Zrodzony z fantastyki

Gargojl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw cze 26, 2003 2:34 pm

Elf oczywi¶cie, ale D&D ma to do siebie, ¿e ka¿dy mo¿e byæ ka¿dym, wiêc cz³owiek jest niez³y (dodatkowy atut), pó³ork te¿, ale jako bardziej bojowy, podobnie jak krasnolud(wiem wiem to dziwne ale nie ma przeciwskazañ np. druid jaskiniowy), gnomy te¿ jako stworzenia kochaj±ce przyrodê - druid bardziej nastawiony na magiê (a propos gnomów sam mam takiego w planie), ka¿dy ma predyspozycje i wady - wypróbuj sam.

Caban
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw cze 26, 2003 2:43 pm

Na razie zacz±³em graæ pó³-elfem i póki co nawet nie¼le mi siê gra. Co do gnomów, nizio³ków itp. to raczej nie, gdy¿ nie wiem czemu mam wstrêt do malutkich stworzeñ, a sam pochodzê z rodziny dryblasów.

Rafael__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt cze 27, 2003 5:31 pm

Ale szczerze powiedziawszy to druidami powinni byæ tylko ludzie. <br />Elfy, s± zbyt bestroskie i zapatrzone w siebie, nizio³ki nazbyt pochopne, krasnoludy nie do koñca okrzesane, ogry bez ¿adnej mi³o¶ci do natury, i na koñcu ludzie po czê¶ci ze wszystkimi tymi atrybutami. Ale Ludzie choæ maj± je wszyskie po trochu, to nad ka¿dym mog± bardziej zapanowaæ(i maj± jego mniej) ni¿ inne rasy. <br />Wymaga to od cz³owieka wielkiego po¶cwiêcenia i wytrwa³o¶ci, dlatego ma³o spotyka siê m³odych druidów... <br />Ja tylko tak osobi¶cie...

Dynio
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

B±dzcie bardziej oryginalny

wt lip 01, 2003 10:48 pm

Ja mam wysoko poziomowego Druida pó³smoka pó³drowa mam ze sob± Roka i 2 wilki oraz je¿d¿e na koszmarze a Druid - czarny z wielkimi z³otymi skrzyd³ami, który ma 3 m wzrostu i je¿d¿±cy na koszmarze wygl±da COOL :evil:

Awatar użytkownika
mergan
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt lip 08, 2003 10:03 pm

dla mnie to smierdzi manczkinem :wink: <br />a tak do drudow-to zawsze gralem kobietami (nie,nie mam problemow z wlasnym ego :razz:),pol-elfka,ktora,standard,zostala porzucona w lesie i odnaleziona przez druidow i tak dalej i tak dalej..

Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lip 09, 2003 12:35 am

Elf te¿ jest ¶wietn± rasa dla druida. Ile to razy wyobraza³em sobie czarnow³osego elfa przyzywajacego wielki zywio³ ziemi? :wink: Bede musia³ kiedys spe³niæ te wizje...

Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony

śr lip 09, 2003 1:48 am

<!--QuoteBegin-Rafael+-->
Rafael pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ale szczerze powiedziawszy to druidami powinni być tylko ludzie. <br />Elfy, są zbyt bestroskie i zapatrzone w siebie, niziołki nazbyt pochopne, krasnoludy nie do końca okrzesane, ogry bez żadnej miłości do natury, i na końcu ludzie po części ze wszystkimi tymi atrybutami.
<br />A czemu niby nie elfy? W końcu ze wszystkich ras, one są z Naturą „najbliżej”. Również mieszanki pół-elf, pół-ork mogą się nadawać, no i ludzie oczywiście. Inne to IMHO już raczej mniej. Aczkolwiek każda rasa może być, ale wymaga to już porządnego uzasadnienia fabularnego :) <br />Jeżeli już miałbym grać druidem to chyba wybłagalbym MG, żeby pozwlił mi grać entem :mrgreen:

Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony

czw lip 10, 2003 9:33 am

Jeden z moich graczy swego czasu stworzyl postac krasnoludzkiego druida - dbal o flore (grzybki) i faune jaskin i opuszczonych kopaln, gor i siedlisk krasnoludzkich <br />Na poczatku bylem przeciw - nie pasowala mi ta rasa na druida aczkolwiek sposob odgrywania postaci i jej fabularyzacja baardzo mi przypadla do gustu. <br />Wszelkim grotolazom i goralom polecam krasnoludzkich druidow!

Coby
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn lip 28, 2003 9:01 pm

Dla mnie najbardziej odpowiada wizja druida jako nizo³ek lub elf. <br />Nie wiem, dlaczego nizio³ek, ale jako¶ tak wysz³o. <br />A elf to chyba ka¿dy wie - ¿ycie w lesie, itp.

Xarn
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt lip 29, 2003 12:00 pm

Mi najbardziej pasuje cz³owiek, chocia¿ zgodzê siê z orkiem druidem w kwesti pó³orków. <br /> <br />Dlaczego cz³owiek: bo ludzie maj± nieograniczone horyzonty. Elfy nie s± droidami, bo koegzystuj± z przyrod± w inny sposób, a krasnoludy? Mog± byæ obroñcami grzybów rosn±cych w jaskiniach :mrgreen: . Nizio³ki i gnomy te¿ rednio sie nadaja. <br /> <br /> <br />Cz³owiek wci¶nie do wszystkiego. Cz³owiek ³otr, szlachetny król czy szaleniec chc±cy zniszcyæ ¶wiat... wiêc czemu nie cz³owiek druid?

Raw__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw lip 31, 2003 9:46 am

Mi najbardziej na "jemiolarza" ( :razz: ) pasuje cz³owiek. Wiadomo: ludzie - wszechstronni. Poza tym wszelkiej ma¶ci pó³efly i efly (lasy i te sprawy). To chyba najbardziej klasyczny obraz druida. Pó³orki te¿ w sumie mog± siê do tej funkcji nadawaæ. Z kolei druidów - krasnali jako¶ sobie nei wyobra¿am. A ju¿ tym bardziej gnomów czy nizio³ków. Ach, te stereotypy... :mrgreen: <br /> <br />Ciekawe jakby wydl±da³ druid fire genasi :razz:

eVVanGeLLa
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob sie 02, 2003 6:11 pm

Ja preferuje czlowieka ( ze wzgledu na dodatkowy atut ) lub elfa ( ciche chodzenie i te sprawy :mrgreen::D ) ..

Ork Druid
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pn sie 04, 2003 5:35 pm

Krasnolud to pomys³ dziwny, ale dla odmiany ciekawy byæ on morze. <br />Drow Druid, pieczo³owicie swiata podziemi strzeg±cy, równierz by³by niesamowity.Zapomnijmy,o tym ¿e klasa ta kojarzy siê nam z lasami i zieleni±.Do czego zmierzam?Ano do tego, ¿e skoro kap³ani wybieraj± sobie boga i zakon, to czemu druidzi nie mog± wybraæ dla siebie ekosystemu czy ¶rodowiska, w którym maj± urzêdowaæ.Co to, druidzi s± gorsi?Tego typu decyzje wp³ywaj± bardzo na klimat postaci i ca³ej gry. <br />My¶lê ¿e w³a¶ciwie poprowadzny krasnolud druid pilnuj±cy grzybów w jaskini terz morze byæ super, tak samo jak wyrzej zaproponowany przeze mnie drow. <br /> <br />Pamiêtajcie ¿e druid nie musi byæ poczciwym dziadkiem z siw± brod± do pasa.Bardziej ponura wersja wcale nie jest gorsza.

eVVanGeLLa
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn sie 04, 2003 6:57 pm

<!--QuoteBegin-Ork Druid+-->
Ork Druid pisze:
<!--QuoteEBegin-->My¶lê ¿e w³a¶ciwie poprowadzny krasnolud druid pilnuj±cy grzybów w jaskini terz morze byæ super, tak samo jak wyrzej zaproponowany przeze mnie drow.
<br />Ja sklanial bym sie bardziej do tego drowa.. <br />Osobiscie, nie wyobrazam sobie krasnala druida - Wynaturzenie :mrgreen::D:D

Awatar użytkownika
Lorrain
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr sie 06, 2003 10:26 am

Typowy półelf: bez ECL, bez koszmaru, o którego nie można się potknąć. Za to zaopatrzony w jakiegoś duuużego kotka albo wilka.

Martio
Stały bywalec
Stały bywalec

sob sie 09, 2003 5:24 pm

Wedlug mnie najlepsza rasa dla druida to elf albo polelf, chyba ze wolisz ludzi..

Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz sie 10, 2003 9:52 am

Elf ze wzglêdu na ich wiê¼ z natur±. <br />Wodny Elf druid bêdzie opiekunem zwierz±t morskich. <br />A i krasnolud fajnie to bêdzie wygl±daæ.

Luqii
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz sie 10, 2003 11:59 pm

Ja tam gram Krasnoludem, jestem ju¿ na 11 poziomie i jest dobrze :wink:

Hora
Użytkownik
Użytkownik

wt sie 12, 2003 11:29 pm

Kilka dni temu po rocznym graniu przesta³e3m byæ MG. By³em ju¿ zmêczony wiêc przeszed³em na emeryture, teraz bawie siê jako gracz i jest ¶wietnie. Moj± ulubion± klas± jest druid i nie wyobra¿am sobie graæ nikym innym jak tylko elfem. Najwiêkszym minusem D&D jest to ¿e ka¿dy mo¿e byæ ka¿dym. Pod ¿adnym pozorem nie gra³bym w dru¿ynie z krasnoludem druidem !!!

Galvon
Stały bywalec
Stały bywalec

czw sie 14, 2003 7:01 am

Pierwszym Druidem jakiego wymy¶li³em by³ Pó³-ork. Zacz±³ jako berserker (1 lvl), ale zosta³ druidem. Charakter chaotyczny-neutralny. Dziki jak natura. Zw± go Grushem My¶liwym. Nie mia³em przyjemno¶ci grania nim, ale czujê jego klimat. Pó³-orki pasuj± o tyle ¿e maj± minusy do INT i CHA, a nie do Roztropno¶ci. <br /> <br />Drugim druidem jakiego wymy¶li³em by³ pó³-elf. Wêdrowiec po cross-roadach (drogi FEY). Zak³adam i¿ z czasem nast±pi jego metamorfoza w Fey'a.

Luqii
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw sie 14, 2003 5:19 pm

Sprostowanie ju¿ jie jestem druidem teraz jestem czarodziejem ale krasnoludem nadal :)

Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec

wt sie 19, 2003 3:49 am

Człowiek. Czemu? Może dlatego, że ludzie mają tendencję do pozostawania 'pośrodku' - co utożsamiam zarówno z druidzkim 'neutrum', jak i wszechstronnością, którą musi się cechować druid. <br />Poza tym, określenie 'druid' wywołuje u mnie skojarzenia nie erpegowo - fantasy, ale raczej historyczne, na wcześniej wspomniane grunty przenoszone...i jakoś nie potrafię wyobrazić sobie np. elfa - w takiej roli...

Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony

wt sie 19, 2003 7:28 am

Prawie każda rasa typu fey jest wspaniała jeśli chodzi o druida. <br />Szczególnie Spriggan, Driada i Satyr. <br />Problemem tylko jest ECL (w porywach do +12). <br /> <br />Dla normalnych polecam: <br /> <br />-Gnoma (Leprekauns & Shillelaghs) <br />lub <br />-Człowieka (mimo wszystko najbardziej netralna z ras, a oto przecież druidom chodzi, a więc o równowagę i neutralność)

Luqii
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw sie 21, 2003 3:50 pm

A jak Drowy czy oni skaæ mog± siê druidami ??

Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony

czw sie 21, 2003 3:58 pm

[quote=Luqii]A jak Drowy czy oni s<!--coloro:red--><span style="color:red"><!--/coloro-->t<!--colorc--></span><!--/colorc--> <br />Mog±, tak samo jak ka¿da rasa, która mo¿e spe³niæ wymagania na druida (czyli zdecydowana wiêkszo¶æ humanoidów i inteligentnych istot mo¿e zostaæ druidem).

Adi Cherryson
Wyróżniony
Wyróżniony

Oldfieldus

czw sie 21, 2003 9:56 pm

A Smok? Co ze Smokiem?! <br /> <br />Np. mój przyjaciel Oldfieldus. Od wieków mieszka w ¶rodku puszczy. Lata nad okolic± przeganiaj±c intruzów i poszukiwaczy przygód. Najczê¶ciej ¿re padlinê i zabija tylko wtedy, kiedy musi. Wszystkie zwierzêta siê go boj±, ale jednocze¶nie maj± spokój i ochronê przed cywilizacj±. Zazwyczaj jednak siedzi w legowisku i gra na instrumencie zwanym tubular bells – dzwony rurowe, wykonane ze zwiniêtych w rulon p³ytówek paladynów, których w nich ugotowa³ i zjad³ jak ma³¿e. <br /> <br />Naturalny smoczy druid. :wink: <br /> <br />Czy smok mo¿e zostaæ druidem wed³ug zasad? <br /> <br />Adi

Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony

czw sie 21, 2003 11:11 pm

Może, nie ma żadnych przeciwskazań. <br />Ma nawet przewagę nad innym druidami tym że każda z jego broni (pazury, ugryzienie itd.) jest zgodna z przysięgą druidzką (jest naturalna). <br /> <br />Fakt nie jest to zbyt popularna ścieżka rozwoju, ale nie jest zbyt uciążliwa dla smoka.

Gloin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pn sie 25, 2003 11:41 pm

Chyba jasne ¿e elf moze i tez czlowiek bo nauczyl sie od elfa a z tego wychodzi tez i pó³-elf