozone w podreczniku, a nie na wlasnym widzimisie. <br />Jezeli gracz wskaze mu blad (nie watpliwa interpretacje, ale blad), no to sorry... <br />Gracze maja prawo wiedziec na czym stoja, nie?
 
Coby
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1019
Rejestracja: czw kwie 10, 2003 4:58 pm

pt cze 27, 2003 3:18 pm

Nie lubie jak gracze bawi± siê kostkami (a to jest zawsze), przegl±daj± se podrêcznik kiedy nie trzeba, zadaj± g³upie pytania, i jak mnie ignoruj±.
 
Dark__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: sob cze 21, 2003 6:14 pm

pt cze 27, 2003 10:00 pm

Có¿ nikt nie lubi jak siê go ignorujê.Jest to oznaka braku szacunku.A czasem zdarza mi siê ,¿e przegl±dam podrêcznik jak mg co¶ opisuje. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] Staram siê tego oduczyæ i ju¿ niewiele razy mi siê to wydarza.
 
Kaliber__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: sob lis 02, 2002 11:32 pm

Kaliber

pt cze 27, 2003 11:02 pm

Ja nie lubie jak u ktoregos z graczy zadzwoni telefon, a jeszcze bardziej - jak ktos zaczyna sie bawic komorka. To drugie mialo miejsce na szczescie tylko raz...
 
Dark__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: sob cze 21, 2003 6:14 pm

pt cze 27, 2003 11:36 pm

Có¿ zawsze mo¿esz powiedzieæ kolegom ¿eby na sesji wy³±czyli komórkê bo Ciê to denerwuje.
 
Kaliber__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: sob lis 02, 2002 11:32 pm

pt cze 27, 2003 11:59 pm

<!--QuoteBegin-Dark+-->
Dark pisze:
<!--QuoteEBegin-->Có¿ zawsze mo¿esz powiedzieæ kolegom ¿eby na sesji wy³±czyli komórkê bo Ciê to denerwuje.
<br />No coz, dzwonek (sygnal) jeszcze przeboleje, ale gdy ktos gra w snake, to moze byc ostro. :mad:
 
Caban
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: ndz cze 22, 2003 9:03 pm

sob cze 28, 2003 1:08 pm

<!--QuoteBegin-Handradas+-->
Handradas pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-¶wierzbik+-->
¶wierzbik pisze:
<!--QuoteEBegin-->Najbardziej denerwuj±cy s± go¶cie którzy bez przerwy czepiaj± siê zasad np. " a w podrêczniku jest innaczej i ty nie mo¿esz mnie zabiæ ha ha ha!"
<br />No zaraz, ale jak w podreczniku JEST INACZEJ, to rzeczywiscie nie mozna go zabic. Ja rozumiem, ze MG/MP jest sedzia, ale opiera swoje decyzje na prawie, ktore jest wylozone w podreczniku, a nie na wlasnym widzimisie. <br />Jezeli gracz wskaze mu blad (nie watpliwa interpretacje, ale blad), no to sorry... <br />Gracze maja prawo wiedziec na czym stoja, nie?
<br />Nie zgadzam siê z tym. Oczywi¶cie to zale¿y jak i jakie zasady zmienia, ale je¿eli mistrzowi gry jest to potrzebne np. do kampani to jak najbardziej mo¿e to uczyniæ.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

sob cze 28, 2003 1:27 pm

<!--QuoteBegin-Caban+-->
Caban pisze:
<!--QuoteEBegin-->Nie zgadzam się z tym. Oczywiście to zależy jak i jakie zasady zmienia, ale jeżeli mistrzowi gry jest to potrzebne np. do kampani to jak najbardziej może to uczynić.
<br />To się mówi graczom co się zmienia. W sprawach zasad zawsze trzeba grać w otwarte karty, bo inaczej gracze nie wiedzą na czym stoją. A po jakimś czasie DM też może stracić orientację.
 
Handradas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr lut 19, 2003 12:47 pm

ndz cze 29, 2003 11:36 pm

<!--QuoteBegin-Caban+-->
Caban pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Handradas+-->
Handradas pisze:
<!--QuoteEBegin-->No zaraz, ale jak w podreczniku JEST INACZEJ, to rzeczywiscie nie mozna go zabic. Ja rozumiem, ze MG/MP jest sedzia, ale opiera swoje decyzje na prawie, ktore jest wylozone w podreczniku, a nie na wlasnym widzimisie. <br />Jezeli gracz wskaze mu blad (nie watpliwa interpretacje, ale blad), no to sorry... <br />Gracze maja prawo wiedziec na czym stoja, nie?
<br />Nie zgadzam siê z tym. Oczywi¶cie to zale¿y jak i jakie zasady zmienia, ale je¿eli mistrzowi gry jest to potrzebne np. do kampani to jak najbardziej mo¿e to uczyniæ.
<br />OK, MG moze zmienic WSZYSTKO, ale - jak napisal Rend - trzeba graczom powiedziec, co sie zmienia, a nie zaskoczyc ich post factum tekstem w stylu - "Nie mozesz strzelic w zwarciu na minus 4, tylko na minus 8, bo mnie sie to wydaje bardziej realistyczne, zwlaszcza ze walczy was az pieciu". Co innego, jesli uprzedzisz graczy i oni sie na to zgodza. Tylko trzeba uwazac, czym sie manipuluje - i jak.
 
Aristo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: wt cze 24, 2003 1:32 pm

wt lip 01, 2003 12:16 am

<!--QuoteBegin-Dark+-->
Dark pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ciekawy pomys³. :evil: Trzeba sobie jako¶ radziæ Osk.Powiedz kolegom ,¿e to zachowanie bardzo Ciê denerwuje i czy nie mogliby siê zachowywaæ ciut inaczej.
<br />heh Dark naiwny jestes je¶li s±dzisz, ¿e takie co¶ poskutkuje je¶li nie u¿yjesz bardziej... hmm powiedzmy drastycznych ¶rodków:)
 
Dark__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: sob cze 21, 2003 6:14 pm

wt lip 01, 2003 6:41 pm

To wszystko zale¿y od ludzi,je¶li s± dobrymi kolegami to nie bêd± wkurzaæ kolegi.Natomiast je¶li to nieposkutkuje to trzeba bêdzie u¿yæ silniejszych argumentów. :evil:
 
Brak__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: wt lip 01, 2003 9:35 pm

wt lip 01, 2003 11:30 pm

Hmmm gdybym mia³ wymieniæ wszystkie wkurzaj±ce zachowania, które spotka³y mnie na sesjach to... na pewno bym sobie wszystkich nie przypomnia³. Wymienie tylko te bardziej charakterystyczne z ostatnich sesji: <br />- stukanie o stó³ - jeden z graczy jest perkusist±: stuka ca³y czas i o wszystko co ma pod rêk±, stó³, podrêcznik, szklanka itp, <br />- mam te¿ pewnego innego nadpobudliwego gracza, który czêsto albo próbuje ¶piewaæ piosenki Cradle Of Filth udaj±c g³os Danniego (koszmar) albo wydaje z siebie okrzyki z Dragon Balla (te¿ straszne), <br />- nienawidzê gdy gracze obra¿aj± siê jak zabijê im postaæ, zniszcze super potê¿ny artefakt +9999999999 do wszystkiego, nie dam im tyle pkt do¶wiadczenia ile by chcieli albo co¶ w tym stylu (co siê jeszcze czasami zdarza, ech...) <br />-oczywi¶cie nie lubiê - jak ka¿dy mistrz gry - wszelkiego rodzaju ci±g³ego dogadywania i wymy¶lania g³upich skojarzeñ co do nazw, opisów itp. chocia¿ sam czêsto to robiê nawet kiedy ja prowadzê (oczywi¶cie robiê to rzadko i tylko je¿eli naprawdê ¶mieszne :wink: ) <br />A co do graczy, którzy swoim zachowaniem rozwalaj± ca³± grê to z moimi (i my¶le, ¿e nie tylko) jest tak, ¿e je¿eli zrobi siê odpowiedni klimat i wymy¶li w miare wci±gaj±c± fabu³ê to potrafi± siê nawet zachowaæ :) .
 
dzierzba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: śr cze 11, 2003 5:13 pm

czw lip 03, 2003 10:49 am

Hullo, <br />ja najbardziej nie lubiê, jak MG wychodzi z jednym graczem (lub 2ma) 'na boczek' i ten boczek trwa i trwa i trwa...reszte druzyny trafia szlag, nastrój trafia szlag i w ogóle bardzo tego nie lubiê. <br />bye, <br />dzierzba
 
Gin&Tonic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 330
Rejestracja: ndz kwie 13, 2003 8:19 pm

czw lip 03, 2003 4:20 pm

Jako gracz nie lubiê gdy MP w sposób widoczny dla graczy kantuje na ko¶ciach aby uratowaæ dru¿ynê (albo j± udupiæ) lub uratowaæ wa¿nego dla siebie beena - wkurza mnie to, a moj MG stosuje to czêsto. Jako MG nie lubiê gdy gracze graj± czysto pod mechanikê zamiast dzia³aæ spontanicznie i naturalnie.
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

czw lip 03, 2003 5:22 pm

Heh, ka¿dy ma swoj± wizjê gry. Dla jednych to "Monopol" - wynik kostki decyduje o wszystkim i graj± w ¿elazny sposób wed³ug zasad. Drudzy wol± "Narracjê", czyli olewaj± kostki i skupiaja siê na fabule. Ja próbujê znale¿æ z³oty ¶rodek miedzy tymi sposobami. Ja te¿ jako MG mam swoich "ulubionych" NPC (czêsto s± to moi w³a¶ni PC z przesz³o¶ci), jednak w rzutach jestem bezlitosny. Je¶li NPC wypadie ¼le... umiera. Tak zgin±³ mój ukochany 18 poziomowy paladyn, gdy (zgroza!) wyrzuci³ 1 w te¶cie przeciwko truci¼nie. Tak samo traktujê graczy, no, chyba, ze sesja leci g³adko i zabicie gracza by zniszczy³o dobr± zabawê (dla mnie dobra zabawa jest wtedy, gdy wszyscy: gracze I MG siê pozytywnie anga¿uj±). <br />Czêsto te¿ wybieram sobie formê sesji, czyli np. tego dnia postanawiam po³o¿yæ wiêkszy nacisk na narracjê... Wtedy siê irytujê, gdy gracze miast ³adnie siê wczuæ zaczynaj± wykrzykiwaæ zasady w srodku klimatycznej sesji (Przyk³ad: "rzucam siê na niego i tnê go z trafieniem +36!", pó¼niej dodaje w ¶rodku ataku, patrz±c na me zapiski i wykorzystuj±c fakt, ze siê zagapi³em w obliczeniach:"Hej! Zapomnia³e¶ o mojej premii +1 z podwy¿szonej si³y!"). Rozumiem równie¿ swych graczy, którzy nie zawsze maj± t± sam± wizjê sesji - czasem po prostu wol± sobie poturlaæ, ni¿ wg³êbiaæ siê skomplikowan± fabu³ê...
 
Haazi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: pt sty 31, 2003 3:37 pm

czw lip 03, 2003 8:24 pm

Mnie strasznie wkurza gdy moi qmple podczas sesji zaczynaj± nawijaæ o kartach Lord Of The Rings(jest zw³aszcza taki jeden :mad: )Strasznie to psuje klimat,a nawet raz ten maniak wyskoczy³ do MG z takim textem:"To my z X sobie zagramy partyjke a ty w tym czasie prowad¼!!" <br /> <br />Jak im to wyperswadowaæ?!?!?!?Tylko plz nie mówcie:"porozmawiaj z nimi na ten temat"bo wiele razy próbowa³em :x :x
 
Abaddon__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: śr cze 18, 2003 3:30 pm

śr lip 30, 2003 5:41 pm

Co do kostek: my preferujemy rzucanie od dzrwi ...i od niedawna..po parapecie..... <br />A co do tekstów z Monty Pythona...my je poprostu uwielbiamy!..A gdyby¶my na sesjach nie mieli czasami g³upawych tekstów...to Kfiatki...by³yby najmniej intresuj±cym i rozwijaj±cym siê tematem. <br />Jedyne co mnie naprawde denerwuje to gdy siê nawzajem nie s³uchamy.....Co¶ takiego jest w stanie zrujnowaæ ca³± grê...My naszczêsiê siê s³uchamy :evil:.
 
Raw__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 205
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:25 pm

czw lip 31, 2003 8:41 am

<!--QuoteBegin-Abaddon+-->
Abaddon pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jedyne co mnie naprawde denerwuje to gdy siê nawzajem nie s³uchamy.....Co¶ takiego jest w stanie zrujnowaæ ca³± grê...
<br />Co¶ takiego zawsze rujnuje grê! To jedno z nahgorszych zachowañ na sesji. Sam miewa³em z tym spore problemy. Ca³kowity brak uwagi dla MG od graczy, albo nieraz (o zgrozo!) na odwrót. Jak komu¶ siê nei xchce graæ, to niech nie gra i nie rozwala zabawy innym (brzmi banalnie, ale ponoæ bana³y sie sprawdzaj± :razz: ). Ach, ci ludzie...
 
eric
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 10, 2003 12:32 am

śr sie 06, 2003 11:14 pm

Np.: Nie lubie jak wszyscy sie produkuj± a taki jeden delikwent siedzi i nic nie mowi ca³± sesje i dostaje tylez samo PD co inni.
 
eVVanGeLLa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 103
Rejestracja: wt lip 29, 2003 7:44 pm

czw sie 07, 2003 12:23 am

<!--QuoteBegin-eric+-->
eric pisze:
<!--QuoteEBegin-->Np.:  Nie lubie jak wszyscy sie produkuj± a taki jeden delikwent siedzi i nic nie mowi ca³± sesje i dostaje tylez samo PD co inni.
<br />No to jest denerwujace. <br /> <br />Jak mG prubuje stworzyc klimat, a jakis koles texty typu <br />- i go zgwalcili, <br />- i sie obudziles, <br />- a muj dziadek byl czolgista.. <br />I wiele innych <br /> <br />Pozdrawiam 8)
 
Ranthram
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 249
Rejestracja: wt lip 29, 2003 9:01 pm

pt sie 08, 2003 9:46 pm

Ja nienawidze jak moj kolega, kiedy cos mu nie pasuje, zaczyna cos pomrokiwac i marudzic, a na pytania MG zaczyna cos burczec. To wybija z klimatu, wiec bardzo tego nie lubie
 
Vainamoinen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt cze 13, 2003 8:03 pm

pt sie 08, 2003 11:09 pm

Najbardziej wkurzaj±ce mnie zachowanie... przerywanie opisów. Objawia siê na dwa sposoby: <br /> <br />Typ 1 <br />Opisujê przeciwnika i s³yszê deklaracje "puszczam ciêciwê". Wróg oczywi¶cie jeszcze siê nie poruszy³ (w skrajnym przypadku: nawet nie chcia³ atakowaæ). <br /> <br />Typ 2 <br />Opisujê np. jak±¶ bitwê albo czyj±¶ nag³± ¶mieræ i s³yszê "Taaa... Takiego pakera zabili?!" albo krótsze "O w mordê!" [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]
 
eric
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 10, 2003 12:32 am

ndz sie 10, 2003 12:43 am

Wybaczcie ze tu to zamieszczam. Panie Valganis mimo takiego zachowania tegoz gracza nie narzeka³ pan gdzyz mial pan co palic wiec nie gadaj ze tak tego nienawidzieles.
 
Yarel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 136
Rejestracja: czw sie 07, 2003 7:18 pm

ndz sie 10, 2003 8:56 am

Mnie najbardziej denerwuje zachowanie niezgodne z charakterem. Pewien elf(mój kumpel), widz±c bogatego szlachcica, chcia³ zaci±gn±æ go do jakiego¶ zau³ka, zabiæ i okra¶æ. W koñcu zmieni³ chaakter na neutralny...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości